Suprasti akimirksniu
  • Vienos pirmųjų Lietuvoje žūklės reikmenų parduotuvės vadovas – užkietėjęs žūklės fanatikas
  • Žūklė – nepigi aistra
  • Į žvejybą tik nesiskutus ir su auka Neptūnui
  • Ragina nepamiršti saugumo ant ledo
  • Siūlo ne tik platų prekių asortimentą, bet ir ekspertų patarimus
Šaltiniai
Žūklė
Žūklė – vienas populiariausių hobių ir laisvalaikio praleidimo būdų Lietuvoje. Romada žūklės reikmenys fanatikams facebook paskyros nuotrauka

Vienos pirmųjų Lietuvoje žūklės reikmenų parduotuvės vadovas – užkietėjęs žūklės fanatikas

Žūklė – vienas populiariausių hobių ir laisvalaikio praleidimo būdų Lietuvoje. „Vilmorus“ apklausų duomenimis, daugiau nei 0,5 milijono Lietuvos gyventojų yra bent kartą bandę žvejoti, o nuolat žvejojančių žmonių skaičius Lietuvoje siekia apie 200 tūkstančių[1].

Į nuolat žvejojančių sąrašą neabejotinai galima būtų įrašyti ir UAB „Romada plius“ įkūrėją ir vadovą Marių Urnikį. Vyras 1993 metais Klaipėdoje įkūrė vieną pirmųjų tuo metu Lietuvoje žūklės reikmenų parduotuvę. Ilgainiui prekybos vietų skaičius šalyje išaugo iki 25.

Ši įmonė turi gilias tradicijas ir ilgametę patirtį. Pastaruoju metu įmonė veiklą modernizavo ir žūklės fanatikams viską ko tik jiems reikia sudarė galimybę apsipirkti internetinėje parduotuvėje.

M. Urnikis ne tik verslininkas, tačiau ir pats yra žūklės fanatikas rankose meškerę laikyti išmokęs nuo penkerių metų.

Vyras sako, kad laimikis – tai valandų, praleistų žūklėje įprasminimas. Kiekvienas meškeriotojas leidžiasi prie vandens su viltimi, kad jam pavyks sugauti trofėjinį laimikį.

„Mano senelis, tėtis, dėdė yra meškeriotojai. Tai jie ir mane išmokė. Žvejyba tai yra lyg meditacija padedanti apsivalyti mintis, persikrauti savo būseną. Žūklaudamas tu būni gamtoje, tau čiulba paukščiai, arba sninga sniegas, galima mėgautis tyla ir ramybe“, – portalui 77.lt pasakojo M. Urnikis.

Žūklė – nepigi aistra

Vyras yra išmaišęs visus didžiuosius vandenis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei gali didžiuotis solidžia žūklės patirtimi ir įspūdingais laimikiais.

„Mano hobis susijęs su darbu, todėl dirbu su malonumu. Tačiau, žinoma, pirma atsirado žvejyba. Kiekvienais metais vykstu į Šiaurės Norvegiją gaudyti uotų, kurie užauga net iki 500 kilogramų. Mano didžiausia pagauta žuvis yra virš 60 kilogramų svorio. Uotas arba Atlantic halibut – tai į plekšnę panaši žuvis, tik labai didelė.

Lietuvoje man taip pat patinka žvejoti. Tik grįžęs po žūklės Norvegijoje darau pauzę, bet paskui ir vėl mane ši aistra pavergia. Mūsų žuvys taip pat ne ką prastesnės – šlakiai, lašišos, menkės yra vertingos žuvys. Nors menkę dabar yra uždrausta gaudyti. O karšiai, kuojos, karosai, lynai, karpiai tai pasirenkami pagal žūklės sezoną. Sezonas keičiasi, bet žvejyba tęsiasi ištisus metus. Gal tik žiemą dėl oro sąlygų rečiau tenka šiam malonumui atsiduoti nei norėtųsi“, – apie aistrą užgimusią dar vaikystėje pasakojo pašnekovas.

Lietuvoje M. Urnikis labiausiai mėgsta žvejoti Kuršių Mariose, Nemune, mat šios vandenų didybės yra, kaip sako pašnekovas, arti namų ir po ranka. Todėl žūklauti stengiasi išvažiuoti kiekvieną savaitgalį.

„Mūsų krašte ežerų nėra, o iki Platelių ar Lūksto ežerų, kur taip pat mėgstu žūklauti, reikia važiuoti daugiau nei 100 kilometrų“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

Vyras neslėpė, žūklė – nepigi aistra. Tačiau pamišę dėl šio hobio išlaidų neskaičiuoja. Kartais kelionei į žūklės vietą išleidžiama daugiau, nei pagaunama žuvies.

Į žvejybą tik nesiskutus ir su auka Neptūnui

Dažnas žvejys po nesėkmingos žūklės pagalvoja, ką darė ne taip, o kitą kartą besiruošdamas į žvejybą pasikliauja liaudies išmintimi ir laikosi įvairių žvejybos prietarų.

