Kalvarijos mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 17 tarybos narių.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Nerijus Šidlauskas antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo „Vardan Lietuvos“ (21,84 %, 5 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 53,80 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.

- Kalvarijos mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Nerijus Šidlauskas merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 69,65 % balsų
- Kalvarijos tarybos rinkimai 2027: 17 mandatų ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Vardan Lietuvos“ su 21,84 % balsų
- Dabartinė Kalvarijos taryba: 21 narys ir meras
- Vietos politiniai komitetai Kalvarijos 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 27,26 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Kalvarijos rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Kalvarijos savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Kalvarija rinks du dalykus: merą ir 17 narių turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Kalvarijos rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Kalvarijos meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Kalvarijos mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Kalvarijos mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Antanas Burinskas – „Nemuno aušra“
- Vincas Plikaitis – LVŽS
2023 m. Nerijus Šidlauskas merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 69,65 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 7 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Karolis Babeckas (26,14 %) ir Nerijus Šidlauskas (17,02 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Nerijus Šidlauskas („Siekime kartu“) gavo 3 009 balsus, arba 69,65 %, o Karolis Babeckas – 1 311 (30,35 %). Antrajame ture balsavo 51,92 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Karolis Babeckas | „Vardan Lietuvos“ | 1 167 | 26,14 % |
| Nerijus Šidlauskas | „Siekime kartu“ | 760 | 17,02 % |
| Vincas Plikaitis | LVŽS | 744 | 16,66 % |
| Antanas Burinskas | Darbo partija | 531 | 11,89 % |
| Valdas Aleknavičius | TS-LKD | 527 | 11,80 % |
| Gintaras Bujauskas | LSDP | 440 | 9,85 % |
| Kęstutis Bagdanavičius | Liberalų sąjūdis | 296 | 6,63 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Nerijus Šidlauskas | „Siekime kartu“ | 3 009 | 69,65 % |
| Karolis Babeckas | „Vardan Lietuvos“ | 1 311 | 30,35 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Nerijus Šidlauskas pirmajame ture surinko 760 balsų, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 588 balsus. Taigi kandidatas surinko 172 balsais daugiau nei jo sąrašas.
Kalvarijos tarybos rinkimai 2027: 17 mandatų ir sąrašų dalyviai
Kalvarijos tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 17 narių. Sąrašus į Kalvarijos tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 9 iki 34 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Kalvarijos rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Kalvarijos tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Kalvarijos tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| „Vardan Lietuvos“ | 21,84 %, 5 mandatai | – | nereikia |
| LVŽS | 15,73 %, 4 mandatai | Vincas Plikaitis | nereikia |
| LSDP | 14,37 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| „Siekime kartu“ | 12,88 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| Darbo partija | 11,06 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| TS-LKD | 9,66 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| Liberalų sąjūdis | 8,98 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| „Nemuno aušra“ | koalicijos sąraše (12,88 %) | Antanas Burinskas | sprendžia VRK (2023 m. – koalicijoje) |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Vardan Lietuvos“ su 21,84 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 7 sąrašai. Mandatų gavo 7 iš jų. Daugiausia balsų surinko „Vardan Lietuvos“ – 21,84 % dalyvavusių rinkėjų ir 5 mandatai iš 21. Vienam mandatui reikėjo 206 balsų (mandatų skirstymo kvota). Mandatų gavo visi dalyvavę sąrašai.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| „Vardan Lietuvos“ | 997 | 21,84 % | 5 |
| LVŽS | 718 | 15,73 % | 4 |
| LSDP | 656 | 14,37 % | 3 |
| „Siekime kartu“ | 588 | 12,88 % | 3 |
| Darbo partija | 505 | 11,06 % | 2 |
| TS-LKD | 441 | 9,66 % | 2 |
| Liberalų sąjūdis | 410 | 8,98 % | 2 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 206 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Kalvarijos 2023 m. kvota siekė 206 balsus, todėl „Vardan Lietuvos“ su 997 balsų pirmiausia gavo 4 mandatus. Likę 4 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| „Vardan Lietuvos“ | 997 | 4,84 | 4 | 5 |
