Sąlygos

Bendrosios nuostatos

Multiverse LTD, adresas: Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro (P.O. Box 1405), suteikia Jums galimybę naudotis cross.social platformoje DAO principu sukurtu tinklalapiu 77.lt (toliau – Tinklalapis) ir jam sukurta mobiliąją programėle. Multiverse LTD siūlo Jums Tinklalapyje ir mobiliojoje programėlėje susipažinti su įvairaus pobūdžio naujienomis ir kita aktualia informacija sveikatos, aplinkos, politikos, šeimos ir kitomis temomis (toliau – Turinys). Šis Turinys yra prieinamas kiekvienam Tinklalapyje apsilankiusiam ar mobiliąja programėle besinaudojančiam asmeniui nemokamai ir gali būti naudojamas tik jo privatiems tikslams, vadovaujantis šiomis Taisyklėmis.

Taip pat Multiverse LTD suteikia teisę naudotis cross.social platformoje sukurtu, DAO principu veikiančiu, Tinklalapiu bei mobiliąja programėle kaip socialiniu tinklu, kuriame Jūs galite komentuoti, diskutuoti ir savo nuožiūra kurti bei kelti turinį. Už visus pokalbius, komentarus ir kitą savo įkeltą turinį atsakote Jūs pats(-i) ir naudodamiesi tinklalapiu sutinkate su šiomis Taisyklėmis bei kitomis DAO nuostatomis.

77.lt DAO nėra atsakinga už vartotojų keliamą turinį, tačiau pasilieka teisę redaguoti ar pašalinti nustatytų taisyklių ar DAO narių vertybių bei nuostatų neatitinkantį turinį, blokuoti ar trinti pažeidėjų paskyras. Multiverse LTD gali, jei to prašo teisę turinčios institucijos, bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis bet kurioje jurisdikcijoje, kurioje veikia DAO principu valdoma cross.social platforma, įstatymų nustatyta tvarka.

Autorinės teisės

Visos autorinės teisės ir kitos nuosavybės teisės į bet kokį Tinklalapio ir mobiliosios programėlės dizainą (layout) ir naudojamą programinę įrangą priklauso Multiverse LTD ir/arba kitiems Turinio teikėjams. Nepriklausomų autorių ar socialinės dalies vartotojų keliamo turinio autorinės teisės priklauso autoriams. 

Jei norite perspausdinti, cituoti ar kitaip platinti Tinklalapyje ar mobiliojoje programėlėje skelbiamą Turinį, Jūs privalote gauti Multiverse LTD sutikimą ir įdėti nuorodą į šaltinį (nuorodą www.77.lt ir/arba logotipą). Draudžiama iš Turinio keisti arba šalinti informaciją apie autorines teises, prekinius ženklus ar patentus.

Savo socialinės platformos paskyroje patalpindami tam tikrą informaciją (nuotraukas, komentarus ar pan.), Jūs este atsakingas (-a) už savo įkeltą turinį ir galite bet kada jį pašalinti. Multiverse LTD bei DAO pasilieka teisę ištrinti ar redaguoti Jūsų įkeltą turinį, jei jis prieštarauja galiojantiems įstatymams ar tinklalapio taisyklėms, tačiau nei Multiverse LTD, nei DAO nariai už šį turinį neatsako ir nesisavina autorinių teisių.

Tinklalapyje talpinamas nepriklausomų autorių turinys ir/arba nuomonė. Nepriklausomų autorių turinys nebūtinai sutampa su visų DAO narių nuomone ir/arba vertybėmis ir yra vertinamas bei publikuojamas DAO narių balsų daugumos principu. Visi autoriai bei socialinės platformos vartotojai pilnai atsako už savo viešinamą informaciją. 

Privatumo nuostatos

Pažymime, jog tam, kad tinklalapis galėtų tinkamai veikti, Multiverse LTD turi tvarkyti informaciją apie Jus. Multiverse LTD renkama informacija priklauso nuo to, kaip naudojate šį Tinklalapį ar mobiliąją programėlę. Multiverse LTD renka ir tvarko tokius vartotojų duomenis:

 • Jūsų pateiktas turinys ir informacija. Renkami visi pranešimai, turinys ir kitą informaciją, kurią teikiate naudodamiesi šiuo Tinklalapiu ar mobiliąja programėle. Į renkamą informaciją įeina ir duomenys, kuriuos pateikiate registruodami savo paskyrą, kurdami turinį, bendraudami su kitais vartotojais ir pan. Tai gali būti jūsų pateikiamo turinio viduje esanti informacija arba duomenys apie patį turinį (pvz., tam tikros nuotraukos įkėlimo data, vieta ir pan.). Multiverse LTD taip pat renka visą informaciją, kurią patys savo nuožiūra pateikiate savo paskyroje, įskaitant duomenis apie jūsų pomėgius, politines ar religines pažiūras ir narystę profesinėje sąjungoje ar kitos organizacijose, etninę ar rasinę kilmę.

