Sakote kalbos apie LGBTQ+ vaikų neveikia? Štai ką vaikai daro viešose vietose

Suprasti akimirksniu
furries
Kailiniuočiai, arba angliškai „furries“ buriasi į bendruomenes ir dauguma save priskiria LGBTQ+ bendruomenei. Feisbuko nuotrauka.

Vaikai prekybos centruose imituoja gyvūnus

Ko gero visi, kurie bent kada nors yra neapdairiai leptelėję, kad „nieko prieš homoseksualus neturiu, bet ko jie taip afišuojasi“ yra atgal gavę krūvą moralų ir priekaištų, esą, kaip galima taip sakyti ir kad tos demonstracijos niekam nieko blogo nedaro. Sako, gėjų ir lesbiečių buvo visada, net tada, kai apie tai kalbėti buvo griežtai tabu. Esą viešas kalbėjimas nieko nekeičia, ir jei žmogus jau yra kitoks, tai kalbos nieko nepakeis. 

Ir štai jums nūdienos realija iš lietuviškų prekybos centrų – vaikai, prisisegę uodegas, užsidėję gyvūnų kaukes, pėdutes, imituoja gyvūnų elgesį viešai, prie suaugusių ir kitų vaikų. O dabar bandykime atspėti, kur jie tai pamatė ir kodėl nusprendė, kad toks nesusipratimas – tinkama demonstracija viešoje vietoje. 

Socialiniame vaizdo įrašų tinkle „TikTok“ pilna video medžiagos, kaip vaikai, apsirengę kaliniais žvėreliais „furry“ elgiasi kaip gyvūnai viešajame transporte, parduotuvėse, lauke, prekybos centruose, prie mažų vaikų žaidimų aikštelių. Vienas Dievas težino, kaip tokį reiškinį tėvai turi paaiškinti tose aikštelėse žaidžiantiems mažyliams.

Vaikai viešai naudoja fetišistinius motyvus?

Ir štai jums staigmena – jei kas nors manėte, kad tas apsirengimas kailiniu žvėreliu yra nekaltas žaidimas, turėsite nusivilti. Angliškai šis „judėjimas“ jei tai galima taip pavadinti, vadinamas „furry“ ir tai yra vienas iš fetišų. Kitaip sakant, reikalo esmė atkeliavo ne iš kur kitur, kaip iš miegamojo. Žinoma, pradžių pradžia buvo susijusi su komiksais, bet, sakykite ką norite, apsirengti supermenu tikrai mažiau keista, nei kalbančiu gyvūnu.

Na, o tie kailiniuočiai, vadinami „furry“, yra žmonės, kurie domisi antropomorfiniais gyvūnais arba gyvūnais, turinčiais žmogiškųjų savybių. Daugelis kailinių susikuria savo gyvūno charakterį, žinomą kaip fursona.

Nors kiekvienas fursonų pagrindas yra gyvūnas – šuo, katė, roplys, paukštis, laukinis gyvūnas ar net mitinė būtybė – jie vaikšto tiesiai, kaip ir žmonės, ir dažnai atrodo kaip animaciniai filmai. 

Kailiukų mėgėjai reprezentuoja savo fursoną per meną, rašymą, internetinę tapatybę arba kurdami „fursuits“, kurie yra įmantrūs kostiumai, vaizduojantys individo gyvūną. Kai kurie kailiniai kostiumai yra pilni kostiumai, o kiti yra daliniai, įskaitant gyvūnų ausis, uodegas ar pirštines.

Trečdalis kailiniuočių bendruomenės sakosi esantys heteroseksualai, bet jie penkis kartus dažniau identifikuojami kaip LGBTQ+ bendruomenės nariai. 

Na ir kailinės detalės ir žvėries elgsena tyrinėjama ir sekse. Mokslinis tyrimas atskleidė, kad tie kailiniuočiai seksualiai susijaudina fantazuodami, kad yra antropomorfiniai gyvūnai, nes jie dažnai keičia savo išvaizdą ir elgesį, kad taptų panašesni į antropomorfinius gyvūnus. Apklausus 334 kailiniuočius internete paaiškėjo, kad 84 proc. jų buvo ne heteroseksualūs, ir 99 proc. jų atsakė, kad apsirengimas kailiais ir kiti žmonės, apisrengę kailiukais, juos seksualiai jaudina. Vyriški kailiniai taip pat buvo linkę pranešti apie seksualinių pomėgių modelį, apimantį antropomorfinius gyvūnus. Tiek seksualinis potraukis antropomorfiniams gyvūnams, tiek seksualinis susijaudinimas, fantazuojant, kad yra antropomorfiniai gyvūnai, buvo beveik visuotiniai. Be to, kailiniai patinai buvo linkę seksualiai susijaudinti, fantazuodami apie tai, kad jie yra tos pačios rūšies antropomorfiniai gyvūnai, prie kurių juos seksualiai traukia, atsižvelgiant į lytį ir rūšį. 

