Raseinių rajono mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Arvydas Nekrošius antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo TS-LKD (22,82 %, 7 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 53,83 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.

- Raseinių rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Arvydas Nekrošius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 53,24 % balsų
- Raseinių rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo TS-LKD su 22,82 % balsų
- Dabartinė Raseinių rajono taryba: 25 nariai ir meras
- Vietos politiniai komitetai Raseinių rajono 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 25,99 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Raseinių rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Raseinių rajono savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Raseinių rajonas rinks du dalykus: merą ir 25 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Raseinių rajono rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Raseinių rajono meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Raseinių rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Raseinių rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Arvydas Nekrošius – LVŽS, dabartinis savivaldybės vadovas
- Darius Ulickas – „Vardan Lietuvos“
2023 m. Arvydas Nekrošius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 53,24 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 8 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Andrius Bautronis (34,12 %) ir Arvydas Nekrošius (22,20 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Arvydas Nekrošius (LVŽS) gavo 6 845 balsus, arba 53,24 %, o Andrius Bautronis – 6 011 (46,76 %). Antrajame ture balsavo 48,47 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Andrius Bautronis | TS-LKD | 4 799 | 34,12 % |
| Arvydas Nekrošius | LVŽS | 3 123 | 22,20 % |
| Matas Skamarakas | LSDP | 1 952 | 13,88 % |
| Mingaudas Tamaliūnas | „Tau, kraštieti!“ | 1 868 | 13,28 % |
| Gintautas Mikolaitis | Regionų partija | 1 125 | 8,00 % |
| Vaidas Kuzmarskis | Darbo partija | 657 | 4,67 % |
| Regina Klevinskienė | „Vardan Lietuvos“ | 309 | 2,20 % |
| Dainius Šadauskis | Krikščionių sąjunga | 232 | 1,65 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Arvydas Nekrošius | LVŽS | 6 845 | 53,24 % |
| Andrius Bautronis | TS-LKD | 6 011 | 46,76 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Arvydas Nekrošius pirmajame ture surinko 3 123 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 2 772 balsus. Taigi kandidatas surinko 351 balsu daugiau nei jo sąrašas.
Raseinių rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
Raseinių rajono tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 25 nariai. Sąrašus į Raseinių rajono tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 13 iki 50 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Raseinių rajono rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Raseinių rajono tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Raseinių rajono tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| TS-LKD | 22,82 %, 7 mandatai | – | nereikia |
| LSDP | 19,66 %, 6 mandatai | – | nereikia |
| LVŽS | 19,24 %, 5 mandatai | Arvydas Nekrošius | nereikia |
| „Tau, kraštieti!“ | 10,55 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| Regionų partija | 7,95 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| Darbo partija | 6,24 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| Krikščionių sąjunga | 2,92 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| „Vardan Lietuvos“ | 2,92 %, 0 mandatų | Darius Ulickas | nereikia |
| „Raseinių žemaitis“ | 2,13 %, 0 mandatų | – | reikia |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | 0,74 %, 0 mandatų | – | reikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo TS-LKD su 22,82 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 10 sąrašų. Mandatų gavo 6 iš jų. Daugiausia balsų surinko TS-LKD – 22,82 % dalyvavusių rinkėjų ir 7 mandatai iš 25. Vienam mandatui reikėjo 499 balsų (mandatų skirstymo kvota). 4 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| TS-LKD | 3 287 | 22,82 % | 7 |
| LSDP | 2 832 | 19,66 % | 6 |
| LVŽS | 2 772 | 19,24 % | 5 |
| „Tau, kraštieti!“ | 1 519 | 10,55 % | 3 |
| Regionų partija | 1 145 | 7,95 % | 2 |
| Darbo partija | 899 | 6,24 % | 2 |
| Krikščionių sąjunga | 420 | 2,92 % | 0 |
| „Vardan Lietuvos“ | 420 | 2,92 % | 0 |
| „Raseinių žemaitis“ | 307 | 2,13 % | 0 |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | 107 | 0,74 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 499 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Raseinių rajono 2023 m. kvota siekė 499 balsus, todėl TS-LKD su 3 287 balsų pirmiausia gavo 6 mandatus. Likę 3 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| TS-LKD | 3 287 | 6,59 | 6 | 7 |
