Trakų rajono mero rinkimai 2027: kandidatai, 2023 m. rezultatai ir tarybos sudėtis
- Rinkimai – 2027 m. kovo 7 d., antrasis turas – kovo 21 d.; bus renkami meras ir 25 tarybos nariai.
- 2023 m. merų rinkimus laimėjo Andrius Šatevičius antrajame ture.
- 2023 m. tarybos rinkimuose daugiausia balsų gavo Liberalų sąjūdis (35,80 %, 10 mandatų).
- Aktyvumas 2023 m. pirmajame ture – 49,60 % (šalies vidurkis 48,93 %).
- Ketinimą kandidatuoti jau paskelbė 2 politikai.

- Kandidatai į Trakų rajono merus 2027 m.: ką jau paskelbė partijos
- 2023 m. Andrius Šatevičius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 63,42 % balsų
- 2023 m. tarybos rinkimus laimėjo Liberalų sąjūdis su 35,80 % balsų
- 2023 m. 18,38 % balsų paduota iš anksto ar namuose
- Dabartinė Trakų rajono taryba ir valdžia 2026 m. spalį
- Vietos politiniai komitetai Trakų rajono 2027 m. rinkimuose
- Ką svarbu žinoti Trakų rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Ši dalis – 77.lt savivaldos rinkimų 2027 skilties dalis. Ją parengė 77.lt DI redakcija pagal šaltinius, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.
Trakų rajono mero ir savivaldybės tarybos rinkimai vyks 2027 m. kovo 7 d. kartu su rinkimais visose 60 Lietuvos savivaldybių. Trakų rajonas rinks merą ir 25 tarybos narius ketverių metų kadencijai. Jei pirmajame ture niekas nelaimės, antrasis turas vyks kovo 21 d. Toliau – Trakų rajono kandidatai, 2023 m. rezultatai ir dabartinė taryba. Bendra informacija apie rinkimus – savivaldos rinkimų skiltyje, apie pačią savivaldybę – jos profilyje.
Kandidatai į Trakų rajono merus 2027 m.: ką jau paskelbė partijos
Oficialius kandidatų sąrašus VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d. Kol kas apie ketinimą siekti Trakų rajono mero posto yra paskelbę šie politikai (partijų ir pačių kandidatų pranešimai, 2026 m. spalio vidurio duomenys):
- Dalia Grakulskytė – „Nemuno aušra“
- Daiva Griškevičienė – LVŽS
2023 m. Andrius Šatevičius merų rinkimus laimėjo antrajame ture su 63,42 % balsų
Pirmajame ture 2023 m. kovo 5 d. varžėsi 7 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Andrius Šatevičius (44,88 %) ir Jaroslav Narkevič (21,26 %), tačiau nė vienas nesurinko reikiamos daugumos. Kovo 19 d. antrajame ture Andrius Šatevičius (Liberalų sąjūdis) gavo 7 330 balsų, arba 63,42 %, o Jaroslav Narkevič – 4 227 (36,58 %). Antrajame ture balsavo 41,95 % rinkėjų.
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Andrius Šatevičius | Liberalų sąjūdis | 6 027 | 44,88 % |
| Jaroslav Narkevič | LLRA-KŠS | 2 855 | 21,26 % |
| Nerijus Šiaulys | LSDP | 2 488 | 18,53 % |
| Vytautas Zalieckas | „Vardan Lietuvos“ | 731 | 5,44 % |
| Ramūnas Aušrotas | Nacionalinis susivienijimas | 565 | 4,21 % |
| Daiva Griškevičienė | LVŽS | 426 | 3,17 % |
| Gelena Drungilienė | Darbo partija | 338 | 2,52 % |
Antrojo turo rezultatai:
| Kandidatas | Kas iškėlė | Balsai | % galiojančių |
|---|---|---|---|
| Andrius Šatevičius | Liberalų sąjūdis | 7 330 | 63,42 % |
| Jaroslav Narkevič | LLRA-KŠS | 4 227 | 36,58 % |
Mero rinkimų nugalėtojas Andrius Šatevičius pirmajame ture surinko 6 027 balsus, o jį iškėlusios organizacijos sąrašas tarybos rinkimuose – 4 982 balsus. Taigi kandidatas surinko 1 045 balsais daugiau nei jo sąrašas.
