- Žiemos atostogas leisti kelionėje automobiliu - verta, bet svarbu tinkamai pasiruošti
- Rekomenduojama nepamiršti dažniau pasitikrinti padangų slėgį
- Iš anksto pasidomėkite kelių mokesčiais
Žiemos atostogas leisti kelionėje automobiliu - verta, bet svarbu tinkamai pasiruošti
Dėl lankstumo ir galimybės lengviau pasiekti atokesnes lankytinas vietas neretas į vasaros atostogas išsiruošia nuosavu automobiliu. Visgi kelionė automobiliu gali būti puikus pasirinkimas ir žiemos atostogoms, tačiau svarbu tokiai išvykai tinkamai pasiruošti.
Priklausomai nuo kelionės maršruto, eismo ir klimato sąlygos gali smarkiai kisti. Pavyzdžiui, Šveicarijos didmiesčiuose temperatūra gali būti gerokai aukštesnė nei kalnų miesteliuose. Todėl svarbu kruopščiai suplanuoti ir įvertinti visą kelionės maršrutą.
„Pasidomėkite taisyklėmis ir klimato sąlygomis užsienio šalyse. Jeigu vairuojate automobilį su dygliuotomis padangomis – ar jas leidžiama naudoti šalyse, kuriose lankysitės? Keliaujant į kalnuotą vietovę, gali prireikti ir sniego grandinių padangoms. Iš anksto pasiruošti reikiamas priemones gali būti pigiau, nei pirkti pakelyje esančiose degalinėse. Be to, atsitikus nelaimingam įvykiui, gali būti sumažinta draudimo išmoka, jei bus nustatyta, kad automobilis nebuvo tinkamai paruoštas“, – sako „Citadele Leasing“ Lietuvos filialo vadovas Vaidotas Gurskas.
Rekomenduojama nepamiršti dažniau pasitikrinti padangų slėgį
Išsiruošus į kelionę šaltesniu oru, rekomenduojama dažniau patikrinti slėgį padangose, pasitikrinti akumuliatoriaus pajėgumus, ar gerai veikia valytuvai, nepamiršti šalčiui atsparaus langų plovimo skysčio. Verta paieškoti vietos bagažinėje kastuvui, kibirėliui smėlio, šiltesnei antklodei. Taip pat būtų naudinga pasitikrinti, kiek kilometrų liko iki tepalų keitimo intervalo – jei nusimato ilgesnė kelionė ir kilometražas gali būti viršytas, vertėtų variklio alyvą pasikeisti iš anksto. Bagažinėje praverstų ir jūsų automobilio varikliui pritaikytos alyvos butelis, jei prireiktų papildyti.
„Priklausomai nuo maršruto, oro sąlygos gali greitai kisti, todėl pravers orų prognozės ir kitos programėlės, suteikianksiančios informacijos apie dėl snygio uždarytus kelius ar susidariusias grūstis ir padėsiančios koreguoti savo planus“, – pataria V. Gurskas.
Žiemos kelionės gali užtrukti ilgiau dėl oro ir kelio sąlygų, todėl rekomenduojama pasipildyti degalų ar įsikrauti elektromobilį nelaukiant, kol kuro atsargos pilnai ištuštės.
„Žiemą greičiau temsta, todėl planuokite kelionę su atsarga, numatydami pakankamai laiko poilsiui ir lėtesniam važiavimui. Įsivertinus savo galimybes ir tinkamai paruošus automobilį, žiemos kelionė gali suteikti galimybę patirti daugiau įspūdžių ir aplankyti sunkiau kitomis transporto rūšimis pasiekiamas vietas“, – sako Vaidotas Gurskas.
Iš anksto pasidomėkite kelių mokesčiais
Jis primena ir apie kelių mokesčius – kiekvienoje šalyje, kurią teks pravažiuoti, taisyklės gali skirtis.
„Baltijos šalyse esame mažiau pratę prie kelių mokesčių, tačiau kitose Europos šalyse tai įprasta praktika, kurios nesilaikydami vairuotojai gali gauti nemenkas baudas. Verta skirti laiko pasidomėti taisyklėmis ir pagal tai planuoti maršrutą: galbūt planuodami kelionę per kitas šalis užtruksite kiek ilgiau, bet sumokėsite mažiau mokesčių, arba sutaupysite pasirinkdami tą patį maršrutą atgal ir įsigydami ilgesnės trukmės vinjetes, kurios dažniausiai būna pigesnės“, – atkreipia dėmesį V. Gurskas
Pranešimą parengė agentūra „Publicum“.