Screen Actors Guil, SAG, apdovanojimai sidėjo daugiau taškų ant i, laukiant „Oskarų“ nakties
Apdovanojimų sezonui įsibėgėjus kinomanai pradeda spėlioti kas gaus daugiausiai statulėlių ir kas laimės pagrindinius apdovanojimus tokiose ceremonijose kaip SAG ir „Oscars“. Sekmadienio vakarą kino mėgėjai susirinko prie ekranų ir stebėjo aktorių gildijos apdovanojimus SAG.
Vieni dėl raudonojo kilimo transliacijos ir akių ganymo į aktorių demonstruojamas madas bei makiažą, o kiti dėl ekspertų paskirtų apdovanojimų. Tačiau žmonės visame pasaulyje laukia šios nakties visus metus. Šiemet apdovanojimų sezonas yra kiek apkartintas geopolitinės situacijos pasaulyje.
Vieni gedi dėl JAV prezidento pasikeitimo, nes šiuos rinkimus laimėjo įvairiai vertinamas D. Trumpas, kiti negali ramiai švesti žinodami, kad Ukrainoje ir Gazoje konfliktai nesiliauja. Tačiau Kalifornijos valstijos gyventojai, įžymybės ir būtent didelė dalis aktorių, gedi namų, bendruomenių ir artimųjų, kurių neteko po gamtinių gaisrų Los Andžele.
Sekmadienį vykusiuose Ekrano aktorių gildijos (SAG) apdovanojimuose triumfavo „Konklava“, todėl likus savaitei iki „Oskarų“ įteikimo varžybos pagavo įkarštį[1]. Popiežiaus atrankos drama pelnė pagrindinį prizą, geriausio aktorių ansamblio apdovanojimą. Taip filmas tik labiau sustiprino spėjimus, kad „Oskaras“ keliaus būtent jiems. Praėjusią savaitę BAFTA apdovanojimuose juosta irgi laimėjo geriausio filmo titulą.
T. Chalamet tapo jauniausiu vyru, pelniusiu geriausio pagrindinio aktoriaus apdovanojimą
Tarp kitų bepasikartojančių nugalėtojų ir aiškių favoritų buvo Demi Moore ir Timothée Chalamet, kurių šansai į „Oskarų“ apdovanojimus sustiprėjo. D. Moore pergalė geriausios aktorės kategorijoje už filmą „The Substance“ reiškia dar vieną posūkį konkurencinėje kovoje. Aktorė jau laimėjo „Auksiniuose gaubliuose“.
D. Moore padėkos kalboje pabrėžė savo pirmosios SAG kortelės, kurią ji gavo būdama 15 metų, svarbą. „Ji suteikė man prasmę, tikslą ir kryptį“, sakė ji. „Esu labai dėkinga, kad per tiek metų galėjau ir toliau bandyti, kartais pavyksta, kartais nepavyksta, bet sugebėjau nesustoti.“
T. Chalamet pergalė geriausio aktoriaus kategorijoje už Bobo Dylano vaidmenį filme „Visiškai nepažįstamas“ buvo netikėta, nes jis aplenkė Adrieną Brody, dažną apdovanojimų sezono nugalėtoją. T. Chalamet yra vienas perspektyviausių šių laikų aktorių, kurio populiarumas vis auga. Būdamas 29 metų, T. Chalamet yra jauniausias aktorius gavęs šį apdovanojimą[2].
T. Chalamet savo padėkos kalboje pasidalijo giliu ryšiu, kurį jaučia su Bobo Dylano vaidmeniu, ir pripažino, kad penkerius su puse metų atsidavė legendinio muzikanto portretui. „Tiesa ta, kad aš iš tikrųjų siekiu didybės“, sakė Chalamet, dar labiau pabrėždamas, kokią įtaką jam padarė šis vaidmuo. „Tai to nereiškia, bet tai šiek tiek daugiau degalų, šiek tiek daugiau amunicijos nesustoti.“
Timothée Chalamet greitai tapo vienu garsiausių Holivudo aktorių, pelnęs pripažinimą už išskirtinį talentą įvairiuose vaidmenyse. Didelio dėmesio sulaukė dėl savo proveržio filme „Vadink mane savo vardu“ (Call Me by Your Name, 2017), už kurį buvo nominuotas „Oskarui“ kaip geriausias aktorius ir tuo metu jau tapo trečiu jauniausiu aktoriumi istorijoje, pelniusiu šią garbę.
