Suprasti akimirksniu
  • Gydytojas septynias dienas iš eilės bėgs visuose žemynuose, įskaitant Antarktidą
  • Per savaitę C. Gamblinas ir kiti maratono dalyviai įveiks apie 294 km
  • Bėgimas Gamblinui buvo terapija kovojant su vėžiu
  • Gamblinas susidomėjo maratonais dar būdamas medicinos mokyklos studentas
Šaltiniai
T. Klarkas Gamblinas
Vėžį įveikusio gydytojo siekis – per 7 dienas nubėgti 7 maratonus 7 žemynuose. Youtube stop kadras

Gydytojas septynias dienas iš eilės bėgs visuose žemynuose, įskaitant Antarktidą

Milvokio miesto gydytojas Clarkas Gamblinas, įveikęs vėžį, ruošiasi bėgti septynis maratonus per septynias dienas septyniuose žemynuose, įskaitant ir Antarktidą[1]. Daugelis turbūt nustemba, tačiau vyrui iš Viskonsino tai – gyvenimo žygdarbis, skleidžiant informaciją apie labiausiai paplitusią vėžio formą, nuo kurios kenčia jauni vyrai.
Gydytojas septynias dienas iš eilės bėgs visuose žemynuose, įskaitant Antarktidą. Youtube stop kadras
Gydytojas septynias dienas iš eilės bėgs visuose žemynuose, įskaitant Antarktidą. Youtube stop kadras
Pirmasis maratonas vyks Antarktidoje 2025 m. sausio 31 d. Čia Clarkas su tarptautine 60-ies bėgikų komanda pasaulio maratono iššūkyje nubėgs pirmuosius 26,2 mylios (42 km) dėvint slidinėjimo akinius, avint sportinius batus ir mūvint sniego kelnes. Iš ten Gamblinas ir kiti dalyviai keliaus į Keiptauną (Pietų Afrikos Respublika), Pertą (Australija) bei Dubajų (Jungtiniai Arabų Emyratai). Iš ten jie skris į Madridą (Ispanija) ir Fortalezą (Brazilija), tuo tarpu paskutinis bėgimas numatomas Majamyje. Būtent Majamyje Gamblinas finišo tiesiojoje pamatys savo šeimą. 

Visi finišavę dalyviai bus priimami į „Intercontinental Marathon Club“ klubą, kuriame yra maždaug 200 narių. Bet kokiu atveju, greitas varžybų tempas, telpantis į septynias dienas, reiškia, jog dalyviams tai tikrai nebus ramios atostogos.

„Labiausiai intriguojantis yra Antarktidos bėgimas... tai bus tokia unikali aplinka”, – jaudulio neslepia vyras.

Per savaitę C. Gamblinas ir kiti maratono dalyviai įveiks apie 294 km

Per savaitę C. Gamblinas ir kiti maratono bėgikai įveiks 183 mylias (apie 294 km) per 168 val. Su sėklidžių vėžiu kovojęs chirurgas dalyvauja „Pasaulio maratono iššūkyje“.

Per savaitę C. Gamblinas ir kiti maratono dalyviai įveiks 183 mylias (per 294 km). Youtube stop kadras
Per savaitę C. Gamblinas ir kiti maratono dalyviai įveiks 183 mylias (per 294 km). Youtube stop kadras
„Per septynias dienas lėktuve praleisime apie 60 valandų, taigi tai bėgimas, tai lėktuvas, tai bėgimas, tai bėgimas, tai bėgimas, o tada vėl lėktuvas“, – apie tempą kalbėjo Gamblinas. Vis dėlto, jis įsitikinęs, kad jei esi pasiruošęs, tai nėra koks nors Heraklio žygdarbis – viskas yra įmanoma. Gamblinas pradėjo treniruotis lenktynėms prieš metus. Nors žmogui bėgti septynis maratonus per septynias dienas iš eilės gali atrodyti fiziškai sunku, „Pasaulio maratono iššūkis“ jau beveik dešimtmetį suburia viso pasaulio bėgikus.

