Feng Shui vonioje – kaip šį kambarį paversti poilsio sala?

Suprasti akimirksniu
Vonios kambarys pagal Feng Shui
Vonios kambarys turėtų būti atsipalaidavimui skirta vieta. Jaredo Rice'o/Unsplash nuotrauka

Vonios vieta pagal Feng Shui turėtų būti gerai apgalvota, nes kitaip neteksite teigiamos namų energijos

Pagal Feng Shui – Tolimųjų Rytų erdvės planavimo mokslą, naudojamą optimizuoti energijos srautą namuose – vonios kambarys turi būti suprojektuotas taip, kad jis taptų mūsų privačia šventove, kur mūsų laukia komfortas ir poilsis[1]. Kadangi viena iš svarbiausių energijų yra vandens stichija, susijusi su turtais, išmintimi ir socialiniais ryšiais, pagal Feng Shui yra labai svarbu užtikrinti tinkamai atrodantį vonios kambarį[2].

Be to, tokiai gan mažai erdvei lūkesčiai yra išties dideli, nes joje įprasta kiekvieną rytą atsigaivinti prieš dienos pradžią, o vakarais tai tampa vieta, kurioje randama ramybė bei atsipalaidavimas. Tačiau ką daryti, kad vonia iš tiesų taptų poilsio oaze? Esminiai Feng Shui patarimai puikiai atsako į šį klausimą.

Pagal Feng Shui filosofiją, yra svarbu parinkti tinkamą vonios kambario vietą. Tad jeigu dar tik įrenginėjate namus ir galite rinktis, kur bus vonia, reikėtų vengti zonų prie įėjimo ir priešais miegamojo ar virtuvės duris. Priešingu atveju teigiama energija, tekanti per namus, bus sugerta į vonios vamzdžius ir tiesiog išnyks kanalizacijoje.

Jei vonios kambario vietos jau neįmanoma pakeisti, tuomet galima imtis lengvų gudrybių, kurios neleis vamzdynams įsisavinti visos teigiamos energijos. Tiesiog pastatykite gyvų augalų šalia tualeto, o iš išorės, ant vonios durų, užkabinkite veidrodį.

Svarbu atkreipti dėmesį, kokie vonios kambario daiktų raštai, spalvos ir medžiagos

Vonios kambario išplanavimas
Vonios kambarys turėtų būti šviesių atspalvių. Steveno Ungermanno/Unsplash nuotrauka

Pasak Feng Shui mokslo, vonios kambario daiktai turėtų būti pasirenkami gerai apgalvojant jų išvaizdą ir medžiagas. Geromis medžiagomis laikomas porcelianas, marmuras, taip pat emaliuotas paviršius. Tuo tarpu renkantis formas, reikėtų imti apvalius, minkštais kraštais atrodančius daiktus, o ne smailius ir su aštriais kampais.

Be to, itin svarbi ir vonios kambario daiktų spalva. Norint sukurti atpalaiduojančią ramybės oazę, reikėtų rinktis šviesesnius atspalvius. Pats geriausias pasirinkimas – tiek sienoms, tiek plytelėms rinktis baltą spalvą.

Jei tai iš pirmo žvilgsnio atrodo pernelyg nuobodžiai, vonios kambario išvaizdą galima pagyvinti spalvingais aksesuarais, rankšluosčiais ar augalais. Pastarieji taip pat padeda harmoningai tekėti namų energijai, tad juos verta auginti net jei nemanote, kad baltas vonios kambarys atrodo pernelyg nuobodžiai. Žemyn nukreiptą vandens energiją augalai paverčia gyvybine energija. Vanduo maitina augalus, juos stiprina ir leidžia jiems augti. Be to, augalai įneša į šį kambarį gamtos elemento, kuris irgi yra svarbus pagal Feng Shui filosofiją.

Dėl teigiamo poveikio energijos srautui taip pat ypač svarbūs veidrodžiai. O didesnis veidrodis vonioje ne tik teigiamai veiks namų energiją, bet ir optiškai padidins vonios kambario erdvę.

Ramybė vonioje pasiekiama ją išlaikant tvarkingą ir švarią

Vonios kambario išplanavimas
Vonios kambarys turėtų būti šviesių atspalvių. Steveno Ungermanno/Unsplash nuotrauka

Tam, kad galėtumėte tinkamai atsipalaiduoti, svarbu ne tik vonios kambario vieta, spalvos ar jame esantys daiktai. Labai didelę reikšmę turi ir tai, ar kambarys yra tvarkingas ir švarus. Tad nepamirškite reguliariai valyti vonios kambario ir neleiskite jame atsirasti pelėsiui ar kitoms nemalonioms problemoms. Tiesa, valymui reikėtų naudoti netoksiškas ir tvarias priemones.

Užtikrinkite ir tinkamą vonios kambario vėdinimą bei pasirūpinkite, jog visa vonios kambario įranga veiktų nepriekaištingai. Pavyzdžiui, Feng Shui varvantis čiaupas simbolizuoja ištekančius pinigus, o vamzdžių užsikimšimas įspėja apie tam tikrą kliūtį.

Be to, Feng Shui yra filosofija, jungianti namus su aplinka ir gamta, todėl svarbu užtikrinti vandenį tausojančius sprendimus, kurie padės sukurti teigiamą energiją. Tą galima padaryti renkantis vandenį taupančius įrenginius, pašalinant visus nesandarumus ir panašiai.

Kalbant apie vandenį, reikėtų nepamiršti tualeto. Jis atlieka vandens ir atliekų nuplovimo funkciją ir Feng Shui reikalauja į jį atkreipti tinkamą dėmesį. Norėdami sumažinti energijos praradimą, visada uždenkite tualeto sėdynę, kai jo nenaudojate. Toks įprotis yra naudingas ne tik dėl Feng Shui filosofijos, mat uždaryta sėdynė sumažina drėgmę vonios kambaryje, o tai padeda sumažinti pelėsio atsiradimo tikimybę.

Taip pat reikėtų pasirūpinti tinkamu apšvietimu. Skutimuisi ir makiažui reikalinga stipri šviesa ir geriausia, jog toks papildomas apšvietimas būtų šalia veidrodžio. Tuo tarpu norint atsipalaiduoti mirkstant kvapnioje vonioje, puikiai tinka švelni, po visą ardvę išsklaidyta šviesa arba žvakės.