| LVŽS | 718 | 3,49 | 3 | 4 |
| LSDP | 656 | 3,18 | 3 | 3 |
| „Siekime kartu“ | 588 | 2,85 | 2 | 3 |
| Darbo partija | 505 | 2,45 | 2 | 2 |
| TS-LKD | 441 | 2,14 | 2 | 2 |
| Liberalų sąjūdis | 410 | 1,99 | 1 | 2 |
Dabartinė Kalvarijos taryba: 21 narys ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Kalvarijos taryboje turi „Vardan Lietuvos“ – 5 iš 21 vietos. Kalvarijos taryboje absoliučiai daugumai reikia 11 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Nerijus Šidlauskas (priesaika – 2023-04-17). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| „Vardan Lietuvos“ | 5 |
| LVŽS | 4 |
| „Siekime kartu“ | 3 |
| LSDP | 3 |
| TS-LKD | 2 |
| Liberalų sąjūdis | 2 |
| Darbo partija | 2 |
Kalvarijos tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- „Vardan Lietuvos“: Alanas Sinkevičius, Edgaras Kabelka, Juozas Mačys, Karolis Babeckas, Vilija Babeckienė
- LVŽS: Juozas Sinkevičius, Rūta Jankeliūnienė, Vincas Plikaitis, Vytautas Šunskis
- „Siekime kartu“: Daiva Janušauskaitė, Laimonas Žemaitis, Tomas Vasiliauskas
- LSDP: Algis Kaleinikas, Rimas Sujeta, Vitas Rusevičius
- TS-LKD: Valdas Aleknavičius, Vytenis Skilandis
- Liberalų sąjūdis: Algirdas Liutkevičius, Kęstutis Bagdanavičius
- Darbo partija: Darius Blėdis, Renata Jarimavičienė
Vietos politiniai komitetai Kalvarijos 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Kalvarijos savivaldybėje 2027 m. rinkimuose gali dalyvauti šie vietos politiniai komitetai:
- Siekime kartu – įregistruotas 2022-11-11, 49 nariai, dabartinėje taryboje turi 3 vietas
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 27,26 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Kalvarijos savivaldybėje 27,26 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,19 % mero ir 5,48 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 65,82 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą Liberalų sąjūdis balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 71,95 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Kalvarijos rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis keičiasi: vietoj 21 ją sudarys 17 narių. Kandidatų sąraše turės būti nuo 9 iki 34 kandidatų. 2023 m. Kalvarijos rinkėjų sąraše buvo 8 485 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 53,80 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Kalvarijos savivaldybėje 2023 m. veikė 17 rinkimų apylinkių, vidutiniškai po 499 rinkėjų vienoje.
Kalvarijos savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: „Vardan Lietuvos“, LVŽS, LSDP, „Siekime kartu“, Darbo partija, TS-LKD, Liberalų sąjūdis. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Kalvarijos rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Laisvės g. 2, 69214 Kalvarija. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Kalvarijos rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 17-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (27,26 %) savivaldybė buvo 19-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (7) – 24-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 9 421 gyventojas, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 554 gyventojai. Savivaldybę sudaro 4 seniūnijos: Akmenynų, Kalvarijos, Liubavo, Sangrūdos. 2023 m. joje veikė 17 rinkimų apylinkių.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Kalvarijos mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Kalvarijos tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko „Vardan Lietuvos“ – 21,84 % ir 5 mandatus iš 21. Mandatus gavo 7 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Kalvarijos tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos komitetai: Siekime kartu.
Kas laimėjo Kalvarijos mero rinkimus 2023 m.?
Nerijus Šidlauskas („Siekime kartu“). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 69,65 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Kalvarijos savivaldybėje?
Taryboje bus 17 narių (2023 m. – 21). Kandidatų sąraše gali būti nuo 9 iki 34 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Kalvarijos merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Antanas Burinskas („Nemuno aušra“), Vincas Plikaitis (LVŽS). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Kalvarijos savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 53,80 % iš 8 485 rinkėjų, antrajame – 51,92 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- AINA.lt/ELTA: LVŽS patvirtino dar 15 kandidatų į merus (2026-08-22)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Kalvarijos savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Kalvarijos savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Obivan Kenobi, CC BY 4.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.