Parlamentarai buvo užsimoję įvesti privalomą vakcinaciją medikams net nepaisant mokslininkų pastabų
Pernai metais Seime vykęs balsavimas dėl privalomos vakcinacijos nuo COVID-19 gydytojams ir slaugytojams įvyko pažeidžiant Lietuvos ratifikuotą Ovjedo konvenciją. Tai pastebėjo Sveikatos teisės instituto (STI) direktorius, farmakologas Rimas Jankūnas. Jis įsitikinęs, kad atimant iš žmonių teisę į jų pačių kūnus, kartu buvo pažeista ir Lietuvos Konstitucija bei duota Seimo nario priesaika. Pažeidimus įrodė ir sprendimas sustabdyti galimybių paso naudojimą po to, kai skundas dėl jo teisėtumo pasiekė Konstitucinį Teismą (KT).
R. Jankūnas priminė, kad lygiai prieš metus grupė parlamentarų (60 Seimo narių) ramiai sau norėjo pradėti privalomai skiepyti medikus jau žinodami, kad šios vakcinos toli gražu nemažina viruso plitimo bei gali sukelti stiprių ir net mirtinų nepageidaujamų organizmo reakcijų.
Politikai tokį sprendimą priėmė žinodami (arba privalėję žinoti), kad 2021 m. vykstant masinei vakcinacijai, vaikų, jaunimo ir vidutinio amžiaus žmonių mirtingumas buvo didesnis, nei skaičiuotas 2021-aisiais, kai dar vakcinacijos nuo koronaviruso nebuvo. STI vadovas taip pat atkreipė dėmesį ir į dvylikametės Maddie de Garay istoriją, kai po dviejų gautų „Pfizer“ vakcinų ji tapo neįgali. Bet apie tai kiek vėliau.
R. Jankūnas atkreipė dėmesį, kad 2021 metų rugsėjo 30 dieną Seime ta pati grupė parlamentarų nepanoro išgirsti mokslininkų minčių ir tragiškų faktų būtent apie šias vakcinas ir spruko iš posėdžio pabrukę savo uodegas.
„Kuo mažiau žinai, tuo mažiau trukdo sąžinės likučiai, todėl lengviau iš panikos arba dėl pinigų daryti antihumaniškus sprendimus“, – rėžė mokslininkas.
Visgi, dėka kitos dalies Seimo narių, pasak R. Jankūno, Lietuva neužsitraukė tokios gėdos kaip antai demokratinė Austrija ir privaloma medicinos personalo vakcinacija pas mus buvo sustabdyta.
Teigė, kad be privalomos vakcinacijos medikams bus blogai, bet galimybių pasą galiausiai sustabdė
Tuo tarpu prieš metus „Lietuvos ryto“ rengtoje laidoje „Oponentai“ pasirodžius Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pasiuntiniui Europoje Vyteniui Andriukaičiui ir Seimo sveikatos reikalų komiteto nariui Linui Slušniui bei nuotoliniu būdu prisijungus STI direktoriui R. Jankūnui, buvo kalbėta apie privalomos vakcinacijos privalumus ir minusus, tačiau tiek V. Andriukaitis, tiek L. Slušnys esą priėjo išvados, kad be privalomos vakcinacijos esą pasidarys blogai žmonių sveikatai[1].
Tačiau galiausiai nuo žodžio „privaloma“ Lietuva išgijo labai greitai – vos tik skundas dėl galimybių paso pasiekė Konstitucinį Teismą. O tada Vyriausybei nieko kito nebeliko kaip tik neribotam laikui sustabdyti šio „dokumento“ galiojimą.
Tuo pačiu R. Jankūnas pasidalino ir už privalomą medikų vakcinaciją balsavusių parlamentarų pavardžių sąrašu.
