Druskininkų mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Ričardas Malinauskas pirmajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo „Už Druskininkus“ (64,47 %, 17 mandatų).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 56,26 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.

- Druskininkų mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Ričardas Malinauskas laimėjo pirmajame ture su 74,63 % balsų
- Druskininkų tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Už Druskininkus“ su 64,47 % balsų
- Dabartinė Druskininkų taryba: 25 nariai ir meras
- Vietos politiniai komitetai Druskininkų 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 22,54 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Druskininkų rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Druskininkų savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Druskininkai rinks du dalykus: merą ir 25 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Druskininkų rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Druskininkų meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Druskininkų mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Druskininkų mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Renaldas Maziukas – „Vardan Lietuvos“
- Alina Klimovič – Tautos ir teisingumo sąjunga
Nuo 2026 m. rugsėjo 21 d. Druskininkų savivaldybės merės pareigas laikinai eina tarybos narė Violeta Grigorienė, išrinkta pagal komiteto „Už Druskininkus“ sąrašą. Savivaldybės pranešimu, ji šias pareigas eis iki naujai išrinkto mero įgaliojimų pradžios.
2023 m. Ričardas Malinauskas laimėjo pirmajame ture su 74,63 % balsų
2023 m. kovo 5 d. Ričardas Malinauskas („Už Druskininkus“) laimėjo jau pirmajame ture: 7 103 balsai, arba 74,63 % galiojančių biuletenių. Iš viso dalyvavo 6 kandidatai, o antrą vietą užėmė Gerardas Sokolovas su 11,60 %.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Ričardas Malinauskas | „Už Druskininkus“ | 7 103 | 74,63 % |
| Gerardas Sokolovas | TS-LKD | 1 104 | 11,60 % |
| Donatas Mizaras | LVŽS | 480 | 5,04 % |
| Povilas Jagelavičius | LSDP | 379 | 3,98 % |
| Česlovas Jezerskas | „Vardan Lietuvos“ | 306 | 3,22 % |
| Alina Klimovič | Regionų partija | 145 | 1,52 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Ričardas Malinauskas pirmajame ture surinko 7 103 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 6 305 balsus. Taigi kandidatas surinko 798 balsais daugiau nei jo sąrašas.
Druskininkų tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
Druskininkų tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 25 nariai. Sąrašus į Druskininkų tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 13 iki 50 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Druskininkų rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Druskininkų tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Druskininkų tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| „Už Druskininkus“ | 64,47 %, 17 mandatų | – | nereikia |
| TS-LKD | 10,87 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| LSDP | 5,87 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| „Vardan Lietuvos“ | 5,57 %, 2 mandatai | Renaldas Maziukas | nereikia |
| LVŽS | 5,18 %, 1 mandatas | – | nereikia |
| Darbo partija | 1,96 %, 0 mandatų | – | reikia |
| Regionų partija | 1,74 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | 0,59 %, 0 mandatų | Alina Klimovič | reikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Už Druskininkus“ su 64,47 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 8 sąrašai. Mandatų gavo 5 iš jų. Daugiausia balsų surinko „Už Druskininkus“ – 64,47 % dalyvavusių rinkėjų ir 17 mandatų iš 25. Vienam mandatui reikėjo 360 balsų (mandatų skirstymo kvota). 3 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| „Už Druskininkus“ | 6 305 | 64,47 % | 17 |
| TS-LKD | 1 063 | 10,87 % | 3 |
| LSDP | 574 | 5,87 % | 2 |
| „Vardan Lietuvos“ | 545 | 5,57 % | 2 |
| LVŽS | 507 | 5,18 % | 1 |
| Darbo partija | 192 | 1,96 % | 0 |
| Regionų partija | 170 | 1,74 % | 0 |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | 58 | 0,59 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 360 balsų
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Druskininkų 2023 m. kvota siekė 360 balsų, todėl „Už Druskininkus“ su 6 305 balsų pirmiausia gavo 17 mandatų. Likę 3 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| „Už Druskininkus“ | 6 305 | 17,51 | 17 | 17 |
| TS-LKD | 1 063 | 2,95 | 2 | 3 |
| LSDP | 574 | 1,59 | 1 | 2 |
| „Vardan Lietuvos“ | 545 | 1,51 | 1 | 2 |
