Zarasų rajono mero rinkimai 2027: kandidatai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 21 tarybos narys.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Nijolė Guobienė antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo LSDP (25,87 %, 6 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 54,30 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 1 politikas.

- Kandidatai į Zarasų rajono merus 2027 m.: ką jau paskelbė partijos
- 2023 m. Nijolė Guobienė merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 57,62 % balsų
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 25,87 % balsų
- 2023 m. 31,92 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Dabartinė Zarasų rajono taryba ir valdžia 2026 m. spalį
- Vietos politiniai komitetai Zarasų rajono 2027 m. rinkimuose
- Ką svarbu žinoti Zarasų rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Zarasų rajono mero ir savivaldybės tarybos rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Zarasų rajonas rinks merą ir 21 tarybos narį ketverių metų kadencijai. Jei pirmajame ture niekas nelaimės, antrasis turas vyks kovo 21 d. Toliau – Zarasų rajono kandidatai, 2023 m. rezultatai ir dabartinė taryba. Bendra informacija apie rinkimus – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Kandidatai į Zarasų rajono merus 2027 m.: ką jau paskelbė partijos
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Zarasų rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Valdas Utka – „Nemuno aušra“
2023 m. Nijolė Guobienė merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 57,62 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 9 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Nikolajus Gusevas (27,68 %) ir Nijolė Guobienė (27,27 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Nijolė Guobienė (Liberalų sąjūdis) gavo 4 134 balsus, arba 57,62 %, o Nikolajus Gusevas – 3 041 (42,38 %). Antrajame ture balsavo 54,04 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Nikolajus Gusevas | LSDP | 1 981 | 27,68 % |
| Nijolė Guobienė | Liberalų sąjūdis | 1 952 | 27,27 % |
| Rimvydas Podolskis | Darbo partija | 864 | 12,07 % |
| Aurelija Trimonytė | „Kurk Zarasams“ | 842 | 11,76 % |
| Daiva Kelečienė | „Švari savivalda“ | 426 | 5,95 % |
| Gintaris Petrėnas | Regionų partija | 401 | 5,60 % |
| Gediminas Gaidamavičius | LVŽS | 337 | 4,71 % |
| Vaida Lazdauskienė | TS-LKD | 288 | 4,02 % |
| Sergej Šepliakov | LLRA-KŠS | 67 | 0,94 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Nijolė Guobienė | Liberalų sąjūdis | 4 134 | 57,62 % |
| Nikolajus Gusevas | LSDP | 3 041 | 42,38 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Nijolė Guobienė pirmajame ture surinko 1 952 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 1 444 balsus. Taigi kandidatas surinko 508 balsais daugiau nei jo sąrašas.
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 25,87 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 9 sąrašai. Mandatų gavo 8 iš jų. Daugiausia balsų surinko LSDP – 25,87 % dalyvavusių rinkėjų ir 6 mandatai iš 21. Vienam mandatui reikėjo 327 balsų (mandatų skirstymo kvota). 1 sąrašas neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| LSDP | 1 887 | 25,87 % | 6 |
| Liberalų sąjūdis | 1 444 | 19,79 % | 4 |
| Darbo partija | 956 | 13,10 % | 3 |
| „Kurk Zarasams“ | 883 | 12,10 % | 3 |
| TS-LKD | 556 | 7,62 % | 2 |
| LVŽS | 406 | 5,57 % | 1 |
| „Švari savivalda“ | 361 | 4,95 % | 1 |
| Regionų partija | 359 | 4,92 % | 1 |
| LLRA-KŠS | 161 | 2,21 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 327 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Zarasų rajono 2023 m. kvota siekė 327 balsus, todėl LSDP su 1 887 balsų pirmiausia gavo 5 mandatus. Likę 4 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| LSDP | 1 887 | 5,77 | 5 | 6 |
| Liberalų sąjūdis | 1 444 | 4,42 | 4 | 4 |
| Darbo partija | 956 | 2,92 | 2 | 3 |
| „Kurk Zarasams“ | 883 | 2,70 | 2 | 3 |
| TS-LKD | 556 | 1,70 | 1 | 2 |
| LVŽS | 406 | 1,24 | 1 | 1 |
| „Švari savivalda“ | 361 | 1,10 | 1 | 1 |
| Regionų partija | 359 | 1,10 | 1 | 1 |
2023 m. 31,92 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Zarasų rajono savivaldybėje 31,92 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 1,92 % mero ir 3,87 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 59,29 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą TS-LKD balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 67,09 % šio sąrašo biuletenių.