Jo sėkmė tęsėsi ir po reikšmingų vaidmenų filmuose „Lady Bird“ (2017 m.) ir „Gražus berniukas“ (2018 m.), už pastarąjį jis buvo nominuotas „Auksiniam gaubliui“ už geriausią antraplanį vaidmenį. T. Chalamet karjera dar labiau pakilo suvaidinus filmuose „Mažos moterys“ (Little Women, 2019) ir „Kopa“ (Dune, 2021). Pastarasis pademonstravo jo įvairiapusiškumą ir įtvirtino jo, kaip pagrindinio aktoriaus, statusą. Nors pagrindinių apdovanojimų už šį vaidmenį jis negavo
Jo gebėjimas sklandžiai keisti vaidmenis tiek nepriklausomuose filmuose, tiek populiariose juostose pelnė jam daugybę apdovanojimų, įskaitant Ekrano aktorių gildijos apdovanojimus, BAFTA nominacijas ir gausybę kritikų liaupsių. 2019 m. Venecijos kino festivalyje jis pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą už Henriko V vaidmenį filme „Karalius“.
Juosta apie popiežiaus rinkimus toliau šluoja apdovanojimus: prognozuojamas ir Oskaras
2025 m. SAG apdovanojimuose juostai „Conclave“ atskirose kategorijose buvo palyginti rami naktis, tačiau galiausiai pavyko gauti prestižinį geriausio ansamblio apdovanojimą. Tai turėtų padėti pagerinti filmo šansus tapti geriausiu filmu 2025 m. „Oskaruose“ po to, kai 2025 m. BAFTA apdovanojimuose jis laimėjo geriausio filmo apdovanojimą[3].
Juosta 2025 m. „Critics Choice“ apdovanojimuose pelnė geriausio aktorių ansamblio apdovanojimą, o „Auksiniuose gaubliuose“ gavo geriausio scenarijaus apdovanojimą. Britų aktorius Ralphas Fiennesas priėmė „Konklava“ ansmabliui suteiktą apdovanojimą, dėkodamas režisieriui Edvardui Bergeriui už „suvokimą, įžvalgą ir rūpestį“.
R. Fienneso kolegė filme apie popiežiaus rinkimus, Isabella Rossellini anksčiau palinkėjo popiežiui Pranciškui greitai pasveikti po plaučių uždegimo diagnozės, pažymėdama, kad filmo aktoriai galvoja apie jį. Vakare, kupiname aktorių bendruomenės švenčių, R. Fiennesas svarstė apie bendradarbiavimo svarbą: „Mes pripažįstame didžiulę bendruomenės svarbą mūsų darbe ir pasaulyje.“
Nors „Konklava“ negavo kitų apdovanojimų, pergalė pagrindinėje kategorijoje tvirtai pozicionuoja ją prieš „Oskarus“. Varžybos dėl geriausio filmo SAG apdovanojimuose šiemet buvo nenuspėjamos, nes kitas svarbias pergales iškovojo filmai „Brutalistas“, „Emilija Perez“ ir „Anora“, o dabar prie jų prisideda ir „Konklava“.
Mažiau žinomas Kulkinų šeimos sūnus gali gauti net ir „Oskarą“
Tikriausiai nėra nežinančio klasikinio Kalėdų filmo „Vienas namuose“ ir pagrindinio aktoriaus Makaulio Culkino. Jis neseniai gavo ir pelnytą žvaigždę Holivudo alėjoje. Tačiau jo jaunesnieji broliai irgi sėkmingai keliauja aktorystės keliu. Geriausio antro plano aktoriaus kategorijoje šiemet sužibėjo Kieranas Culkinas. Jis buvo pripažintas nugalėtoju už vaidmenį filme „Tikras skausmas“, kuriame jis suvaidino vieną iš dviejų pusbrolių, keliaujančių per Lenkiją pagerbti savo močiutės.
„Ačiū Sag-Aftrai už šį neįtikėtinai sunkų apdovanojimą“, juokavo K. Culkinas, pripažindamas garbę nuoširdžia padėka režisieriui ir juostos partneriui Jesse’iui Eisenbergui ir jo seseriai Hallie už tai, kad pasiūlė jį šiam vaidmeniui.
Stiprus ir išskirtinis K. Culkino vaidmuo jam pelnė platų pripažinimą, įskaitant BAFTA, Auksinį gaublį, Kritikų pasirinkimo apdovanojimą ir „Independent Spirit“ apdovanojimą. Dabar, artėjant 2025 m. „Oskarų“ apdovanojimams, K. Culkinas gavo SAG apdovanojimą ir tapo ne tik pretendentu, bet ir favoritu[4].
