
Grikių dieta gali padėti per trumpą laiką numesti 5-10 kg
Grikiai yra vienas tų maisto produktų, kurių valgymas gali atnešti daug naudos, nes jie yra puikus vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis. Tačiau taip pat teigiama, jog valgant vien grikius, įmanoma per itin trumpą laiką numesti svorio ir džiaugtis dailesnėmis linijomis. Vos savaitę ar dvi savo įprastą mitybą pakeitus grikių dieta, galima numesti apie 8 kg[1].
Vieno produkto dieta nėra naujas išradimas mitybos srityje. Galima rasti daugybę mitybos planų, kurie siūlomi norintiems atsikratyti nepageidaujamų kilogramų, išvalyti organizmą ar pasiekti kitų svarbių tikslų. Be to, tokios dietos vėl atgavo populiarumą būtent dabar, kai įvairių pirkinių kainos itin kandžiojasi ir yra sudėtingiau rinktis mitybos planus, kurių laikantis reikėtų pirkti daug įvairiausių maisto produktų.
Žinoma, vieno produkto dietos turi savo minusų, kuriuos aptarsime šiek tiek vėliau. Tačiau internete sklandantys grikių dietos atsiliepimai tikrai kelia norą trumpam išmėginti tokį mitybos būdą ir taip įsitikinti jo veiksmingumu arba atvirkščiai – nusivilti pažadais.
Grikių dieta su kefyru suteikia organizmui daug naudingų medžiagų
Nors grikių dieta laikoma vieno produkto dieta, visgi tai nėra visiškai tikslus apibūdinimas, kadangi drauge su grikiais dažniausiai vartojamas ir kefyras. Būtent todėl kai kurie žmonės mėgsta šią dietą vadinti grikių ir kefyro dieta. O abu šie produktai yra puikūs įvairių naudingų medžiagų šaltiniai.
Grikių kruopos yra geras pasirinkimas ne tik norintiems lieknėti, bet ir apskritai visiems žmonėms. Grikiuose gausu B grupės vitaminų, geležies, kalio, vitamino P, jodo, fosforo, vario[2]. Šiose kruopose taip pat yra baltymų ir visų rūšių aminorūgščių. Tad grikiai naudingi žmogaus širdžiai, kraujagyslėms, taip pat teigiamai veikia odą, plaukus ir nagus. Šis maisto produktas rekomenduojamas žmonėms, kenčiantiems nuo padidėjusio kraujospūdžio, anemijos ar tiems, kurie nori išvalyti organizmą nuo toksinų ir šlakų.
Tuo tarpu kefyras praturtintas kalciu, vitaminu A, baltymais ir B grupės vitaminais. Be to, jame gausu probiotikų, kurie kone identiški žmogaus žarnyno mikrofloros laktobakterijoms. Tad kefyras labai tinka po antibiotikų vartojimo, siekiant sutvarkyti virškinimo ar žarnyno problemas.
Taigi, grikių ir kefyro derinys gali pasitarnauti ne tik atsikratant nepageidaujamo svorio, bet ir kitose srityse. Gali būti, kad į savo mitybą įtraukus šiuos du produktus, pastebėsite kaip pagerėjo virškinimas, pagražėjo oda, palengvėjo dermatitas, o savijauta tapo daug puikesnė. Tokia detoksikacinė dieta padės išvalyti organizmą ir tiks net ir tiems, kurie netoleruoja glitimo, nes grikiuose nėra glitimo.
Grikių dietos planas įgyvendinamas be sudėtingų receptų
Įdomu tai, jog grikių net nereikia virti. Svarbiausia tiesiog juos pasiruošti iš anksto, tačiau tai nėra sudėtinga. Vakare, prieš einant miegoti, tereikia nuplauti stiklinę kruopų ir užpilti jas verdančiu vandeniu. Tuomet vandenį nupilti ir vėl užpilti verdančiu vandeniu. Vienai stiklinei kruopų užtenka pusantros stiklinės vandens. O tokias užpiltas kruopas tereikia uždengti, palikti šiltai ir eiti miegoti. Ryte grikiai būna pilnai išbrinkę ir tinkami valgyti, tad galima pamiršti ilgą stovėjimą prie viryklės ir nuobodų minučių skaičiavimą.
