Jaunesni asmenys nuo COVID-19 mirė rečiau nei buvo tikėtasi
Tik laikas parodys, kas išties slypėjo po dviem pandemijos metais ir kiek per šį laiką taikytos priemonės išties buvo reikalingos, o kiek pridarė žalos. Tačiau mokslininkai į šią bendrą dėlionę jau po truputį dėlioja detales – ir viena iš jų ta, kad jaunesni nei 60 metų asmenys dar iki vakcinų atsiradimo nuo COVID-19, nuo gripo mirdavo kur kas rečiau nei dabar, kai šios vakcinos yra naudojamos. Štai, pavyzdžiui, Anglija ir Velsas dabar tikrąja to žodžio prasme bando išsikapstyti iš didžiausios per dešimtmetį ištikusios gripo ir plaučių uždegimo bangos.
Mokslininkai atliko tyrimą, kurio tikslas buvo tiksliai įvertinti mirštamumą nuo COVID-19 infekcijos jaunesnėse amžiaus kategorijose tarp žmonių, kurie nebuvo anksčiau skiepyti ar užsikrėtę šia infekcija[1]. Didelės apimties tyrimo įvade nurodoma, kad jaunesnio amžiaus žmonės sudaro didžiąją dalį pasaulio gyventojų: 94 proc. jų yra jaunesni nei 70 metų amžiaus, 91 proc. jaunesni nei 65 metų ir 86 proc. jaunesni nei 60 metų.
Nustatyta, kad iki vakcinacijos nuo COVID-19 koronaviruso infekcijos mirtingumo mediana buvo 0,034 % tarp 0-59 metų amžiaus ir 0,095 % 0-69 metų amžiaus asmenų.
Mediana tarp 0-19 metų asmenų buvo 0,0003 %, 20-29 metų amžiaus asmenų – 0,002 %, 30-39 metų – 0,011 %, 40-49 metų – 0,035 %, 50-59 metų – 0,123 % ir 60-69 metų – 0,506 %.
Teigiama, kad prieš prasidedant vakcinacijai šie rodikliai pasauliniu mastu galėjo būti tik 0,03 % ir 0,07 % atitinkamai 0-59 ir 0-69 metų amžiaus grupėse.
Skelbiama, kad šie rodikliai išvardytose amžiaus grupėse yra mažesni nei buvo manyta ankstesniais skaičiavimais.
Anglija skambina pavojaus varpais dėl pavojingo gripo ir plaučių uždegimo vajaus
Aprimus COVID-19, iš Anglijos pasigirsta ne kokių žinių – pasirodo, kad pastaroji galimai ir vėl prisijaukino naują pandemiją. Tik šį kartą – gripo ir plaučių uždegimo, mat gruodžio mėnesį tiek Anglijoje, tiek Velse buvo fiksuota, kad net 3 000 žmonių, mirė nuo gripo ir plaučių uždegimo, o tai yra net ketvirtadaliu daugiau nei įprastais metais[3]. Jau užsimenama, kad tai bus blogiausias gripo sezonas per dešimtmetį.
Gruodžio mėnesį būtent šios dvi ligos esą buvo pagrindinės perteklinių mirčių priežastys Anglijoje – dėl jų mirė 574 žmonės, kas yra 26 procentais daugiau nei vidutiniškai. Velse mirčių nuo gripo buvo 11 proc. daugiau ir tai buvo ketvirta pagal dažnumą mirties priežastis tą mėnesį.
Sugrįžtant prie COVID-19 temos, skelbiama, kad mirtingumas nuo šios infekcijos dabar yra gerokai mažesnis nei nuo gripo. Remiantis visų 2022 metų duomenimis, pirmą kartą nuo tada, kai Jungtinę Karalystę pasiekė COVID-19 pandemija, mirtingumas pirmą kartą nukrito žemiau vidurkio, o pernai metais tiek Anglijoje, tiek Velse jis buvo mažesnis.
Pranešama, kad pernai vos 4 proc. pagrindinė mirties priežastis buvo koronavirusas, o 2021 metais – 11 proc.
Nepaisant išaugusio gripuojančių asmenų kiekio, Anglijoje jau fiksuojamas šioks toks situacijos stabilizavimasis – antrąją šių metų savaitę gripu sergantiems pacientams reikalingų lovų skaičius sumažėjo 35 procentais[3].
Po vakcinų nuo COVID-19 Australijoje žmonės krenta kaip lapai
Reaguodami į pandemijos metu iš sveikatos specialistų skriejančius raginimus skiepytis ir taip nuo COVID-19 „apsaugoti save ir kitus“, įsibaiminę gyventojai puolė skiepytis, o „besilaužančius“ paskatino dar ir įvesti socialiniame gyvenime privalomi skaitmeniniai COVID-19 sertifikatai.
Ypatingai griežtais ribojimais pasižymėjo Australija – demokratinis žemynas, kuriame buvo taikomas iš Kinijos prisiimtas nulinio COVID režimas. Be skiepų gyventojai beveik neturėjo teisės net išeiti iš namų, ką bekalbėti apie ryšius su kitais asmenimis, ėjimą į darbą ar amerikietiškąja svajone jau spėjusį tapti socialinį gyvenimą.
Tačiau dabar skaičiai rodo ką kita – tokie ribojimai australus veda į pražūtį! Pasiskiepiję vyresnio amžiaus žmonės pradėjo kristi it pernykščiai lapai nuo medžių, o ypatingai tie, kurie susigundė pasiskiepyti dvejomis ir daugiau dozių.
Gruodžio mėnesio Australijos mirtingumo nuo COVID-19 ir hospitalizacijų duomenys parodė, kad tarp mirusiųjų nuo koronaviruso ir hospitalizuotų asmenų daugiausiai yra tų, kurie pasiskiepijo.
Pasiskiepiję nuo viruso, kuris yra menkiau pavojingas jauniems žmonėms nei gripas (kaip išsiaiškinta aukščiau atliktame tyrime), žmonės vietoje išsvajotos trumpalaikės laisvės į savo sąskaitą gavo neišsemiamą „dovanų“ maišą – ne tik didesnę tikimybę susirgti insultu, bet ir puokštę kitų šalutinių reiškinių.