Planas

2016 metai ir informacijos filtravimas: socialinių tinklų šešėlyje

2016 metais pasaulinė informacijos erdvė pradėjo radikaliai keistis. Socialinių platformų gigantai, tokie kaip Google, Facebook, Twitter ir kiti, pradėjo aktyviai filtruoti ir spręsti, kuri informacija yra prieinama jų vartotojams, o kuri ne.
Šios platformos pasitelkdamos algoritmus be vartotojų sutikimo pradėjo riboti įvairių temų matomumą. Tai turėjo didžiulį poveikį interneto erdvės skaidrumui ir informacijos pasiekiamumui, bei sukėlė ginčus dėl cenzūros ir objektyvumo praradimo.
Šis masinis informacijos filtras nustatė, kaip žmonės gauna ir suvokia naujienas bei kitą internetinį turinį, todėl 2016 metai išsiskiria kaip laikotarpis, kai įsigaliojo pasaulinio masto informacijos slėpimo praktika.

2017 metai: saugumas prieš privatumą

2017 metai buvo žymūs dėl prastai saugomų vartotojų duomenų ir privatumo skandalų. Pasirodė gausybė pranešimų apie tai, kaip technologijų milžinės ir socialinės platformos pažeidinėjo vartotojų teises į privatumą. Šie skandalai atskleidė rimtus iššūkius dėl asmens duomenų saugumo ir privatumo internete, kėlė svarbius etinius klausimus ir skatino viešą diskusiją apie vartotojų teises. Tai laikotarpis, kurį galima laikyti masinių privatumo pažeidimų pradžia.

2018 metai: faktų tikrintojų atsiradimas

„Nepriklausomi“ faktų tikrintojai sprendžia, kas yra tiesa, kas ne. Tačiau internetinėje erdvėje nuolat kyla abejonių dėl jo nešališkumo ar gebėjimo remtis rimta faktine medžiaga. Neretai pasitaiko atvejų, kai melo skleidimu apkaltinami net ir moksline informacija bei viešai prieinamais dokumentais besiremiantys asmenys, organizacijos ar kiti naujienų šaltiniai. Vėliau teisme pripažįstama, kad faktų tikrintojų sprendimai yra tiesiog nuomonė.

2019 metai: decentralizuotos socialinės platformos idėjos gimimas

XXI amžiuje tokia platforma yra itin svarbi ir aktuali, kadangi ji mažina cenzūrą, teikia pirmenybę duomenų privatumui ir skatina žodžio laisvę bei turinio įvairovę. Dabartiniame technologijų amžiuje, kuriame cenzūra ir neva nepriklausomi faktų tikrintojai tampa vis atkaklesni ir vis labiau bandantys užtildyti įvairias nuomones ir svarbias naujienas, decentralizuota socialinė platforma gali padėti išlaikyti laisvą, demokratišką ir įvairialypę vietą reikštis.
Decentralizacijos augimas leidžia suprasti, kad blokų grandinė yra labai svarbi naujos kartos platformai. Blokų grandinė padeda sukurti patikimą ir efektyvesnę decentralizuotą sistemą. Tokia technologija padidina duomenų vientisumą, sumažindama sukčiavimo ar klastojimo riziką. Blokų grandinė yra saugus ir skaidrus būdas saugoti ir tikrinti įvairias operacijas, todėl tai yra neįkainojama technologija, siekiant užtikrinti visų vartotojų saugumą.

2020 metai: suburiama komanda platformos idėjai įgyvendinti.

Prie komandos prisijungė šiuolaikinių technologijų specialistai, kuriuos domino decentralizuotos platformos idėjos įgyvendinimas. Jie puikiai žinojo kaip veikia blokų grandinė, kokie aspektai būtini puikiai veikiančiai ir saugiai decentralizuotai platformai bei kitų aktualių klausimų sprendimo būdus.

2021 metų I ketvirtis: JAV prezidentas D.Trumpas užblokuojamas Tviteryje

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas uždraudžiamas tviterio socialiniame tinkle dėl vadinamojo neteisingo politinio požiūrio ir veiksmų. Po garsiojo Kapitolijaus šturmo, buvo aiškinama, jog jo egzistavimas tviteryje gali sukelti papildomą smurto protrūkį JAV, kadangi tviterio darbuotojai tvirtino, jog jis, esą, palaikė smurtautojus. Tačiau iš tiesų toks tviterio sprendimas buvo itin kritikuojamas ir paskatino diskusijas apie socialinių tinklų vaidmenį reguliuojant politinį turinį bei žodžio laisvę internete.

