Šalčininkų rajono mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Zdzislav Palevič pirmajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo LLRA-KŠS (79,72 %, 21 mandatas).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 59,55 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Viešai paskelbtų kandidatų kol kas nėra.

- Šalčininkų rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Zdzislav Palevič laimėjo pirmajame ture su 82,74 % balsų
- Šalčininkų rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LLRA-KŠS su 79,72 % balsų
- Dabartinė Šalčininkų rajono taryba: 25 nariai ir meras
- Vietos politiniai komitetai Šalčininkų rajono 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 27,80 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Šalčininkų rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Šalčininkų rajono savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Šalčininkų rajonas rinks du dalykus: merą ir 25 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Šalčininkų rajono rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Šalčininkų rajono meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Šalčininkų rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Viešai paskelbtų kandidatų kol kas nėra.
2023 m. Zdzislav Palevič laimėjo pirmajame ture su 82,74 % balsų
2023 m. kovo 5 d. Zdzislav Palevič (LLRA-KŠS) laimėjo jau pirmajame ture: 12 194 balsai, arba 82,74 % galiojančių biuletenių. Iš viso dalyvavo 3 kandidatai, o antrą vietą užėmė Alicija Ščerbaitė su 11,58 %.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Zdzislav Palevič | LLRA-KŠS | 12 194 | 82,74 % |
| Alicija Ščerbaitė | Darbo partija | 1 707 | 11,58 % |
| Gerardas Stonkus | LSDP | 836 | 5,67 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Zdzislav Palevič pirmajame ture surinko 12 194 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 12 134 balsus. Taigi kandidatas surinko 60 balsų daugiau nei jo sąrašas.
Šalčininkų rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
Šalčininkų rajono tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 25 nariai. Sąrašus į Šalčininkų rajono tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 13 iki 50 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Šalčininkų rajono rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Šalčininkų rajono tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Šalčininkų rajono tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| LLRA-KŠS | 79,72 %, 21 mandatas | – | nereikia |
| Darbo partija | 10,76 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| LSDP | 5,24 %, 1 mandatas | – | nereikia |
| „Triada Šalčininkai“ | dar neįsteigtas | – | reikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LLRA-KŠS su 79,72 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 3 sąrašai. Mandatų gavo 3 iš jų. Daugiausia balsų surinko LLRA-KŠS – 79,72 % dalyvavusių rinkėjų ir 21 mandatas iš 25. Vienam mandatui reikėjo 583 balsų (mandatų skirstymo kvota). Mandatų gavo visi dalyvavę sąrašai.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| LLRA-KŠS | 12 134 | 79,72 % | 21 |
| Darbo partija | 1 638 | 10,76 % | 3 |
| LSDP | 797 | 5,24 % | 1 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 583 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Šalčininkų rajono 2023 m. kvota siekė 583 balsus, todėl LLRA-KŠS su 12 134 balsų pirmiausia gavo 20 mandatų. Likę 2 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| LLRA-KŠS | 12 134 | 20,81 | 20 | 21 |
| Darbo partija | 1 638 | 2,81 | 2 | 3 |
| LSDP | 797 | 1,37 | 1 | 1 |
Dabartinė Šalčininkų rajono taryba: 25 nariai ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Šalčininkų rajono taryboje turi LLRA-KŠS – 21 iš 25 vietų. Tai absoliuti dauguma. Savivaldybei dabar vadovauja Zdzislav Palevič (priesaika – 2023-04-12). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| LLRA-KŠS | 21 |
| Darbo partija | 3 |
| LSDP | 1 |
Šalčininkų rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- LLRA-KŠS: Ana Jesvilienė, Andžej Kulevičius, Andžela Dailidko, Anton Bandalevič, Beata Zarumna, Edgar Obločinski, Gonorata Andruškevič, Henrik Tomaševič, Irena Bojarun, Jadvyga Sinkevič, Kristina Marija Slavinska, Krzysztof Gotowiecki, Liliana Duchnevič, Lilija Veršicka, Marius Narkun, Mečislovas Butrimas, Natalja Gudač, Pavel Bandalevič, Tadeuš Romanovski, Tadeuš Rus, Valdemar Novickij
- Darbo partija: Alicija Ščerbaitė, Irena Poliakova, Ivan Stančik
- LSDP: Veslavas Gornostajus
Vietos politiniai komitetai Šalčininkų rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Šalčininkų rajono savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Triada Šalčininkai – įregistruotas 2026-08-06, 71 narys
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 27,80 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Šalčininkų rajono savivaldybėje 27,80 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 3,27 % mero ir 4,28 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 79,35 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą LLRA-KŠS balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 82,56 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Šalčininkų rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Šalčininkų rajono rinkėjų sąraše buvo 25 582 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 59,55 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Šalčininkų rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 35 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 731 rinkėjų vienoje.
Šalčininkų rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 3 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: LLRA-KŠS, Darbo partija, LSDP. Naujiems vietos komitetams („Triada Šalčininkai“) parašus reikės grąžinti iki sausio 15 d.
Šalčininkų rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Vilniaus g. 49, LT-17116 Šalčininkai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Šalčininkų rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 4-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (27,80 %) savivaldybė buvo 16-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (3) – 59-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 29 598 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 1 184 gyventojai. Savivaldybę sudaro 13 seniūnijų: Akmenynės, Baltosios Vokės, Butrimonių, Dainavos, Dieveniškių, Eišiškių, Gerviškių, Jašiūnų, Kalesninkų, Pabarės, Poškonių, Šalčininkų, Turgelių. 2023 m. joje veikė 35 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Šalčininkų rajono mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Šalčininkų rajono tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko LLRA-KŠS – 79,72 % ir 21 mandatą iš 25. Mandatus gavo 3 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Šalčininkų rajono tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 3 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos komitetai: Triada Šalčininkai.
Kas laimėjo Šalčininkų rajono mero rinkimus 2023 m.?
Zdzislav Palevič (LLRA-KŠS). Pergalė pasiekta pirmajame ture, surinkus 82,74 % galiojančių balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Šalčininkų rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Šalčininkų rajono merus 2027 m.?
Viešai paskelbtų kandidatų kol kas nėra. Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Šalčininkų rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 59,55 % iš 25 582 rinkėjų. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Šalčininkų rajono savivaldybė (I turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Šarūnas Šimkus, Public domain, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.