Suprasti akimirksniu
  • Ukrainiečiai, gyvenantys Europoje, nebus grąžinami į tėvynę jėga
  • Ukraina tolimesnį ukrainiečių teisinį statusą užsienyje aptars su Europos Komisija
Šaltiniai
O. Stefanišyna
Ukrainos premjero pavaduotoja O. Stefanišyna sako, kad valdžia nesiims prievartos, kad grąžintų šaukiamojo amžiaus vyrus iš užsienio. Stop kadras

Ukrainiečiai, gyvenantys Europoje, nebus grąžinami į tėvynę jėga

Kaip praneša „Ukrinform“, interviu Vokietijos transliuotojui DW metu, Ukrainos premjero pavaduotoja europinei ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanišyna pareiškė, kad Ukrainos valdžia nesiims prievartos, kad grąžintų šaukiamojo amžiaus vyrus iš užsienio.

Tai ji pareiškė komentuodama konsulinių paslaugų teikimo užsienyje nutraukimo klausimą.

„Nebus jokių ribojimų ir priverstinio bet kokios lyties ar amžiaus Ukrainos piliečių grąžinimo į kariaujančią šalį. Tačiau karo klausimų malonių sprendimų nėra, ir nepamirškime, kad karas tęsiasi ir mes turime jį laimėti“, – pabrėžė pareigūnė.

Ji patikino, kad savo duomenų pateikimas teritoriniams komplektavimo ir socialinės paramos centrams nereiškia automatinės mobilizacijos į frontą.

„Ukraina priėmė mobilizacijos įstatymą, ir mes turime žinoti, kokiu mastu galime keisti vaikinus fronte. Omenyje turimas mobilizacijos potencialas – apskaita ir informacija. Tai – pirmučiausias mūsų sprendimo tikslas“, – sakė vicepremjerė.

Ukraina tolimesnį ukrainiečių teisinį statusą užsienyje aptars su Europos Komisija

Ukrainos premjero pavaduotoja europinei ir euroatlantinei integracijai taip pat pridūrė, kad gegužę Ukrainoje lankysis Europos Komisijos narė, atsakinga už vidaus reikalus ir migraciją, Ylva Johansson.

Ji, su Ukrainos valdžia aptars tolesnio ukrainiečių teisinio statuso užsienyje klausimą, nes dabartinis laikinosios apsaugos mechanizmas galioja iki 2025 metų kovo mėnesio.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Užsienio reikalų ministerija davė nurodymą visų Ukrainos diplomatinių įstaigų vadovams laikinai sustabdyti visus konsulinius veiksmus Ukrainos šaukiamojo amžiaus piliečių atžvilgiu.

Draudimas galios tol, kol bus paaiškintos įstatymo nuostatos dėl mobilizacijos aktyvinimo. Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba įpareigojo imtis priemonių, kad vėl būtų deramai elgiamasi su mobilizacinio amžiaus vyrais Ukrainoje ir užsienyje.

Aukščiausiosios Rados priimtas ir Ukrainos prezidento pasirašytas mobilizacijos įstatymas įsigalios gegužės 18 d.

Stasys Gimbutis (ELTA)