
Dauguma iš mūsų nori arba bent kartą svajojo tapti turtingais. Tik ar susimąstome, ką tai reiškia?
Kaip visada, prašysime pagalbos lietuvių kalbos.
„Turtas“ = „turi + tas“, turiu aš. Dažnai savo turto nematome, o kito turtas bado akis…
„Turtingi“ = turi + tingi. Būti turtingu reiškia turėti (nuosavybę) ir tingėti, t. y. turėti laiko poilsiui, sau, o ne vien dirbti dėl turto.
Dauguma daro klaidą, kai siekdami tapti dar turtingesniais, negu yra, didina pirmąją žodžio dalį – „turėjimą“
Bet beveik tokia pačia atvirkštine progresija mažina antrąją žodžio dalį – „tingėjimą“. Toks turtingėjimas būtų rašomas taip – „turturturtingas“.
O rašome – turtingiausias (…tingiausias). Esmė – antroje žodžio dalyje. Žmonės vertina savo turtą, bet visiškai nevertina, kiek savęs sudegino ir paaukojo jam įsigyti ar sukurti. Dauguma nematė, kaip užaugo jų vaikai, sugriuvo šeimos, sveikata. Protinga būtų ieškoti pusiausvyros.
Dažnam dar vieni spąstai – „dvasinis“ turtingumas
Nesugebėdami užsidirbti realiai, žmonės nesąmoningai užsiima saviapgaule. Jaučiasi moraliai teisūs ir dvasiškai turtingi, tačiau jų akyse nuolat sukasi dolerio ženklas $, atviras ar užslėptas smerkimas turtingųjų, jau nekalbant apie tai, kai jie pradeda savo „dvasingumą“ pardavinėti. Kiek rinkoje įvairiausių dvasinių mokymų, kursų, genčių ir ratų!
Pragmatiškai žvelgiant į turtingumą, yra gera formulė: jei norite save laikyti turtingu, turite per vieną dieną uždirbti bent tiek, kiek toje šalyje, kurioje gyvenate, yra atlyginimo minimumas. Taigi, Lietuvoje būtų apie 25 000–30 000 eur. per mėnesį grynų pajamų ir daugiau.
Turtingėjimo paradigma yra visada apie ribotas galimybes ir neribotus poreikius
Jei galvosime tik apie pinigus ir sąmoningai nedirbsime su savo poreikiais, nepasieksime pilnatvės, laimės ir tikrojo turtingumo.
Atminkime, kad pinigų vieta kišenėje, o ne galvoje. Žmogus, nuolat galvojantis apie pinigus (dažniausiai jų trūkumą), yra tarsi apsėstas. Kaip ir nuolat galvojantis apie seksą, narkotikus, alkoholį, valdžią, šlovę ir pan.
TURTINGAS TAS, KURIS TURI TIEK, KIEK NORI.