Radviliškio rajono mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Kazimieras Račkauskis antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo TS-LKD (20,60 %, 6 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 46,38 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.

- Radviliškio rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Kazimieras Račkauskis merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 64,56 % balsų
- Radviliškio rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo TS-LKD su 20,60 % balsų
- Dabartinė Radviliškio rajono taryba: 25 nariai ir meras
- Vietos politiniai komitetai Radviliškio rajono 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 25,90 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Radviliškio rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Radviliškio rajono savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Radviliškio rajonas rinks du dalykus: merą ir 25 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Radviliškio rajono rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Radviliškio rajono meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Radviliškio rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Radviliškio rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Mantas Poškus – „Nemuno aušra“
- Gediminas Lipnevičius – Tautos ir teisingumo sąjunga
2023 m. Kazimieras Račkauskis merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 64,56 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 7 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Jolanta Margaitienė (24,26 %) ir Kazimieras Račkauskis (18,47 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Kazimieras Račkauskis (LSDP) gavo 8 299 balsus, arba 64,56 %, o Jolanta Margaitienė – 4 556 (35,44 %). Antrajame ture balsavo 43,91 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Jolanta Margaitienė | TS-LKD | 3 237 | 24,26 % |
| Kazimieras Račkauskis | LSDP | 2 465 | 18,47 % |
| Gediminas Lipnevičius | Regionų partija | 1 920 | 14,39 % |
| Vytautas Krikščiūnas | LVŽS | 1 893 | 14,19 % |
| Justinas Pranys | Liberalų sąjūdis | 1 505 | 11,28 % |
| Ernestas Mončauskas | „Vardan Lietuvos“ | 1 292 | 9,68 % |
| Zita Žvikienė | Darbo partija | 1 031 | 7,73 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Kazimieras Račkauskis | LSDP | 8 299 | 64,56 % |
| Jolanta Margaitienė | TS-LKD | 4 556 | 35,44 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Kazimieras Račkauskis pirmajame ture surinko 2 465 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 2 652 balsus. Sąrašas surinko 187 balsais daugiau nei pats kandidatas, t. y. dalis sąrašo rinkėjų mero rinkimuose rinkosi kitą kandidatą.
Radviliškio rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
Radviliškio rajono tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 25 nariai. Sąrašus į Radviliškio rajono tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 13 iki 50 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Radviliškio rajono rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Radviliškio rajono tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Radviliškio rajono tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| TS-LKD | 20,60 %, 6 mandatai | – | nereikia |
| LSDP | 19,22 %, 5 mandatai | – | nereikia |
| „Vardan Lietuvos“ | 12,52 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| LVŽS | 11,73 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| Regionų partija | 10,78 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| Liberalų sąjūdis | 8,21 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| Darbo partija | 7,04 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| Žaliųjų partija | 5,05 %, 1 mandatas | – | reikia |
| „Nemuno aušra“ | atskiro sąrašo nekėlė | Mantas Poškus | reikia |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | atskiro sąrašo nekėlė | Gediminas Lipnevičius | reikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo TS-LKD su 20,60 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 8 sąrašai. Mandatų gavo 8 iš jų. Daugiausia balsų surinko TS-LKD – 20,60 % dalyvavusių rinkėjų ir 6 mandatai iš 25. Vienam mandatui reikėjo 526 balsų (mandatų skirstymo kvota). Mandatų gavo visi dalyvavę sąrašai.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| TS-LKD | 2 842 | 20,60 % | 6 |
| LSDP | 2 652 | 19,22 % | 5 |
| „Vardan Lietuvos“ | 1 727 | 12,52 % | 3 |
| LVŽS | 1 618 | 11,73 % | 3 |
| Regionų partija | 1 488 | 10,78 % | 3 |
| Liberalų sąjūdis | 1 133 | 8,21 % | 2 |
| Darbo partija | 972 | 7,04 % | 2 |
| Žaliųjų partija | 697 | 5,05 % | 1 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 526 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Radviliškio rajono 2023 m. kvota siekė 526 balsus, todėl TS-LKD su 2 842 balsų pirmiausia gavo 5 mandatus. Likę 3 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| TS-LKD | 2 842 | 5,40 | 5 | 6 |
