Kauno mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 41 tarybos narys.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Visvaldas Matijošaitis pirmajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo „Vieningas Kaunas“ (48,26 %, 26 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 53,77 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 4 politikai.

- Kauno mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Visvaldas Matijošaitis laimėjo pirmajame ture su 59,66 % balsų
- Kauno tarybos rinkimai 2027: 41 mandatas ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Vieningas Kaunas“ su 48,26 % balsų
- Dabartinė Kauno taryba: 41 narys ir meras
- Vietos politiniai komitetai Kauno 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 13,98 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Kauno rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Kauno savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Kaunas rinks du dalykus: merą ir 41 narį turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Kauno rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Kauno meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Kauno mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Kauno mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Šarūnas Jasiukevičius – TS-LKD (atviruose partijos rinkimuose surinko 70 % balsų; kandidatūrą dar turi patvirtinti partijos taryba)
- Simonas Kairys – Liberalų sąjūdis
- Karolis Neimantas – „Nemuno aušra“
- Rimas Jonas Jankūnas – Tautos ir teisingumo sąjunga
Kaune 2026 m. rugpjūtį įregistruotas naujas politinis komitetas „Kuriantis Kaunas“ (373 nariai). Ar jis kels kandidatą į merus, viešai dar nepaskelbta. Taip pat neskelbta, ar dabartinis meras Visvaldas Matijošaitis ir „Vieningas Kaunas“ dalyvaus rinkimuose.
2023 m. Visvaldas Matijošaitis laimėjo pirmajame ture su 59,66 % balsų
2023 m. kovo 5 d. Visvaldas Matijošaitis („Vieningas Kaunas“) laimėjo jau pirmajame ture: 77 762 balsai, arba 59,66 % galiojančių biuletenių. Iš viso dalyvavo 12 kandidatų, o antrą vietą užėmė Aurelijus Veryga su 12,77 %.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Visvaldas Matijošaitis | „Vieningas Kaunas“ | 77 762 | 59,66 % |
| Aurelijus Veryga | LVŽS | 16 639 | 12,77 % |
| Vytautas Juozapaitis | TS-LKD | 12 817 | 9,83 % |
| Ieva Budraitė | Žaliųjų partija | 6 070 | 4,66 % |
| Nijolė Putrienė | Liberalų sąjūdis | 3 851 | 2,95 % |
| Gintautas Labanauskas | „Vardan Lietuvos“ | 3 674 | 2,82 % |
| Mantas Bertulis | Laisvės partija | 2 982 | 2,29 % |
| Darius Razmislevičius | LSDP | 2 720 | 2,09 % |
| Darius Trečiakauskas | Krikščionių sąjunga | 1 375 | 1,05 % |
| Marijus Velička | Darbo partija | 1 356 | 1,04 % |
| Rūta Zabielienė | Tautos ir teisingumo sąjunga | 596 | 0,46 % |
| Dainius Varnas | „Laisvė ir teisingumas“ | 492 | 0,38 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Visvaldas Matijošaitis pirmajame ture surinko 77 762 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 64 351 balsą. Taigi kandidatas surinko 13 411 balsų daugiau nei jo sąrašas.
Kauno tarybos rinkimai 2027: 41 mandatas ir sąrašų dalyviai
Kauno tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 41 narys. Sąrašus į Kauno tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 21 iki 82 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Kauno rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Kauno tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Kauno tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| „Vieningas Kaunas“ | 48,26 %, 26 mandatai | – | nereikia |
| TS-LKD | 15,48 %, 8 mandatai | Šarūnas Jasiukevičius | nereikia |
| LVŽS | 7,37 %, 4 mandatai | – | nereikia |
| LSDP | 5,21 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| „Vardan Lietuvos“ | 3,99 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| Žaliųjų partija | 3,80 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| Laisvės partija | 3,72 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| Liberalų sąjūdis | 3,52 %, 0 mandatų | Simonas Kairys | nereikia |
| „STIPRI ŠEIMA – STIPRUS KAUNAS“ Krikščionių sąjungos ir Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) koalicija | 2,29 %, 0 mandatų | – | – |
| Nacionalinis susivienijimas | 1,51 %, 0 mandatų | – | reikia |
| Darbo partija | 1,40 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| „Laisvė ir teisingumas“ | 0,48 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| „Kuriantis Kaunas“ | dar neįsteigtas | – | reikia |
| „Nemuno aušra“ | atskiro sąrašo nekėlė | Karolis Neimantas | reikia |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | koalicijos sąraše (2,29 %) | Rimas Jonas Jankūnas | sprendžia VRK (2023 m. – koalicijoje) |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Vieningas Kaunas“ su 48,26 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 12 sąrašų. Mandatų gavo 4 iš jų. Daugiausia balsų surinko „Vieningas Kaunas“ – 48,26 % dalyvavusių rinkėjų ir 26 mandatai iš 41. Vienam mandatui reikėjo 2 482 balsų (mandatų skirstymo kvota). 8 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| „Vieningas Kaunas“ | 64 351 | 48,26 % | 26 |
| TS-LKD | 20 635 | 15,48 % | 8 |
| LVŽS | 9 828 | 7,37 % | 4 |
| LSDP | 6 944 | 5,21 % | 3 |
| „Vardan Lietuvos“ | 5 323 | 3,99 % | 0 |
| Žaliųjų partija | 5 071 | 3,80 % | 0 |
| Laisvės partija | 4 954 | 3,72 % | 0 |
| Liberalų sąjūdis | 4 700 | 3,52 % | 0 |
| „STIPRI ŠEIMA – STIPRUS KAUNAS“ Krikščionių sąjungos ir Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) koalicija | 3 049 | 2,29 % | 0 |
| Nacionalinis susivienijimas | 2 019 | 1,51 % | 0 |
| Darbo partija | 1 872 | 1,40 % | 0 |