Už privalomą medikų vakcinavimą balsavo šie Seimo nariai: Kasparas Adomaitis, Virgilijus Alekna, Laima Liucija Andrikienė, Arvydas Anušauskas, Aušrinė Armonaitė, Dalia Asanavičiūtė, Audronius Ažubalis, Kristijonas Bartoševičius, Agnė Bilotaitė, Antanas Čepononis, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Morgana Danielė, Evelina Dobrovolska, Justas Džiugelis, Aistė Gedvilienė, Eugenijus Gentvilas, Jonas Gudauskas, Irena Haase, Sergejus Jovaiša, Vytautas Juozapaitis, Vytautas Kernagis, Dainius Kreivys, Paulė Kuzmickienė, Gabrielius Landsbergis, Arminas Lydeka, Mindaugas Lingė, Raimundas Lopata, Mykolas Majauskas, Matas Maldeikis, Kęstutis Masiulis, Bronislovas Matelis, Marius Matijošaitis, Vytautas Mitalas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Andrius Navickas, Ieva Pakarklytė, Žygimantas Pavilionis, Audrius Petrošius, Liuda Pociūnienė, Arvydas Pocius, Viktoras Pranckietis, Valdas Rakutis, Tomas Vytautas Raskevičius, Jurgis Razma, Edita Rudelienė, Paulius Saudargas, Jurgita Sejonienė, Gintarė Skaistė, Mindaugas Skritulskas, Linas Slušnys, Kazys Starkevičius, Algis Strelčiūnas, Stasys Šedbaras, Ingrida Šimonytė, Justinas Urbanavičius, Romualdas Vaitkus, Arūnas Valinskas, Andrius Vyšniauskas, Emanuelis Zingeris, Artūras Žukauskas.
Žmogaus teises medicinoje gina Ovjedo konvencija
1997 metų balandžio 4 dieną Ovjede (Ispanijoje) šalims buvo pateikta pasirašyti konvencija dėl žmogaus teisių ir orumo apsaugos biologijos ir medicinos taikymo srityje arba kitaip – Ovjedo konvencija[2].
Ši konvencija yra vienintelis visoms valstybėms teisiškai privalomas dokumentas, ginantis žmogaus teises biomedicinos srityje.
Tai pamatinė konvencija, kuria siekiama apginti visų žmonių orumą bei garantuoti, kad kiekvieno žmogaus neliečiamybė ir kitos teisės bei pagrindinės laisvės, susijusios su biologijos ir medicinos taikymu, būtų gerbiamos ir nediskriminuojamos.
Konvencijoje nustatyti pagrindiniai principai, taikomi kasdieninėje medicinos praktikoje, taip pat konkrečiai kalbama apie biomedicininius tyrimus, genetiką ir organų bei audinių transplantaciją.
Konvenciją pasirašiusios šios valstybės: Albanija, Andora, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Gruzija, Graikija, Vengrija, Islandija, Italija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Moldova, Montenegras, Nyderlandai, Norvegija, Šiaurės Makedonija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, San Marinas, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Šveicarija, Turkija, Ukraina.
Po savanoriško dalyvavimo „Pfizer“ tyrime 12-metė vos nemirė
Grįžtant prie Maddie de Garay istorijos, svarbu paminėti, kad 12-metė, matyt, apakinta antraščių apie stebuklinguosius skiepus nuo COVID-19, nusprendė savanoriškai sudalyvauti „Pfizer“ organizuotame tyrime, po kurio vos nemirė[3].
Paauglės mama 2021 metų liepos mėnesį paviešino, kad po pasiskiepijimo „Pfizer“ vakcina M. de Garay patyrė staigius nepageidaujamus reiškinius, o štai medikai purtėsi, kad tai – esą ne vakcinų žala, nors tai ir buvo akivaizdu.
Pasak moters, vienintelė diagnozė, kuri buvo nustatyta jos dukrai, buvo konversinis sutrikimas arba funkcinis neurologinių simptomų sutrikimas, nors medikai buvo linkę viską nurašyti nerimui, kurio prieš vakcinaciją ji net neturėjusi.
Stiprius nepageidaujamus reiškinius dukra esą pajutusi po antrosios vakcinos dozės – būtent po jos prasidėjo stiprūs skausmai pilvo ir krūtinės srityse. Vėliau pasireiškė ir tokie papildomi simptomai kaip gastroparezė, pykinimas, vėmimas, nepastovus kraujospūdis, širdies ritmo sutrikimai ir net atminties praradimas.
Tačiau net ir po kreipimųsi į atitinkamus pareigūnus, šeima teigė taip ir nesulaukusi „Pfizer“ atstovų susisiekimo, o asmuo, kuris vadovavo tyrimui, tik pasakė, kad susisieks su „Pfizer“.
Primename, kad australai, pasiskiepiję COVID-19 vakcinomis, pradėjo masiškai mirti nuo šio viruso, o taip pat neseniai buvo nustatyta, kad šios vakcinos gali sukelti net insultą.