Jurbarko rajono mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Skirmantas Mockevičius antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo LSDP (16,47 %, 5 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 45,69 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 1 politikas.

- Jurbarko rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Skirmantas Mockevičius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 56,39 % balsų
- Jurbarko rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 16,47 % balsų
- Dabartinė Jurbarko rajono taryba: 25 nariai ir meras
- Vietos politiniai komitetai Jurbarko rajono 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 27,16 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Jurbarko rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Jurbarko rajono savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Jurbarko rajonas rinks du dalykus: merą ir 25 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Jurbarko rajono rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Jurbarko rajono meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Jurbarko rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Jurbarko rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Gintaris Stoškus – „Nemuno aušra“
2023 m. Skirmantas Mockevičius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 56,39 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 7 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Skirmantas Mockevičius (25,64 %) ir Daivaras Rybakovas (18,71 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Skirmantas Mockevičius (išsikėlė pats) gavo 4 789 balsus, arba 56,39 %, o Daivaras Rybakovas – 3 704 (43,61 %). Antrajame ture balsavo 39,74 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Skirmantas Mockevičius | išsikėlė pats | 2 485 | 25,64 % |
| Daivaras Rybakovas | TS-LKD | 1 813 | 18,71 % |
| Algirdas Pieniuta | LSDP | 1 736 | 17,91 % |
| Liudmila Norkaitienė | „Vardan Lietuvos“ | 1 533 | 15,82 % |
| Gintaris Stoškus | „Laisvė ir teisingumas“ | 854 | 8,81 % |
| Dovilė Dačkauskaitė | Liberalų sąjūdis | 704 | 7,26 % |
| Danguolė Matukevičienė | Regionų partija | 567 | 5,85 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Skirmantas Mockevičius | išsikėlė pats | 4 789 | 56,39 % |
| Daivaras Rybakovas | TS-LKD | 3 704 | 43,61 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Skirmantas Mockevičius pirmajame ture surinko 2 485 balsus. Jį iškėlusi organizacija atskiro sąrašo į tarybą nekėlė.
Jurbarko rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
Jurbarko rajono tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 25 nariai. Sąrašus į Jurbarko rajono tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 13 iki 50 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Jurbarko rajono rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Jurbarko rajono tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Jurbarko rajono tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| LSDP | 16,47 %, 5 mandatai | – | nereikia |
| TS-LKD | 15,59 %, 4 mandatai | – | nereikia |
| LVŽS | 15,19 %, 4 mandatai | – | reikia |
| „Vardan Lietuvos“ | 12,32 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“ | 10,24 %, 3 mandatai | – | reikia |
| Regionų partija | 7,70 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| Liberalų sąjūdis | 7,59 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| „Laisvė ir teisingumas“ | 7,39 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| Darbo partija | 2,26 %, 0 mandatų | – | reikia |
| „Už Jurbarko krašto ateitį“ | dar neįsteigtas | – | reikia |
| „Nemuno aušra“ | atskiro sąrašo nekėlė | Gintaris Stoškus | reikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 16,47 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 9 sąrašai. Mandatų gavo 8 iš jų. Daugiausia balsų surinko LSDP – 16,47 % dalyvavusių rinkėjų ir 5 mandatai iš 25. Vienam mandatui reikėjo 371 balsų (mandatų skirstymo kvota). 1 sąrašas neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| LSDP | 1 648 | 16,47 % | 5 |
| TS-LKD | 1 560 | 15,59 % | 4 |
| LVŽS | 1 520 | 15,19 % | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 1 233 | 12,32 % | 3 |
| „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“ | 1 025 | 10,24 % | 3 |
| Regionų partija | 770 | 7,70 % | 2 |
| Liberalų sąjūdis | 759 | 7,59 % | 2 |
| „Laisvė ir teisingumas“ | 739 | 7,39 % | 2 |
| Darbo partija | 226 | 2,26 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 371 balsas
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Jurbarko rajono 2023 m. kvota siekė 371 balsą, todėl LSDP su 1 648 balsų pirmiausia gavo 4 mandatus. Likę 3 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| LSDP | 1 648 | 4,44 | 4 | 5 |
| TS-LKD | 1 560 | 4,20 | 4 | 4 |
| LVŽS | 1 520 | 4,10 | 4 | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 1 233 | 3,32 | 3 | 3 |