 • Jūsų įpročiai, naudojantis šiuo Tinklalapiu bei mobiliąja programėle. Renkama informacija apie Jūsų įpročius naudojantis šiuo Tinklalapiu ar mobiliąją programėle. Į tai įeina duomenys apie jūsų naudojamas funkcijas, dažniausiai lankomus puslapius, laiką, kada naudojate šį Tinklalapį ar mobiliąją programėlę, kokius straipsnius, įrašus ar kitą turinį peržiūrite šiame Tinklalapyje ar mobiliojoje programėlė ir visą kitą su naudojimosi įpročiais susijusią informaciją.

 • Tinklai ir ryšiai. Renkama informacija apie vartotojus, puslapius, grupes ir kitus dalykus, prie kurių esate prisijungę. Taip pat renkami duomenys, kaip sąveikaujate su jais, pvz., kaip dažnai lankotės tam tikroje kategorijoje ar bendraujate su tam tikrais asmenimis.

 • Kitų asmenų pateikta informacija ar daroma veikla, susijusi su Jumis. Renkami ir analizuojami pranešimai bei visa informaciją, kurią apie Jus pateikia kiti šiuo Tinklalapiu ar mobiliąja programėle besinaudojantys vartotojai. Tai apima tokius dalykus kaip Jums siunčiami pranešimai, kitų asmenų komentarai po jūsų paskelbtu turiniu ar dalinimasis jūsų įrašais.

 • Informacija apie neregistruotus vartotojus renkama su slapukais (ang. cookie). Jie reikalingi Tinklalapio ir mobiliosios programėlės lankomumo ir Turinio populiarumo statistikai rinkti. Multiverse LTD turi teisę perduoti anonimišką statistinę informaciją tretiesiems asmenims. Slapukų naudojimas neleidžia nustatyti Jūsų asmens tapatybės. Be to, jūs galite blokuoti slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose ar su jais nesutikti.

Visa informacija yra renkama iš kompiuterių, telefonų ar kitų prie interneto prijungtų įrenginių, kuriais naudodamiesi pasiekiate šį Tinklalapį ar mobiliąją programėlę. Drauge su naudojimosi informacija Multiverse LTD taip pat kaupia duomenis apie jūsų įrenginius. Pavyzdžiui, renka informaciją, kaip naudojatės mobiliąją programėle savo telefone, kad galėtų geriau pritaikyti Jums turinį. Iš Jūsų naudojamų įrenginių Multiverse LTD gauna tokius duomenis:

 • įrenginio savybės. Gaunama tokia informacija kaip Jūsų naudojamo įrenginio operacinė sistema, techninė ir programinė versija, naršyklės tipas, akumuliatoriaus lygis, signalo stiprumas ir kiti su įrenginio savybėmis susiję duomenys;

 • identifikatoriai. Gaunama informacija apie įrenginio ID, unikalius identifikatorius, susietus su jūsų paskyra, kuria naudojatės;

 • įrenginio operacijos. Renkama informacija apie Jūsų atliekamas operacijas ir veiksmus, kuriuos darote naudodamiesi įrenginiu (pavyzdžiui, ar langas yra paliktas fone, ar ne);

 • duomenys, gaunami iš įrenginio nustatymų. Gaunama visa informacija, kuri prieinama dėl to, jog patys priėmėte tokius nustatymus (pvz., sutikote su prieiga prie įrenginio GPS vietos, nuotraukų ir pan.);

 • tinklas ir ryšiai. Tai duomenys, susiję su jūsų tinklu ar ryšiu, pvz., interneto paslaugų tiekėjo ar mobiliojo ryšio operatoriaus pavadinimas, IP adresas, mobiliojo telefono numeris, interneto sparta ir pan.;

 • įrenginio signalai. Tai tokia informacija kaip Bluetooth signalai, netoliese esantys WiFi taškai ar mobiliojo ryšio bokštai;

 • slapukų duomenys. Tai informacija, prieinama iš jūsų įrenginyje išsaugotų slapukų, įskaitant ir nustatymus bei slapukų ID.

Visa gauta informacija, kurios pobūdis skiriasi priklausomai nuo to, kaip naudojatės šiuo Tinklalapiu ar mobiliąja programėle, naudojama siekiant sklandžios tinklalapio veiklos bei šiais tikslais:

 • norint pritaikyti ir pagerinti tinklalapio teikiamas paslaugas. Aktuali informacija yra panaudojama siekiant pritaikyti Tinklalapį ir mobiliąją programėlę Jūsų asmeniniam naudojimui. Siekiant sukurti tokią paslaugą, kuri būtų pritaikyta asmeniškai Jums ir grįsta Jūsų atliekamais veiksmais;

 • skatinant saugumą ir vientisumą. Renkama informacija padeda tikrinti veiklą ir paskyras kovojant su žalingu elgesiu. Taip pat turima informacija padeda aptikti ar išvengti blogo turinio, šlamšto, skatinti saugumą ir išlaikyti paslaugos vientisumą. Surenkamą informaciją galima pasitelkti ne tik tiriant politikos ir sąlygų pažeidimus ar įtartiną veiklą, bet ir nustatant, jog kažkam yra reikalinga pagalba;

 • norint atlikti naudojimosi paslaugomis analizę. Kad Multiverse LTD suprastų, kaip naudojatės šiuo Tinklalapiu bei mobiliąja programėle, kokios paslaugos Jus labiausiai domina ir kaip reikėtų geriau pritaikyti Tinklalapį ar mobiliąją programėlę, pasitelkiami surinkti duomenys;

 • siekiant bendrauti su Jumis. Sukaupta informacija padeda geriau suprasti Jūsų interesus ir ne tik tobulinti tinklalapį, bet ir bendrauti su Jumis dėl politikos ar sąlygų pasikeitimo, dėl įvairių pasiūlymų ir pan. Šia informacija taip pat remiamasi norint Jums atsakyti, jei kreipiatės kokiais nors klausimais.

