Suprasti akimirksniu
  • SEL surengė vieną didžiausių ir įspūdingiausių metų koncertų
  • Koncertas Kaune įvyko tik po SEL nepalankių kitų miestų sprendimų
  • Kritikos ir pasmerkimo E. Dragūnas sulaukė po savo pasisakymo karo tema
Šaltiniai
Sel
E. Dragūnas ir A. Valinskas. 77.lt koliažas

SEL surengė vieną didžiausių ir įspūdingiausių metų koncertų

Šeštadienį Kauno Dariaus ir Girėno stadione pagaliau įvyko ilgai aptarinėtas bei gerbėjų lauktas grupės SEL koncertas. Į įspūdingą garso, muzikos bei šviesų šou susirinko daugiau nei 30 tūkst. gerbėjų[1]. Tai yra maždaug 10–12 proc. Kauno gyventojų, tačiau kaip ir galima numanyti, grupės SEL gerbėjų gretose netrūksta ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų bei mažesnių miestelių gyventojų, kurie šį savaitgalį suplūdo į laikinąją sostinę.

Įspūdingas Egidijaus Dragūno ir grupės SEL pasirodymas buvo pirmasis tokio masto koncertas naujajame Kauno Dariaus ir Girėno stadione – juk jokia šalies arena negali pasigirti tuo, jog sutalpina tris dešimtis tūkstančių melomanų. Tuo tarpu naujajame Kauno futbolo stadione įrengtoje 74 metrų pločio scenoje E. Dragūnas ir jo komanda pademonstravo iš tiesų nepamirštamą reginį.

Koncerto metu E. Dragūnas scenoje pirmą kartą pasirodė su naująja grupės sudėtimi ir nauja pritariančiąja vokaliste Gabriele. Tačiau pasirodymas apėmė toli gražu ne tik muziką: žiūrovai buvo stebinami įspūdingomis vizualizacijomis, specialiaisiais šviesų, lazerių bei pirotechnikos efektais, pasitelktas buvo net dirbtinis intelektas (DI). Vaizdą malonų akiai darė ir dizaino bei stiliaus pasirinkimai. Pasirodo, kad muzikantus ir šokėjus pasirodymui puošė garsiausias Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius.

Dar prieš koncertą pats E. Dragūnas žiniasklaidai teigė, kad renginys bus tikrai neeilinio dydžio ir nestokos staigmenų.

„Žiūrovų laukia labai didelis ir gražus vakaras, o jam ruošdamasi visa komanda įdėjo daug jėgų ir energijos. Pažadu, kad būsime aukštame lygyje“, – prieš koncertą kalbėjo pats E. Dragūnas[2].

Sujungus muziką, šou dalį ir vizualus, šis renginys iš tiesų neabejotinai tapo ne tik vienu didžiausiu vasaros, tačiau ir vienu įsimintiniausiu visų metų koncertu Lietuvoje.

O tam reikėjo ir daugybės organizacinių detalių. Koncerto organizatorių komanda ėmėsi papildomų priemonių žmonių srautams reguliuoti, renginyje dirbo apie 100 savanorių ir beveik tiek pat apsaugos darbuotojų. Be to, jiems talkino gausios policininkų pajėgos. Siekiant palengvinti eismo situaciją, buvo atidaryta rekonstruota Radvilėnų plento atkarpa nuo Vydūno alėjos. Po renginio, 1 val. nakties, vilniečius į sostinę namo vežė specialus traukinio reisas[3].

Tiesa, grandiozinis SEL koncertas Kaune buvo kupinas ne tik garsios muzikos bei specialiųjų efektų. Šventinę nuotaiką galėjo sugadinti muštynės, apie kurias informacija išplito viešojoje erdvėje, o vėliau ir žiniasklaidoje. Tačiau tai – sąlyginai menkas nesklandumas, ilgame kelyje, kurį E. Dragūnui ir visai grupei reikėjo nueiti iki šio pasirodymo.

Juk pastaraisias metais E. Dragūnas buvo sulaukęs daugybės išpuolių bei reakcijų dėl savo viešų pasisakymų. Dėl to, jis buvo tapęs persona non grata daugelyje didžiųjų šalies miestų scenų, nestigo ir tiesioginių kivirčų su kitais, visiems puikiai žinomais Lietuvos pramogų pasaulio atstovais.

Po ilgos pertraukos, į Lietuvos didžiąją sceną E. Dragūnas grįžo į trenksmu. 
Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka
Po ilgos pertraukos, į Lietuvos didžiąją sceną E. Dragūnas grįžo į trenksmu. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka

Koncertas Kaune įvyko tik po SEL nepalankių kitų miestų sprendimų

Po praėjusių metų pradžioje nuvilnijusių kontraversijų apie sugrįžimą į sceną E. Dragūnas pranešė šių metų pavasarį. Atlikėjas tuomet savo socialiniuose tinkluose netikėtai paskelbė apie planuojamą koncertą Kauno Dariaus ir Girėno futbolo stadione. Tai kaip mat sudomino ištikimiausius muzikanto gerbėjus.