| LSDP | 2 832 | 5,68 | 5 | 6 |
| LVŽS | 2 772 | 5,56 | 5 | 5 |
| „Tau, kraštieti!“ | 1 519 | 3,04 | 3 | 3 |
| Regionų partija | 1 145 | 2,29 | 2 | 2 |
| Darbo partija | 899 | 1,80 | 1 | 2 |
Dabartinė Raseinių rajono taryba: 25 nariai ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Raseinių rajono taryboje turi TS-LKD – 7 iš 25 vietų. Raseinių rajono taryboje absoliučiai daugumai reikia 13 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Arvydas Nekrošius (priesaika – 2023-04-20). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| TS-LKD | 7 |
| LSDP | 6 |
| LVŽS | 5 |
| Regionų partija | 2 |
| „Tau, kraštieti!“ | 2 |
| Darbo partija | 2 |
Raseinių rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- TS-LKD: Alfredas Bardauskas, Andrius Bautronis, Aurimas Miliešius, Dovilė Lukminaitė, Jūratė Garliauskienė, Odeta Borkertienė, Vakarė Stanaitytė
- LSDP: Airinas Jermolajevas, Antanas Kilčauskas, Edmundas Jonyla, Gediminas Kazys Galubauskas, Giedrius Radčenko, Ona Babonienė
- LVŽS: Algimantas Mielinis, Edgaras Juška, Rimas Gunevičius, Vida Ačienė, Zigmas Pranckus
- Regionų partija: Gintautas Mikolaitis, Linas Bielskis
- „Tau, kraštieti!“: Agnė Gustė, Audra Samienė
- Darbo partija: Darius Ulickas, Vaidas Kuzmarskis
Vietos politiniai komitetai Raseinių rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Raseinių rajono savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Tau, kraštieti! – įregistruotas 2022-11-17, 63 nariai, dabartinėje taryboje turi 2 vietas
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 25,99 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Raseinių rajono savivaldybėje 25,99 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,37 % mero ir 4,83 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 62,09 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą LSDP balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 67,80 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Raseinių rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Raseinių rajono rinkėjų sąraše buvo 26 763 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 53,83 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Raseinių rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 46 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 582 rinkėjų vienoje.
Raseinių rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 8 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: TS-LKD, LSDP, LVŽS, „Tau, kraštieti!“, Regionų partija, Darbo partija, Krikščionių sąjunga, „Vardan Lietuvos“. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Raseinių rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Raseinių rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 16-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (25,99 %) savivaldybė buvo 24-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (8) – 15-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 28 995 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 1 160 gyventojų. Savivaldybę sudaro 12 seniūnijų: Ariogalos miesto, Ariogalos, Betygalos, Girkalnio, Kalnujų, Nemakščių, Pagojukų, Paliepių, Raseinių miesto, Raseinių, Šiluvos, Viduklės. 2023 m. joje veikė 46 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Raseinių rajono mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Raseinių rajono tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko TS-LKD – 22,82 % ir 7 mandatus iš 25. Mandatus gavo 6 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Raseinių rajono tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 8 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos komitetai: Tau, kraštieti!.
Kas laimėjo Raseinių rajono mero rinkimus 2023 m.?
Arvydas Nekrošius (LVŽS). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 53,24 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Raseinių rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Raseinių rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Arvydas Nekrošius (LVŽS), Darius Ulickas („Vardan Lietuvos“). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Raseinių rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 53,83 % iš 26 763 rinkėjų, antrajame – 48,47 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- AINA.lt/ELTA: LVŽS patvirtino dar 15 kandidatų į merus (2026-08-22)
- LRT/BNS: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ suvažiavimas – pristatė 13 kandidatų į merus (2026-07-25)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Raseinių rajono savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Raseinių rajono savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Zidikai1, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.