Grikių dietos meniu daugelį veikiausiai nustebins, nes nereikalaujama skaičiuoti kiek šaukštų įsidedate į burną ar kiek dažnai valgote. Galima valgyti tiek grikių košės, kiek tik norite ir kada norite. Tačiau egzistuoja kelios griežtos dietos taisyklės, kurių nevalia sulaužyti:
- paskutinį kartą galima valgyti likus 4-5 valandoms iki miego,
- draudžiama vartoti padažus, pagardus, prieskonius ar druską,
- per dieną būtina išgerti ne mažiau nei 1,5 litro skysčių,
- jei negalite iškęsti 4-5 valandas be papildomo maisto, prieš miego galite išgerti kefyro,
- rekomenduojama būtinai vartoti polivitaminus.
Tiesa, kefyrą reikia rinktis neriebų, 1 proc. riebumo. Per parą galima išgerti litrą, bet geriausia jo griebtis praėjus pusvalandžiui po valgio. Žinoma, jei valgyti vienus grikius nėra skanu ar tiesiog per sprangu, galite užsigerti kefyru ar jį užpilti ant pačios košės.
Reikalaujamą skysčių kiekį galite pasisavinti ne tik su negazuotu mineraliniu vandeniu, bet ir gerdami žalią arbatą ar kitas žolelių arbatas. Tačiau negalima jų gardinti nei cukrumi, nei medumi ar kitais pagardais.
Jei visgi būtų sunku išsilaikyti be papildomų maisto produktų, retkarčiais galima save palepinti džiovintomis slyvomis ar džiovintais abrikosais. Taip pat galima suvalgyti kopūstų salotų ar 2-3 neitin saldžius vaisius.
Tokiu principu reikėtų gyventi savaitę. Tiesa, kai kurie šaltiniai siūlo valgyti vien grikius iki dviejų savaičių[3], tačiau tai skamba kiek pavojingai. Kadangi grikių dieta yra gan ekstremali ir reikalaujanti nuolat valgyti vos vieną maisto produktą (arba du, jei įskaičiuosime, kad vartojami grikiai su kefyru), ilgesniam laikui toks mitybos būdas nėra tinkamas ir net gali būti žalingas sveikatai.
Grikių dietos rezultatai pastebimi greitai, bet reikia atsižvelgti į minusus
Grikių dietos pliusai – jau pirmosiomis dienomis pradedantis kristi svoris ir džiaugsmas, jog tai yra labai paprasta ir pigi dieta. Tačiau nemažai moterų susiduria su ta pačia problema: pirmomis dienomis svoris krenta sparčiau, o vėliau sulėtėja. Taip yra todėl, jog per pirmąsias dienas organizmas atsikrato nereikalingų skysčių. Vėliau pradedami deginti riebalai, o šie krenta sudėtingiau ir lėčiau.
Be to, pabaigus šią dietą, nemažai žmonių skundžiasi, kad pasireiškė vadinamasis jo-jo efektas. T. y., kilogramai grįžo, o kai kuriais atvejais jų priaugama dar daugiau. Kad pavyktų išlaikyti pasiektą rezultatą, reikėtų atsisveikinti su grikių dietą palaipsniui. Taip pat svarbu ir vėliau nepersivalgyti, stengtis laikytis sveikos mitybos principų, sportuoti.
Grikių dietos pasekmės gali būti panašios į kitų vieno produkto dietų pasekmes. Deja, valgant tik tam tikrą maisto produktą, organizmas negauna visų būtiniausių medžiagų ir ilgainiui tai gali pasireikšti neigiamai. Pavyzdžiui, gali kamuoti galvos skausmas, silpnumas, greitas nuovargis, bloga nuotaika, žemesnis kraujo spaudimas. Svarbu įsidėmėti, jog grikių dieta netinka, jei:
- esate nėščia ar žindanti,
- sergate diabetu,
- dirbate sunkų fizinį darbą,
- turite širdies ar inkstų nepakankamumą,
- jei buvo atlikta pilvo organų operacija,
- sergate skrandžio ligomis ar turite virškinimo sutrikimų.
Nors ši dieta gali suvilioti dėl gerų atsiliepimų ir žadamo greito rezultato, visgi svarbu pirmiausia įvertinti savo sveikatos būklę ir pasitarti su gydytoju. Vieno produkto dietos, tokios kaip agurkų dieta ar greipfrutų dieta, turi savų pliusų ir minusų, tad būtina dar prieš keičiant mitybą apsvarstyti, ar tai tikrai geras pasirinkimas. Veikiausiai jokia dieta, siūlanti kardinalius kūno pokyčius per itin trumpą laiką, negali atstoti elementarios sveikos mitybos, kurioje būtų gausu skirtingų, tarpusavyje subalansuotų maisto produktų.