2021 metų I ketvirtis: socialinis tinklas „Parler“ pašalinamas iš „Amazon“.

„Amazon“ pašalina laisvą žodį gerbiantį socialinį tinklą „Parler“ iš savo prieglobos paslaugų. Po JAV Kapitolijaus šturmo socialinis tinklas „Parler“, itin populiarus tarp kai kurių dešiniųjų pažiūrų vartotojų, buvo apkaltintas nesugebėjimu tinkamai moderuoti smurtą ir neapykantą skatinančio turinio. „Amazon“ atstovai aiškino, kad egzistavęs moderavimas buvo per menkas ir platformoje buvo skatinamas smurtas. Šis veiksmas taipogi paskatino diskusijas bei susirūpinimą, jog technologijų įmonės bei valdžios atstovai gali kontroliuoti ir cenzūruoti turinį socialinėse platformose.

2021 metų III ketvirtis: pradinio kapitalo užsitikrinimas

Bendraminčiai surenka kapitalą projekto įgyvendinimui. Noras sukurti kuo laisvesnę ir demokratiškesnę internetinę erdvę paskatino apie decentralizuotą platformą mąstančius asmenis prisidėti ne tik idėjomis, bet ir realiais finansais. Kapitalas buvo reikalingas tam, jog būtų galima pasitelkti naujausias technologijas, šiuolaikiškus specialistus ir įgyvendinti kitus projektui gyvybiškai svarbius aspektus.

2022 metų I ketvirtis: turinio kūrimo pradžia

Prasiplečia projekto apimtis, rodanti, jog projektas eina teisinga linkme. Pradedamas kurti turinys. Atsiranda pirmieji puslapiai, profiliai, prasideda aktyvus naujienų pildymas. Platforma įgauna formą bei prasmę. Taisomos klaidos, ieškoma geriausių sprendimų pasiūlant būsimiems vartotojams kokybiškas ir objektyvias žinias. Analizuojami konkurentai, siekiama užpildyti trūkstamų naujienų spragas.

2022 metų III ketvirtis: Alpha versija pradiniams rėmėjams

Projekto alpha versijos pristatymas ankstyviesiems investuotojams ir vizijos bendraminčiams. Alpha versija reiškia, jog joje trūksta dalies funkcijų ir vis dar aktyviai kuriami platformos naujinimai, tačiau jau galima susidaryti pirmąjį įspūdį apie būsimas galimybes bei planuoti plėtros kryptis. Pirmieji vartotojai alpha versijoje pastebi ir įvardija klaidas bei funkcionalumo trūkumus, siūlo savo idėjas optimalesniam veikimui. Komandinis darbas testuojant platformą pamažu gaudo smulkias klaidas ir veda projektą viešam pristatymui išoriniams vartotojams.

2022 metų IV ketvirtis: Alpha versija pristatoma viešai

Projekto alpha versija tampa viešai prieinama visiems vartotojams. Šioje stadijoje bet kuris interneto vartotojas galėjo laisvai užsiregistruoti platformoje ir ja naudotis. Tiesa, tai tebebuvo alpha versija, kurioje dar nebuvo integruotos kai kurios numatytos funkcijos, vyko aktyvus bei dažnas platformos tobulinimas ir joje pasitaikydavo klaidų. Gaunama daugybe vartotojų atsiliepimų, vyksta aktyvus komandos darbas į juos tinkamai reaguoti ir auginti projektą vis patrauklesniu kiekvienam užklydusiam.

2022 metų IV ketvirtis: turgausidėja ir vystymas

Lygiagrečiai su Alpha versijos viešu testavimu komanda dirba ties „turgaus“ (angliškai - marketplace) gamyba ir vystymu. Platformoje numatyta virtuali prekybinė erdvė, patogiai ir lanksčiai leidžianti monetizuoti turinio kūrėjų įkeliamas naujienas, įrašus ar vaizdinę medžiagą. Turgus platformoje atliks svarbų vaidmenį tolesniame jos vystyme, siekiant užtikrinti plėtros finansavimą bei vartotojų pritraukimą, pasiūlant jiems galimybę aktyviai dalyvauti platformos auginime.

