Lazdijų rajono mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 21 tarybos narys.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Ausma Miškinienė antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo „Vardan Lietuvos“ (37,58 %, 9 mandatai).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 59,65 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.

- Lazdijų rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Ausma Miškinienė merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 66,15 % balsų
- Lazdijų rajono tarybos rinkimai 2027: 21 mandatas ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Vardan Lietuvos“ su 37,58 % balsų
- Dabartinė Lazdijų rajono taryba: 21 narys ir meras
- Vietos politiniai komitetai Lazdijų rajono 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 36,00 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Lazdijų rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Lazdijų rajono savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Lazdijų rajonas rinks du dalykus: merą ir 21 narį turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Lazdijų rajono rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Lazdijų rajono meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Lazdijų rajono mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Lazdijų rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Audrius Graužys – „Nemuno aušra“
- Petras Gražulis – Tautos ir teisingumo sąjunga
2023 m. Ausma Miškinienė merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 66,15 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 8 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Ausma Miškinienė (44,81 %) ir Artūras Margelis (29,07 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Ausma Miškinienė („Vardan Lietuvos“) gavo 5 895 balsus, arba 66,15 %, o Artūras Margelis – 3 016 (33,85 %). Antrajame ture balsavo 55,85 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Ausma Miškinienė | „Vardan Lietuvos“ | 4 212 | 44,81 % |
| Artūras Margelis | Krikščionių sąjunga | 2 732 | 29,07 % |
| Vilma Danauskienė | LVŽS | 595 | 6,33 % |
| Audrius Klėjus | TS-LKD | 502 | 5,34 % |
| Saulius Petrauskas | LSDP | 478 | 5,09 % |
| Albinas Žymančius | Regionų partija | 421 | 4,48 % |
| Valdas Petras Mikelionis | Liberalų sąjūdis | 234 | 2,49 % |
| Jolita Bakšaitė | Darbo partija | 225 | 2,39 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Ausma Miškinienė | „Vardan Lietuvos“ | 5 895 | 66,15 % |
| Artūras Margelis | Krikščionių sąjunga | 3 016 | 33,85 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Ausma Miškinienė pirmajame ture surinko 4 212 balsų, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 3 624 balsus. Taigi kandidatas surinko 588 balsais daugiau nei jo sąrašas.
Lazdijų rajono tarybos rinkimai 2027: 21 mandatas ir sąrašų dalyviai
Lazdijų rajono tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 21 narys. Sąrašus į Lazdijų rajono tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 11 iki 42 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Lazdijų rajono rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Lazdijų rajono tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Lazdijų rajono tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| „Vardan Lietuvos“ | 37,58 %, 9 mandatai | – | nereikia |
| Krikščionių sąjunga | 26,95 %, 6 mandatai | – | nereikia |
| TS-LKD | 7,79 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| LSDP | 6,53 %, 2 mandatai | – | nereikia |
| LVŽS | 6,07 %, 1 mandatas | – | nereikia |
| Regionų partija | 4,91 %, 1 mandatas | – | nereikia |
| Liberalų sąjūdis | 3,04 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| Darbo partija | 2,55 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| „Nemuno aušra“ | atskiro sąrašo nekėlė | Audrius Graužys | reikia |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | atskiro sąrašo nekėlė | Petras Gražulis | reikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo „Vardan Lietuvos“ su 37,58 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 8 sąrašai. Mandatų gavo 6 iš jų. Daugiausia balsų surinko „Vardan Lietuvos“ – 37,58 % dalyvavusių rinkėjų ir 9 mandatai iš 21. Vienam mandatui reikėjo 413 balsų (mandatų skirstymo kvota). 2 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| „Vardan Lietuvos“ | 3 624 | 37,58 % | 9 |
| Krikščionių sąjunga | 2 599 | 26,95 % | 6 |
| TS-LKD | 751 | 7,79 % | 2 |
| LSDP | 630 | 6,53 % | 2 |
| LVŽS | 585 | 6,07 % | 1 |
| Regionų partija | 474 | 4,91 % | 1 |
| Liberalų sąjūdis | 293 | 3,04 % | 0 |
| Darbo partija | 246 | 2,55 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 413 balsų
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Lazdijų rajono 2023 m. kvota siekė 413 balsų, todėl „Vardan Lietuvos“ su 3 624 balsų pirmiausia gavo 8 mandatus. Likę 3 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| „Vardan Lietuvos“ | 3 624 | 8,77 | 8 | 9 |