„Tai fizinis iššūkis – be jokios abejonės, bet yra daug fiziškai sunkesnių dalykų, kuriuos žmonės yra įveikę“, – teigia vyras.

Bėgimas Gamblinui buvo terapija kovojant su vėžiu

„Bėgimas tikrai padėjo“, – pripažino jis. Gydytojas teigia, esą bėgimas visuomet buvo terapija – galimybė pamąstyti, pasimelsti ir susikaupti. Gamblinas, be kita ko, turi ir palaikymo komandą[2]

Organizacija „World Marathon Challenge“ rūpinasi dalyvių skrydžių ir viešbučių logistika. Be to, Gamblino kaip chirurgo profesinės žinios taip pat naudingos šiuo klausimu. Bėgikas teigia pasitelkęs ir dietologo, kuris dirba toje pačioje ligoninėje, pagalbą, jog šis padėtų sureguliuoti baltymų ir skysčių rodmenis. Jis taipogi turi fizinio rengimo trenerį, duodantį patarimų, kaip išvengti traumų. Vis dėlto, pasak Gamblino, labiausiai jam padeda žmona.

„Nors ji nėra bėgikė, ji – sirgalė Nr. 1“, – sakė C. Gamblinas. Antruosius pagal svarbą sąraše vyras vardija trenerį, dietologą bei kineziterapeutą.

Dalyvaudamas „Pasaulio maratono iššūkyje“, gydytojas planuoja rinkti lėšas Sėklidžių vėžio fondui – ne pelno siekiančiai organizacijai. Tikimasi per maratono iššūkį surinkti 250 000 JAV dolerių.

Gamblinas susidomėjo maratonais dar būdamas medicinos mokyklos studentas

Gamblinas, kuris specializuojasi kepenų ir tulžies latakų vėžio srityje, susidomėjo maratonais būdamas medicinos mokyklos studentas. Dabartinis tikslas – ypatingai artimas jo širdžiai, kadangi pastarasis pats yra išgyvenęs vėžį. 2018 m. jam buvo diagnozuotas sėklidžių vėžys, pastebėjus įtartiną guzelį[3].

„Maniau, kad tai tikriausiai nieko tokio, bet labai uoliai domėjausi ir labai greitai sužinojau, jog tai sėklidžių vėžys. O sėklidžių vėžys yra numeris vienas tarp vėžinių susirgimų, kuriais suserga 15-45 metų vyrai“, – aiškino jis. 

Dar tais pačiais metais šis bėgo maratoną ir Bostone, ir Niujorke. Baigęs abu, jis siekė dar didesnio iššūkio – įveikė visus šešis pagrindinius pasaulio maratonus nepaisant naujienos apie onkologinę ligą. Daugelį lenktynių jis bėgo Amerikos kepenų fondo ir kitų į sveikatą orientuotų labdaros organizacijų labui.

Išgyvenęs chemoterapiją ir dvi operacijas, vyras jau ketverius metus neserga vėžiu. Būtent Gamblino noras skleisti informaciją paskatino ilgas bei sunkias treniruotes. Jis sakė laukiantis net ir paprastų lenktynių malonumų, tokių kaip, pavyzdžiui, pažinties su kitais bėgikais.

„Tikiu, kad tai bus unikali žmonių grupė, su kuria užmegsiu draugystę visam gyvenimui“, – sakė jis. Galų gale, gydytojas tikisi, jog jo istorija paskatins kitus siekti savo tikslų pasinaudojant visomis gyvenimo galimybėmis.

„Manau, kad pernelyg dažnai gyvenime užsibrėžiame nepakankamai aukštus tikslus – mes nepakankamai rizikuojame... Tačiau būtent rizika yra mano siekiamybė“, – dalijosi pamąstymais gydytojas.

60-metis bėgikas atskleidžia, jog jį pagrinde motyvuoja dėkingumas už palaikymą ir sveikata.