Marijampolės mero ir tarybos rinkimai 2027: kandidatai, sąrašai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 27 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Povilas Isoda pirmajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo LSDP (53,72 %, 16 mandatų).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 48,29 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 1 politikas.

- Marijampolės mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
- 2023 m. Povilas Isoda laimėjo pirmajame ture su 61,02 % balsų
- Marijampolės tarybos rinkimai 2027: 27 mandatai ir sąrašų dalyviai
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 53,72 % balsų
- Dabartinė Marijampolės taryba: 27 nariai ir meras
- Vietos politiniai komitetai Marijampolės 2027 m. rinkimuose
- 2023 m. 20,45 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Ką svarbu žinoti Marijampolės rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Marijampolės savivaldybės rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tą dieną Marijampolė rinks du dalykus: merą ir 27 narius turinčią savivaldybės tarybą, abu ketverių metų kadencijai. Kiekvienas Marijampolės rinkėjas gaus du biuletenius: mero biuletenyje žymimas vienas kandidatas, tarybos – vienas partijos ar komiteto sąrašas ir iki penkių pirmumo balsų. Jei Marijampolės meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Bendra informacija – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Marijampolės mero rinkimai: kandidatai 2027 m.
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Marijampolės mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Kęstutis Tumelis – LVŽS
2026 m. liepą VRK panaikino mero Povilo Isodos įgaliojimus. Kadangi iki eilinių rinkimų liko mažiau nei metai, VRK nurodė, kad pirmalaikiai rinkimai nebus rengiami. 2026 m. liepos 20 d. savivaldybės taryba laikinai eiti mero pareigas paskyrė iki tol vicemeru dirbusį socialdemokratą Valdą Tumelį (už balsavo 19 tarybos narių, 4 susilaikė). Jis šias pareigas eis iki 2027 m. rinkimų.
2023 m. Povilas Isoda laimėjo pirmajame ture su 61,02 % balsų
2023 m. kovo 5 d. Povilas Isoda (LSDP) laimėjo jau pirmajame ture: 13 284 balsai, arba 61,02 % galiojančių biuletenių. Iš viso dalyvavo 8 kandidatai, o antrą vietą užėmė Kęstutis Mažeika su 10,71 %.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Povilas Isoda | LSDP | 13 284 | 61,02 % |
| Kęstutis Mažeika | „Vardan Lietuvos“ | 2 331 | 10,71 % |
| Vaida Pituškienė | TS-LKD | 2 291 | 10,52 % |
| Gediminas Akelaitis | Krikščionių sąjunga | 1 120 | 5,14 % |
| Kęstutis Tumelis | LVŽS | 1 057 | 4,86 % |
| Vaida Giraitytė-Juškevičienė | Darbo partija | 759 | 3,49 % |
| Tadas Račius | Liberalų sąjūdis | 519 | 2,38 % |
| Gintaras Skamaročius | Tautos ir teisingumo sąjunga | 409 | 1,88 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Povilas Isoda pirmajame ture surinko 13 284 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 11 912 balsų. Taigi kandidatas surinko 1 372 balsais daugiau nei jo sąrašas.
Marijampolės tarybos rinkimai 2027: 27 mandatai ir sąrašų dalyviai
Marijampolės tarybą 2027–2031 m. kadencijai sudarys 27 nariai. Sąrašus į Marijampolės tarybą gali kelti partijos ir šioje savivaldybėje įsteigti politiniai komitetai; kiekviename sąraše turi būti nuo 14 iki 54 kandidatų. Mandatus gaus sąrašai, surinkę bent 4 % Marijampolės rinkėjų balsų (koalicijos – 6 %). Galutinį dalyvių sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Žemiau – Marijampolės tarybos rinkimų dalyviai, kurių dalyvavimas jau aiškesnis: 2023 m. dalyviai, vietos komitetai ir partijos, paskelbusios kandidatą į merus.