Juk ilgą laiką diskutuota, kad žinomas atlikėjas, kaip jau yra įprasta, savo vasaros pasirodymą surengs Klaipėdos Vasaros estradoje. Įspūdingas muzikos, garso ir šviesų šou čia turėjo įvykti ir pernai, tačiau po ilgų diskusijų ir ginčų, koncertas galiausiai buvo atšauktas, kai Klaipėdos miesto savivaldybė leidimo jam nesuteikė.

Tuomet uostamiesčio valdžia savo sprendimą neleisti Selui surengti koncerto argumentavo tuo, kad po kiekvieno ankstesnio atlikėjo koncerto buvo gauti skundai, jog buvo pažeisti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme ir išduotame leidime organizuoti renginį nurodyti reikalavimai, taip pat Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo normos.

Galiausiai, Klaipėdos miesto savivaldybė vis dėlto suteikė leidimą pasirodyti vasaros estradoje, tačiau tuomet atsitraukė jau pats E. Dragūnas. Neilgai trukus, jis pranešė apie koncertus Kaune ir neslėpė džiugesio dėl to, kad pasirodymą galės surengti stadione, kuriame „telpa beveik trys „Žalgirio“ arenos“ ir patikino, kad „tai bus masiškiausias renginys per visą Lietuvos istoriją“[4].

Dariaus ir Girėno stadionas buvo atidarytas praėjusį rudenį. Oresto Gurevičiaus/ELTA nuotrauka
Dariaus ir Girėno stadionas buvo atidarytas praėjusį rudenį. Oresto Gurevičiaus/ELTA nuotrauka

Kritikos ir pasmerkimo E. Dragūnas sulaukė po savo pasisakymo karo tema

Visuomenės nemalonės SEL lyderis E. Dragūnas susilaukė dar praėjusių metų pradžioje, kai prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, prakalbo karo tema. Tuomet, dar tik pirmosiomis karo dienomis, atlikėjo nuomonė buvo pasitikta vieša kritika bei patyčiomis iš kitų televizijos ekrano veidų.

E. Dragūnas didžiausią pasipiktinimą sukėlė tuomet, kai į savo instagramo paskyrą įkėlė vaizdo įrašą, kuriame sakė, kad karas yra „natūralus planetos išvalymas“.

„Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va tie, kurie ten sėdi ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten bl... šaudosi, aš už taiką“, – kalbėjo E. Dragūnas.

Nors muzikantas įrašą netrukus ištrynė, žmonės jau buvo spėję atkreipti dėmesį į jo kalbas ir įrašu pradėjo dalintis socialinėje erdvėje bei diskutuoti, dėl tokių dainininko pažiūrų. Tuomet jį pasmerkė visa eilė moralizuojančių muzikantų ir kitų asmenų.

Kilus didžiuliam ažiotažui, buvo pradėta raginti buikotuoti dainininko muziką, grupę SEL tuomet paliko visi jos nariai.

Tuomet prasidėjo ir E. Dragūno bei prodiuserio, laidų vedėjo Arūno Valinsko konfliktas.Pastarasis tada net išplatino viešą kreipimąsi į žiniasklaidą ir kvietė reaguoti į atlikėjo skandalingus pasisakymus jį tiesiog ignoruojant.

„Mielieji. Kreipiuosi į visas žiniasklaidos priemones – radijo stotis, TV kanalus, portalus ir t. t. Tiesiog prašau išimti iš savo grojaraščių, repertuarų, aprašomų naujienų tokį išgamą kaip Egidijus Dragūnas-Selas“, – sakė A. Valinskas.

A. Valinskui vėliau atsakė ir pats SEL'as. Jis instagramo tiesioginės transliacijos metu atsakydamas į klausimą, kada jis vėl pradės koncertuoti, užsipuolė būtent jį aštriai kritikuojantį prodiuserį ir laidų vedėją.

„Koncertas tada, kada užmušit Valinską ir atnešite man jo galvą“, – rėžė SEL'as.

Vis dėlto, bėgant mėnesiams didelė dalies visuomenės užmiršo šį konfliktą, kitaip imta žvelgti ir į dainininko žodžius. Didelė dalis SEL gerbėjų liko ištikimi, toliau klausėsi grupės muzikos ir aktyviai domėjosi planuojamais koncertais. Dalis piliečių net ėmė teigiamai vertinti tai, kad E. Dragūnas nors ir tiesmukai, tačiau atvirai išreiškė savo poziciją, kuriai pritaria ne vienas lietuvis.