2023 m. tarybos rinkimus laimėjo Liberalų sąjūdis su 35,80 % balsų
Tarybos rinkimuose dalyvavo 8 sąrašai. Mandatų gavo 5 iš jų. Daugiausia balsų surinko Liberalų sąjūdis – 35,80 % dalyvavusių rinkėjų ir 10 mandatų iš 25. Vienam mandatui reikėjo 477 balsų (mandatų skirstymo kvota). 3 sąrašai neperžengė 4 % barjero arba nesurinko pakankamai balsų mandatui gauti.
| Sąrašas | Balsai | % dalyvavusių | Mandatai |
|---|---|---|---|
| Liberalų sąjūdis | 4 982 | 35,80 % | 10 |
| LLRA-KŠS | 2 683 | 19,28 % | 6 |
| LSDP | 2 400 | 17,25 % | 5 |
| TS-LKD | 1 129 | 8,11 % | 2 |
| LVŽS | 708 | 5,09 % | 2 |
| „Vardan Lietuvos“ | 550 | 3,95 % | 0 |
| Darbo partija | 465 | 3,34 % | 0 |
| Nacionalinis susivienijimas | 429 | 3,08 % | 0 |
Mandatų skirstymas 2023 m.: kvota – 477 balsai
Mandatai skirstomi kvotų ir liekanų metodu. Kvota – sąrašų balsų suma, padalyta iš renkamų narių skaičiaus. Trakų rajono 2023 m. kvota siekė 477 balsus, todėl Liberalų sąjūdis su 4 982 balsų pirmiausia gavo 10 mandatų. Likę 2 mandatai atiteko sąrašams, kurių balsų liekanos buvo didžiausios.
| Sąrašas | Balsai | Balsai ÷ kvota | Mandatai pagal kvotą | Iš viso mandatų |
|---|---|---|---|---|
| Liberalų sąjūdis | 4 982 | 10,44 | 10 | 10 |
| LLRA-KŠS | 2 683 | 5,62 | 5 | 6 |
| LSDP | 2 400 | 5,03 | 5 | 5 |
| TS-LKD | 1 129 | 2,37 | 2 | 2 |
| LVŽS | 708 | 1,48 | 1 | 2 |
2023 m. 18,38 % balsų paduota iš anksto ar namuose
2023 m. Trakų rajono savivaldybėje 18,38 % galiojančių mero rinkimų balsų buvo paduota balsavimo vokuose, t. y. iš anksto, namuose ar specialiuose punktuose. Negaliojančių buvo 3,45 % mero ir 4,10 % tarybos rinkimų biuletenių. Pirmumo balsus atidavė vidutiniškai 61,07 % už sąrašus balsavusių rinkėjų. Aktyviausiai kandidatus reitingavo už sąrašą Liberalų sąjūdis balsavę rinkėjai: pirmumo balsų buvo 65,88 % šio sąrašo biuletenių.
Dabartinė Trakų rajono taryba ir valdžia 2026 m. spalį
Pagal VRK duomenis (2026 m. spalis) didžiausią atstovavimą Trakų rajono taryboje turi Liberalų sąjūdis – 10 iš 25 vietų. Absoliučiai daugumai reikia 13 vietų, todėl sprendimams priimti būtinas kelių frakcijų sutarimas. Savivaldybei dabar vadovauja Andrius Šatevičius (priesaika – 2023-04-14). Išsamesnė tarybos ir mero istorija pateikta savivaldybės profilyje.
| Frakcija / sąrašas | Vietų |
|---|---|
| Liberalų sąjūdis | 10 |
| LLRA-KŠS | 6 |
| LSDP | 5 |
| LVŽS | 2 |
| TS-LKD | 2 |
Vietos politiniai komitetai Trakų rajono 2027 m. rinkimuose
Registrų centro duomenimis, Trakų rajono savivaldybėje veikiančių politinių komitetų nėra, todėl kandidatus į tarybą 2027 m. galės kelti tik partijos, o į merus – partijos arba patys išsikėlę kandidatai.
Visų Lietuvos komitetų sąrašas – straipsnyje politiniai komitetai 2027.
Ką svarbu žinoti Trakų rajono rinkėjams prieš 2027 m. rinkimus
Tarybos dydis nesikeičia: kaip ir 2023 m., ją sudarys 25 nariai. Kandidatų sąraše turės būti nuo 13 iki 50 kandidatų. 2023 m. Trakų rajono rinkėjų sąraše buvo 28 045 rinkėjų, o pirmajame ture balsavo 49,60 % – daugiau nei šalies vidurkis (48,93 %). Trakų rajono savivaldybėje 2023 m. veikė 27 rinkimų apylinkės, vidutiniškai po 1 039 rinkėjų vienoje.
