Suprasti akimirksniu
  • 77.lt siūlo geriau pažinti kiekvieną kandidatą į prezidentus
  • Svarbiausi R. Žemaitaičio biografijos akcentai: teisininkas, kuris anksti pasuko į politiką
  • Svarbiausios politinės gairės ir citatos
  • R. Žemaitaičio asmeninio gyvenimo detalės: užkietėjęs medžiotojas ir žvejys, verslauti pradėjo dar paauglystėje
Šaltiniai
R. Žemaitaitis
R. Žemaitaitis. ELTA nuotrauka

77.lt siūlo geriau pažinti kiekvieną kandidatą į prezidentus

Iki Lietuvos prezidento rinkimų likus vos kelioms dienoms, kandidatai toliau bendrauja su visuomene ir rinkėjais, pristatinėja savo rinkimines programas bei vizijas, dalyvauja debatuose.

Visa tai yra prezidentinės rinkiminės kampanijos dalis, kuria kiekvienas kandidatas siekia dar neapsisprendusį rinkėją patraukti savo pusėn.

O neapsisprendę rinkėjai taip pat aktyviai domisi informacija apie kandidatus: susipažįsta su jų biografijos ir karjeros faktais, domisi išsilavinimu, politine priklausomybe ar net finansais.

Tačiau ne mažiau nei kandidatų politinės karjeros ar ideologijos vingiai, eilinį rinkėją domina ir jų šeimyninė padėtis, jaunystės dienos, net hobiai. Siekiant palengvinti dar neapsisprendusio rinkėjo pasirinkimą, į kiek kitokią pažintį su kandidatais į prezidento postą kviečiame ir mes.

77.lt pradeda straipsnių ciklą, kuriame apžvelgsime visų aštuonių kandidatų į prezidentus asmenybės paveikslus, taip siekdami palengvinti vis dar nepasirinkusių, už ką gegužės 12 d. atiduoti savo balsą, piliečių apsisprendimą.

Šį straipsnių ciklą jau pradėjome susipažindami su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatu Giedrimu Jeglinsku. Antrojoje straipsnių ciklo dalyje rinkėjus supažindiname su Darbo partijos iškeltu kandidatu Andriumi Mazuroniu.

Trečiojoje dalyje pristatėme perrinkimo siekiantį dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą, o ketvirtojoje dalyje pakvietėme į pažintį su konservatorių kandidate Ingrida Šimonyte.

Penktojoje straipsnių ciklo dalyje 77.lt pasiūlė geriau pažinti savarankiškai save išsikėlusį kandidatą Eduardą Vaitkų, o šeštojoje dalyje siūloma artimiau pažvelgti į taip pat savarankiško kandidato, teisininko ir profesoriaus Igno Vėgėlės gyvenimą bei karjerą.

Septintojoje dalyje pristatėme Laisvės partijos iškeltą kandidatą Dainių Žalimą, o šioje, jau paskutinėje straipsnių ciklo dalyje kviečiame į pažintį su Remigijumi Žemaitaičiu.

Kandidatas į prezidentus R. Žemaitaitis. Asmeninio archyvo nuotrauka
Kandidatas į prezidentus R. Žemaitaitis. Asmeninio archyvo nuotrauka

Svarbiausi R. Žemaitaičio biografijos akcentai: teisininkas, kuris anksti pasuko į politiką

Kandidatas į prezidentus R. Žemaitaitis gimė 1982 m. Šilutėje. 2000 m. jis baigė Šilutės 1-ąją gimnaziją ir pasirinko teisės studijas.

2000–2005 m. Vilniaus universiteto Teisės fakultete R. Žemaitaitis studijavo teisę ir baigė vienpakopes teisės studijas, įgijo teisės magistro laipsnį, specializuojantis komercinėje teisėje[1]. Be gimtosios lietuvių, R. Žemaitaitis dar moka anglų ir rusų kalbas.

2002–2005 m. R. Žemaitaitis dirbo UAB „Dervira“ juristu, o 2004 m. trumpai ėjo ir Vyriausiosios rinkimų komisijos teisininko pareigas. 2003-2004 m. jis taip pat dirbo Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme civilinių bylų skyriuje, 2004-2007 m. Vilniaus apygardos teisme pirmininko padėjėju[2].

R. Žemaitaitis susitinka su rinkėjais. Asmeninio archyvo nuotrauka
R. Žemaitaitis susitinka su rinkėjais. Asmeninio archyvo nuotrauka

Į politiką pasuko 2008-2009 m., kai Vilniaus miesto savivaldybėje kurį laiką ėjo mero Juozo Imbraso patarėjo pareigas, o nuo 2009 m. buvo Europos Parlamento (EP) narių Rolando Pakso ir J. Imbraso patarėjas. Tais pačiais metais jis tapo partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilalės skyriaus pirmininku, šias pareigas ėjo iki pat 2016 m.

2011 m. R. Žemaitaitis tapo Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariu, 2016–2020 m. ėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pareigas, 2020–2022 m. buvo partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas. 2024 m. jis įkūrė naują partiją „Nemuno aušra“ ir tapo jos pirmininku, taip pat atsisakė seimo nario mandato.

R. Žemaitaičio biografija. 77.lt lentelė
R. Žemaitaičio biografija. 77.lt lentelė

Svarbiausios politinės gairės ir citatos

Savo rinkiminėje programoje R. Žemaitaitis daug dėmesio skiria valdžios „išjudinimui“: teigia, kad laimėjęs rinkimus taptų uraganiniu prezidentu, daugiau dėmesio skirtų vidaus politikai, o užsienio politikoje vadovautųsi kompromisais[3]. Kandidatas pasisako už lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą, tačiau prieštarauja tos pačios lyties žmonių santuokai, prieštarauja Stambulo konvencijos ratifikavimui ir visuomenėje prieštaringai vertintai ir mokyklose įdiegtai Gyvenimo įgūdžių programai.

