Po drakoniškų ribojimų pasiskiepiję australai krenta it pernykščiai lapai

Suprasti akimirksniu
COVID-19
Australijoje fiksuojamas padidėjęs paskiepytų asmenų mirtingumas. Emin'o BAYCAN'o/Unsplash nuotrauka

Daugiausiai mirčių ir hospitalizacijų buvo fiksuota tarp gavusių tris ir daugiau vakcinos nuo COVID-19 dozių

Drakoniškus COVID-19 pandemijos ribojimus taikiusi ir žmones nuo COVID-19 priverstinai skiepijusi Australija jau susiduria su baisiomis tokios politikos pasekmėmis – po priverstinės masinės vakcinacijos ir nulinės koronaviruso politikos australai pradėjo kristi it lapai. Nuo 2022 metų pabaigos pradėjus augti hospitalizacijų skaičiui, padidėjo ir COVID-19 vakcinomis skiepytų žmonių mirčių kiekis. Daugiausiai mirusiųjų – vyresnio amžiaus asmenys, gavę tris ir daugiau vakcinos dozių.

Remiantis Naujojo Pietų Velso vyriausybės gruodžio 3 dieną pateiktais savaitiniais duomenimis, iš viso dėl COVID-19 buvo hospitalizuoti 697 australai, iš jų 54 buvo gydomi intensyviosios terapijos skyriuose ir mirė 35[1].

Daugiausiai mirusių asmenų priklausė šioms amžiaus grupėms: 60-69 metų (5 mirusieji), 70-79 metų (6 mirusieji), 80-89 metų (11 mirusių) ir 90+ (12 mirusių).

O štai pradedant kalbėti apie mirusių asmenų vakcinacijos statusą, duomenys atsiveria visu savo gražumu – tarp nesiskiepijusių asmenų buvo fiksuotos 3 mirtys, nei vienas iš negavusių vakcinos nuo COVID-19 nebuvo hospitalizuotas. Tarp gavusių vieną vakcinos dozę buvo fiksuota viena mirtis, 8 asmenys buvo hospitalizuoti ir 3 paguldyti į intensyviosios terapijos skyrių.

Iš gavusių dvi dozes, 85 asmenys buvo paguldyti į ligoninę, septyniems buvo reikalinga intensyvi pagalba, buvo fiksuotos dvi mirtys.

O toliau prasideda visas šio paveikslo „gražumas“: tarp pasiskiepijusių trimis dozėmis buvo registruota 11 mirčių (170 paguldyta į ligoninę, 15-ai taikoma intensyvi terapija), 18 mirusiųjų buvo registruota tarp gavusių keturias ir daugiau vakcinos dozių (net 296 asmenys buvo hospitalizuoti, 18 – į intensyviąją terapiją).

Atvejai
Vyresnio amžiaus asmenys dažniau mirė nuo COVID-19. Martino Sanchezo/Unsplash nuotrauka

Gruodžio viduryje į ligoninę dėl koronaviruso patekusių asmenų skaičius augo

Remiantis gruodžio 10 d. pateiktais duomenimis, hospitalizuotų ir mirusių dėl COVID-19 asmenų skaičius tik dar labiau padidėjo. Iš viso ligoninėje atsidūrė 793 australai, 63 buvo paguldyti į intensyviosios terapijos skyrius, fiksuotos 56 mirtys[2].

49 epidemiologinę savaitę mirtingumas ir vėl išliko vyresnėse amžiaus kategorijose, o 2 mirtys buvo fiksuotos ir kiek jaunesnėje, 50-59 metų amžiaus grupėje. Daugiausiai hospitalizacijų (225) ir mirčių (23) buvo fiksuota 80-89 amžiaus grupėje.

Šį kartą tarp nesiskiepijusių buvo fiksuotos 6 mirtys, vienas asmuo buvo hospitalizuotas. 3 mirtys buvo registruotos tarp gavusių vieną vakcinos dozę, 3 buvo hospitalizuoti ir vienas – reanimacijoje. Hospitalizacijų ir mirčių skaičius pradėjo šauti į viršų analizuojant gavusių daugiau vakcinos dozių asmenų duomenis. Štai 95 iš gavusių dvi dozes atsidūrė ligoninėje, 11 iš jų – reanimacijoje ir 5 asmenys mirė.

