Vilkaviškio rajono mero rinkimai 2027: kandidatai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Algirdas Neiberka pirmajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo LSDP (57,52 %, 16 mandatų).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 44,48 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 1 politikas.

- Kandidatai į Vilkaviškio rajono merus 2027 m.: ką jau paskelbė partijos
- 2023 m. Algirdas Neiberka laimėjo pirmajame ture su 67,38 % balsų
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 57,52 % balsų
- 2023 m. 24,96 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Dabartinė Vilkaviškio rajono taryba ir valdžia 2026 m. spalį
- Vietos politiniai komitetai Vilkaviškio rajono 2027 m. rinkimuose
- Ką svarbu žinoti Vilkaviškio rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Vilkaviškio rajono mero ir savivaldybės tarybos rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Vilkaviškio rajonas rinks merą ir 25 tarybos narius ketverių metų kadencijai. Jei pirmajame ture niekas nelaimės, antrasis turas vyks kovo 21 d. Toliau – Vilkaviškio rajono kandidatai, 2023 m. rezultatai ir dabartinė taryba. Bendra informacija apie rinkimus – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Kandidatai į Vilkaviškio rajono merus 2027 m.: ką jau paskelbė partijos
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Vilkaviškio rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Remigijus Gustaitis – „Nemuno aušra“
2023 m. Algirdas Neiberka laimėjo pirmajame ture su 67,38 % balsų
2023 m. kovo 5 d. Algirdas Neiberka (LSDP) laimėjo jau pirmajame ture: 8 878 balsai, arba 67,38 % galiojančių biuletenių. Iš viso dalyvavo 6 kandidatai, o antrą vietą užėmė Žilvinas Gelgota su 15,45 %.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Algirdas Neiberka | LSDP | 8 878 | 67,38 % |
| Žilvinas Gelgota | „Naujas startas Vilkaviškio kraštui“ | 2 036 | 15,45 % |
| Valentinas Gražulis | „Vardan Lietuvos“ | 979 | 7,43 % |
| Algidas Karalius | LVŽS | 511 | 3,88 % |
| Saulenas Aželskas | TS-LKD | 474 | 3,60 % |
| Karolis Paulavičius | Liberalų sąjūdis | 298 | 2,26 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Algirdas Neiberka pirmajame ture surinko 8 878 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 7 786 balsus. Taigi kandidatas surinko 1 092 balsais daugiau nei jo sąrašas.
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 57,52 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 7 sąrašai. Mandatų gavo 5 iš jų. Daugiausia balsų surinko LSDP – 57,52 % dalyvavusių rinkėjų ir 16 mandatų iš 25. Vienam mandatui reikėjo 497 balsų (mandatų skirstymo kvota). 2 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| LSDP | 7 786 | 57,52 % | 16 |
| „Naujas startas Vilkaviškio kraštui“ | 2 089 | 15,43 % | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 1 072 | 7,92 % | 2 |
| LVŽS | 823 | 6,08 % | 2 |
| TS-LKD | 642 | 4,74 % | 1 |
| Liberalų sąjūdis | 359 | 2,65 % | 0 |
| Darbo partija | 264 | 1,95 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 497 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Vilkaviškio rajono 2023 m. kvota siekė 497 balsus, todėl LSDP su 7 786 balsų pirmiausia gavo 15 mandatų. Likę 2 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| LSDP | 7 786 | 15,67 | 15 | 16 |
| „Naujas startas Vilkaviškio kraštui“ | 2 089 | 4,20 | 4 | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 1 072 | 2,16 | 2 | 2 |
| LVŽS | 823 | 1,66 | 1 | 2 |
| TS-LKD | 642 | 1,29 | 1 | 1 |
2023 m. 24,96 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Vilkaviškio rajono savivaldybėje 24,96 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,67 % mero ir 3,71 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 45,47 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą „Naujas startas Vilkaviškio kraštui“ balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 55,58 % šio sąrašo biuletenių.
Dabartinė Vilkaviškio rajono taryba ir valdžia 2026 m. spalį
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Vilkaviškio rajono taryboje turi LSDP – 16 iš 25 vietų. Tai absoliuti dauguma. Savivaldybei dabar vadovauja Algirdas Neiberka (priesaika – 2023-04-14). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| LSDP | 16 |
| „Naujas startas Vilkaviškio kraštui“ | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 2 |
| LVŽS | 2 |
| TS-LKD | 1 |
Vietos politiniai komitetai Vilkaviškio rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Vilkaviškio rajono savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Kartu už Vilkaviškio kraštą – įregistruotas 2022-11-15, 87 nariai
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
Ką svarbu žinoti Vilkaviškio rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Vilkaviškio rajono rinkėjų sąraše buvo 30 436 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 44,48 % – mažiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Vilkaviškio rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 43 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 708 rinkėjų vienoje.
Vilkaviškio rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 6 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: LSDP, „Naujas startas Vilkaviškio kraštui“, „Vardan Lietuvos“, LVŽS, TS-LKD, Liberalų sąjūdis. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Vilkaviškio rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – S. Nėries g. 1, 70147 Vilkaviškis. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Vilkaviškio rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 52-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (24,96 %) savivaldybė buvo 28-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (6) – 40-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 32 982 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 1 319 gyventojų. Savivaldybę sudaro 12 seniūnijų: Bartninkų, Gižų, Gražiškių, Keturvalakių, Kybartų, Klausučių, Pajevonio, Pilviškių, Šeimenos, Vilkaviškio miesto, Virbalio, Vištyčio. 2023 m. joje veikė 43 rinkimų apylinkės.
Dabartinės Vilkaviškio rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- LSDP: Antanas Žilinskas, Bronislavas Polita, Gema Skystimienė, Jolanta Maksimavičienė, Jūratė Drunienė, Kristina Auksoraitienė, Kęstas Kružinauskas, Lijana Jančauskienė, Mindaugas Bučinskas, Mindaugas Jurkynas, Petras Volungevičius, Ramūnas Puodžiūnas, Renatas Gudaitis, Stanislovas Lopeta, Vitalius Šidiškis, Vytautas Geležiūnas
- „Naujas startas Vilkaviškio kraštui“: Edita Gaubienė, Mantas Balčiūnas, Rimvydas Palubinskas, Žilvinas Gelgota
- „Vardan Lietuvos“: Arvydas Šlivinskas, Vladimir Jelisejev
- LVŽS: Algidas Karalius, Valdas Kamaitis
- TS-LKD: Saulenas Aželskas
Dažniausi klausimai
Kada vyks Vilkaviškio rajono mero rinkimai 2027 m.?
Pirmasis turas vyks 2027 m. kovo 7 d., kartu su savivaldybės tarybos rinkimais. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Vilkaviškio rajono mero rinkimus 2023 m.?
Algirdas Neiberka (LSDP). Pergalė pasiekta pirmajame ture, surinkus 67,38 % galiojančių balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Vilkaviškio rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Vilkaviškio rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Remigijus Gustaitis („Nemuno aušra“). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Vilkaviškio rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 44,48 % iš 30 436 rinkėjų. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Vilkaviškio rajono savivaldybė (I turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: user:CD, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.