Elektrėnų mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis

•Politika•Gustė Šiaučiulytė

DI žurnalistė

9 šaltiniai
Per 30 sekundžių
  • Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
  • 2023 m. merų rinkimus laimėjo Gediminas Ratkevičius antrajame ture.
  • 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo Liberalų sąjūdis (25,87 %, 7 mandatai).
  • Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 52,23 % (šalies vidurkis 48,93 %).
  • Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.
Komentuoti (0)
Savivaldos rinkimai 2027

Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.

Elektrėnų savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Elektrėnai rinks du dalykus: merą ir 25 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Elektrėnų rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Elektrėnų meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.

2027-03-07rinkimų diena
1 + 25meras ir tarybos nariai
19 658rinkėjų 2023 m.
52,23 %aktyvumas 2023 m.
9sąrašų 2023 m.

Elektrėnų mero rinkimai: kandidatai 2027 m.

Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Elektrėnų mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):

2023 m. Gediminas Ratkevičius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 61,46 % balsų

Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 7 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Gediminas Ratkevičius (27,95 %) ir Silva Lengvinienė (22,47 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Gediminas Ratkevičius (Liberalų sąjūdis) gavo 5 589 balsus, arba 61,46 %, o Silva Lengvinienė – 3 505 (38,54 %). Antrajame ture balsavo 47,36 % rinkėjų.

KandidatasKas iškėlėBalsai% galiojančių
Gediminas RatkevičiusLiberalų sąjūdis2 79027,95 %
Silva LengvinienėLaisvės partija2 24322,47 %
Gintaras Jančiauskas„Vardan Lietuvos“1 50515,08 %
Jūratė Balčiūnaitė„Nepartinė savivalda“1 23412,36 %
Rimantas BaravykasLSDP9599,61 %
Raimondas IvaškevičiusLVŽS6326,33 %
Inga KartenienėTS-LKD6206,21 %

Antrojo turo rezultatai:

KandidatasKas iškėlėBalsai% galiojančių
Gediminas RatkevičiusLiberalų sąjūdis5 58961,46 %
Silva LengvinienėLaisvės partija3 50538,54 %

Mero rinkimų nugalėtojas Gediminas Ratkevičius pirmajame ture surinko 2 790 balsų, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 2 658 balsus. Taigi kandidatas surinko 132 balsais daugiau nei jo sąrašas.

Elektrėnų tarybos rinkimai 2027: 25 mandatai ir sąrašų dalyviai

Elektrėnų tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 25 nariai. Sąrašus į Elektrėnų tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 13 iki 50 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Elektrėnų rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Elektrėnų tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.

Partija ar komitetasElektrėnų tarybos rinkimai 2023 m.Paskelbtas kandidatas į merus 2027Parašai 2027 m.
Liberalų sąjūdis25,87 %, 7 mandatai–nereikia
Laisvės partija14,47 %, 4 mandatai–nereikia
„Vardan Lietuvos“14,36 %, 4 mandatai–nereikia
LSDP11,64 %, 3 mandatai–nereikia
„Nepartinė savivalda“9,60 %, 3 mandatai–nereikia
LVŽS7,33 %, 2 mandataiRaimondas Ivaškevičiusnereikia
TS-LKD6,87 %, 2 mandatai–nereikia
Regionų partija3,77 %, 0 mandatų–reikia
LLRA-KŠS1,51 %, 0 mandatų–reikia
„1000Elektrėniečių už mūsų kraštą“dar neįsteigtas–reikia
„Nemuno aušra“koalicijos sąraše (9,60 %)Darius Tadijošaitissprendžia VRK (2023 m. – koalicijoje)

2023 m. tarybos rinkimus laimėjo Liberalų sąjūdis su 25,87 % balsų

Tarybos rinkimuose dalyvavo 9 sąrašai. Mandatų gavo 7 iš jų. Daugiausia balsų surinko Liberalų sąjūdis – 25,87 % dalyvavusių rinkėjų ir 7 mandatai iš 25. Vienam mandatui reikėjo 371 balsų (mandatų skirstymo kvota). 2 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.

SąrašasBalsai% dalyvavusiųMandatai
Liberalų sąjūdis2 65825,87 %7
Laisvės partija1 48714,47 %4
„Vardan Lietuvos“1 47514,36 %4
LSDP1 19611,64 %3
„Nepartinė savivalda“9869,60 %3
LVŽS7537,33 %2
TS-LKD7066,87 %2
Regionų partija3873,77 %0
LLRA-KŠS1551,51 %0

Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 371 balsas

Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Elektrėnų 2023 m. kvota siekė 371 balsą, todėl Liberalų sąjūdis su 2 658 balsų pirmiausia gavo 7 mandatus. Likę 3 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.

