
Internetiniai „Netflix“ pokštai parodo, su kuo susiduria vartotojai
„Netflix“ yra puikiai žinoma kompanija, kurios paslaugomis naudojasi daugybė vartotojų, norėdami legaliai matyti įvairiausius filmus ir serialus. Tikriausiai daugelis ne sykį praleido smagias akimirkas su šeima, draugais, antrosiomis pusėmis ar tiesiog vieni, kol naudodamiesi „Netflix“ žiūrėjo susidomėjimą patraukusias ekranizacijas. Atrodo, jog ši platforma gali įtikti bet kokiam skoniui, nes siūlo platų žanrų pasirinkimą ir yra prieinama per visus išmaniuosius įrenginius.
Vargu ar reikia stebėtis, jog tokį didelį populiarumą turinti platforma sulaukė ne vieno juokingo memo. Juose parodoma daugeliui vartotojų pažįstama realybė, tad net neabejojame, jog kiekvienas skaitytojas patyrė nors dalį smagiuose internetiniuose pokštuose užfiksuotų akimirkų. Tad siūlome peržiūrėti, kokie smagiausi „Netflix“ memai šiuo metu sklando internete.
Pavyzdžiui, ar kada atkreipėte dėmesį į tai, kokie „Netflix“ rekomenduojami filmai yra siūlomi jūsų paskyroje? Kartais algoritmai gali suveikti taip juokingai, kad pažiūrėjus nekaltą animacinį filmuką bus rekomenduojama toliau žiūrėti kraują stingdantį siaubo filmą.
Net darosi smalsu, ką „Netflix“ rekomenduotų žiūrėti toliau. Galbūt po linksmo filmuko apie žaislus, vėliau siūlytų pasižiūrėti siaubo filmą su lėle žudike?
O jei niekada nesusidūrėte su rekomenduojamų filmų sąrašo neatitikimais, neabejotinai patyrėte kitą dažną problemą – kai vos paspaudus ant kokio nors filmo ar serialo, jį iš karto pradeda rodyti. Ir visai nesvarbu, jog tenorėjote perskaityti aprašymą ar patikrinti, ar yra įdėtas filmo anonsas.
Tą puikiai iliustruoja šis šmaikštus Tviterio vartotojo įrašas. Panašu, jog jam taip atsibodo automatiškai paleidžiami filmai ar jų anonsai pirmajame puslapyje, kad nusprendė tuo pasidalinti ir su kitais internautais. Ir tikrai – kodėl „Netflix“ mano, jog vartotojai gali norėti automatiškai paleidžiamų filmų, net nespėjus perskaityti jų aprašymų?
Beje, „Netflix“ pranešimai taip pat kartais virsta į gan juokingas situacijas. Štai vienas naudotojas pasidalino jam atsiųstu pranešimu, kuriame „Netflix“ rašė: „Geriausias pasirinkimas man: Tu“. Žinoma, iš tiesų „Tu“ tėra populiaraus serialo pavadinimas, tačiau vartotojas iš karto pajuokavo, jog tai yra „Netflix“ flirtas. O smagiausia tai, jog į šią žinutę atsakė pats „Netflix“: „Tiesiog bandau savo laimę“.
„Netflix“ naudotojai mėgsta pasijuokti patys iš savęs
Daugeliui „Netflix“ reiškia atpalaiduojančias, ramias akimirkas prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano. Kai kurie taip praleidžia net ne valandą ar dvi, o kone visą laisvadienį. Tad ne nuostabu, jog internete galima rasti šmaikščių paveikslėlių, kuriuose vaizduojami šios platformos naudotojai.
Pavyzdžiui, vienas internautas sugalvojo pajuokauti apie paveikslėlius, matomus prisijungus prie platformos. Tokią kreivą šypsenėlę nuspręsta uždėti ir žmogui, šmaikščiai parodant, kaip turėtų atrodyti filmų maratonui pasiruošęs vartotojas.