Informacijos bendrinimas

Jūsų informacija su kitais gali būti bendrinama skirtingais būdais. Jie yra tokie:

 • dalinatės informacija, kai bendraujate su kitais asmenimis ar paskyromis. Kai naudojantis šiuo Tinklalapiu ar mobiliąja programėle bandote su kuo nors bendrauti ar bendrinti turinį, jūs tuo turiniu dalinatės su auditorija. Toji auditorija priklauso nuo vietos, kurioje dalinatės informacija ar bendraujate, taip pat ir nuo jūsų nustatymų. O vieša informacija prieinama visiems, t. y. ne tik šio Tinklalapio vartotojams, bet ir kiekvienam, kuris užeina į Tinklalapį jame neužsiregistravęs. Viešą informaciją apima Jūsų viešas profilis ir turinys, kuriuo viešai pasidalinote naudodamiesi tinklalapio paslaugomis. Tokia vieša informacija yra prieinama visiems ir visi ja gali dalintis, peržiūrėti ar persiųsti kitiems. Ją taip pat galima rasti per įvairius paieškos variklius ir kitais būdais;

 • kiti žmonės gali dalintis jūsų turiniu ir informacija apie jus. Jei kažką rašote ar kažkuo dalinatės su kitais asmenimis, turėtumėte įsidėmėti, kad tie asmenys gali taip pat pasidalinti Jūsų paskelbta informacija ar Jūsų paskyros duomenimis. Pavyzdžiui, jei kažkam rašote privačią žinutę, tas asmuo gali pasidaryti jos nuotrauką ir taip informaciją persiųsti kitiems. Multiverse LTD neatsako už tokius dalykus, todėl turėtumėte gerai apgalvoti, ką rašote, kokią informaciją pateikiate ir su kuo bendraujate internete. Be to, jeigu komentuojate po kitų asmenų paskelbtu turiniu, jūsų komentarai yra matomi visiems, kurie tai gali matyti pagal kito asmens pateiktus nustatymus. Taip pat verta įsidėmėti, kad kiti asmenys, kurie naudojasi šiuo tinklalapiu, gali kurti turinį apie Jus ir jį viešinti, tačiau jei jaučiate, kad kažkieno pasidalinta informacija pažeidžia taisykles ar LR įstatymus, susisiekite nurodytais kontaktais ir praneškite apie nepageidaujamą turinį;

 • pasikeitus savininkui informacija gali būti perduota naujai valdžiai. Jeigu pasikeičia šio Tinklalapio ar mobiliosios programėlės savininkas arba valdytojas, Jūsų informacija perduodama naujajam šį tinklalapį perėmusiam savininkui;

 • informacija gali būti teikiama bendradarbiaujant su trečiosios šalies partneriais. 77.lt nepardavinėja ir neketina kada nors parduoti Jūsų pateiktos informacijos. Bendradarbiaudami su savo partneriais galime pateikti tam tikrą informaciją, kuri gali padėti tobulinti patį tinklalapį ar suteikti Jums papildomas funkcijas, kurių pageidaujate. Visgi savo partneriams taikome itin griežtus apribojus, kurie aiškiai nusako, kaip galima naudoti pateiktus duomenis.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindimas

Aukščiau nurodytais būdais renkami, naudojami ir bendrinami gaunami duomenys remiantis tokiais teisiniais aspektais:

 • kiek tai būtina norint tinkamai teikti paslaugas,
 • kiek tai būtina siekiant laikytis visų mums priskiriamų teisinių prievolių,
 • remdamiesi Jūsų sutikimu, kurį pateikiate naudodamiesi paslaugomis,
 • kiek tai būtina norint užtikrinti viešuosius interesus,
 • kiek to reikia, siekiant apsaugoti gyvybinius Jūsų bei kitų asmenų ar grupių interesus,
 • kiek tai būtina užtikrinti mūsų (ar kitų) teisinius interesus. Į tai įeina ir mūsų interesas teikti saugias, laiku atnaujintas, asmeniškai pritaikytas paslaugas savo vartotojams bei partneriams, išskyrus tuos atvejus, kai už šiuos interesus viršesniais laikomi Jūsų interesai ar svarbiausios laisvės ir teisės, dėl kurių privalome apsaugoti Jūsų asmens duomenis.

