Švenčionių rajono mero rinkimai 2027: kandidatai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Rimantas Klipčius pirmajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo „Laisvė ir teisingumas“ (53,25 %, 15 mandatų).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 58,31 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Viešai paskelbtų kandidatų kol kas nėra.

- Kandidatai į Švenčionių rajono merus 2027 m.: ką jau paskelbė partijos
- 2023 m. Rimantas Klipčius laimėjo pirmajame ture su 60,11 % balsų
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Laisvė ir teisingumas“ su 53,25 % balsų
- 2023 m. 27,48 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Dabartinė Švenčionių rajono taryba ir valdžia 2026 m. spalį
- Vietos politiniai komitetai Švenčionių rajono 2027 m. rinkimuose
- Ką svarbu žinoti Švenčionių rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Švenčionių rajono mero ir savivaldybės tarybos rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Švenčionių rajonas rinks merą ir 25 tarybos narius ketverių metų kadencijai. Jei pirmajame ture niekas nelaimės, antrasis turas vyks kovo 21 d. Toliau – Švenčionių rajono kandidatai, 2023 m. rezultatai ir dabartinė taryba. Bendra informacija apie rinkimus – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Kandidatai į Švenčionių rajono merus 2027 m.: ką jau paskelbė partijos
Viešai paskelbtų kandidatų kol kas nėra.
2023 m. Rimantas Klipčius laimėjo pirmajame ture su 60,11 % balsų
2023 m. kovo 5 d. Rimantas Klipčius („Laisvė ir teisingumas“) laimėjo jau pirmajame ture: 6 790 balsų, arba 60,11 % galiojančių biuletenių. Iš viso dalyvavo 6 kandidatai, o antrą vietą užėmė Šarūnas Birutis su 22,86 %.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Rimantas Klipčius | „Laisvė ir teisingumas“ | 6 790 | 60,11 % |
| Šarūnas Birutis | LSDP | 2 582 | 22,86 % |
| Edvard Jedinskij | LLRA-KŠS | 732 | 6,48 % |
| Dovilė Žižienė | LVŽS | 650 | 5,75 % |
| Gintaras Steponėnas | Darbo partija | 302 | 2,67 % |
| Kazimieras Pranskus | TS-LKD | 240 | 2,12 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Rimantas Klipčius pirmajame ture surinko 6 790 balsų, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 6 226 balsus. Taigi kandidatas surinko 564 balsais daugiau nei jo sąrašas.
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Laisvė ir teisingumas“ su 53,25 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 6 sąrašai. Mandatų gavo 4 iš jų. Daugiausia balsų surinko „Laisvė ir teisingumas“ – 53,25 % dalyvavusių rinkėjų ir 15 mandatų iš 25. Vienam mandatui reikėjo 412 balsų (mandatų skirstymo kvota). 2 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| „Laisvė ir teisingumas“ | 6 226 | 53,25 % | 15 |
| LSDP | 2 287 | 19,56 % | 6 |
| LLRA-KŠS | 997 | 8,53 % | 2 |
| LVŽS | 784 | 6,71 % | 2 |
| Darbo partija | 413 | 3,53 % | 0 |
| TS-LKD | 307 | 2,63 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 412 balsų
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Švenčionių rajono 2023 m. kvota siekė 412 balsų, todėl „Laisvė ir teisingumas“ su 6 226 balsų pirmiausia gavo 15 mandatų. Likę 2 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| „Laisvė ir teisingumas“ | 6 226 | 15,11 | 15 | 15 |
| LSDP | 2 287 | 5,55 | 5 | 6 |
| LLRA-KŠS | 997 | 2,42 | 2 | 2 |
| LVŽS | 784 | 1,90 | 1 | 2 |
2023 m. 27,48 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Švenčionių rajono savivaldybėje 27,48 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 3,35 % mero ir 5,79 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 75,83 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą „Laisvė ir teisingumas“ balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 81,35 % šio sąrašo biuletenių.
Dabartinė Švenčionių rajono taryba ir valdžia 2026 m. spalį
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Švenčionių rajono taryboje turi „Laisvė ir teisingumas“ – 15 iš 25 vietų. Tai absoliuti dauguma. Savivaldybei dabar vadovauja Rimantas Klipčius (priesaika – 2023-04-21). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| „Laisvė ir teisingumas“ | 15 |
| LSDP | 6 |
| LLRA-KŠS | 2 |
| LVŽS | 2 |
Vietos politiniai komitetai Švenčionių rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Švenčionių rajono savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Vieningi mūsų kraštui – įregistruotas 2026-08-14, 91 narys
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
Ką svarbu žinoti Švenčionių rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Švenčionių rajono rinkėjų sąraše buvo 20 044 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 58,31 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Švenčionių rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 25 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 802 rinkėjų vienoje.
Švenčionių rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 6 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: „Laisvė ir teisingumas“, LSDP, LLRA-KŠS, LVŽS, Darbo partija, TS-LKD. Naujiems vietos komitetams („Vieningi mūsų kraštui“) parašus reikės grąžinti iki sausio 15 d.
Švenčionių rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Vilniaus g. 19, LT-18117 Švenčionys. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Švenčionių rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 6-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (27,48 %) savivaldybė buvo 18-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (6) – 40-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 20 908 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 836 gyventojai. Savivaldybę sudaro 11 seniūnijų: Adutiškio, Cirkliškio, Kaltanėnų, Labanoro, Magūnų, Pabradės, Sarių, Strūnaičio, Svirkų, Švenčionėlių, Švenčionių. 2023 m. joje veikė 25 rinkimų apylinkės.
Dabartinės Švenčionių rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- „Laisvė ir teisingumas“: Alius Martinkevičius, Arūnas Čenkus, Bronislovas Vilimas, Danguolė Grincevičienė, Gintautas Steckis, Janina Deveikienė, Jolanta Razmienė, Renata Grigianecienė, Rimas Klipčius, Simona Kazlienė, Tomas Žigas, Valdemaras Kasperovič, Violeta Grigorjeva, Vytautas Vaitkevičius, Zenonas Zenkevičius
- LSDP: Andrejus Junda, Antonij Jundo, Asta Rokickienė, Edita Meškovienė, Edvard Voršinski, Pavel Trusov
- LLRA-KŠS: Edvard Jedinskij, Valerij Jurgelianec
- LVŽS: Dovilė Žižienė, Vida Rastenienė
Dažniausi klausimai
Kada vyks Švenčionių rajono mero rinkimai 2027 m.?
Pirmasis turas vyks 2027 m. kovo 7 d., kartu su savivaldybės tarybos rinkimais. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Švenčionių rajono mero rinkimus 2023 m.?
Rimantas Klipčius („Laisvė ir teisingumas“). Pergalė pasiekta pirmajame ture, surinkus 60,11 % galiojančių balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Švenčionių rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Švenčionių rajono merus 2027 m.?
Viešai paskelbtų kandidatų kol kas nėra. Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Švenčionių rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 58,31 % iš 20 044 rinkėjų. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Švenčionių rajono savivaldybė (I turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: VietovesLt, CC BY 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.