| LSDP | 2 652 | 5,04 | 5 | 5 |
| „Vardan Lietuvos“ | 1 727 | 3,28 | 3 | 3 |
| LVŽS | 1 618 | 3,08 | 3 | 3 |
| Regionų partija | 1 488 | 2,83 | 2 | 3 |
| Liberalų sąjūdis | 1 133 | 2,15 | 2 | 2 |
| Darbo partija | 972 | 1,85 | 1 | 2 |
| Žaliųjų partija | 697 | 1,33 | 1 | 1 |
Dabartinė Radviliškio rajono taryba: 25 nariai ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Radviliškio rajono taryboje turi TS-LKD – 6 iš 25 vietų. Radviliškio rajono taryboje absoliučiai daugumai reikia 13 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Kazimieras Račkauskis (priesaika – 2023-04-26). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| TS-LKD | 6 |
| LSDP | 5 |
| Regionų partija | 3 |
| LVŽS | 3 |
| „Vardan Lietuvos“ | 3 |
| Darbo partija | 2 |
| Liberalų sąjūdis | 2 |
| Žaliųjų partija | 1 |
Radviliškio rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- TS-LKD: Darius Jurėnas, Deividas Dargužas, Irena Palionienė, Paulius Kablys, Romas Kalvaitis, Skaidra Dišlė
- LSDP: Jonas Pravilonis, Karolis Balsys, Laima Škėmienė, Laimutis Brunius, Vilmutė Sprudzanienė
- Regionų partija: Gediminas Lipnevičius, Vidmantas Bernotas, Vilma Aleknienė
- LVŽS: Aurimas Gaidžiūnas, Jonas Povilaitis, Vytautas Krikščiūnas
- „Vardan Lietuvos“: Eduardas Martynkinas, Justas Malinauskas, Lina Mončauskienė
- Darbo partija: Jurgis Baublys, Zita Žvikienė
- Liberalų sąjūdis: Algimantas Ruseckas, Rimantas Vaičiurgis
- Žaliųjų partija: Vytautas Simelis
Vietos politiniai komitetai Radviliškio rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Radviliškio rajono savivaldybėje veikiančių politinių komitetų nėra, todėl kandidatus į tarybą 2027 m. galės kelti tik partijos, o į merus – partijos arba patys išsikėlę kandidatai.
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 25,90 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Radviliškio rajono savivaldybėje 25,90 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 3,22 % mero ir 4,85 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 53,13 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą „Vardan Lietuvos“ balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 63,29 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Radviliškio rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Radviliškio rajono rinkėjų sąraše buvo 29 729 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 46,38 % – mažiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Radviliškio rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 28 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 1 062 rinkėjų vienoje.
Radviliškio rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: TS-LKD, LSDP, „Vardan Lietuvos“, LVŽS, Regionų partija, Liberalų sąjūdis, Darbo partija. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Radviliškio rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Aušros a. 10, 82196, Radviliškis. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Radviliškio rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 49-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (25,90 %) savivaldybė buvo 25-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (7) – 24-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 33 373 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 1 335 gyventojai. Savivaldybę sudaro 12 seniūnijų: Aukštelkų, Baisogalos, Grinkiškio, Pakalniškių, Radviliškio miesto, Radviliškio, Sidabravo, Skėmių, Šaukoto, Šeduvos miesto, Šiaulėnų, Tyrulių. 2023 m. joje veikė 28 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Radviliškio rajono mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Radviliškio rajono tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko TS-LKD – 20,60 % ir 6 mandatus iš 25. Mandatus gavo 8 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Radviliškio rajono tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos politinių komitetų šioje savivaldybėje nėra.
Kas laimėjo Radviliškio rajono mero rinkimus 2023 m.?
Kazimieras Račkauskis (LSDP). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 64,56 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Radviliškio rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Radviliškio rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Mantas Poškus („Nemuno aušra“), Gediminas Lipnevičius (Tautos ir teisingumo sąjunga). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Radviliškio rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 46,38 % iš 29 729 rinkėjų, antrajame – 43,91 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- LRT/ELTA: Tautos ir teisingumo sąjunga patvirtino dar tris kandidatus į savivaldybių merus (2026-10-12)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Radviliškio rajono savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Radviliškio rajono savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Kvitas, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.