Bendrojo duomenų apsaugos reglamento vykdymas

Mes laikomės Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR), todėl Jūs turite teisę susipažinti su mūsų kaupiamais duomenimis apie save, juos persikelti, pareikalauti ištaisyti tam tikrą informaciją ar išvis ištrinti su Jumis susijusius duomenis. Jūs taip pat galite nesutikti su tam tikrų Jūsų duomenų tvarkymu ar jį apriboti. Tokia teisė apima teisę nesutikti, kad Jūsų pateiktus duomenis tvarkytume tiesioginės rinkodaros tikslais ir teisę nesutikti, jog Jūsų duomenis naudotume siekdami teisėtų savo arba trečiosios šalies interesų ar atlikdami užduotis, susijusias su viešuoju interesu. Šiomis teisėmis galite pasinaudoti nustatymuose.

Paskyros ištrynimas ir duomenų saugojimas

Duomenys yra saugomi tol, kol jie tampa nebereikalingi, kad tinkamai teiktume savo paslaugas arba kol nepašalinate savo paskyros. Visos informacijos reikalingumas yra nustatomas kiekvienu atveju atskirai ir gali priklausyti nuo duomenų pobūdžio, jo rinkimo bei tvarkymo tikslų, teisinių ar tinkamos veiklos užtikrinimo aspektų.

Ištrynus savo paskyrą drauge ištrinsite ir visą paskelbtą informaciją, kurią skelbėte naudodamiesi savo paskyra. Šios informacijos vėliau nebegalėsite atkurti, net jei to norėsite, todėl prieš išsiregistruodami gerai apgalvokite savo sprendimą. O informacija, kurią apie jus dalinosi kiti asmenys, nebus ištrinta drauge su jūsų paskyra, nes tokie duomenys nepriklauso jūsų paskyrai.

Teisiniai prašymai ir žalos stabdymas

Jūsų informacija yra saugoma ir bendrinama su teisėsaugos institucijomis, reguliavimo institucijomis ar kitais teisėtai to reikalaujančiais asmenimis tik remiantis žemiau nurodytais atvejais:

 • jei gauname teisinį prašymą ir sąžiningai manome, kad toks reikalavimas atitinka teisės aktus. Mes taip pat galime suteikti informaciją, jei gauname teisinius prašymus ir sąžiningai manome, kad turime atsakyti pagal tos jurisdikcijos teisę, atsakymas turės įtakos tai jurisdikcijai priklausantiems vartotojams ir tokie prašymai atitinka standartus, pripažintus tarptautiniu mastu;

 • jei sąžiningai manome, kad tai būtina siekiant užkirsti kelią įvairaus pobūdžio žalai. Į tai įeina sukčiavimas, neteisėtas Tinklalapio ar mobiliosios programėlės naudojimas, politikos ir sąlygų pažeidimai ir kita neteisėta ar žalinga veikla. Taip pat informacija gali būti pateikiama siekiant apsaugoti save (į tai įeina ir mūsų teisė į nuosavybę), Jus ir kitus asmenis (į tai įeina ir atliekami tyrimai, kai duomenų reikalauja tam teisę turinčios institucijos) arba užkirsti kelią gresiančiam kūno sužalojimui ar net mirčiai.

Pasiliekame teisę saugoti ir pasiekti apie jus gautą informaciją ilgesnį laikotarpį, kai ši apie jus surinkta informacija yra teisinio prašymo ar pareigos, valdžios institucijų vykdomo tyrimo ar tyrimo dėl galimo tinklalapio politikos ir sąlygų pažeidimo objektas. Informacija taip pat gali būti pasiekiama ir saugoma ilgiau, jei ji reikalinga norint išvengti žalos kitais būdais. Be to, mažiausiai vienerius metus saugome tų paskyrų duomenis, kurios buvo išjungtos dėl kokių nors sąlygų pažeidimų, nes taip siekiame užkirsti kelią pakartotiniams sąlygų pažeidimams ar piktnaudžiavimui.

Komentavimas, diskusijos ir kiti bendravimo būdai

Nors ir suteikiame Jums galimybę komentuoti, tačiau skatiname kultūringas diskusijas. Net ir kritika gali būti išsakyta kultūringai, be grasinimų ar įžeidinėjimų, todėl Tinklalapio komentaruose netoleruojame:

 • pasisakymų, kurie skatina tautinę, rasinę, religinę ar kitą neapykantą,
 • grasinimų,
 • įžeidinėjimų,
 • necenzūrinės leksikos,
 • reklamų.

Pastebėjus šių taisyklių pažeidimus, komentarai gali būti pašalinti ir iš vartotojo atimta teisė komentuoti.

Siekiant užkirsti kelią apgaulingai veiklai, galinčiai pakenkti žmonėms ar verslui, gali būti pašalintas turinys, kuris laikomas tikslingai apgaulingu, sąmoningai neteisingai pateikiant informaciją ar kitaip mėginant apgauti ar išnaudoti kitus dėl pinigų ar kitos naudos. Tai apima komentarus ir kitą turinį, kuriuo siekiama koordinuoti ar reklamuoti apgaulingą veiklą naudojantis šio tinklalapio paslaugomis. Peikti tokią apgaulingą veiklą ir perspėti kitus, didinant žmonių sąmoningumą – leidžiama.

