
„Robinhood“ akcijų ir kriptovaliutų mainų bendrovė siekia tapti įvairias finansines paslaugas siūlančia platforma
„Robinhood“ pristato banko sąskaitas, kurios fiziškai pristatys grynuosius „tiesiai prie jūsų durų“. „Gold“ prenumeratoriai dar šiais metais galės užsiregistruoti įprastai arba taupomajai sąskaitai susikurti per „Robinhood“.
„Robinhood“ pradėjo kaip paprasta akcijų prekybos platforma, pristatyta 2013 m., siekiant padaryti investavimą prieinamesnį paprastiems žmonėms, siūlydama prekybą be komisinių mokesčių. Iš pradžių ji buvo orientuota į jaunus, technologijas išmanančius vartotojus, kurie norėjo lengvai ir pigiai investuoti į akcijas per mobiliąją programėlę.
Laikui bėgant, „Robinhood“ išaugo į daug platesnę finansinių paslaugų platformą, dabar siūlančią ne tik akcijų, bet ir kriptovaliutų prekybą, taupymo sąskaitas bei kitas investavimo galimybes. Šiandien tai yra viena iš populiariausių platformų JAV, pritraukianti milijonus vartotojų.
Bendrovė žengia dar vieną žingsnį link pilnateisės finansinių paslaugų teikėjos statuso[1]. Trečiadienį „Robinhood“ paskelbė apie visiškai internetinę bankininkystės platformą, kuri šį rudenį „Robinhood Gold“ prenumeratoriams pasiūlys atsiskaitomąsias ir taupomąsias sąskaitas.
Platforma, padėsianti vartotojams atsiriboti nuo tradicinių bankų
Naujoji platforma, pavadinta „Robinhood Banking“, leis vartotojams valdyti savo sąskaitas, siųsti ir gauti pinigus per „Robinhood Credit Card“ programėlę. Ji netgi kompensuos fizinių filialų trūkumą, fiziškai pristatydama grynuosius pinigus „pagal poreikį tiesiai prie jūsų durų“.
Kol kas nėra daug detalių, kaip tai veiks, tačiau „Robinhood“ teigia, kad „aprėptis priklauso nuo geografinės vietos“. „Robinhood Banking“ žada 4 proc. metinę procentinę grąžą (APY) ir FDIC draudimą iki 2,5 mln. dolerių sąskaitoms.
Bendrovė pažymi, kad, kadangi pati nėra FDIC draudžiama banko įstaiga, ji siūlo „perleidžiamąjį“ draudimą, kurį teikia FDIC narys „Coastal Community Bank“. Pasak FDIC, perleidžiamasis draudimas reiškia, kad žmonių lėšos yra draudžiamos jas laikant „FDIC draudžiamame banke per trečiąją šalį“.
Paslauga startuos su individualiomis ir bendromis banko sąskaitomis, taip pat bus galimybė kurti vaikų sąskaitas. Deepakas Rao, „Robinhood Money“ generalinis direktorius ir viceprezidentas, teigia, kad platforma sukurta „spręsti daugelį tradicinių bankų keliamų iššūkių“.
„Robinhood“ pristato ir naują turto valdymo platformą „Robinhood Strategies“
Bendrovė vartotojams siūlo daugiau atnaujinimų nei tik banko sąskaitos funkcija. „Robinhood Strategies“ suteiks prieigą prie pavienių akcijų ir biržoje prekiaujamų fondų (ETF) derinio, kurie „yra aktyviai valdomi, siekiant pasiūlyti daugiau galimybių“. Fondų valdymo mokestis siekia 0,25 proc. per metus, o „Robinhood Gold“ nariams taikoma 250 dolerių metinė riba[2].
„Robinhood Strategies“ jau dabar prieinama „Robinhood Gold“ nariams, o kitą mėnesį taps pasiekiama visiems klientams. „Robinhood Gold“ yra bendrovės prenumeratos programa, kainuojanti 5 dolerius per mėnesį (arba 50 dolerių per metus), siūlanti tokias funkcijas kaip maržinis investavimas ir didesni momentiniai indėliai.
Vėliau šiais metais „Robinhood“ taip pat planuoja pristatyti dirbtinio intelekto pagrįstą investavimo įrankį „Cortex“, skirtą „Gold“ prenumeratoriams. Šis įrankis teiks rinkos analizes ir įžvalgas, pavyzdžiui, kodėl tam tikros akcijos kyla ar krenta, bei kokias akcijas verta apsvarstyti prekybai.
Bėgant metams „Robinhood“ iš paprastos investavimo programėlės virto visapusišku finansų centru vartotojams. 2024 metais bendrovė pristatė kreditinę kortelę, siekdama paskatinti žmones laikyti savo pinigus „Robinhood“ ekosistemoje, kurioje dabar jie galės ne tik kaupti ir išsiimti grynuosius, bet ir investuoti per programėlę.