Beje, kalbant apie įvairių serialų ar filmų žiūrėjimą, daugelis veikiausiai yra gavę pasiūlymų iš savo draugų. Visada atsiras tokių, kurie mėgins įpiršti savo naujausius mėgiamus serialus ar filmus, nors galbūt jūs turite konkretų skonį ir net nesiruošiate keisti savo pomėgių ar peržiūrėti visus įmanomus kūrinius.
Tačiau tai tikrai ne bėda, nes užtenka apsimesti, jog pažiūrėsite draugo siūlomą variantą vėliau, o kol kas tiesiog įdėsite jį į savo sąrašą. Tuomet draugas liks laimingas, o jūsų sąrašas ir toliau tęsis iki begalybės, nes dauguma vartotojų taip ir neperžiūri visko, ką į jį įsideda. Beje, tame sąraše dažnai lieka nejudinami ne tik draugų pasiūlyti kūriniai, bet ir viskas, už ko kažkada užkliuvo jūsų pačių akys, tiesa?
Nors kartais draugai ima ir paklausia, ar patiko jų rekomenduotas filmas. O tada tampa išties sunku palaikyti pokalbį, nes akivaizdu, jog melavote. Bet tikriausiai draugai vis tiek nesupyks, nes ir patys ne sykį pasielgė panašiai kaip jūs.
Daug blogesnis variantas, kai už „Netflix“ mokate ne jūs, todėl tenka prisitaikyti prie žmogaus, iš kurio kišenės mėgaujatės šios platformos privalumais. Pavyzdžiui, galbūt ir jums, kaip šiam vartotojui, tenka taikstytis su niekam tikusiais brolio juokeliais ir apsimesti, kad jie juokingi? Nors imituoti isterišką juoką, lyg būtumėte išgirdę patį geriausią pasaulyje anekdotą, gali būti sunku, tačiau tikrai verta. Juk taip užsitikrinate dar bent mėnesį ar kelis nemokamo „Netflix“!
O pats įvairiausių serialų žiūrėjimas daugeliui veikiausiai kainavo ne vieną gyvenimo valandą. Ypač, kai vietoj į nugarą alsuojančių svarbių reikalų nusprendžiama prisėsti prie televizijos ekrano…
Tiesa, net ir šiuo atveju internautai moka pasijuokti patys iš savęs. Pavyzdžiui, vienas vartotojas šmaikščiai parašė: „Ramiai žiūriu „Netflix“. Prisimenu 8 egzaminus, 3 paskirtas užduotis ir prezentaciją. Žiūriu „Netflix“stresuodamas.“. Ir tai tikrų tikriausia tiesa! Nepaisant to, jog prisimename, kad laukia krūva neužbaigtų darbų, mes ir toliau dažnai juos atidėliojame, žiūrėdami seriją po serijos, filmą po filmo.
Iš tiesų, daugeliui vakaras su „Netflix“ asocijuojasi su idealiai ramia naktimi, valgant skanų maistą ir mėgaujantis įdomiais filmais. Kas gali būti geriau, ypač, kai jau pasieki tą amžių, kai nesinori naktimis trainiotis po įvairius vakarėlius?
Bet valandų valandos praleistos žiūrint kokį nors serialą iš tiesų palieka pėdsaką veide. Ir netgi gali išgąsdinti, kai užtemus ekranui akimirkai pamatai savo atspindį! Ypač, jei drabužiai nusėti užkandžių trupiniais, nešukuoti plaukai atrodo lyg buvote pakratyti elektros, o veide matyti kečupo dėmės ir didžiuliai, tamsūs ratilai po akimis.
Beje, ar pastebėjote, jog ne sykį su mielu noru vienu prisėdimu peržiūrėjote 10 serialo serijų, nors kiekviena iš jų trunka po valandą? Tačiau vargu ar tą patį darytumėte, jei platformoje aptiktumėte 10 valandų trukmės filmą. Bet jei jis suskaidytas į dešimt dalių – kodėl gi ne!