Tokios pačios taisyklės galioja ir asmenims, kurie naudojasi tinklalapiu kaip socialiniu tinklu. Jame netoleruojami grasinimai, įžeidinėjimai, necenzūrinė leksika ar neapykantos kurstymas. Nors vartotojų paskelbtas turinys priklauso patiems vartotojams, 77.lt pasilieka teisę bet kada ištrinti taisyklių neatitinkantį turinį ar jį perduoti atitinkamoms institucijoms, kurios to pagrįstai reikalauja pagal galiojančius įstatymus.

Reklama

Įprastai Tinklalapyje neskelbiami reklaminio pobūdžio tekstai. Tačiau pasiliekama teisė, manant, jog tai būtina/reikalinga bei tinka prie publikuojamo turinio, skelbti reklamas. Tokiuose reklaminiuose tekstuose nurodomas teksto šaltinis, bet neatsakoma už patį turinį.

Draudimai

Laisvė reikšti įsitikinimus ir talpinti informaciją Tinklalapyje yra nesuderinama su tokiais veiksmais kaip tautinės, religinės, rasinės, ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymas, šmeižtas ir dezinformacija. Draudžiama talpinti tokią informaciją Tinklalapyje.

Tinklalapio lankytojams draudžiama talpinti bet kokio pobūdžio informaciją, kuri pažeidžia kitų asmenų konstitucines teises (orumą, garbę, teisę į privatumą, nuosavybės teisę ir kt.). Tinklalapyje draudžiama skelbti informaciją, kurios skleidimas prieštarauja bendrosios teisės nuostatoms. Taip pat draudžiama talpinti šio Tinklalapio nuorodą tokiuose tinklalapiuose, kuriuose kurstoma prievarta, diskriminacija ar kita nusikalstama veikla.

Tinklalapiu besinaudojantiems asmenims draudžiama kenkti Tinklalapio sklandžiam veikimui ar trukdyti kitiems juo naudotis.

Neapykantos kurstymas, grasinimai ir kita

Suprantama, jog vartotojai gali norėti išreikšti savo nepasitenkinimą tam tikrais aktualiais klausimais, tačiau neapykantos ar smurto kurstymas, grasinimai ir kitas panašus turinys nėra toleruojamas. Neatsakoma už vartotojų turinį ir už jį yra atsakingi tik patys vartotojai. Tačiau pasiliekama teisė ištrinti turinį, pašalinti ar laikinai blokuoti anketas ir bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis, manant, jog pastebėta reali fizinę žalą ar tiesioginę grėsmę visuomenės saugumui kelianti veika.

Taip pat siekiant užkirsti kelią žalai realiame pasaulyje, neleidžiama jokioms organizacijoms ar asmenims, kurie viešai skelbia smurtinius tikslus ar smurtauja, būti registruotiems šioje Svetainėje ir naudotis ja kaip socialiniu tinklu, skleisti savo idėjas. Tai apima organizacijas ir asmenis, kurie užsiima teroristine veikla, kursto organizuotą neapykantą yra susiję su masinėmis savižudybėmis, prekyba žmonėmis, organizuotu smurtu ar nusikalstama veikla.

Pastebėjus tokias organizacijas ar žmones, pasiliekame teisę blokuoti jų anketas ir bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis. Taip pat pašalinamas turinys, kuriame išreiškiamas palaikymas tokioms grupėms, jų lyderiams ar asmenims, dalyvaujantiems tokioje veikloje. Visgi 77.lt neatsako už prisiregistravusius vartotojus ir jų skleidžiamą turinį, todėl už bet kokį per tą laiką, kol buvo nepastebėtos žalingos anketos, pasirodžiusį turinį atsako tik jį patalpinęs asmuo ar organizacija.

Siekiant užkirsti kelią žalai ne tik internete, bet ir realiame gyvenime, draudžiama naudoti šią Svetainę kaip socialinį tinklą žmonėms, kurie siekia organizuoti, palaikyti, reklamuoti ar leisti vykdyti tam tikrą nusikalstamą ar žalingą veiklą, nukreiptą prieš žmones verslus, nuosavybę ar gyvūnus.

Leidžiama žmonėms diskutuoti ir pasisakyti apie tam tikros nusikalstamos ar žalingos veiklos teisėtumą, taip pat leidžiama atkreipti dėmesį į žalingą ar nusikalstamą veiklą, kurie vartotojai pastebėjo ar su kuria susidūrė, tačiau tik tuo atveju, jei jie patys neplanuoja žalos ir jos neskatina.

Saugumas

Žmonių, kurie naudojasi 77.lt internetiniu Tinklalapiu ar mobiliąja programėle saugumas yra svarbus, todėl stengiamės reguliariai konsultuotis įvairiais saugumo klausimais su ekspertais.

