Suprasti akimirksniu
  • Pokalbių robotų sensacijos „ChatGPT“ kūrėja „OpenAI“ pranešė apie naujinį
  • Naujas ir galingas dirbtinio intelekto įrankis generuos 25 000 žodžių atsakymus
  • Apie „OpenAI“ naujieną buvo kalbama jau seniai
  • Sprendimas dėl „ChatGPT“ kelis kartus buvo nukeltas dėl rizikos
Šaltiniai
„OpenAI“ sėkmė neša populiarumą
Kompanija išleidžia dar vieną atnaujinimą savo DI įrankiui. Andrew Neel/ Pexels nuotrauka

Pokalbių robotų sensacijos „ChatGPT“ kūrėja „OpenAI“ pranešė apie naujinį

Kompanija pranešė, kad pradeda leisti galingą dirbtinio intelekto modelį, vadinamą „GPT-4“, ir taip sudaro prielaidas plisti dar labiau į žmogaus galimybes panašioms technologijoms. Dirbtinis intelektas vis labiau tobulėja ir žmonės bijo, kad technologijos užvaldys tiek pasaulį, tiek darbo rinką.

„Microsoft Corp.“ finansuojamas startuolis tinklaraščio įraše teigė, kad jo naujausia technologija yra multimodalinė, t. y. vaizdai ir teksto užuominos gali paskatinti ją kurti turinį. Teksto įvedimo funkcijos pirmiausia bus prieinamos „ChatGPT Plus“ prenumeratoriams ir programinės įrangos kūrėjams, sudarant laukiančiųjų sąrašą, o vaizdų įvedimo galimybė lieka jos tyrimų peržiūra[1].

Labai lauktas paleidimas rodo, kaip biuro darbuotojai gali kreiptis į vis tobulėjantį dirbtinį intelektą ir atlikti vis daugiau užduočių, taip pat kaip technologijų bendrovės varžosi dėl verslo laimėjimo iš tokios pažangos. Pasak startuolio, naujausia technologija kai kuriais atvejais gerokai patobulino ankstesnę jos versiją, žinomą kaip „GPT 3.5“.

Imituojant advokatūros egzaminą, kurį JAV teisės mokyklų absolventai turi išlaikyti prieš pradėdami profesinę veiklą, naujasis modelis pasiekė maždaug 10 % geriausių rezultatų, o senesnis modelis – maždaug 10 % žemiausių, teigė kūrėjai.

Nors teigiama, kad šis modelis yra kūrybiškesnis ir labiau bendradarbiaujantis, tiksliau sprendžiantis sudėtingas problemas, jame išlieka kai kurios tos pačios problemos, kaip ir ankstesniuose modeliuose, pavyzdžiui, iškreipta realybė ir žalingo teksto generavimas.

Nauja „ChatGPT“ versija bus pranašesnė ir už ankstesniąją. Andrew Neel/ Pexels nuotrauka
Nauja „ChatGPT“ versija bus pranašesnė ir už ankstesniąją. Andrew Neel/ Pexels nuotrauka

Naujas ir galingas dirbtinio intelekto įrankis generuos 25 000 žodžių atsakymus

Bendrovė jau bendradarbiavo su keliomis bendrovėmis, siekdama integruoti „GPT-4“ į jų produktus. Plačiajai visuomenei šis modelis prieinamas per „OpenAI“ pradinio įrankio „ChatGPT“ patobulintos versijos, 20 JAV dolerių mėnesinę prenumeratą, ir yra naudojamas „Microsoft“ kompanijos „Bing“ pokalbių roboto.

„GPT-4“ taip pat bus prieinamas kaip API, kuriuo galės naudotis kūrėjai, o laukiančiųjų sąrašas pradedamas sudarinėti jau šiandien. Pasak kompanijos, skirtumas tarp „GPT-4“ ir jos pirmtakės yra nežymus įprastame pokalbyje, nors sistemos našumas akivaizdžiai pagerėjo atliekant įvairius testus ir lyginamuosius testus[2].

„OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas tviteryje rašė, kad nors naujovė vis dar turi trūkumų ir yra ribota, pirmą kartą ją naudojant atrodo įspūdingiau nei praleidus su ja daugiau laiko. „GPT-4“ pasiekė 88 procento ir aukštesnius rezultatus tokiuose egzaminuose kaip Vieningasis JAV advokatūros egzaminas, LSAT, o visą egzaminų ir rezultatų sąrašą galima rasti jų svetainėje.

Praėjusiais metais buvo daug spekuliacijų apie šią naujieną ir jos galimybes, daugelis teigė, kad tai bus didžiulis šuolis, palyginti su ankstesnėmis sistemomis. Tačiau, sprendžiant iš „OpenAI“ pranešimo, patobulinimai, kaip anksčiau įspėjo bendrovė, yra labiau kartotiniai.