Nors taip įsijautę į žiūrėjimą, kai iš lovos pakylama tik nubėgti į tualetą ar atsinešti daugiau užkandžių, tikriausiai esate ne visada. Dažnai mūsų laiką atima socialiniai tinklai ir įvairios įdomios naujienos ar pokalbiai su draugais, todėl neretai koks nors filmas būna tarytum garsus fonas ir nieko daugiau. Na, bent jau iki to momento, kai suvokiate, kad pagaliau vyksta kažkas itin įdomaus ir akys vėl šokteli į ekraną.
Po ilgo žiūrėjimo net ir pats „Netflix“ paklausia, ar vis dar žiūrite šiuo metu paleistą serialą. Žinoma, jei atsakytumėte nuoširdžiai, veikiausiai ne vieną sykį atsakymas būtų neigiamas. Tačiau visi tie garsai nuveja šalin namų tylą, todėl ir toliau neišjungiate atsitiktinio šou. Nustebtumėte, kiek daug žmonių elgiasi lygiai taip pat!
Beje, kai kurie jau spėjo šmaikščiai pasiūlyti naują „Netflix“ kategoriją: „Paprasta sekti, kol aš visą laiką žiūriu į telefoną“. Prisipažinkite, juk tikrai ne sykį pasirinktumėte tokioje kategorijoje esančius kūrinius, tiesa?
„Netflix“ memai apie platformos veikimo aspektus parodo pliusus ir minusus
Pagrindiniai „Netflix“ trūkumai yra žinomi daugeliui ilgesnį laiką šia platforma besinaudojančių žmonių. Pavyzdžiui, dažnai ji siūlo vis tuos pačius kūrinius, paieška yra gan nepatogi, o tai, ką galima matyti vienoje šalyje nebūtinai bus siūloma kitoje valstybėje gyvenantiems vartotojams.
Tad kol vartotojas randa, ką galėtų pažiūrėti, neretai tiesiog ateina laikas miegoti ir platforma būna išjungiama, taip ir nepradėjus jokio filmo. Arba žiūrovas tiesiog pasiduoda ir nusprendžia, kad likusią vakaro dalį praleis spoksodamas į juokingus vaizdelius socialiniuose tinkluose.
Tačiau kai kuriais atvejais „Netflix“ sulaukia ir pelnytų pagyrų. Pavyzdžiui, daugeliui patiko ta akimirka, kai šioje platformoje atsirado galimybė automatiškai prašokti ilgą įžangą. Vienas vartotojas tokią funkciją netgi pavadino geresne už rato išradimą!
Kita „Netflix“ funkcija – įvairių filmų ar serialų siūlymas, net nurodant procentais, kiek šie kūriniai atitinka mūsų pomėgius. Platforma kartais būna tokia tiksli, kad žino mūsų pasirinkimus daug geriau nei mes patys, kai valandų valandas bandome išsirinkti, ką pažiūrėti. Tokiais atvejais išties kyla klausimas, kas ką žiūri – mes „Netflix“ ar „Netflix“ mus?
O kartais mus stebi ne tik platforma, bet ir visi kaimynai. Tiksliau, jie tikrai girdi, ką žiūrite, kai dėl tylaus dialogo tenka padidinti garsą, o atėjus kitai scenai, muzika ima baubti taip, kad kone dreba langai.
Gaila, kad tarp visų platformoje esamų funkcijų nėra tokių šmaikščių klaidų pranešimų kaip šie. Net neabejojame, kad daugeliui išties praverstų tokie perspėjimai, kurie neleistų pernelyg ilgai rinktis, žiūrėti netinkamus filmus netinkamu laiku ar tiesiog pernelyg daug tikėtis, žiūrint jau trečiąjį serialo sezoną.
Beje, tikriausiai jau girdėjote, jog „Netflix“ ruošiasi apmokestinti platformos naudojimą skirtingose vietose. Iki šiol platformą buvo galima naudoti bet kur, todėl daugelis mielai dalindavosi savo paskyromis. Apie tai buvo sukurtas ne vienas šmaikštus memas.