SąrašasBalsaiBalsai ÷ kvotaMandatai pagal kvotąIš viso mandatų
Liberalų sąjūdis2 6587,1677
Laisvės partija1 4874,0144
„Vardan Lietuvos“1 4753,9834
LSDP1 1963,2233
„Nepartinė savivalda“9862,6623
LVŽS7532,0322
TS-LKD7061,9012

Dabartinė Elektrėnų taryba: 25 nariai ir meras

Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Elektrėnų taryboje turi Liberalų sąjūdis – 7 iš 25 vietų. Elektrėnų taryboje absoliučiai daugumai reikia 13 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Gediminas Ratkevičius (priesaika – 2023-04-20). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.

Frakcija / sąrašasVietų
Liberalų sąjūdis7
Laisvės partija4
„Vardan Lietuvos“4
„Nepartinė savivalda“3
LSDP3
LVŽS2
TS-LKD2

Elektrėnų tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):

  • Liberalų sąjūdis: Dmitrij Burkoj, Edita Kircūnienė, Gediminas Zagorskis, Kęstutis Jasukaitis, Tomas Maleckis, Vaidas Ratkevičius, Virgilijus Pruskas
  • Laisvės partija: Barbora Vidauskienė, Edvardas Baleišis, Giedrius Leskauskas, Lina Ališauskienė
  • „Vardan Lietuvos“: Aleksas Urvakis, Inga Kazakevičienė, Modestas Važnevičius, Sigitas Važnevičius
  • „Nepartinė savivalda“: Gediminas Jachimavičius, Jūratė Balčiūnaitė, Romas Sugintas
  • LSDP: Arūnas Kulboka, Rimantas Baravykas, Viktorija Juknevičienė
  • LVŽS: Raimondas Ivaškevičius, Violeta Nenartavičienė
  • TS-LKD: Inga Kartenienė, Jūratė Pranckevičienė

Vietos politiniai komitetai Elektrėnų 2027 m. rinkimuose

Registrų centro duomenimis, Elektrėnų savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:

  • 1000Elektrėniečių už mūsų kraštą – įregistruotas 2026-08-03, 76 nariai
  • Nepartinė savivalda – įregistruotas 2022-12-07, 71 narys, dabartinėje taryboje turi 3 vietas

Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.

2023 m. 21,44 % balsų paduota iš anksto ar namuose

2023 m. Elektrėnų savivaldybėje 21,44 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,78 % mero ir 4,58 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 60,75 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą Liberalų sąjūdis balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 67,46 % šio sąrašo biuletenių.

Ką svarbu žinoti Elektrėnų rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus

Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Elektrėnų rinkėjų sąraše buvo 19 658 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 52,23 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Elektrėnų savivaldybėje 2023 m. veikė 15 rinkimų apylinkių, vidutiniškai po 1 311 rinkėjų vienoje.

Elektrėnų savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: Liberalų sąjūdis, Laisvės partija, „Vardan Lietuvos“, LSDP, „Nepartinė savivalda“, LVŽS, TS-LKD. Naujiems vietos komitetams („1000Elektrėniečių už mūsų kraštą“) parašus reikės grąžinti iki sausio 15 d.

Elektrėnų rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.

Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Elektrėnų rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 20-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (21,44 %) savivaldybė buvo 39-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (7) – 24-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.

Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 24 701 gyventojas, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 988 gyventojai. Savivaldybę sudaro 8 seniūnijos: Beižionių, Elektrėnų, Gilučių, Kazokiškių, Kietaviškių, Pastrėvio, Semeliškių, Vievio. 2023 m. joje veikė 15 rinkimų apylinkių.

Dažniausi klausimai

Kada vyks Elektrėnų mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?

Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.

Kas laimėjo Elektrėnų tarybos rinkimus 2023 m.?

Daugiausia balsų surinko Liberalų sąjūdis – 25,87 % ir 7 mandatus iš 25. Mandatus gavo 7 sąrašai.

Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Elektrėnų tarybos rinkimuose?

Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos komitetai: 1000Elektrėniečių už mūsų kraštą, Nepartinė savivalda.

Kas laimėjo Elektrėnų mero rinkimus 2023 m.?

Gediminas Ratkevičius (Liberalų sąjūdis). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 61,46 % balsų.

Kiek tarybos narių bus renkama Elektrėnų savivaldybėje?

Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.

Kas kandidatuoja į Elektrėnų merus 2027 m.?

Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Darius Tadijošaitis („Nemuno aušra“), Raimondas Ivaškevičius (LVŽS). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.

Koks buvo rinkėjų aktyvumas Elektrėnų savivaldybėje 2023 m.?

Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 52,23 % iš 19 658 rinkėjų, antrajame – 47,36 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.

Dabar diskutuoja

Prisijunk →
Komentuoti (0)

Ką apie tai manai tu?

0 komentarai

Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.

11 181 narys jau čiaSkaito, rašo, komentuoja ir balsuoja. 129 patvirtinti · 188 prisijungė šiemet

Slapukai

Skaičiuojame lankomumą, kad žinotume, kurie straipsniai jums įdomūs. Pasirinkimą galite bet kada pakeisti.