Draudžiama žmonėms tyčia ar netyčia skatinti ar džiaugtis savižudybe ar savęs žalojimu šiame Tinklalapyje ar mobiliojoje aplikacijoje. Tačiau leidžiama vartotojams aptarti šias temas, nes norima, jog 77.lt Tinklalapis būtų atvira erdvė žmonėms, norintiems pasidalinti savo patirtimi, skleisti aktualią informaciją apie šias problemas bei ieškoti paramos vieniems iš kitų.

Savęs žalojimu laikomas tyčinis ir tiesioginis kūno sužalojimas, įskaitant savęs suluošinimą ir valgymo sutrikimus. Šalinamas bet koks turinys, skatinantis savižudybę ar savęs žalojimą, įskaitant išgalvotą turinį, pvz., iliustracijas ir bet kokį kitą grafinį turinį, kuriame skatinamas savęs žalojimas, nepaisant konteksto. Taip pat šalinamas turinys, kuriame teisiamos arba juokiamasi iš savižudybės aukų, išgyvenusiųjų ar save smarkiai sužalojusiųjų – nesvarbu ar retoriškai, ar humoristiškai, ar piktai. Taip pat draudžiama viešinti savižudybę ar savęs sužalojimo atvejus, skelbiant tokio pobūdžio nuotraukas, vaizdo įrašus ar kitą turinį. Informacija apie atsigavimą po mėginimo nusižudyti ar savęs žalojimo yra leidžiama, tačiau kai kuriais atvejais toks turinys gali trikdyti (pvz., jei įkeliama gyjančio rando nuotrauka), todėl nuotraukos ar kitas grafinis turinys gali būti paslėptas, papildomai įspėjant prieš jų rodymą.

Draudžiamas bet koks turinys, kuriame seksualiai išnaudojami vaikai ar jiems kitais būdais keliamas pavojus. Sužinojus apie akivaizdų vaikų išnaudojimą, laikantis galiojančių įstatymų, bus pranešta apie tai teisėsaugos institucijoms. Žinoma, jog kartais patys tėvai dalijasi nuogų savo vaikų nuotraukomis vedini gerų ketinimų, tačiau pastebėjus tokį turinį paprastai jis bus pašalintas, jog kiti asmenys negalėtų piktnaudžiauti nuotraukomis ir taip išvengta galimybės, jog kažkas gali pasisavinti tokius vaizdus ar juos naudoti pakartotinai.

Pripažįstama, jog 77.lt gali pasitarnauti diskutuojant ir atkreipiant dėmesį į seksualinį smurtą ar išnaudojimą. Siekiant sukurti tinkamą erdvę tokiam pokalbiui ir skatinant saugią aplinką, leidžiama aukoms dalintis savo patirtimi, tačiau šalinamas turinys, kuriame vaizduojamas seksualinis smurtas, grasinimai, seksualinio smurto skatinimas, prievartavimas ar kt. Draudžiama talpinti turinį, kuriame rodomi seksualiniai veiksmai, palaikoma tokia veikla ar skatinami seksualiniai veiksmai su nesutinkančiomis šalimis. Norint apsaugoti aukas ir išsigelbėjusius asmenis, šalinamos nuotraukos ir kitas turinys, kuriame vaizduojami seksualinio smurto atvejai ar intymūs vaizdai, kuriais dalinamasi be pavaizduoto asmens sutikimo.

Patyčios ir priekabiavimas taip pat yra didelė problema, vykstanti daugelyje vietų ir pasireiškianti įvairiais būdais. Tam priskiriamos tokios veiklos kaip grasinimai, jog bus paviešinta asmenį identifikuojanti informacija, grasinančių žinučių siuntimas, nepageidaujamas piktavališkas bendravimas ir kt. 77.lt nepalaiko tokio elgesio ir stengiasi laiku pašalinti turinį, kuris laikomas patyčiomis ar priekabiavimu.

Žinoma, kontekstas ir tikslas yra itin svarbūs, nusprendžiant ar turinys pažeidžia saugumo standartus. Leidžiame vartotojams skelbti bei dalintis turiniu, kuris akivaizdžiai smerkia ar atkreipia dėmesį į patyčių bei priekabiavimo problemą. Jei jaučiate, jog patiriate patyčias ar priekabiavimą, turėtumėte nurodytais kontaktais susisiekti su mumis. Taip bus greičiau pastebėta, suprasta ir pašalinta problema, kadangi ne visada laiku galima pastebėti ar suprasti, jog šiame Tinklalapyje kažkas priekabiauja ar tyčiojasi.

Taip pat netoleruojame ir pašaliname turinį, kuris palengvina ar koordinuoja žmonių išnaudojimą, įskaitant prekybą žmonėmis. Prekybą žmonėmis suprantame kaip verslą, kuriuo atimama žmogaus laisvė gauti pelną. Tai žmonių išnaudojimas siekiant priversti juos užsiimti komerciniu seksu, darbu ar kita veikla prieš jų valią. Prekyba žmonėmis vykdoma jėga, prievarta bei apgaule ir žemina žmones atimant iš jų laisvę, tuo pat metu išnaudojant juos ekonominiais ar materialiniais tikslais.