Dabartiniams paaugliams tikriausiai sunku įsivaizduoti, kaip atrodė gyvenimas be tokių platformų kaip „Netflix“. O viskas buvo daug sudėtingiau ir ne taip patogu, nes tekdavo pirkti ir kaupti diskus! Tad nepaisant to, jog dabartinės filmų žiūrėjimo platformos ne visada yra idealios, jos tikrai kur kas patogesnės ir praktiškesnės.
Juokingi memai apie filmų ir serialų žiūrėjimą atspindi mūsų kasdienybę
Siaubo filmų mėgėjai po išgalvoto, bet kraują stingdančio scenarijaus neretai sunkiai užmiega. Žinoma, yra vienetai žmonių, kurių tokie kūriniai visiškai neveikia, tačiau didesnė žmonių dalis vis tiek jaučiasi nejaukiai.
Bet ar pastebėjote, jog tie patys žmonės sėkmingai žiūri tikrą serijinių žudikų dokumentiką ir po to užmiega taip ramiai, lyg būtų klausęsi vakarinės pasakos? Tai atrodo visiškai nelogiška, bet kažkodėl daugelį žmonių labiau gąsdina išgalvoti, specialiaisiais efektais praturtinti filmai nei šiurpūs, realiai įvykę pasakojimai.
Kitas dalykas, kuris gali neduoti ramybės – palikti neatsakyti klausimai ar iki galo neišrutulioti santykiai. Prisipažinkite patys sau: kiek kartų smarkiai nusivylėte, kai pažiūrėjus atsitiktinį serialą ir jį pamilus, teko nuliūsti, nes jokio antro sezono tiesiog nėra ir nebus? Deja, taip nutinka pakankamai dažnai, nes daugybė serialų būna atšaukti arba niekada net nebuvo planuojama filmuoti papildomų sezonų.
Laimei, užkietėję „Netflix“ žiūrovai peržiūri tiek daug serialų, kad senesnės nuoskaudos greitai užsimiršta, radus naujus įdomius kūrinius. Tik kol atsiranda kitas sezonas, gali būti sunku prisiminti siužetą Ypač, jei sukurti tęsinį prireikė net poros metų! Tik kažkodėl daugelis užsispyrusiai žiūri naująjį sezoną ir bando iš paskutiniųjų sukti galvą, prisimenant, kas vyko anksčiau. O juk lengviausias kelias – tiesiog iš naujo pažiūrėti pirmąjį sezoną.
Bet jeigu serialas jau turi daug serijų ar sezonų, irgi susiduriama su problema. Kokia? Tampa sunku atsitraukti! Kai jau atrodo, kad užbaigus paskutinę seriją bus galima atsitraukti nuo ekrano, ir vėl įvyksta kažkas įdomaus ir tenka pratęsti žiūrėjimo maratoną.
Deja, kažkuriuo metu net ir patys ilgiausi serialai ateina į pabaigą. Tai gali būti išties liūdna akimirka, po kurios tenka ieškoti naujų serialų ar filmų. Kažkoks internautas tokį momentą sulygino su skausmingu išsiskyrimu.
O kiek tokių serialų išnaršėte po kaulelį naudodamiesi internetine paieška? Veikiausiai tikrai nors sykį ieškojote informacijos apie pagrindinius aktorius ir pasinėrėte į visas jų gyvenimo peripetijas. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, šitaip elgiasi tikrai nemažai žiūrovų.
Bet ką daryti tais atvejais, kai nori peržiūrėti konkretų filmą ar serialą, o jo platformoje tiesiog nėra? Arba žinai, kokios tematikos kūrinio norėtum, tačiau irgi nepavyksta nieko rasti. Deja, net ir galėdama pasiūlyti šimtus filmų „Netflix“ platforma tikrai ne sykį nuvylė daugybę žmonių. Platforma kartais bando ištaisyti savo spragas, siūlydama panašius filmus, tačiau daugeliu atvejų jie vis tiek būna ne tokie, kokių nori vartotojas.