Vašingtone susidūrė karinis sraigtasparnis ir keleivinis lėktuvas

Pasaulis, Saugumas, TransportasSteponas Rokas
Suprasti akimirksniu
Potomako upė
Narai toliau ieško žmonių Potomako upėje, tačiau rasti gyvų viltis vis mažėja, Eltos nuotrauka

Tragiško įvykio aplinkybės

Apie 21:00 vietos laiku (06.00 val.) Lietuvos laiku Vašingtone susidūrė keleivinis lėktuvas „Bombardier CRJ700“ ir karinis sraigtasparnis „Blackhawk“, pranešė JAV Federalinė aviacijos administracija.

„American Airlines“ patikslino, kad lėktuvas skrido iš Vičitos, Kanzaso valstijoje, į Ronaldo Reigano oro uostą. Sraigtasparnis priklausė JAV armijai, patikslina CNN. Televizijos kanalas pažymi, kad jis atliko mokomąjį skrydį.[1]

Pasak „The New York Post“, lėktuvas suskilo į dvi dalis.

Skaičiuojamos katastrofos aukos

Oro linijų bendrovės duomenimis, orlaivyje buvo 64 žmonės. Sraigtasparnyje, anot „Reuters“, buvo 3 kariai.

Po incidento gelbėtojai pradėjo ieškoti žmonių Potomako upėje. Pasak NBC, keturi žmonės buvo rasti ir paguldyti į ligoninę.[2]

CNN pranešė, kad per 1,5 valandos paieškų nepavyko rasti išgyvenusiųjų.

Pasak „BNO News“, iš Potomac upės buvo ištrauka mažiausiai 19 žuvusiųjų kūnų. Buvo patvirtinta ir trijų kariškių žūtis.

Toliau ieškoma išgyvenusiųjų

Lėktuvo katastrofos vietoje iš vandens buvo ištraukti gyvi mažiausiai keturi žmonės, kurie buvo paguldyti į ligoninę. Policija, ugniagesiai ir kitos agentūros šiuo metu koordinuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, o „NBC News“ avarijos aukų paiešką apibūdino kaip „beviltišką“: Potomako vandens temperatūra dabar tiekia 2,7 laipsnio Celsijaus. Tokiomis sąlygomis nepasiruošęs asmuo gali likti gyvas ne ilgiau kaip 20 minučių.[3]

JAV valdžios institucijų veiksmai

Apie incidentą iš karto buvo informuotas JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump). Įvykį jis pavadino tragiška avarija. Jis pabrėžė, kad lėktuvo katastrofa yra „bloga situacija“, kurios reikėjo išvengti.

Viceprezidentas D. D. Vensas (J.D. Vance) socialiniame tinkle „X“ paprašė bendrapiliečių melstis už visus žuvusius ir sužeistuosius.[4]

„Kol kas tikėkimės geriausio“, – pridūrė politikas.

JAV vidaus saugumo sekretorė Kristė Noem (Christy Noem) patikslino, kad departamentas naudosis Pakrančių apsaugos tarnyba paieškos ir gelbėjimo operacijoms vykdyti.

Narai prisijungė prie paieškos, informavo gubernatorius Vesas Mūras (Wes Moore).

Pentagono vadovas Pitas Hegsetas (Pete Hegseth) nurodė, kad departamentas aktyviai stebi situaciją ir yra pasirengęs prireikus suteikti pagalbą. FTB teigė, kad nelaimės priežastis nebuvo nusikaltimas ar terorizmas.

Ronaldo Reigano oro uostas Vašingtone penktadienį bus uždarytas iki 05:00 vietos laiku (14:00 Lietuvos laiku).

Lėktuvas sudužo ten pat, kur prieš 40 metų įvyko nelaimė

Prieš 43 metus, 1982 m. sausio 13 d., „Air Florida Flight 90“ sudužo atsitrenkęs į tiltą ir įkrito į Potomako upę. Tuomet žuvo 74 iš 79 keleivių ir įgulos narių, taip pat keturi žmonės, buvę automobiliuose ant tilto.[5]

Mirtinos aviakatastrofos Jungtinėse Valstijose nuo 2001-ųjų

Naujienų agentūra „Reuters“, kurios informaciją skelbia „Elta“, remdamasi JAV Nacionalinės transporto valdybos ir Skrydžių saugos fondo aviacijos saugos tinklo duomenimis, pateikia informaciją apie dešimt paskutinių mirtinų aviakatastrofų Jungtinėse Valstijose:

2009 m.

Ruošdamasis tūpti Bafale (Niujorkas) sudužo „Colgan Air“ turbosraigtinis lėktuvas, žuvo visi 49 juo skridę žmonės ir dar vienas žmogus ant žemės.

2006 m.

Kildamas iš Leksingtono (Kentukis) regioninis „Comair“ lėktuvas išvažiavo iš kilimo ir tūpimo tako ir sudužo, žuvo 49 iš 50 juo skridusių žmonių.

2005 m.

„Chalk‘s Ocean Airways“ turbosraigtinis lėktuvas sudužo po pakilimo iš Majamio (Florida), žuvo visi 20 juo skridusių žmonių.

2004 m.

Ruošdamasis leistis Kirksvilyje (Misūris) sudužo „Corporate Airlines“ turbosraigtinis lėktuvas. Žuvo 13 iš 15 juo skridusių žmonių.

2003 m.

„US Airways Express“ turbosraigtinis lėktuvas sudužo po pakilimo iš Šarlotės (Šiaurės Karolina), žuvo 21 juo skridęs žmogus.

2001 m. lapkritis

Lapkričio mėnesį po pakilimo iš Johno F. Kennedy‘io tarptautinio oro uosto Niujorke sudužo „American Airlines“ lėktuvas, žuvo visi 260 juo skridusių žmonių ir penki žmonės ant žemės.

2001 m. rugsėjo 11 d.

Užgrobtas „American Airlines“ lėktuvas pakilo iš Bostono ir įsirėžė į Pasaulio prekybos centro (angl. World Trade Center) pastatą Niujorke, žuvo visi 92 juo skridę žmonės. Ant žemės taip pat žuvo apie 1 600 žmonių.

Iš Bostono pakilęs užgrobtas „United Airlines“ lėktuvas taip pat rėžėsi į Pasaulio prekybos centrą, žuvo visi 65 juo skridę žmonės. Ant žemės žuvo apie 900 žmonių.

Užgrobtas „American Airlines“ lėktuvas, kuris pakilo iš Vašingtono-Daleso tarptautinio oro uosto, įsirėžė į Pentagoną, žuvo visi 64 juo skridę žmonės. Ant žemės žuvo maždaug 125 asmenys.

Iš Niuarko (Naujasis Džersis) pakilęs užgrobtas „United Airlines“ lėktuvas nukrito lauke Pensilvanijoje, žuvo visi 44 juo skridę žmonės.