Roko žvaigždė Alice Cooper: transeksualizmas tai „liūdna ir pavojinga mada“

Jaunimas, Lietuva, Pasaulis, ŠiandienSteponas Rokas
Suprasti akimirksniu
Alice Cooper
Alice Cooper. Youtube stop kadras

Transeksualizmą sukritikavęs atlikėjas Alis Kuperis sulaukė sankcijų

Duodamas interviu „Stereogum“ 75 metų roko žvaigždė Alis Kuperis (Alice Cooper) pareiškė, kad įvairios, su jaunų žmonių lytiškumu ir lytine tapatybe susijusios, iniciatyvos peržengė absurdo ribą. [1]

Taip jis atsakė į klausimą apie kolegų muzikantų pasisakymus translytiškumo tema. KISS atlikėjas Paulas Stenlis (Paul Stanley) vaikų lyties keitimo operaciją pavadino „liūdna ir pavojinga mada“, jį palaikė „Twisted Sister“ dainininkė Di Šnaider (Dee Snider).

Patikslinęs, kad supranta, jog žmonų yra visokių, muzikantas išsakė prielaidą, jog daugelis save dabar tokiems priskiria, nes tai tapo madinga. A.Kuperio nuomone, negalima nieko apie gyvenimą neišmanančiam šešiamečiui sakyti, kad jis, nors ir yra berniukas, jeigu nori, gali būti mergaite. Juolab kad, tokie dalykai glumina net paauglius.

Atlikėjas priminė, kad jauni žmonės dar tik bando rasti savo vietą gyvenime, o jiems jau pareiškia, kad jie gali būti kuo tik nori, ir tapatintis ne tik su kita lytimi, bet ir su medžiu ar kate. Tokia situacija, jo vertinimu, yra absurdiška.

Muzikantas pridūrė, kad, jo manymu, pirmiausia jaunimas turėtų seksualiai susivokti, kas jis yra iš tikrųjų, o jau tada galvoti, kurios iš dviejų lyčių jis yra. Translyčiais, pasak jo, žmonės galės tapti vėliau, kai jau supras kas yra kas.

Taip pat muzikantas atkreipė dėmesį į tai, kad translytiškumas gali tapti papildomų problemų šaltiniu.

„Vyras gali bet kada įeiti į moterų dušus ar tualetus ir pasakyti: „Šiandien jaučiuosi kaip moteris“. (…) Kažkas vieną dieną bus išprievartautas, o vaikinas pasakys „Na, tą dieną aš jaučiausi kaip mergina, tada jaučiausi kaip berniukas“. Kur nubrėžti tą liniją?“ – retoriškai teiravosi jis.

Tokie muzikanto pastebėjimai neliko nepastebėti ir įmonė „Vampyre Cosmetics“ nutraukė su juo bendradarbiavimą. Savo sprendimą jie pakomentavo taip: „Mes pasisakome už visus LGBTQIA+ bendruomenės narius ir tikime, kad kiekvienas turi turėti prieigą prie sveikatos priežiūros“.

Išsigimstantys moterų grožio konkursai. Kas toliau?

2022 metų Amerikoje vykstantį „Miss Greater Derry“ konkursą laimėjo… 19-metis translytis Brianas Nguenas (Brian Nguyen). Dabar ši „gražuolė“ galės varžytis dėl „Miss New Hampshire“ 2023 titulo. [2]

Be karūnos, „nugalėtoja“ gavo ir „Miss Amerika“ organizacijos rengiamos konkurso stipendiją. Minėta stipendija buvo įsteigta 1986 metais ir iki praėjusių metų ja džiaugėsi išimtinai 17 – 24 metų amžiaus moterys.

Pats „nugalėtoja“ savo Instagramos paskyroje džiaugėsi tuo, kad tapo pirmąją translyte moterimi, laimėjusia vietinį „Miss Amerika“ titultą.

Matyt amerikiečio sėkmė suveikė kaip dirgiklis, todėl 2023 m. kitas translytis – Riki Kole (Rikkie Kollé), – buvo pripažintas „Miss Nyderlandai“ konkurso nugalėtoju. [3]

Pasak žiuri, taip buvo nuspręsta, nes minėta asaba labiausiai pasireiškė per visą konkursą, todėl tiek daug ir pasiekė. Dabar R. Kole atstovaus savo šalį Salvadore vyksiančiame „Miss Visata“ konkurse. Tiesa, nebuvo patikslinta, ar jam bus suteikta atskira rūbinė, ar „Miss Olandija“ savo kompanija džiugins kitas konkursantes.

R. Kole
Riki Kole, translytis Miss Olandija, Instagram nuotrauka

Beje, R. Kole gimtojoje Olandijoje yra gerai žinomas ir turi 25 tūkst. sekėjų vis griežtesnę cenzūrą moterų nuotraukoms taikančiame tinkle „Instagram“. 2018 metais jis dalyvavo televizijos laidoje „Holland Next Top Model“ ir pasiekė finalą.

