Suprasti akimirksniu
  • D. Tuskas: Lenkija atsakinga ne tik už savo, bet ir už visos Europos gynybą
  • Lenkija tapo Europos širdimi
Šaltiniai
D. Tuskas
Lenkijos premjeras D. Tuskas. ELTA nuotrauka

D. Tuskas: Lenkija atsakinga ne tik už savo, bet ir už visos Europos gynybą

Nuo Lenkijos priklauso visos Europos saugumas, pareiškė ministras pirmininkas Donaldas Tuskas. Taip apie Lenkijos vietą ir vaidmenį Europoje bei pasaulyje D. Tuskas pasisakė šaliai rengiantis gegužės 1 d. minėti 20-ąsias įstojimo į Europos Sąjungą (ES) metines. 

„Nebėra taip, kad Vakarai turėtų ginti mus nuo kokios nors grėsmės, ypač kylančios iš Rytų, nes mes ir esame Vakarai“, – sakė jis. 

D. Tusko teigimu, „mes tapome stipria valstybe, stipria ir išmintinga tauta“, atsakinga ne tik už Lenkijos, bet ir visos Europos gynybą.

Lenkija tapo Europos širdimi

Lenkijos premjeras D. Tuskas taip pat pridūrė, kad 20 metų ES nėra finišo linija ir kad Lenkija dabar turi išlaikyti savo vietą Europoje ir pasaulyje. 

„Turime kiekvieną dieną rūpintis Europa ir savo vieta Europoje, Vakarais, NATO, – pabrėžė jis. – Jei nesirūpinsime savo saugumu, Europos vienybe, NATO ilgaamžiškumu, visa tai subyrės į gabalus“. „Viskas mūsų rankose“, – pridūrė jis. 

Pasak D. Tusko, per šiuos 20 metų lenkai kūrė šalį, kuri dabar tapo itin svarbia Vakarų civilizacijos dalimi.

„Mes tapome Europa visomis šio žodžio prasmėmis. Kalbu ne apie geografiją, o apie saugumą, apie tai, kad lenkų vyrų ir moterų gyvenimo kokybė kasdien gerėja, nepaisant įvairių posūkių kelyje. Kalbu apie pagrindines vertybes, apie laisvę, orumą, teisinę valstybę. Tai ir yra Europa. Lenkija tapo Europos širdimi“, – sakė Lenkijos vyriausybės vadovas. 

D. Tusko teigimu, „kiekvienas lenkas žino, kas yra Rytai, iš kurių visada norėjome išsivaduoti, ir Vakarai, kurių siekėme“, o „šiandien Lenkijai nebereikia kur nors veržtis, nes čia ir yra Vakarai“.

ELTA