Kauno rajono mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 31 tarybos narys.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Valerijus Makūnas pirmajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo LSDP (58,52 %, 20 mandatų).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 47,00 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.

- Kauno rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Valerijus Makūnas laimėjo pirmajame ture su 65,37 % balsų
- Kauno rajono tarybos rinkimai 2027: 31 mandatas ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 58,52 % balsų
- Dabartinė Kauno rajono taryba: 31 narys ir meras
- Vietos politiniai komitetai Kauno rajono 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 9,84 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Kauno rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Kauno rajono savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Kauno rajonas rinks du dalykus: merą ir 31 narį turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Kauno rajono rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Kauno rajono meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Kauno rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Kauno rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Saulius Bucevičius – „Nemuno aušra“
- Artūras Orlauskas – Tautos ir teisingumo sąjunga
Kitų partijų ir dabartinio mero Valerijaus Makūno sprendimai dėl 2027 m. rinkimų kol kas viešai nepaskelbti.
2023 m. Valerijus Makūnas laimėjo pirmajame ture su 65,37 % balsų
2023 m. kovo 5 d. Valerijus Makūnas (LSDP) laimėjo jau pirmajame ture: 24 996 balsai, arba 65,37 % galiojančių biuletenių. Iš viso dalyvavo 7 kandidatai, o antrą vietą užėmė Justinas Urbanavičius su 13,69 %.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Valerijus Makūnas | LSDP | 24 996 | 65,37 % |
| Justinas Urbanavičius | TS-LKD | 5 233 | 13,69 % |
| Viktoras Pranckietis | Liberalų sąjūdis | 4 219 | 11,03 % |
| Artūras Orlauskas | LVŽS | 2 178 | 5,70 % |
| Erika Bartusevičienė | „Vardan Lietuvos“ | 663 | 1,73 % |
| Aušra Degutytė | Darbo partija | 517 | 1,35 % |
| Jolita Balsevičė | Tautos ir teisingumo sąjunga | 431 | 1,13 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Valerijus Makūnas pirmajame ture surinko 24 996 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 22 839 balsus. Taigi kandidatas surinko 2 157 balsais daugiau nei jo sąrašas.
Kauno rajono tarybos rinkimai 2027: 31 mandatas ir sąrašų dalyviai
Kauno rajono tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 31 narys. Sąrašus į Kauno rajono tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 16 iki 62 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Kauno rajono rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Kauno rajono tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Kauno rajono tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| LSDP | 58,52 %, 20 mandatų | – | nereikia |
| TS-LKD | 15,60 %, 6 mandatai | – | nereikia |
| Liberalų sąjūdis | 9,26 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| LVŽS | 5,88 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| Žaliųjų partija | 2,32 %, 0 mandatų | – | reikia |
| „Vardan Lietuvos“ | 2,31 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| Darbo partija | 1,78 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | 1,26 %, 0 mandatų | Artūras Orlauskas | nereikia |
| „Nemuno aušra“ | atskiro sąrašo nekėlė | Saulius Bucevičius | reikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 58,52 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 8 sąrašai. Mandatų gavo 4 iš jų. Daugiausia balsų surinko LSDP – 58,52 % dalyvavusių rinkėjų ir 20 mandatų iš 31. Vienam mandatui reikėjo 1 124 balsų (mandatų skirstymo kvota). 4 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| LSDP | 22 839 | 58,52 % | 20 |
| TS-LKD | 6 087 | 15,60 % | 6 |
| Liberalų sąjūdis | 3 613 | 9,26 % | 3 |
| LVŽS | 2 294 | 5,88 % | 2 |
| Žaliųjų partija | 907 | 2,32 % | 0 |
| „Vardan Lietuvos“ | 902 | 2,31 % | 0 |
| Darbo partija | 696 | 1,78 % | 0 |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | 493 | 1,26 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 1 124 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Kauno rajono 2023 m. kvota siekė 1 124 balsus, todėl LSDP su 22 839 balsų pirmiausia gavo 20 mandatų. Likę 1 mandatas atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| LSDP | 22 839 | 20,32 | 20 | 20 |
| TS-LKD | 6 087 | 5,42 | 5 | 6 |
| Liberalų sąjūdis | 3 613 | 3,21 | 3 | 3 |
| LVŽS | 2 294 | 2,04 | 2 | 2 |