Įsiminti galėjusios kandidato citatos:

„Su šia valdžia nutiko panašiai kaip su pienu – jei dar nepradarei pakelio, gali būti, kad jis nesugedo, nors galiojimo laikas baigėsi“, – sakė R. Žemaitaitis[4].

„Konservatorių užsienio politikos erkės pabudo iš po žiemos miego! Pagaliau pavyko atkreipti dėmesį į galutinai sumautą konservatorių užsienio politiką!“, – kandidatas pasisakė apie dabartinę valdžią[5].

„Labai gerai – per 34 metus, galų gale, Žemaitaitis sulaukė to momento, kad jo vardu visa savaitė bus. Super“, – ironiškai kalbėjo R. Žemaitaitis apie diskusijas seime dėl jo apkaltos[6].

„Krepšinis, leisiu sau pajuokauti, yra Lietuvos pornografija“, – yra juokavęs R. Žemaitaitis[7].

R. Žemaitaitis laisvalaikiu. Asmeninio archyvo nuotrauka
R. Žemaitaitis laisvalaikiu. Asmeninio archyvo nuotrauka

R. Žemaitaičio asmeninio gyvenimo detalės: užkietėjęs medžiotojas ir žvejys, verslauti pradėjo dar paauglystėje

R. Žemaitaitis yra vedęs, drauge su žmona Živile augina du sūnūs: Vakarį ir Jorį, namuose gyvena ir Veimaranerių veislės šuo vardu Kalipsas. Politikas ir jo šeima gali pasigirti įspūdingais namais šalia Neries upės kranto, būstą šeima turi ir saulėtoje Ispanijoje. Vis dėlto, pats R. Žemaitaitis teigia, kad jokie turtai negali atstoti šeimos, o tai jis ypač pajuto, kai prieš keletą metų neteko savo mamos, su kuria buvo ypač artimas.

„Mano mama mirė nuo kovido, o buvo labai turtinga moteris. Kai ateina liga, už tuos pinigus nieko nenusipirksi. Jo, buvo didelis ryšys, nesvarbu, ar mama, ar tėvas, kol netenki, tol nesupranti, o kai netenki, tada pradedi vertinti, ko nepasakei, ko neišgirdai ir tada supranti, kad tas gyvenimas yra be proto trumpas“, – yra teigęs R. Žemaitaitis[8].

R. Žemaitaitis keliaudamas. Asmeninio archyvo nuotrauka
R. Žemaitaitis keliaudamas. Asmeninio archyvo nuotrauka

Kaip žiniasklaidai yra teigęs pats kandidatas, jo šeima maitinasi iš gamtos. R. Žemaitaitis yra užkietėjęs medžiotojas, grybautojas, žvejys, sodininkas ir daržininkas, šiems savo pomėgiams ir maisto gamybai, kai tik gali, skiriantis daug laiko. R. Žemaitis augina elnius, danielius, mėsinius galvijus, paukščius, antis, žąsis, teigia, kad nemažą dalį gyvulių parduoda, pats kartais gamina dešras, dešreles, mėsas, vyniotinius.

„Aš visą gyvenimą tą dariau, mūsų šeima visada gyveno ūkiškai. Tarybiniais laikais auginome 20 kiaulių, nors tai buvo kaip ir nelegalu. Buvome tokie, kaip sakoma, spekuliantai. Bet išgyvenome, nors gyvenome labai sunkiai“, – yra teigęs jis.

R. Žemaitaitis yra pasakojęs, kad savo verslą pradėjo nuo audinių ir nutrijų: kai buvo 14-likos metų, jau turėjo 241 nutriją, už vieną juodo kailio nutrijos patelę gaudavo 120–150 litų ir netrukus surinko tiek pinigų, kad Vilniuje, Antakalnyje, nusipirko butą ir studijų metais jau gyveno jame.

„Nutrijas pats užmušdavau ir pats lupdavau, tai man pigiau išeidavo, tik kailį išdirbdavo toks mūsų amžiną atilsį kaimynas. Rusai, kazachai tą kailį velniškai vertindavo ir pirkdavo. Ką uždirbau, pamenu, investavau į aliuminio, šiferio lakštus. Pirkdavau po 4 dolerius, parduodavau už 16–17 dolerių“, – sakė kandidatas apie savo verslumą.

Vis dėlto, net ir paauglystėje jis teigė, kad buvo neramus ir aktyvus, pripažino, kad pastabos jį lydėjo nuo darželio ir mokyklos laikų.

„Vilniaus universitete Teisės fakultete, deja, nelabai buvo galima daug kalbėti. Bet mokykloje šios pastabos buvo numeris vienas pas mane. Dar pamenu, kad pažymių knygelės buvo popierinės, mokytoja galėjo raudonai įrašyti pastabą. Jau ten gale vietų pastaboms dažniausiai nebelikdavo“, – pasakojo R. Žemaitaitis[9].

Jis pridūrė – už fiziką yra gavęs ir kuolą. Tiesa, ne už mokymąsi, bet už „siutimą“. O prisimindamas savo pasirinkimą siekti teisininko kelią, R. Žemaitaitis teigė, jog iš pradžių aš buvo pasirinkęs mediciną ir norėjo tapti stomatologu, bet pagalvojo, kad jei taptų gydytoju ir atsitiktų nelaimė, neišlaikytų šeimos, o būdamas teisininku, ir be rankos ar kojos galėtų dirbti bei užsidirbti.