| „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“ | 1 025 | 2,76 | 2 | 3 |
| Regionų partija | 770 | 2,08 | 2 | 2 |
| Liberalų sąjūdis | 759 | 2,05 | 2 | 2 |
| „Laisvė ir teisingumas“ | 739 | 1,99 | 1 | 2 |
Dabartinė Jurbarko rajono taryba: 25 nariai ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Jurbarko rajono taryboje turi LSDP – 5 iš 25 vietų. Jurbarko rajono taryboje absoliučiai daugumai reikia 13 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Skirmantas Mockevičius (priesaika – 2023-04-18). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| LSDP | 5 |
| TS-LKD | 4 |
| LVŽS | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 3 |
| „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“ | 3 |
| Liberalų sąjūdis | 2 |
| Regionų partija | 2 |
| „Laisvė ir teisingumas“ | 2 |
Jurbarko rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- LSDP: Aivaras Šlekys, Algirdas Pieniuta, Aušra Smirnovienė, Darius Virvilas, Raimundas Bastys
- TS-LKD: Audronė Kurienė, Daivaras Rybakovas, Egidijus Giedraitis, Gražvydas Ažna
- LVŽS: Audronė Balčiūnienė, Donatas Jackis, Raimundas Jovarauskas, Tadas Marcinkus
- „Vardan Lietuvos“: Algirdas Gudaitis, Danutė Lapienė, Liudmila Norkaitienė
- „Tavo balsas už Jurbarko kraštą“: Elvyra Vainauskienė, Kazimieras Šimkus, Petras Vainauskas
- Liberalų sąjūdis: Gvidas Byčius, Vidmantas Juzėnas
- Regionų partija: Inga Molevaitė, Rūta Misevičienė
- „Laisvė ir teisingumas“: Gintaris Stoškus, Zita Sorokienė
Vietos politiniai komitetai Jurbarko rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Jurbarko rajono savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Tavo balsas už Jurbarko kraštą – įregistruotas 2022-11-23, 59 nariai, dabartinėje taryboje turi 3 vietas
- Už Jurbarko krašto ateitį – įregistruotas 2026-07-30, 54 nariai
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 27,16 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Jurbarko rajono savivaldybėje 27,16 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 3,11 % mero ir 5,26 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 54,03 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą LVŽS balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 61,64 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Jurbarko rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Jurbarko rajono rinkėjų sąraše buvo 21 895 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 45,69 % – mažiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Jurbarko rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 29 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 755 rinkėjų vienoje.
Jurbarko rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 6 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: LSDP, TS-LKD, „Vardan Lietuvos“, Regionų partija, Liberalų sąjūdis, „Laisvė ir teisingumas“. Naujiems vietos komitetams („Už Jurbarko krašto ateitį“) parašus reikės grąžinti iki sausio 15 d.
Jurbarko rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Jurbarko rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 51-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (27,16 %) savivaldybė buvo 20-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (7) – 24-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 24 713 gyventojų, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 989 gyventojai. Savivaldybę sudaro 12 seniūnijų: Eržvilko, Girdžių, Juodaičių, Jurbarko miesto, Jurbarkų, Raudonės, Seredžiaus, Skirsnemunės, Smalininkų, Šimkaičių, Veliuonos, Viešvilės. 2023 m. joje veikė 29 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Jurbarko rajono mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Jurbarko rajono tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko LSDP – 16,47 % ir 5 mandatus iš 25. Mandatus gavo 8 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Jurbarko rajono tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 6 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos komitetai: Tavo balsas už Jurbarko kraštą, Už Jurbarko krašto ateitį.
Kas laimėjo Jurbarko rajono mero rinkimus 2023 m.?
Skirmantas Mockevičius (išsikėlė pats). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 56,39 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Jurbarko rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Jurbarko rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Gintaris Stoškus („Nemuno aušra“). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Jurbarko rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 45,69 % iš 21 895 rinkėjų, antrajame – 39,74 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Jurbarko rajono savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Jurbarko rajono savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Vilensija, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.