Apie „OpenAI“ naujieną buvo kalbama jau seniai

Praėjusią savaitę gandų malūnas dar labiau suaktyvėjo po to, kai „Microsoft“ vadovas interviu Vokietijos spaudai prasitarė, kad sistema bus pristatyta dar šią savaitę. Vadovas taip pat užsiminė, kad sistema bus multimodalinė, t. y. galės kurti ne tik tekstą, bet ir kitas laikmenas.

Daugelis dirbtinio intelekto tyrėjų mano, kad multimodalinės sistemos, kuriose integruojamas tekstas, garsas ir vaizdo įrašas, yra geriausias kelias kuriant pajėgesnes dirbtinio intelekto sistemas. DI jau sugeba klonuoti balsą ir laikyti egzaminus, programuoti.

Iki „GPT-4“ buvo nueitas ilgas kelias: „OpenAI“ ir apskritai dirbtinio intelekto kalbos modeliai per kelerius metus pamažu įgavo pagreitį, o pastaraisiais mėnesiais tapo populiarūs. Originalus GPT įrankį aprašantis mokslinis straipsnis buvo paskelbtas 2018 m., apie GPT-2 paskelbta 2019 m., o apie GPT-3 – 2020 m. Šie modeliai mokomi iš didžiulių tekstų duomenų rinkinių, kurių didžioji dalis surinkta iš interneto ir kuriuose ieškoma statistinių dėsningumų[3].

Tada šie modeliai naudojami nuspėti, koks žodis seka po kito. Aprašyti šį mechanizmą gana paprasta, tačiau galutinis rezultatas yra lanksčios sistemos, galinčios kurti, apibendrinti ir perfrazuoti rašytinius tekstus, taip pat atlikti kitas teksto užduotis, pavyzdžiui, vertimą ar kodo generavimą.

Nors ir nėra tobulas, DI darosi vis labiau populiarus. Rahul Pandit/ Pexels nuotrauka
Nors ir nėra tobulas, DI darosi vis labiau populiarus. Rahul Pandit/ Pexels nuotrauka

Sprendimas dėl „ChatGPT“ kelis kartus buvo nukeltas dėl rizikos

Iš pradžių „OpenAI“ atidėjo savo GPT modelių išleidimą, nes baiminosi, kad jie bus naudojami kenkėjiškais tikslais, pavyzdžiui, generuojant šlamštą ir dezinformaciją. Tačiau 2022 m. pabaigoje bendrovė paleido „ChatGPT“ arba GPT-3.5 pagrįstą pokalbių robotą, prie kurio gali prisijungti bet kas.

„ChatGPT“ paleidimas technologijų pasaulyje sukėlė šėlsmą. Kaip ir prognozuota, dėl platesnio šių dirbtinio intelekto kalbos modelių prieinamumo kilo problemų ir iššūkių. Švietimo sistema vis dar adaptuojasi prie programinės įrangos, kuri rašo padorius rašinius koledžui, egzistavimo; interneto svetainės, žurnalai turėjo nutraukti paraiškų teikimą dėl dirbtinio intelekto sukurto turinio antplūdžio.

O pirmieji dirbtinio intelekto rašymo įrankių naudojimo žurnalistikoje atvejai geriausiu atveju buvo nesėkmingi[4]. Tačiau kai kurie ekspertai teigė, kad žalingas poveikis vis dėlto buvo mažesnis, nei tikėtasi.

Dabar skelbdami apie naujovę kūrėjai pabrėžė, kad sistema praėjo šešių mėnesių saugos mokymus ir kad atliekant vidinius bandymus 82 proc. mažiau tikėtina, kad ji atsakys į neleistino turinio prašymus, ir 40 proc. labiau tikėtina, kad pateiks faktais pagrįstus atsakymus geriau nei GPT-3.5.

Tačiau tai nereiškia, kad sistema nedaro klaidų ar nesukuria žalingo turinio. Be to, „GPT-4“ vis dar neturi žinių apie įvykius, kurie įvyko po to, kai didžioji dauguma jo duomenų nutrūko 2021 m. rugsėjo mėn. Tai nėra visapusiškai tobula technologija, bet ateitis jau čia.

avatar
Dovilė Barauskaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Cade Metz. OpenAI Plans to Up the Ante in Tech’s A.I. Race NYtimes. Breaking news
2.arrow_upward
James Vincent. OpenAI announces GPT-4 — the next generation of its AI language mode Theverge. Technology and cybersecurity news
3.arrow_upward
4.arrow_upward