Anykščių rajono mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Kęstutis Tubis antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo LVŽS (26,29 %, 7 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 50,16 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 3 politikai.

- Anykščių rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Kęstutis Tubis merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 53,13 % balsų
- Anykščių rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LVŽS su 26,29 % balsų
- Dabartinė Anykščių rajono taryba: 25 nariai ir meras
- Vietos politiniai komitetai Anykščių rajono 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 27,80 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Anykščių rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Anykščių rajono savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Anykščių rajonas rinks du dalykus: merą ir 25 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Anykščių rajono rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Anykščių rajono meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Anykščių rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Anykščių rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Romas Pačinskas – „Nemuno aušra“
- Kęstutis Tubis – LVŽS, dabartinis savivaldybės vadovas
- Dominykas Tutkus – „Vardan Lietuvos“
2023 m. Kęstutis Tubis merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 53,13 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 5 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Kęstutis Tubis (30,11 %) ir Dainius Žiogelis (19,93 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Kęstutis Tubis (LVŽS) gavo 5 087 balsus, arba 53,13 %, o Dainius Žiogelis – 4 488 (46,87 %). Antrajame ture balsavo 47,37 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Kęstutis Tubis | LVŽS | 3 050 | 30,11 % |
| Dainius Žiogelis | LSDP | 2 019 | 19,93 % |
| Sigutis Obelevičius | TS-LKD | 1 934 | 19,09 % |
| Sonata Veršelienė | „Vardan Lietuvos“ | 1 681 | 16,59 % |
| Mindaugas Sargūnas | Liberalų sąjūdis | 1 446 | 14,27 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Kęstutis Tubis | LVŽS | 5 087 | 53,13 % |
| Dainius Žiogelis | LSDP | 4 488 | 46,87 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Kęstutis Tubis pirmajame ture surinko 3 050 balsų, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 2 729 balsus. Taigi kandidatas surinko 321 balsu daugiau nei jo sąrašas.
Anykščių rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
Anykščių rajono tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 25 nariai. Sąrašus į Anykščių rajono tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 13 iki 50 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Anykščių rajono rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Anykščių rajono tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Anykščių rajono tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| LVŽS | 26,29 %, 7 mandatai | Kęstutis Tubis | nereikia |
| LSDP | 20,60 %, 5 mandatai | – | nereikia |
| TS-LKD | 17,25 %, 5 mandatai | – | nereikia |
| „Vardan Lietuvos“ | 14,90 %, 4 mandatai | Dominykas Tutkus | nereikia |
| Liberalų sąjūdis | 13,51 %, 4 mandatai | – | nereikia |
| Darbo partija | 3,58 %, 0 mandatų | – | reikia |
| „Nemuno aušra“ | atskiro sąrašo nekėlė | Romas Pačinskas | reikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LVŽS su 26,29 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 6 sąrašai. Mandatų gavo 5 iš jų. Daugiausia balsų surinko LVŽS – 26,29 % dalyvavusių rinkėjų ir 7 mandatai iš 25. Vienam mandatui reikėjo 385 balsų (mandatų skirstymo kvota). 1 sąrašas neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| LVŽS | 2 729 | 26,29 % | 7 |
| LSDP | 2 138 | 20,60 % | 5 |
| TS-LKD | 1 791 | 17,25 % | 5 |
| „Vardan Lietuvos“ | 1 547 | 14,90 % | 4 |
| Liberalų sąjūdis | 1 402 | 13,51 % | 4 |
| Darbo partija | 372 | 3,58 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 385 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Anykščių rajono 2023 m. kvota siekė 385 balsus, todėl LVŽS su 2 729 balsų pirmiausia gavo 7 mandatus. Likę 2 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| LVŽS | 2 729 | 7,09 | 7 | 7 |
| LSDP | 2 138 | 5,55 | 5 | 5 |
| TS-LKD | 1 791 | 4,65 | 4 | 5 |
| „Vardan Lietuvos“ | 1 547 | 4,02 | 4 | 4 |
| Liberalų sąjūdis | 1 402 | 3,64 | 3 | 4 |
Dabartinė Anykščių rajono taryba: 25 nariai ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Anykščių rajono taryboje turi LVŽS – 7 iš 25 vietų. Anykščių rajono taryboje absoliučiai daugumai reikia 13 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Kęstutis Tubis (priesaika – 2023-04-20). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| LVŽS | 7 |
| TS-LKD | 5 |
| „Vardan Lietuvos“ | 4 |
| Liberalų sąjūdis | 4 |
| LSDP | 4 |
Anykščių rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- LVŽS: Algirdas Ananka, Audrius Vasiliauskas, Gediminas Kutka, Linas Pravilionis, Rita Juodiškienė, Romas Pačinskas, Virgilijus Aloyzas Milaknis
- TS-LKD: Dominykas Puzinas, Egidijus Musteikis, Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė, Vytautas Bernatavičius, Šarūnas Grigonis
- „Vardan Lietuvos“: Antanas Baura, Dominykas Tutkus, Sonata Veršelienė, Vygantas Šližys
- Liberalų sąjūdis: Irma Smalskienė, Kęstutis Indriūnas, Lukas Pakeltis, Mindaugas Sargūnas
- LSDP: Donatas Krikštaponis, Egidijus Šilaika, Juozas Juknius, Valdas Macijauskas
Vietos politiniai komitetai Anykščių rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Anykščių rajono savivaldybėje veikiančių politinių komitetų nėra, todėl kandidatus į tarybą 2027 m. galės kelti tik partijos, o į merus – partijos arba patys išsikėlę kandidatai.
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 27,80 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Anykščių rajono savivaldybėje 27,80 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,40 % mero ir 3,86 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 47,98 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą Liberalų sąjūdis balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 56,99 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Anykščių rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Anykščių rajono rinkėjų sąraše buvo 20 692 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 50,16 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Anykščių rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 35 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 591 rinkėjų vienoje.
Anykščių rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 5 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: LVŽS, LSDP, TS-LKD, „Vardan Lietuvos“, Liberalų sąjūdis. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Anykščių rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – J.Biliūno g. 23, LT-29111 Anykščiai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Anykščių rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 27-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (27,80 %) savivaldybė buvo 17-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (5) – 50-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 21 495 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 860 gyventojų. Savivaldybę sudaro 10 seniūnijų: Andrioniškio, Anykščių, Debeikių, Kavarsko, Kurklių, Skiemonių, Svėdasų, Traupio, Troškūnų, Viešintų. 2023 m. joje veikė 35 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Anykščių rajono mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Anykščių rajono tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko LVŽS – 26,29 % ir 7 mandatus iš 25. Mandatus gavo 5 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Anykščių rajono tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 5 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos politinių komitetų šioje savivaldybėje nėra.
Kas laimėjo Anykščių rajono mero rinkimus 2023 m.?
Kęstutis Tubis (LVŽS). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 53,13 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Anykščių rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Anykščių rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Romas Pačinskas („Nemuno aušra“), Kęstutis Tubis (LVŽS), Dominykas Tutkus („Vardan Lietuvos“). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Anykščių rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 50,16 % iš 20 692 rinkėjų, antrajame – 47,37 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- AINA.lt/ELTA: LVŽS patvirtino dar 15 kandidatų į merus (2026-08-22)
- LRT/BNS: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas – pristatė 13 kandidatų į merus (2026-07-25)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Anykščių rajono savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Anykščių rajono savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Hugo.arg, Public domain, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.