Šakių rajono mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Raimondas Januševičius antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo LVŽS (28,70 %, 8 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 48,63 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.

- Šakių rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Raimondas Januševičius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 54,91 % balsų
- Šakių rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LVŽS su 28,70 % balsų
- Dabartinė Šakių rajono taryba: 25 nariai ir meras
- Vietos politiniai komitetai Šakių rajono 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 29,31 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Šakių rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Šakių rajono savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Šakių rajonas rinks du dalykus: merą ir 25 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Šakių rajono rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Šakių rajono meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Šakių rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Šakių rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Ričardas Lekavičius – „Nemuno aušra“
- Raimondas Januševičius – LVŽS, dabartinis savivaldybės vadovas
2023 m. Raimondas Januševičius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 54,91 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 5 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Edgaras Pilypaitis (34,50 %) ir Raimondas Januševičius (29,50 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Raimondas Januševičius (LVŽS) gavo 6 257 balsus, arba 54,91 %, o Edgaras Pilypaitis – 5 137 (45,09 %). Antrajame ture balsavo 49,30 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Edgaras Pilypaitis | TS-LKD | 3 829 | 34,50 % |
| Raimondas Januševičius | LVŽS | 3 274 | 29,50 % |
| Darius Jakavičius | LSDP | 3 161 | 28,48 % |
| Ričardas Lekavičius | Regionų partija | 611 | 5,51 % |
| Mantas Aleksa | Laisvės partija | 223 | 2,01 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Raimondas Januševičius | LVŽS | 6 257 | 54,91 % |
| Edgaras Pilypaitis | TS-LKD | 5 137 | 45,09 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Raimondas Januševičius pirmajame ture surinko 3 274 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 3 253 balsus. Taigi kandidatas surinko 21 balsu daugiau nei jo sąrašas.
Šakių rajono tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai
Šakių rajono tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 25 nariai. Sąrašus į Šakių rajono tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 13 iki 50 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Šakių rajono rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Šakių rajono tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Šakių rajono tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| LVŽS | 28,70 %, 8 mandatai | Raimondas Januševičius | nereikia |
| LSDP | 28,00 %, 8 mandatai | – | nereikia |
| TS-LKD | 27,99 %, 7 mandatai | – | nereikia |
| Regionų partija | 5,29 %, 1 mandatas | – | nereikia |
| „Vieningi zanavykai“ | 4,24 %, 1 mandatas | – | reikia |
| Laisvės partija | 2,43 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| „Nemuno aušra“ | koalicijos sąraše (4,24 %) | Ričardas Lekavičius | sprendžia VRK (2023 m. – koalicijoje) |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LVŽS su 28,70 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 6 sąrašai. Mandatų gavo 5 iš jų. Daugiausia balsų surinko LVŽS – 28,70 % dalyvavusių rinkėjų ir 8 mandatai iš 25. Vienam mandatui reikėjo 428 balsų (mandatų skirstymo kvota). 1 sąrašas neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| LVŽS | 3 253 | 28,70 % | 8 |
| LSDP | 3 174 | 28,00 % | 8 |
| TS-LKD | 3 173 | 27,99 % | 7 |
| Regionų partija | 600 | 5,29 % | 1 |
| „Vieningi zanavykai“ | 481 | 4,24 % | 1 |
| Laisvės partija | 276 | 2,43 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 428 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Šakių rajono 2023 m. kvota siekė 428 balsus, todėl LVŽS su 3 253 balsų pirmiausia gavo 7 mandatus. Likę 2 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| LVŽS | 3 253 | 7,60 | 7 | 8 |
| LSDP | 3 174 | 7,42 | 7 | 8 |
| TS-LKD | 3 173 | 7,41 | 7 | 7 |
| Regionų partija | 600 | 1,40 | 1 | 1 |
| „Vieningi zanavykai“ | 481 | 1,12 | 1 | 1 |
Dabartinė Šakių rajono taryba: 25 nariai ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Šakių rajono taryboje turi LVŽS – 8 iš 25 vietų. Šakių rajono taryboje absoliučiai daugumai reikia 13 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Raimondas Januševičius (priesaika – 2023-04-26). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| LVŽS | 8 |
| LSDP | 8 |
| TS-LKD | 7 |
| Regionų partija | 1 |
| „Vieningi zanavykai“ | 1 |
Šakių rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- LVŽS: Giedrius Pulokas, Ilona Šeflerienė, Irma Bartkutė, Jonas Bakas, Mantas Puskunigis, Ramūnas Kaunas, Tomas Skaizgirys, Valdas Stankūnas
- LSDP: Aušra Jakavičienė, Aušrelė Pukinskienė, Bernardinas Petras Vainius, Kristina Geršvaltaitienė, Martinas Eimutis, Raminta Jakelaitienė, Rimgaudas Juozas Lebedžinskas, Romas Pukinskas
- TS-LKD: Artūras Varankevičius, Dainius Grincevičius, Edgaras Pilypaitis, Gerda Dobrovolskytė, Rasita Grincevičienė, Vaidas Balčiūnas, Violeta Simonavičienė
- Regionų partija: Ričardas Lekavičius
- „Vieningi zanavykai“: Rima Rauktienė
Vietos politiniai komitetai Šakių rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Šakių rajono savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Vieningi zanavykai – įregistruotas 2022-12-05, 50 narių, dabartinėje taryboje turi 1 vietą
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 29,31 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Šakių rajono savivaldybėje 29,31 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,11 % mero ir 3,33 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 47,19 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą LVŽS balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 52,84 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Šakių rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Šakių rajono rinkėjų sąraše buvo 23 312 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 48,63 % – mažiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Šakių rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 32 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 728 rinkėjų vienoje.
Šakių rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 5 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: LVŽS, LSDP, TS-LKD, Regionų partija, Laisvės partija. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Šakių rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Bažnyčios g. 4, LT-71115 Šakiai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Šakių rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 40-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (29,31 %) savivaldybė buvo 9-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (5) – 50-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 24 724 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 989 gyventojai. Savivaldybę sudaro 14 seniūnijų: Barzdų, Gelgaudiškio, Griškabūdžio, Kidulių, Kriūkų, Kudirkos Naumiesčio, Lekėčių, Lukšių, Plokščių, Sintautų, Slavikų, Sudargo, Šakių, Žvirgždaičių. 2023 m. joje veikė 32 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Šakių rajono mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Šakių rajono tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko LVŽS – 28,70 % ir 8 mandatus iš 25. Mandatus gavo 5 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Šakių rajono tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 5 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos komitetai: Vieningi zanavykai.
Kas laimėjo Šakių rajono mero rinkimus 2023 m.?
Raimondas Januševičius (LVŽS). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 54,91 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Šakių rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Šakių rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Ričardas Lekavičius („Nemuno aušra“), Raimondas Januševičius (LVŽS). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Šakių rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 48,63 % iš 23 312 rinkėjų, antrajame – 49,30 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- AINA.lt/ELTA: LVŽS patvirtino dar 15 kandidatų į merus (2026-08-22)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Šakių rajono savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Šakių rajono savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Soolo, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.