Tarp gavusių tris dozes buvo fiksuota dar daugiau hospitalizacijų – 163, 12-ai buvo taikomas intensyvus gydymas ir 6 mirė. Daugiausiai sunkios COVID-19 ligos atvejų buvo registruota tarp pasiskiepijusių keturiomis ir daugiau dozių – į ligoninę pakliuvo 345 žmonės, 31 buvo gydomas intensyviai ir registruotos 35 mirtys.

Sergančiųjų ir mirusiųjų pikas buvo pasiektas analizuojant gruodžio 31-ąją pasibaigusią 51 epidemiologinę savaitę. Tada 1 779 asmenims prireikė hospitalizacijos, 140 buvo taikoma intensyvi terapija ir 95 mirė[3]. Mirtys buvo fiksuotos tarp asmenų, vyresnių nei 50 metų.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šiuo laikotarpiu nesiskiepiję asmenys pastebimai išlošė, mat iš jų nei vienas nebuvo hospitalizuotas ir buvo fiksuotos 6 neskiepytų asmenų mirtys. Pakankamai žemi rodikliai buvo fiksuoti ir tarp gavusių vieną dozę – 10 buvo hospitalizuota, vienas intensyvioje terapijoje ir vienas asmuo miręs. Atvejų kreivė it termometro stulpelis pradėjo stipriai kilti palietus dvi ir daugiau dozių gavusius asmenis.

Tarp gavusių dvi dozes buvo fiksuota 218 ligoninėje atsidūrusių asmenų, 17 – reanimacijoje ir 9 mirę. 377 hospitalizacijos fiksuotos tarp pasiskiepijusių trimis dozėmis, 29 gulėjo reanimacijoje ir 19 mirė. Ir didžiausią piką pasiekė pasiskiepiję keturiomis ir daugiau dozių – 810 asmenų buvo hospitalizuoti, intensyvioje terapijoje – 58 ir mirė 53.

Medikas
Daugiausiai hospitalizacijų buvo fiksuota tarp gavusių daugiau nei vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę. Kristine’os Wook/Unsplash nuotrauka

Pandemijos metu neskiepytiems asmenims uždraudė gyventi ir net bendrauti su kitais

Ir visa tai vyksta Australijoje, kuri palyginus dar neseniai taikė veikiausiai griežčiausius COVID-19 apribojimus visame pasaulyje ir žiniasklaidoje skambėjo kaip gyvas kalėjimas.

Nevakcinuoti asmenys Australijoje kone privalėjo nebeegzistuoti – jie negalėjo keliauti tarp regionų, ne artimiausios šeimos nariams buvo uždrausta burtis namuose, visiškai užvertas bet koks socialinis gyvenimas. Ir viskas tik tam, kad žemynas galėtų sėkmingai įgyvendinti nulinę COVID-19 politiką.

Tuo metu kai Australija taikė tokią politiką, žemyno sienos buvo visiškai užvertos užsieniečiams, kiekvienas užsikrėtimo atvejis buvo uoliai sekamas ir, fiksavus protrūkius, uždaromos valstijų sienos[4]. Miestai ir valstijos buvo blokuojami kartais fiksavus net vieną koronaviruso atvejį.

Melburnas protrūkio metu uždarytas buvo net 200 dienų laikotarpiui.

Taigi, kur tai galiausiai atvedė australus, matome Naujojo Pietų Velso vyriausybės pateiktuose duomenyse.

Dėl nepaklusimo masinei vakcinacijai situacijos įkaitu tapo ir garsioji pasaulio raketė Novakas Džokovičius, kuris net ir persirgęs koronavirusu, negalėjo kirsti Australijos sienos ir dalyvauti „Australian Open“ turnyre, dėl kurio buvo užvirusi tikra kova tarp sportininko ir žemyno vyriausybės.