Trakų rajono savivaldybėje 2027 m. parašų nereikės 7 organizacijoms, 2023 m. kėlusioms ir kandidatą į merus, ir sąrašą: Liberalų sąjūdis, LLRA-KŠS, LSDP, LVŽS, „Vardan Lietuvos“, Darbo partija, Nacionalinis susivienijimas. Kiti dalyviai parašus grąžina iki 2027 m. sausio 15 d.
Trakų rajono rinkėjai iš anksto balsuoti galės kovo 2–4 d., 7–20 val. Savivaldybės administracijos adresas – Vytauto g. 22, Trakai. Biuletenių pildymas – kaip balsuoti.
Palyginti su kitomis savivaldybėmis, Trakų rajono rinkėjų aktyvumas 2023 m. pirmajame ture užėmė 32-ą vietą iš 60, kai 1 – aktyviausia savivaldybė. Pagal iš anksto ar namuose paduotų balsų dalį (18,38 %) savivaldybė buvo 48-a, o pagal kandidatų į merus skaičių (7) – 24-a iš 60, kai 1 – daugiausia kandidatų.
Pagal OSP 2026 m. pradžios duomenis savivaldybėje gyvena 35 084 gyventojai, todėl vienam būsimam tarybos nariui teks maždaug 1 403 gyventojai. Savivaldybę sudaro 8 seniūnijos: Aukštadvario, Grendavės, Lentvario, Onuškio, Paluknio, Rūdiškių, Senųjų Trakų, Trakų. 2023 m. joje veikė 27 rinkimų apylinkės.
Dabartinės Trakų rajono tarybos nariai pagal VRK duomenis (2026 m. spalis):
- Liberalų sąjūdis: Darius Kvedaravičius, Inesa Židonytė, Jurgita Čirienė, Marius Šokaitis, Nijolė Lisevičienė, Rolandas Paškonis, Vaidas Kurganas, Vytas Rukšėnas, Šarūnas Ūsas, Žibutė Orlovskienė
- LLRA-KŠS: Agnieszka Rynkiewicz, Alina Kowalewska, Gražina Golubovska, Marija Puč, Rafalas Karanevskis, Teresa Solovjova
- LSDP: Dainius Narkevičius, Edita Markėnienė, Giedrė Žuromskienė, Jadvyga Dzencevičienė, Nerijus Šiaulys
- LVŽS: Daiva Griškevičienė, Voitechas Vinskevičius
- TS-LKD: Darius Mechovskis, Vygandas Lenkauskas
Dažniausi klausimai
Kada vyks Trakų rajono mero rinkimai 2027 m.?
Pirmasis turas vyks 2027 m. kovo 7 d., kartu su savivaldybės tarybos rinkimais. Jei meras nebus išrinktas pirmajame ture, antrasis turas vyks kovo 21 d. Išankstinis balsavimas – kovo 2–4 d.
Kas laimėjo Trakų rajono mero rinkimus 2023 m.?
Andrius Šatevičius (Liberalų sąjūdis). Pergalė pasiekta antrajame ture, surinkus 63,42 % balsų.
Kiek tarybos narių bus renkama Trakų rajono savivaldybėje?
Taryboje bus 25 nariai, tiek pat kaip 2023 m. Kandidatų sąraše gali būti nuo 13 iki 50 kandidatų.
Kas kandidatuoja į Trakų rajono merus 2027 m.?
Iki 2026 m. spalio vidurio ketinimą kandidatuoti buvo paskelbę: Dalia Grakulskytė („Nemuno aušra“), Daiva Griškevičienė (LVŽS). Galutinį sąrašą VRK paskelbs iki 2027 m. vasario 5 d.
Koks buvo rinkėjų aktyvumas Trakų rajono savivaldybėje 2023 m.?
Pirmajame merų rinkimų ture balsavo 49,60 % iš 28 045 rinkėjų, antrajame – 41,95 %. Šalies vidurkis pirmajame ture buvo 48,93 %.
Šaltiniai
- VE.lt/ELTA: „Nemuno Aušra“ patvirtino 33 kandidatus į merus (2026-10-08)
- AINA.lt/ELTA: LVŽS patvirtino dar 15 kandidatų į merus (2026-08-22)
- VRK: 2027 m. kovo 7 d. savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimai – bendra informacija
- VRK: 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatai – Trakų rajono savivaldybė (I turas)
- VRK: 2023 m. merų rinkimų rezultatai – Trakų rajono savivaldybė (II turas)
- Wikipedia: 2023 Lithuanian municipal elections
- Registrų centras: Politinių organizacijų registro informacinė sistema – politinės organizacijos
- VRK: savivaldybių merai ir tarybų nariai
- Viršelio nuotrauka: BigHead, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Prisijunk, kad komentuotum
Dar niekas nekomentavo. Būk pirmas.