Jo kolegos nominantai, tarp kurių yra ir serialo „Palikimas“ (Succession) kolega Jeremy Strong, gali tekti pripažinti išskirtinį K. Culkino darbą filme „Tikras skausmas“ (A Real Pain). Intensyvėjant lenktynėms dėl „Oskaro“ apdovanojimų, šios pergalės SAG apdovanojimuose dar labiau padidino artėjančių kovo 2 d. vyksiančių „Oskarų“ apdovanojimų laukimą.
„Wicked“ efektas: nominacijų gausa negarantuoja apdovanojimo
Zoe Saldaña toliau dominavo antrojo plano aktorės kategorijoje už vaidmenį ispanų kalba sukurtame miuzikle „Emilia Pérez“ apie meksikiečių narkotikų baroną, kuris keičia lytį. „Didžiuojuosi, kad priklausau sąjungai, kuri leidžia man būti tuo, kas esu“, sakė Z. Saldaña. „Tikiu, kad kiekvienas turime teisę būti tuo, kas esame, o Emilia Pérez yra apie tiesą ir meilę. Aktoriai dabar labiau nei bet kada anksčiau turi pasakoti istorijas, kurios yra gražios, verčiančios susimąstyti ir kurios gyvena meno laisvės spektre.“
Nepaisant didelio filmo pasisekimo ir gerbėjų palaikymo, juostai prognozuojami apdovanojimai nebuvo išdalinti. Nors „Wicked“ pirmavo nominacijose, iš SAG apdovanojimų grįžo tuščiomis rankomis, o „Anora“, geriausio filmo favoritė, taip pat nesugebėjo pakartoti neseniai iškovotų pergalių.
Jamie Lee Curtis paskelbė geriausio aktoriaus riboto metražo seriale nugalėtoją juokaudama: „Ir apdovanojimas atitenka žmogui, kuris Auksinių gaublių apdovanojimuose man padovanojo Kovidą… Colinui Farrellui.“ „Kaltas,“ juokėsi C. Farrellas, žengdamas į sceną ir tęsė „bet Brendonas Gleesonas man jį davė, todėl tiesiog skleidžiau meilę.“
Atsiimdamas trofėjų už serialą „Pingvinas“, C. Farrellas sakė, kad buvimas aktoriumi reiškia, jog „negali iki galo suaugti; turi išlaikyti gyvą vaiko svajonę ir bandyti išsiaiškinti, ką reiškia būti žmogumi“. Jis pridūrė: „Skamba nuvalkiotai, bet mes visi esame antraplaniai aktoriai. Dideli vaidmenys atitenka pagrindiniams, o mažesni antraplaniams ir statistams, bet mes visi palaikome vieni kitus.“
Britų aktorė Jessica Gunning laimėjo už persekiotojos Martos vaidmenį juostoje „Mažasis elniukas“. „Jaučiuosi kaip laimingas zuikis, kad esu šioje salėje, o ką jau kalbėti apie nominaciją“, sakė ji. Apmąstydama savo darbo industrijoje pradžią, J. Gunning papasakojo, kaip susikūrė vizijų lentą, kurioje pavaizduotos tokios įkvepiančios asmenybės kaip Cate Blanchett, Kathy Bates ir Jodie Foster. „Todėl šiandien būti įrašytai šalia jų man reiškia daugiau, nei galiu išreikšti“, pridūrė ji.
„Šogūnas“ dominavo televizijos dramų kategorijose, o jo žvaigždės Hiroyuki Sanada ir Anna Sawai pelnė individualius apdovanojimus. „Labai džiaugiuosi, bet kartu ir šiek tiek liūdžiu, nes tai tikriausiai paskutinis kartas, kai galiu švęsti darbą su jumis, vaikinai“, sakė A. Sawai. Geriausiu komedijos serialu tapo „Tik žmogžudystės pastate“ (Only Murders In The Building), o Selena Gomez, atsiimdama apdovanojimą, išreiškė šoką. „Esu tokia dėkinga, scenaristams, visi to nusipelnė, grąžinsiu tai į Niujorką penktajam sezonui.“
Ceremonijoje, kurią vedė „Niekas to nenori“ žvaigždė Kristen Bell, taip pat buvo pagerbti Los Andželo ugniagesių departamento darbuotojai už didvyrišką tarnybą per neseniai mieste kilusius gaisrus.
Aktorė Jane Fonda buvo pagerbta apdovanojimu už viso gyvenimo nuopelnus. Savo padėkos kalboje ji kalbėjo apie savo meilę aktorystei ir profsąjungų svarbą teikiant paramą, bendruomenę ir galią. „Neturime izoliuotis, turime likti bendruomenėje, padėti pažeidžiamiems ir rasti būdą, kaip kurti įkvepiančią ateities viziją.“