Prekyba žmonėmis yra pasaulinė ir daugialypė. Ji gali paveikti visus, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties, etninės grupės, lyties ar vietos. Ji gali būti įvairaus pobūdžio, tačiau yra prievartinė ir aukos nesutinka su tokiu elgesiu. Nors prekyba žmonėmis ir kontrabanda yra du skirtingi dalykai, tačiau jie gali būti susiję ar sutapti. Nors prieš kontrabandiniu būdu į kokią nors šalį atvykstančius žmones nebūtinai naudojama prievarta, tačiau jų atvykimą ar apgyvendinimą organizuojantys žmonės ar organizacijos vis tiek gali išnaudoti pažeidžiamus asmenis, kurie bando palikti savo kilmės šalį, dažnai tiesiog siekdami geresnio gyvenimo. Žmonių kontrabanda yra nusikaltimas valstybei dėl neteisėto judėjimo, o prekyba žmonėmis – nusikaltimas prieš asmenį, jį išnaudojant.

Privatumas ir asmeninės informacijos apsauga taip pat yra itin svarbios šio tinklalapio vertybės. Stengiamės apsaugoti Jūsų asmeninę informaciją ir bandome užkirsti kelią žmonėms skelbti konfidencialią informaciją apie save ar kitus. Gali būti pašalintas turinys, jei pastebima, kad jame dalijamasi, siūloma ar prašoma identifikuoti asmeninę informaciją ar kitus privačius duomenis, kurie gali sukelti fizinę ar finansinę žalą, įskaitant finansinę, gyvenamąją ir medicininę informaciją, taip pat privačią informaciją, gautą iš neteisėtų šaltinių. Neatsakome už Tinklalapyje vartotojų patalpintą informaciją ir už ją atsako tik patys vartotojai. Jei pastebėjote, jog kažkas dalinasi privačia ar konfidencialia informacija, Jūs turėtumėte susisiekti su mumis ir pranešti apie šią problemą, kad būtų galima kuo greičiau tai išspręsti.

Už visą paskelbtą turinį, kuris atitinka ar neatitinka saugumo standartų, atsako pats vartotojas. Naudodamiesi šiuo tinklalapiu Jūs sutinkate, kad esate atsakingas už savo keliamą turinį ir diskusijas, kuriose dalyvaujate.

77.lt pasilieka teisę ne tik ištrinti taisykles pažeidžiantį turinį, bet ir blokuoti anketą bei bendradarbiauti su teisėsaugos organais, kurie įstatymais nustatyta tvarka turi teisę prašyti suteikti informaciją bei tirti smurtinio pobūdžio elgesį bei galimus nusikaltimus.

Nepriimtinas turinys

Nepritariame neapykantos kalbai ir manome, jog šiuo Tinklalapiu ar mobiliąja programėle besinaudojantys asmenys neturėtų jaustis puolami dėl to, kas jie yra. Neapykantos kalba kuria bauginančią ir atskirtį didinančią aplinką, o kai kuriais atvejais gali skatinti smurtą net ir realiame pasaulyje, todėl netoleruojame tokio bendravimo.

Neapykantos kalbą apibrėžiame kaip tiesioginį išpuolį prieš žmones dėl tokių saugomų savybių kaip rasė, tautybė, negalia, religinės pažiūros, seksualinė orientacija, lytis, lytinė tapatybė, sunkios ligos ir kt. Tokiems neapykantos išpuoliams priskiriame žalingus stereotipus, nužmoginančią ar smurtinę kalbą, panieką, pasibjaurėjimą ar atstūmimą, prakeikimą, raginimus atskirti nuo kitų ar pašalinti. Amžių taip pat laikome saugoma charakteristika, jeigu jis pabrėžiamas įžeidinėjant drauge su kitomis jau minėtomis savybėmis.

Iš esmės nėra konkretaus, visuotinai priimto atsakymo, kada yra peržengiama riba ir kritika virsta neapykantos kalba. Skirtingose šalyse galiojančiuose įstatymuose neapykantos kurstymas apibrėžiamas labai skirtingai. Net ir šalia vienas kito gyvenantys žmonės gali visiškai kitaip suvokti neapykantos kurstymą ar kaip stipriai turėtų būti toleruojamos įvairios diskusijos. Kai kuriems net ir aštresnis humoras, susijęs su religine grupuote ar jos lyderiais gali prilygti neapykantos kurstymu prieš tikinčiuosius. Neapykantos kurstymo tema yra neišsemiamų diskusijų šaltinis, todėl natūralu, jog nuspręsdami ar vartotojų patalpintas turinys peržengia ribos, remiamės dabartiniais LR įstatymais bei mūsų įsitikinimais, kurie nebūtinai sutaps su dalies vartotojų nuomone. Visgi patys žodžiai gali būti dviprasmiški, gali būti neaiškus jų tikslas ar juos supantis kontekstas. Be to, kalba taip pat vystosi toliau ir kartais tai, kas vakar dar nebuvo šmeižtu ar neapykanta, gali tokiu tapti šiandien. Taigi, 77.lt pasilieka teisę pašalinti ar redaguoti tą turinį, kuris atrodo netinkamas ir prilygsta neapykantos kalbai.