Kitaip tariant, beveik visiems kailiniuotizmas yra tiesiog seksualinis fetišas.

Kailiniuočiai ginasi, kad su seksu tai nesusiję

Na, o tai, kad medicinos srities mokslininkai atliko tyrimus, kuriuose aiškiausia išvada, jog „furry“ judėjimas beveik visada siejamas su neaiškiais seksualiniais potraukiais, patys žmonės viešai sako, kad su seksu tai nesusiję. Jie tiesiog tokie. Jie tiesiog yra. Jie turi teisę rengti paradus, eiti į susitikimus, renginius, žvėriškai elgtis parduotuvėse ir viešajame transporte.

Nes… tokiais laikais gyvename, kai bet kokį kitokį elgesį turime priimti, jei nenorime būti apšaukti kokiais nors -fobais arba dar geriau, gauti administracinę bylą. 

Taigi patys kailiniuočiai sako, kad jie yra linkę sulaukti reakcijos apie save, kaip iškrypę fetišistai, nors iš tikrųjų subkultūra yra apie žaismingą pabėgimą ir susižavėjimą tuo, kas sieja žmones su gyvūnais.

„Furry fandom“, neaiški subkultūra, gali būti pelningas verslas, mat sukurti kailinio žvėries kostiumą gali tikrai brangiai kainuoti.

Vienam dizainui gali prireikti iki 200 darbo valandų ir jį galima parduoti už tūkstančius dolerių. Verslas taip pat seka sezonines tendencijas: vienais metais – neoninės spalvos, kitais – rūsčiai atrodantys personažai. Vieną sezoną visi norėjo būti kinkiniais šunimis haskiais. 

Meistrė kailinių kostiumų kūrėja Sarah Dee du kartus per metus išskrenda ieškoti kailių, kruopščiai renkasi 5000 JAV dolerių vertės kailių ir iš jų siuva kostiumus, kad įgyvendintų kailių gerbėjų fantazijas visame pasaulyje.

Menagerie Workshop Dee, vienos moters kailinių kostiumų imperija, siūlo visą kailinių drabužių spektrą – nuo ​​mėgėjų, turinčių porą ausų ar uodegą, iki gyvenimo būdo mėgėjų, kurie mėgaujasi vaidmenimis, tokiais kaip gyvuliškas elgesys visą dieną, įskaitant šėrimą, glostymą, kasymasi ir pan. 

Iki šių dienų Dee sukūrė daugiau nei 300 „fursonų“ (pūkuotų asmenybių), įskaitant Baltoro the Fox, tikrovišką taksidermiškomis akimis, rankomis formuotomis silikoninėmis letenėlėmis, snukiu ir skaitmeninėmis užpakalinėmis kojomis.

„Žmones traukia tai, kad jie gali sukurti šį personažą, kuris yra geresnė jų pačių versija“, – aiškina ji. „Smagu tiesiog kvailioti, pasitelkti vaizduotę. Kad nereikėtų prisitaikyti prie to, ką žmonės galvoja, yra būti suaugusiu“.

Dvasinis gyvūnas, fursona, gali būti beveik bet kokia tikra ar mitologinė būtybė, su kuria asmuo jaučia ryšį. Šunys ir didelės katės niekada neišeina iš mados, nors hibridai, tokie kaip „folves“ (lapė + vilkas) ir „drynx“ (drakonas + lūšis), populiarėja.

Kas savaitę į rinką ateina nauji kostiumų kūrėjai, o kailiniai kostiumai tampa vis tobulesni: už papildomą mokestį gali judėti žandikauliai, raibuliuoti uodegos, akys šviečia LED lemputėmis. Nėra dviejų vienodų kūrinių, nors daugumą galima skalbti skalbimo mašinoje ir išlaikyti blizgesį keliais brūkštelėjimais su augintinio šepetėliu.