M. Urnikis sako, kad prieš žvejybą negalima skustis barzdos, ir šios taisyklės jis laikosi ne tik dėl prietaro, bet ir dėl to, kad anksti išsiruošiant į žvejybą tiesiog nesinori užsiimti gražinimosi procedūromis.

„Žūklaujant būtinai reikia paaukoti auką Neptūnui – į marias įpilti 50 gramų alkoholio. Tokiu būdu pasveikini Neptūną, paprašai gero kibimo ir laimikio. Šio prietaro veiksmingumu esame įsitikinę, be šios aukos kibimo nebus“, – pasakojo pašnekovas.

Ragina nepamiršti saugumo ant ledo

Pašnekovas pastebi tendenciją, kad pastaruoju metu daugėja pamėgusių žvejybą dailiosios lyties atstovių. Anot M. Urnikio, tai dažniausiai moterys, kurios antrą arba trečią kartą ištekėjusios ir jau iš patirties žino kaip svarbu palaikyti darnius santykius šeimoje, atrasti bendrus pomėgius ir būti kartu su antra puse. Taip pat pasitaiko atvejų, kai į žūklės prekių parduotuvę ateina poros, kur moterys renkasi prekes žūklei, o vyrai apie žvejybą nieko neišmano.

UAB „Romada plius“ vadovas pastebi tendenciją, kad paskutiniu laikotarpiu Lietuvoje žmonės jau gali sau leisti įsigyti ir brangesnius reikmenis ar specialius drabužius žūklei.

Dabar prasideda poledinės žūklės sezonas, todėl žūklės mylėtojai turėtų nepamiršti saugaus elgesio ant ledo taisyklių.

Pašnekovas primena, kad parduotuvėje „Romada plius“ žūklautojai gali įsigyti neskęstančius drabužius, išsiskleidžiančias automatines gelbėjimosi liemenes ir panašias saugumą užtikrinančias priemones. Vyras neslėpė, kad pats yra septynis kartus skendęs, todėl ir kitus ragina nepamiršti privalomų saugos priemonių – smaigų, ir juos einant ledu laikyti ne rankinėje ar kuprinėje, o kabintis prie pirštinių.

Siūlo ne tik platų prekių asortimentą, bet ir ekspertų patarimus

UAB „Romada plius“ siūlo ne tik platų žūklės prekių asortimentą, bet ir ekspertų patarimus. Romada žūklės reikmenys fanatikams facebook paskyros nuotrauka
UAB „Romada plius“ siūlo ne tik platų žūklės prekių asortimentą, bet ir ekspertų patarimus. Romada žūklės reikmenys fanatikams facebook paskyros nuotrauka

O „Romada plius“ kompanijos tikslas yra – talkinti klientams, siekiant kad kiekviena jų išvyka į žūklę taptų maloniu laisvalaikio praleidimu. Be gerų žūklės įrankių, tinkamos aprangos, patikimos ekipuotės meškeriojimas šiandieną jau neįsivaizduojamas, todėl, įmonė siekia, kad meškeriotojai visa, kas reikalinga žūklei, rastų specializuotoje fizinėje arba internetinėje parduotuvėje.

Taigi parduotuvėje „Romada plius“ platus asortimentas ne tik įvairių kostiumų, kojinių, apatinių drabužių žūklautojams. Parduotuvės prekystalius pasiekia tik geriausią vardą turinčių japonų, vokiečių, anglų, suomių kompanijų gaminiai. Daugelis jų – inovatyvūs, atspindintys naujausius pasiekimus žūklės srityje produktai.

„Tai liudija, jog mes atidžiai sekame žūklės įrankių ir reikmenų rinką ir sudarome galimybes mūsų meškeriotojams išbandyti visas naujoves. Kad kiekvienam meškeriotojui būtų lengviau susikomplektuoti įrankius, masalus, jaukus, išsirinkti aprangą, jiems talkina mūsų konsultantai, o savaitgaliais – asociacijos „Meškeriokim kartu“ ekspertai, į kuriuos galima kreiptis elektroniniu paštu: info@romadaplius.lt arba feisbuke UAB Romada plius“, – teigė M. Urnikis. 

UAB „Romada plius“ vadovas atviravo, kad prekyba žūklės reikmenimis yra sudėtingas verslas, bet visą gyvenimą tuo užsiimant sunku net neįsivaizduoji ką kita būtų galima daryti.

„Žūklė, buvimas su gamta, įspūdžiai kuriuos patiri kai žuvis kimba, yra nepakartojami. Tokie dalykai neįkainojami ir nepakeičiami. Todėl gyvenimo ir verslo krypties keisti neketinu, nes tai mano darbas, gyvenimas ir hobis kartu“, – tikino M. Urnikis.