Dabartinė Zarasų rajono taryba ir valdžia 2026 m. spalį
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Zarasų rajono taryboje turi LSDP – 6 iš 21 vietos. Absoliučiai daugumai reikia 11 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Nijolė Guobienė (priesaika – 2023-04-13). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| LSDP | 6 |
| Liberalų sąjūdis | 4 |
| Darbo partija | 3 |
| „Kurk Zarasams“ | 3 |
| TS-LKD | 2 |
| „Švari savivalda“ | 1 |
| Regionų partija | 1 |
| LVŽS | 1 |
Vietos politiniai komitetai Zarasų rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Zarasų rajono savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Kurk Zarasams – įregistruotas 2022-11-25, 42 nariai, dabartinėje taryboje turi 3 vietas
- Švari savivalda – įregistruotas 2022-11-29, 49 nariai, dabartinėje taryboje turi 1 vietą
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
Ką svarbu žinoti Zarasų rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 21 narys. Kandidatų sąraše turės būti nuo 11 iki 42 kandidatų. 2023 m. Zarasų rajono rinkėjų sąraše buvo 13 441 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 54,30 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Zarasų rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 18 rinkimų apylinkių, vidutiniškai po 747 rinkėjų vienoje.
Zarasų rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 9 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: LSDP, Liberalų sąjūdis, Darbo partija, „Kurk Zarasams“, TS-LKD, LVŽS, „Švari savivalda“, Regionų partija, LLRA-KŠS. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Zarasų rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Sėlių a. 22, 32110 Zarasai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Zarasų rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 14-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (31,92 %) savivaldybė buvo 5-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (9) – 7-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 13 635 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 649 gyventojai. Savivaldybę sudaro 5 seniūnijos: Dusetų, Imbrado, Salako, Turmanto, Zarasų. 2023 m. joje veikė 18 rinkimų apylinkių.
Dabartinės Zarasų rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- LSDP: Benjaminas Sakalauskas, Domijanas Popovas, Erikas Černovas, Nikolajus Gusevas, Ramūnas Keršys, Remigijus Lamanauskas
- Liberalų sąjūdis: Kęstutis Stankevičius, Miglė Jankauskienė, Valdas Guobys, Vytautas Sekonas
- Darbo partija: Daiva Dūdėnienė, Donatas Ragėnas, Virginijus Smalskis
- „Kurk Zarasams“: Ingrida Tatarūnė, Irena Gaigalienė, Vytautas Eidėjus
- TS-LKD: Arnoldas Abramavičius, Violeta Barisevičienė
- „Švari savivalda“: Daiva Kelečienė
- Regionų partija: Gintaris Petrėnas
- LVŽS: Daiva Svidinskienė
Dažniausi klausimai
Kada vyks Zarasų rajono mero rinkimai 2027 m.?
Pirmasis turas vyks 2027 m. kovo 7 d., kartu su savivaldybės tarybos rinkimais. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Zarasų rajono mero rinkimus 2023 m.?
Nijolė Guobienė (Liberalų sąjūdis). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 57,62 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Zarasų rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 21 narys, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 11 iki 42 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Zarasų rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Valdas Utka („Nemuno aušra“). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Zarasų rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 54,30 % iš 13 441 rinkėjų, antrajame – 54,04 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Zarasų rajono savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Zarasų rajono savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Bloodless, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.