2023 metų I ketvirtis: įdiegiamas kriptovaliutų funkcionalumas

Kripto funkcionalumo paleidimas vartotojams. Norint vartotojams pristatyti kriptovaliutų naudojimą platformoje, reikėjo įdiegti su kriptovaliuta susijusias funkcijas, tokias kaip piniginės, galimybė atlikti operacijas ir kitas. Šis procesas apėmė techninę integraciją, saugumo reikalavimų atitikimą, įdiegiant saugos priemonės, taip pat vartotojų švietimą apie naujas funkcijas. Kripto funkcionalumas yra labai svarbus aspektas decentralizuotos platformos augime, kadangi taip sukuriamos naujos ir saugios galimybės prisidėti prie platformos gyvavimo ir net uždirbti patiems vartotojams.

2023 metų III ketvirtis: persikeliama į decentralizuotą prieglobą

Decentralizuotos prieglobos įtraukimas yra svarbus platformos raidos etapas, stiprinantis socialinių naujienų platformos pagrindą. Šiuo žingsniu didinamas tinklo patikimumas, užtikrinant, kad turinys būtų paskirstytas keliuose mazguose, todėl jis tampa atsparesnis trikdžiams ir užtikrina nepetraukiamą platformos darbą. Vartotojai gali tikėtis geresnio duomenų privatumo, didesnio saugumo ir minimalių prastovų. Tai pat atliepia įsipareigojimą puoselėti decentralizuotą ir cenzūrai atsparią ekosistemą, kurioje turinio kūrėjai ir vartotojai gali laisvai ir saugiai bendrauti. Kuriama tvirta infrastruktūra bendruomenei klestėti ir įsitraukti.

2023 metų IV ketvirtis: programėlės mobiliesiems įrenginiams

Išleidžiamos programėlės telefonams. „iOS“ ir „Android“ įrenginiams pritaikytos programėlės padidins prieinamumą ir patogumą, suteikdamos naudotojams galimybę išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose patogiai naudotis platformos siūlomomis funkcijomis. Įgyvendinamas įsipareigojimas siūlyti įvairiapusę ir visapusišką patirtį vartotojams, užtikrinant, kad platforma išliktų prieinama įvairiuose įrenginiuose ir operacinėse sistemose. Nuo šiol platforma visur ir visada su kiekvienu vartotoju.

2023 metų IV ketvirtis: bendruomenės faktų tikrinimo funkcionalumas

Faktų tikrinimo sistemos, kurioje daugiausia dėmesio skiriama šališkumo problemai spręsti, įtraukiant į šį procesą vartotojus. Siekiama padidinti mūsų platformoje pateikiamos informacijos tikslumą ir vientisumą, kad naudotojams būtų teikiamas objektyvus patikimas turinys, atitinkantis platformos vertybes ir viziją, norint užildyti trūkstamos ar cenzūruojamos informacijos terpę. Kurdami ir diegdami šią sistemą, įdiegsime mechanizmą, skirtą šališkai informacijai nustatyti ir šalinti. Faktų tikslumas yra itin svarbus, siekiant išlaikyti patikimo informacijos šaltinio vardą.

2024 metų I ketvirtis: vaizdo įrašų kėlimo integracija

Video įkėlimo galimybės, serverių plėtra. Nors iki šiol vartotojai galėjo dalintis nuorodomis, kurios nuvestų į konkrečius kitose platformose įkeltus vaizdo įrašus, tai nebuvo pats patogiausias ir patraukliausias variantas. Tad platformoje atsiras galimybė įkelti vaizdo įrašus ir juos žiūrėti tiesiogiai, net nepaliekant platformos. Plečiantis projektui ir prie jo prisijungiant vis didesniam skaičiui vartotojų, taip pat neabejotinai reikėjo užtikrinti serverių plėtrą. Didesnis vartotojų srautas pareikalaus stabilių, nenutrūkstamą veikimą užtikrinančių serverių.