| LVŽS | 507 | 1,41 | 1 | 1 |
Dabartinė Druskininkų taryba: 25 nariai ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Druskininkų taryboje turi „Už Druskininkus“ – 17 iš 25 vietų. Tai absoliuti dauguma. Savivaldybei dabar vadovauja Violeta Grigorienė (laikinai eina mero pareigas). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| „Už Druskininkus“ | 17 |
| TS-LKD | 3 |
| „Vardan Lietuvos“ | 2 |
| LSDP | 2 |
| LVŽS | 1 |
Druskininkų tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- „Už Druskininkus“: Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė, Algis Bolys, Artūras Skausmenis, Arvydas Balčius, Benjaminas Čepas, Dainius Dailydė, Greta Urbonienė, Inga Cololo, Inga Salickienė, Jevgrafijus Samuchovas, Julius Matulevičius, Jūratė Vaičiulionienė, Laura Gardziulevičienė, Modestas Vitkauskas, Ronata Balkaitienė, Violeta Grigorienė, Vytautas Kvedaras
- TS-LKD: Antanas Balkė, Gerardas Sokolovas, Konstantinas Rečkovas
- „Vardan Lietuvos“: Anatolijus Goborovas, Česlovas Jezerskas
- LSDP: Kristina Miškinienė, Povilas Jagelavičius
- LVŽS: Donatas Mizaras
Vietos politiniai komitetai Druskininkų 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Druskininkų savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Už Druskininkus – įregistruotas 2022-11-10, 131 narys, dabartinėje taryboje turi 17 vietų
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 22,54 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Druskininkų savivaldybėje 22,54 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,68 % mero ir 3,73 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 66,15 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą „Už Druskininkus“ balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 67,98 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Druskininkų rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Druskininkų rinkėjų sąraše buvo 17 383 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 56,26 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Druskininkų savivaldybėje 2023 m. veikė 14 rinkimų apylinkių, vidutiniškai po 1 242 rinkėjų vienoje.
Druskininkų savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 6 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: „Už Druskininkus“, TS-LKD, LSDP, „Vardan Lietuvos“, LVŽS, Regionų partija. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Druskininkų rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Vilniaus al. 18, LT-66119, Druskininkai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Druskininkų rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 10-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (22,54 %) savivaldybė buvo 34-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (6) – 40-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 19 837 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 793 gyventojai. Savivaldybę sudaro 2 seniūnijos: Leipalingio, Viečiūnų. 2023 m. joje veikė 14 rinkimų apylinkių.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Druskininkų mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Druskininkų tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko „Už Druskininkus“ – 64,47 % ir 17 mandatų iš 25. Mandatus gavo 5 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Druskininkų tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 6 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos komitetai: Už Druskininkus.
Kas laimėjo Druskininkų mero rinkimus 2023 m.?
Ričardas Malinauskas („Už Druskininkus“). Pergalė pasiekta pirmajame ture, surinkus 74,63 % galiojančių balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Druskininkų savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Druskininkų merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Renaldas Maziukas („Vardan Lietuvos“), Alina Klimovič (Tautos ir teisingumo sąjunga). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Druskininkų savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 56,26 % iš 17 383 rinkėjų. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- LRT/BNS: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas – pristatė 13 kandidatų į merus (2026-07-25)
- LRT/ELTA: Tautos ir teisingumo sąjunga patvirtino dar tris kandidatus į savivaldybių merus (2026-10-12)
- Druskininkų savivaldybė: Laikinąja Druskininkų mere paskirta Violeta Grigorienė (2026-09-21)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Druskininkų savivaldybė (I turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Juliux, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.