| Partija ar komitetas | Marijampolės tarybos rinkimai 2023 m. | Paskelbtas kandidatas į merus 2027 | Parašai 2027 m. |
|---|---|---|---|
| LSDP | 53,72 %, 16 mandatų | – | nereikia |
| TS-LKD | 13,43 %, 4 mandatai | – | nereikia |
| „Vardan Lietuvos“ | 9,49 %, 3 mandatai | – | nereikia |
| LVŽS | 6,84 %, 2 mandatai | Kęstutis Tumelis | nereikia |
| Krikščionių sąjunga | 4,62 %, 1 mandatas | – | nereikia |
| Darbo partija | 4,20 %, 1 mandatas | – | nereikia |
| Liberalų sąjūdis | 2,43 %, 0 mandatų | – | nereikia |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | 1,96 %, 0 mandatų | – | nereikia |
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo LSDP su 53,72 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 8 sąrašai. Mandatų gavo 6 iš jų. Daugiausia balsų surinko LSDP – 53,72 % dalyvavusių rinkėjų ir 16 mandatų iš 27. Vienam mandatui reikėjo 758 balsų (mandatų skirstymo kvota). 2 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| LSDP | 11 912 | 53,72 % | 16 |
| TS-LKD | 2 977 | 13,43 % | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 2 104 | 9,49 % | 3 |
| LVŽS | 1 516 | 6,84 % | 2 |
| Krikščionių sąjunga | 1 025 | 4,62 % | 1 |
| Darbo partija | 931 | 4,20 % | 1 |
| Liberalų sąjūdis | 539 | 2,43 % | 0 |
| Tautos ir teisingumo sąjunga | 434 | 1,96 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 758 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Marijampolės 2023 m. kvota siekė 758 balsus, todėl LSDP su 11 912 balsų pirmiausia gavo 15 mandatų. Likę 3 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| LSDP | 11 912 | 15,72 | 15 | 16 |
| TS-LKD | 2 977 | 3,93 | 3 | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 2 104 | 2,78 | 2 | 3 |
| LVŽS | 1 516 | 2,00 | 2 | 2 |
| Krikščionių sąjunga | 1 025 | 1,35 | 1 | 1 |
| Darbo partija | 931 | 1,23 | 1 | 1 |
Dabartinė Marijampolės taryba: 27 nariai ir meras
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Marijampolės taryboje turi LSDP – 16 iš 27 vietų. Tai absoliuti dauguma. Savivaldybei dabar vadovauja Valdas Tumelis (laikinai eina mero pareigas). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| LSDP | 16 |
| TS-LKD | 4 |
| „Vardan Lietuvos“ | 3 |
| LVŽS | 2 |
| Darbo partija | 1 |
| Krikščionių sąjunga | 1 |
Marijampolės tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- LSDP: Agnė Pavelčikienė, Albinas Mitrulevičius, Algirdas Brazys, Alvydas Kirkliauskas, Alvydas Zdanys, Darius Kemeraitis, Eugenijus Alesius, Irena Lunskienė, Jonas Grabauskas, Kęstutis Petraška, Lina Sarpalienė, Regina Čiuplevičienė, Romualdas Makauskas, Saulius Perlis, Sigitas Valančius, Valdas Tumelis
- TS-LKD: Jonas Bieliauskas, Kęstutis Traškevičius, Vaida Pituškienė, Valdas Pileckas
- „Vardan Lietuvos“: Edmundas Razvickas, Kęstas Spūdys, Paulius Marozas
- LVŽS: Erika Naikelienė, Kęstutis Tumelis
- Darbo partija: Vaida Balniuvienė
- Krikščionių sąjunga: Raimondas Grinevičius
Vietos politiniai komitetai Marijampolės 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Marijampolės savivaldybėje veikiančių politinių komitetų nėra, todėl kandidatus į tarybą 2027 m. galės kelti tik partijos, o į merus – partijos arba patys išsikėlę kandidatai.
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
2023 m. 20,45 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Marijampolės savivaldybėje 20,45 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 1,83 % mero ir 3,32 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 56,84 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą TS-LKD balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 63,79 % šio sąrašo biuletenių.
Ką svarbu žinoti Marijampolės rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 27 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 14 iki 54 kandidatų. 2023 m. Marijampolės rinkėjų sąraše buvo 45 919 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 48,29 % – mažiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Marijampolės savivaldybėje 2023 m. veikė 36 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 1 276 rinkėjų vienoje.
Marijampolės savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 8 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: LSDP, TS-LKD, „Vardan Lietuvos“, LVŽS, Krikščionių sąjunga, Darbo partija, Liberalų sąjūdis, Tautos ir teisingumo sąjunga. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Marijampolės rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – J. Basanavičiaus a. 1, 68307 Marijampolė. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Marijampolės rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 44-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (20,45 %) savivaldybė buvo 41-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (8) – 15-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 53 498 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 1 981 gyventojas. Savivaldybę sudaro 6 seniūnijos: Igliaukos, Liudvinavo, Marijampolės miesto, Mokolų, Patašinės, Sasnavos. 2023 m. joje veikė 36 rinkimų apylinkės.
Dažniausi klausimai
Kada vyks Marijampolės mero ir tarybos rinkimai 2027 m.?
Abu rinkimai vyks tą pačią dieną – 2027 m. kovo 7 d. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis mero rinkimų turas vyks kovo 21 d.; tarybos rinkimai antrojo turo neturi. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Marijampolės tarybos rinkimus 2023 m.?
Daugiausia balsų surinko LSDP – 53,72 % ir 16 mandatų iš 27. Mandatus gavo 6 sąrašai.
Kokios partijos ir komitetai dalyvaus Marijampolės tarybos rinkimuose?
Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Rinkėjų parašų nereikės 8 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą; vietos politinių komitetų šioje savivaldybėje nėra.
Kas laimėjo Marijampolės mero rinkimus 2023 m.?
Povilas Isoda (LSDP). Pergalė pasiekta pirmajame ture, surinkus 61,02 % galiojančių balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Marijampolės savivaldybėje?
Taryboje bus 27 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 14 iki 54 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Marijampolės merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Kęstutis Tumelis (LVŽS). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Marijampolės savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 48,29 % iš 45 919 rinkėjų. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- AINA.lt/ELTA: LVŽS patvirtino dar 15 kandidatų į merus (2026-08-22)
- LRT/ELTA: VRK panaikinus Isodos mandatą, laikinuoju Marijampolės savivaldybės meru paskirtas Tumelis (2026-07-20)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Marijampolės savivaldybė (I turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: Bearas, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.