| Krikščionių sąjunga | 2 599 | 6,29 | 6 | 6 |
| TS-LKD | 751 | 1,82 | 1 | 2 |
| LSDP | 630 | 1,53 | 1 | 2 |
| LVŽS | 585 | 1,42 | 1 | 1 |
| Regionų partija | 474 | 1,15 | 1 | 1 |
Dabartinė Lazdijų rajono taryba: 21 narys ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Lazdijų rajono taryboje turi „Vardan Lietuvos“ – 9 iš 21 vietos. Lazdijų rajono taryboje absoliučiai daugumai reikia 11 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Ausma Miškinienė (priesaika – 2023-04-18). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| „Vardan Lietuvos“ | 9 |
| Krikščionių sąjunga | 6 |
| LSDP | 2 |
| TS-LKD | 2 |
| LVŽS | 1 |
| Regionų partija | 1 |
Lazdijų rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- „Vardan Lietuvos“: Eglė Bernatonienė, Evaldas Brusokas, Jurgita Kurauskienė, Mantas Valukonis, Nijolė Jurčiukonienė, Rimantas Pileckas, Rimas Kauzonas, Sigita Lenauskienė, Česlova Šmulkštienė
- Krikščionių sąjunga: Artūras Margelis, Deivydas Palačionis, Gintautas Salatka, Jonas Stankevičius, Odeta Lenkauskienė, Ričardas Dulskas
- LSDP: Kęstutis Bartuškevičius, Saulius Petrauskas
- TS-LKD: Audrius Klėjus, Jūratė Juodzevičienė
- LVŽS: Vilma Danauskienė
- Regionų partija: Albinas Žymančius
Vietos politiniai komitetai Lazdijų rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Lazdijų rajono savivaldybėje veikiančių politinių komitetų nėra, todėl kandidatus į tarybą 2027 m. galės kelti tik partijos, o į merus – partijos arba patys išsikėlę kandidatai.
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 36,00 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Lazdijų rajono savivaldybėje 36,00 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 2,57 % mero ir 4,58 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 59,32 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą TS-LKD balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 64,05 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Lazdijų rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 21 narys. Kandidatų sąraše turės būti nuo 11 iki 42 kandidatų. 2023 m. Lazdijų rajono rinkėjų sąraše buvo 16 174 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 59,65 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Lazdijų rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 25 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 647 rinkėjų vienoje.
Lazdijų rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 8 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: „Vardan Lietuvos“, Krikščionių sąjunga, TS-LKD, LSDP, LVŽS, Regionų partija, Liberalų sąjūdis, Darbo partija. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Lazdijų rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Lazdijų rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 3-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (36,00 %) savivaldybė buvo 3-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (8) – 15-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 16 578 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 789 gyventojai. Savivaldybę sudaro 11 seniūnijų: Būdviečio, Kapčiamiesčio, Krosnos, Kučiūnų, Lazdijų miesto, Lazdijų, Noragėlių, Seirijų, Šeštokų, Šventežerio, Veisiejų. 2023 m. joje veikė 25 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Lazdijų rajono mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Lazdijų rajono tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko „Vardan Lietuvos“ – 37,58 % ir 9 mandatus iš 21. Mandatus gavo 6 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Lazdijų rajono tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 8 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos politinių komitetų šioje savivaldybėje nėra.
Kas laimėjo Lazdijų rajono mero rinkimus 2023 m.?
Ausma Miškinienė („Vardan Lietuvos“). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 66,15 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Lazdijų rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 21 narys, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 11 iki 42 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Lazdijų rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Audrius Graužys („Nemuno aušra“), Petras Gražulis (Tautos ir teisingumo sąjunga). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Lazdijų rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 59,65 % iš 16 174 rinkėjų, antrajame – 55,85 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- LRT/ELTA: Tautos ir teisingumo sąjunga patvirtino dar tris kandidatus į savivaldybių merus (2026-10-12)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Lazdijų rajono savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Lazdijų rajono savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Vilensija, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.