Leidžiama kritikuoti migracijos politiką, tačiau taip pat netoleruojami sunkiausių išpuolių prieš pabėgėlius, migrantus, imigrantus ir prieglobsčio prašytojus kurstytojai ar vykdytojai. Lygiai taip pat netoleruojami išpuoliai, susiję su tokiomis savybėmis kaip tam tikros užimamos pareigos, jeigu jos pabrėžiamos įžeidinėjant ar reiškiant neapykantą drauge su kitomis jau minėtomis saugomomis savybėmis.

Suprantame, jog kartais žmonės dalijasi turiniu, kuriame yra neapykantos kurstymas, taip siekdami pasmerkti neapykantą keliančius asmenis ir padidinti sąmoningumą. Taigi, kalba, kuri priešingu atveju galėtų pažeisti standartus, kai kuriais atvejais gali būti naudojama savarankiškai arba įgalinus. Paliekame vietos tokiems kalbos tipams, tačiau reikalaujame, jog vartotojai aiškiai nurodytų savo ketinimus. Jei visgi ketinimai nėra aiškūs, pasiliekama teisė pašalinti turinį.

Visgi gali pasitaikyti atvejų, kuomet nepašalinamas turinys, apie kurį kas nors praneš kaip apie kurstantį neapykantą. Stengiamės vadovautis galiojančiais įstatymais ir pateiktu kontekstu, tačiau žinant, kaip skirtingai žmonės supranta neapykantos kalbą, galimas neatitikimas kai kurių žmonių lūkesčiams. Visada stengiamės elgtis nešališkai ir priimti geriausią sprendimą, bet tokiais diskutuotinais klausimais priimti sprendimai nebūtinai sutaps su kai kurių vartotojų nuomone. Visgi, bet kuriuo atveju, už visą turinį atsako tik patys turinį pateikę vartotojai, todėl turėtumėte gerai pagalvoti, ar Jūsų planuojamas įkelti turinys nebus palaikytas kurstančiu neapykantą.

Šalinamas turinys, kuriame pateisinamas ar šlovinamas smurtas arba džiaugiamasi kitų kančia ar žeminimu. Tačiau su tam tikrais apribojimais leidžiamas grafinis turinys, kuris gali padėti geriau informuoti žmones apie šias problemas. Suprantama, jog žmonės vertina galimybę aptarti svarbius klausimus, tokius kaip žmogaus teisių pažeidimai ar teroro aktai, todėl nedraudžiamos tokios diskusijos. Žinoma, jog visi yra skirtingai jautrūs smurtinio turinio, ypač grafinio, atžvilgiu. Dėl šios priežasties Jūs turėtumėte kelti smurtą vaizduojantį grafinį turinį tik prieš tai įspėję, jog žemiau pateikiate tokį kai kuriems nepriimtiną turinį ir taip pat įspėdami jaunesnius nei 18 metų asmenis. Už visą paskelbtą turinį atsako vartotojas, todėl 77.lt neprisiima atsakomybės, jei kartais nepilnamečiai ar kiti jautresnių nervų žmonės visgi pamatys tokį turinį.

Ribojamas nuogybių ir seksualinės veiklos rodymas, nes toks turinys gali būti nepriimtinas kai kuriems vartotojams arba kai kurie vartotojai gali būti per jautrūs tokiam turiniui. Be to, gali būti pašalinami seksualiniai vaizdai, kad išvengtume tokio turinio platinimo tarp nepilnamečių arba turinio rodymo be jame vaizduojamų asmenų sutikimo. Lygiai taip pat netoleruojamas skaitmeniniu būdu sukurtas seksualinis turinys ir daroma jam išlyga tik tuo atveju, jei jis patalpintas švietimo, humoro ar satyriniais tikslais.

Nuogybėmis gali būti dalijamasi dėl skirtingų priežasčių, įskaitant ir protestą, siekį atkreipti dėmesį į tam tikrą problemą, ar švietimo, medicininiais tikslais. Jeigu Jūs aiškiai nurodysite tokio turinio talpinimo priežastį, į tai bus atsižvelgta. Tačiau be aiškios priežasties talpinamos nuogybės nėra toleruojamos ir bus pašalintos.

Kita informacija

Pasiliekama teisė be išankstinio perspėjimo šalinti vartotojų įkeltą, bet šias Taisykles, bendrosios teisės aktus ar trečiųjų asmenų teisėtus interesus pažeidžiančią informaciją.

Pastebėję bendrosios teisės aktų pažeidimo požymius ar gavę teisėtus teisėsaugos institucijų reikalavimus, mes perduosime visą turimą informaciją apie vartotoją, teisę reikalauti ir priimti tokius duomenis turinčioms teisėsaugos institucijoms.Pasikeitus Taisyklėms, jos bus atnaujintos Tinklalapyje. Taisyklėms yra taikoma Bendroji teisė, Multiverse LTD jurisdikcijos teisė bei tinklalapio veiktinumo vietos teisės nuostatos.

Jei norite su mumis susisiekti Tinklalapio ar mobiliosios programėlės klausimais, rašykite el. paštu 77@77.lt.