Dabartinė Kauno rajono taryba: 31 narys ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Kauno rajono taryboje turi LSDP – 20 iš 31 vietos. Tai absoliuti dauguma. Savivaldybei dabar vadovauja Valerijus Makūnas (priesaika – 2023-04-20). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| LSDP | 20 |
| TS-LKD | 6 |
| Liberalų sąjūdis | 3 |
| LVŽS | 2 |
Kauno rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- LSDP: Albinas Pugevičius, Algirdas Navickas, Algirdas Žandaras, Audrius Banionis, Donatas Pocius, Dovilė Mikuckienė, Eglė Rutkauskienė, Evelina Valskytė, Irena Marcinkevičienė, Jonas Gurskas, Jonas Mykolaitis, Laimutė Rutkauskienė, Monika Kiaušaitė, Rasa Kazakevičienė, Rita Urnikienė, Rūta Butkuvienė, Saulius Davainis, Violeta Boreikienė, Vladas Kurutis, Vytenis Vitkauskas
- TS-LKD: Gintarė Grybauskaitė-Kaminskienė, Jurga Urbanavičienė, Kęstutis Markevičius, Marija Vinciūnienė, Regina Lukoševičienė, Česlovas Paulauskas
- Liberalų sąjūdis: Asta Ulinskaitė, Jūratė Truncienė, Vytautė Venckūnaitė
- LVŽS: Artūras Orlauskas, Vytautas Rimas
Vietos politiniai komitetai Kauno rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Kauno rajono savivaldybėje veikiančių politinių komitetų nėra, todėl kandidatus į tarybą 2027 m. galės kelti tik partijos, o į merus – partijos arba patys išsikėlę kandidatai.
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 9,84 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Kauno rajono savivaldybėje 9,84 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,02 % mero ir 3,07 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 52,49 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą LSDP balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 56,39 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Kauno rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 31 narys. Kandidatų sąraše turės būti nuo 16 iki 62 kandidatų. 2023 m. Kauno rajono rinkėjų sąraše buvo 83 035 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 47,00 % – mažiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Kauno rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 57 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 1 457 rinkėjų vienoje.
Kauno rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: LSDP, TS-LKD, Liberalų sąjūdis, LVŽS, „Vardan Lietuvos“, Darbo partija, Tautos ir teisingumo sąjunga. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Kauno rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Savanorių pr. 371, 49386 Kaunas. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Kauno rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 46-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (9,84 %) savivaldybė buvo 60-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (7) – 24-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 112 612 gyventojų, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 3 633 gyventojai. Savivaldybę sudaro 25 seniūnijos: Akademijos, Alšėnų, Babtų, Batniavos, Čekiškės, Domeikavos, Ežerėlio, Garliavos apylinkių, Garliavos, Kačerginės, Karmėlavos, Kulautuvos, Lapių, Linksmakalnio, Neveronių, Raudondvario, Ringaudų, Rokų, Samylų, Taurakiemio, Užliedžių, Vandžiogalos, Vilkijos apylinkių, Vilkijos, Zapyškio. 2023 m. joje veikė 57 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Kauno rajono mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Kauno rajono tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko LSDP – 58,52 % ir 20 mandatų iš 31. Mandatus gavo 4 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Kauno rajono tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos politinių komitetų šioje savivaldybėje nėra.
Kas laimėjo Kauno rajono mero rinkimus 2023 m.?
Valerijus Makūnas (LSDP). Pergalė pasiekta pirmajame ture, surinkus 65,37 % galiojančių balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Kauno rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 31 narys, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 16 iki 62 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Kauno rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Saulius Bucevičius („Nemuno aušra“), Artūras Orlauskas (Tautos ir teisingumo sąjunga). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Kauno rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 47,00 % iš 83 035 rinkėjų. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- 77.lt: Aiškėja pirmieji 2027-ųjų savivaldos rinkimų „koziriai“ (2026-08-25)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Kauno rajono savivaldybė (I turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Hugo.arg, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.