| „Laisvė ir teisingumas“ | 642 | 0,48 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 2 482 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Kauno 2023 m. kvota siekė 2 482 balsus, todėl „Vieningas Kaunas“ su 64 351 balsų pirmiausia gavo 25 mandatus. Likę 3 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| „Vieningas Kaunas“ | 64 351 | 25,93 | 25 | 26 |
| TS-LKD | 20 635 | 8,31 | 8 | 8 |
| LVŽS | 9 828 | 3,96 | 3 | 4 |
| LSDP | 6 944 | 2,80 | 2 | 3 |
Dabartinė Kauno taryba: 41 narys ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Kauno taryboje turi „Vieningas Kaunas“ – 26 iš 41 vietos. Tai absoliuti dauguma. Savivaldybei dabar vadovauja Visvaldas Matijošaitis (priesaika – 2023-04-18). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| „Vieningas Kaunas“ | 26 |
| TS-LKD | 8 |
| LSDP | 3 |
| LVŽS | 3 |
Kauno tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- „Vieningas Kaunas“: Aušra Papirtienė, Benjaminas Želvys, Dainius Matijošaitis, Donatas Bacevičius, Gediminas Vasiliauskas, Inga Juodeškienė, Ingrida Lapėnaitė-Krasnickė, Ingrida Visockienė, Jaunius Ramoška, Jonas Audėjaitis, Jūratė Elena Norvaišienė, Karolina Žekaitė, Karolis Stirbys, Kęstutis Morkūnas, Ligita Valalytė, Loreta Stonkienė, Ramunė Bičkauskienė, Regina Grigonienė, Rimantas Lekavičius, Rosvydas Marcinkevičius, Saulius Vilius Bartaška, Simas Sirtautas, Tomas Žebuolis, Viktorija Mačiūnė, Virginija Adomaitienė, Šarūnas Matijošaitis
- TS-LKD: Andrijana Filinaitė, Egidijus Stancikas, Jurgita Kupčinskienė, Martynas Prievelis, Paulius Lukševičius, Ralfas Romeika, Rasa Duobaitė-Bumbulienė, Vitas Lendraitis
- LSDP: Diana Bučinskienė, Kristina Lukauskaitė-Valatkė, Vytautas Juodagalvis
- LVŽS: Audronė Jankuvienė, Kazimieras Rimeikis, Vaida Pranarauskaitė
Vietos politiniai komitetai Kauno 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Kauno miesto savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Kuriantis Kaunas – įregistruotas 2026-08-20, 373 nariai
- Vieningas Kaunas – įregistruotas 2022-11-15, 357 nariai, dabartinėje taryboje turi 26 vietas
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 13,98 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Kauno miesto savivaldybėje 13,98 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,24 % mero ir 2,96 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 43,34 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą Laisvės partija balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 53,51 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Kauno rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 41 narys. Kandidatų sąraše turės būti nuo 21 iki 82 kandidatų. 2023 m. Kauno rinkėjų sąraše buvo 247 958 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 53,77 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Kauno miesto savivaldybėje 2023 m. veikė 89 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 2 786 rinkėjų vienoje.
Kauno savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 10 organizacijų, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: „Vieningas Kaunas“, TS-LKD, LVŽS, LSDP, „Vardan Lietuvos“, Žaliųjų partija, Laisvės partija, Liberalų sąjūdis, Darbo partija, „Laisvė ir teisingumas“. Naujiems vietos komitetams („Kuriantis Kaunas“) parašus reikės grąžinti iki sausio 15 d.
Kauno rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Laisvės al. 96, LT-44251 Kaunas. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Kauno rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 18-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (13,98 %) savivaldybė buvo 57-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (12) – 2-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 302 835 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 7 386 gyventojai. Savivaldybę sudaro 9 seniūnijos: Aleksoto, Centro-Žaliakalnio, Dainavos, Eigulių, Panemunės-Šančių, Petrašiūnų-Gričiupio, Šilainių, Vilijampolės, Žemosios Fredos. 2023 m. joje veikė 89 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Kauno mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Kauno tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko „Vieningas Kaunas“ – 48,26 % ir 26 mandatus iš 41. Mandatus gavo 4 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Kauno tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 10 organizacijų, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos komitetai: Kuriantis Kaunas, Vieningas Kaunas.
Kas laimėjo Kauno mero rinkimus 2023 m.?
Visvaldas Matijošaitis („Vieningas Kaunas“). Pergalė pasiekta pirmajame ture, surinkus 59,66 % galiojančių balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Kauno miesto savivaldybėje?
Taryboje bus 41 narys, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 21 iki 82 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Kauno merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Šarūnas Jasiukevičius (TS-LKD (atviruose partijos rinkimuose surinko 70 % balsų; kandidatūrą dar turi patvirtinti partijos taryba)), Simonas Kairys (Liberalų sąjūdis), Karolis Neimantas („Nemuno aušra“), Rimas Jonas Jankūnas (Tautos ir teisingumo sąjunga). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Kauno miesto savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 53,77 % iš 247 958 rinkėjų. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- LRT/BNS: Konservatorių kandidatu į Kauno merus tapo Šarūnas Jasiukevičius (2026-08-30)
- Kaunas kasvyksta: Liberalų sąjūdis paskelbė savo kandidatą į Kauno merus (2026-10-07)
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- 77.lt: Aiškėja pirmieji 2027-ųjų savivaldos rinkimų „koziriai“ (2026-08-25)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Kauno miesto savivaldybė (I turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: BigHead, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.