2024 metų II ketvirtis: tiesioginių vaizdo įrašų transliacijos integracija

Tiesioginės transliacijos funkcionalumo įdiegimas. Šiuolaikinis socialinis tinklas vargu ar įsivaizduojamas be galimybės pateikti naujienas ar kitus svarbius vaizdus realiuoju laiku. Tiesioginė transliacija yra labai svarbi dėl kelių priežasčių. Tai leidžia bendrauti realiuoju laiku, įsitraukti ir pristatyti turinį bei nedelsiant bendrauti su auditorija. Tai didina žiūrimumą, padeda plėstis bendruomenėms ir pateikti kokybišką turinį be atidėliojimų. Be to, greitosios informacijos ir interneto amžiuje tiesioginė transliacija yra galingas įrankis tiek asmenims, tiek organizacijoms, kai norima dalytis informacija ir konkuruoti su kitais informacijos sklaidos kanalais.

2024 metų II ketvirtis: bendruomeninis finansavimas

Sutelktinio finansavimo funkcijos įdiegimas apima funkcijų, kurios leidžia vartotojams kurti sutelktinio finansavimo kampanijas ir dalyvauti jose tiesiogiai platformoje, integravimą. Vartotojai gali siūlyti projektus ar kūrybines idėjas ir ieškoti finansinės paramos iš platformos bendruomenės. Šis papildymas palengvina decentralizuotą lėšų rinkimą, panaudojant „blockchain“ technologiją skaidrumui, saugumui ir lėšų išmokėjimui užtikrinti. Sutelktinis finansavimas decentralizuotoje socialinėje platformoje skatina vartotojus įsitraukti, suteikia kūrėjams galimybę gauti lėšų ir skatina bendruomenišką tarpusavio finansų valdymą.

2024 metų II ketvirtis: tokeno įtraukiamas į kriptovaliutų biržas

CEX (centralizuota birža) ir DEX (decentralizuota birža) - tokeno įtraukimas į centralizuotas ir decentralizuotas kriptovaliutų biržas, išplečia galimybes naudotojams prekiauti ir įsigyti žetoną, didina likvidumą ir prieinamumą kriptovaliutų ekosistemose.

2024 metų II ketvirtis: tokenų užrakinimo (staking) funkcionalumas

Staking yra mechanizmas, leidžiantis žetonų turėtojams užrakinti savo tokenus išmaniojoje sutartyje, taip prisidedant prie tinklo saugumo ir valdymo procesų. Mainais už tai dalyviai gauna atlygį, skatinantį žetonų turėtojus aktyviai dalyvauti platformoje ir ją remti.

2024 metų II ketvirtis: kalendoriaus įdiegimas

Kalendoriaus funkcionalumo įdiegimas. Ši funkcija padeda verslams efektyviai valdyti ir planuoti įvykius, įvairius susitikimus ir kitus svarbius planus. Kalendoriaus funkcija leidžia kurti bei planuoti įvykius, derinti susitikimus, pranešti savo planus sekėjams, priminti artėjančius įvykius. Kalendoriaus sistemos integravimas supaprastina laiko valdymą, pagerina organizavimą ir padeda verslams plačiau paskleisti žinią apie jų numatomą dienotvarkę.

2024 metų III ketvirtis: dokumentų valdymo funkcionalumo įdiegimas

Dokumentų valdymo funkcijos integravimas į platformą leidžia vartotojams tvarkyti, saugoti ir valdyti skaitmenines dokumentų, failų ar duomenų laikmenas. Ši funkcija apima tokias funkcijas kaip dokumentų skirstymas į kategorijas, žymėjimas, paieška, versijų valdymas, prieigos valdymas ir bendradarbiavimo įrankiai. Vartotojai gali kurti, įkelti ir tvarkyti dokumentus, kad būtų lengviau gauti ir efektyviai dirbti su skaitmeniniu turiniu. Interaktyvios dokumentų valdymo sistemos yra ypač vertingos įmonėms ir organizacijoms, nes jos padeda išlaikyti organizuotą svarbios informacijos saugyklą, supaprastinti bendradarbiavimą ir pagerinti vartotojų prieigą prie reikiamų dokumentų kartu užtikrinant jų saugumą.

2024 metų III ketvirtis: žiniasklaidos apjungimas

Žiniasklaidos priemonių apjungimas suteikiant platformos funkcionalumą. Tokiu būdu vienoje platformoje galima matyti ne tik pačioje platformoje skelbiamas naujienas bei įrašus, bet ir matyti kitų žiniasklaidos priemonių naujienas. Tai leidžia vartotojams neatsilikti nuo aktualiausių pasaulyje vykstančių pokyčių ir patogiai pereiti į sudominusias išorines nuorodas.