R. Kole – ne pirmas moterų grožio konkurse laimėjęs translytis. Pirmasis buvo „Miss Ispanija 2018“ titulą iškovojęs Angela Ponse. Ši asaba irgi dalyvavo „Miss Visata“ konkurse, tačiau finalo nepasiekė.

Moterų sportas sulaukė neabejingų organizacijų užtarimo

Nepriklausoma moterų sporto taryba socialiniame tinkle „X“ (buvęs „Twitter“), „pasidžiaugė“, kad transeksualas Alisija Rouli (Alicia Rowley) laimėjo tris JAV nacionalinius moterų teniso turnyrus. Šie pasiekimai netruko sulaukti garsios tenisininkės, buvusios pirmosios pasaulio raketės, kurios niekas negalėtų apkaltinti homofobija ar panašiais dalykais, Martinos Navratilovos (Martina Navratilova) kritikos. [4]

„Vyrų dalyvavimas moterų teniso turnyruose neatitinka varžybų dvasios. Tai diskredituoja ir žemina moterų sportininkių pastangas. Tai – neteisinga ir nesąžininga“, – nurodė sportininkė.

Taip pat pastaruoju metu vis daugiau kritikos sulaukia Kanados genderizmo savęs suvokimo politika, kadangi ji leido neseniai Manitoboje vykusiose svorio kėlimo varžybose translyčiui Anai Anders (Anne Andres) ne tik nugalėti, bet ir sumušti ligtolinį rungties rekordą. [5]

Čia dar galima prisiminti apie 2020 m. Tokijo olimpiadoje daug dėmesio sulaukusį translytį iš Naujosios Zelandijos Lorelė Habard (Laurel Hubbard). Nors jis ir tapo pirmuoju translyčiu olimpinėje moterų rungtyje, nieko reikšmingo ir čia pasiekti nesugebėjo.

O štai Italijos bėgimo čempionė Valentina Petrilo (Valentina Petrillo) dar prieš penkis metus buvo vyras vardu Fabricijus ir ne bėgiojo, o žaidė futbolą. Nepaisant to, šiandien translytis jau gali džiaugtis 8 moterų varžybose iškovotais titulais ir pagerintu nacionaliniu 200 metrų bėgimo rekordu. Nepaisant moterų kritikos, translyčiui net leista startuoti Parolimpinėse varžybose.

V.P
Valentino Petrilo, Instagram nuotrauka

Beje, ekspertai pabrėžia, kad tai kenkia moterų sportui, kadangi jos turi kautis su asmenimis, kurie „moterimis“ yra tik pagal įrašą pase ir nieko nėra pasiekę vyrų sporte. Pats V. Petrilo laiko save diskriminacijos auka ir sustoti nežada. [6]

Iš didžiojo sporto, po to, kai pralaimėjo translyčiui, nusprendė pasitraukti dviratininkė Hana Arensman (Hannah Arensman). Ji pareiškė, kad nemato prasmės treniruotis tik tam, kad pralaimėtų vyrui, kuris fiziškai ir taip yra pajėgesnis.

Šviesa tunelio gale – moterys bus apsaugotos?

Nepaisant translytiškumo „mados“, moterimis apsiskelbusių vyrų laukiama toli gražu ne visur. Tarptautinis olimpinis komitetas leido atskirų sporto šakų federacijoms pačioms spręsti dėl translyčių dalyvavimo varžybose (faktiškai, kalba eina apie sumoteriškėjusius vyrus, nes informacijos apie tai, kad lytį pakeitusi moteris veržtųsi į vyrų sportą, rasti nepavyko). Visgi komiteto vadovas perspėjo, kad visi sportininkai turi turėti galimybę pasirodyti varžybose ir niekas neturi būti diskriminuojamas.

Tarptautinė bokso federacija nusprendė, kad translyčiai jos organizuojamose varžybose nedalyvaus.

Griežtai į juos sureagavo ir organizacija „World Athletics“ kuri aiškiai pabrėžė, kad vyrams moterų sporte ne vieta. [7]

Nebelaukiami translyčiai ir plaukimo varžybose – vadovaujantis organas FINA nubalsavo už tai, kad moterys kovotų tik su moterimis. [8]

Kita vertus, visos šios organizacijos netrukus dėl tokių savo sprendimų gali pasigailėti. Belieka sulaukti, kada jų rimtai imsis „teisės specialistas“ Dainius Žalimas, kuris jau pažėrė kritikos lyties keitimo operacijas uždraudusiai Rusijai. Dabar turėtų ateiti ir „neteisingai“ mąstančių užsienio institucijų eilė.