Suprasti akimirksniu
  • Susipriešinimas dėl D. Trumpo pergalės sukėlė protestus
  • D. Trumpui užėmus JAV prezidento postą, moterys reiškia nepasitenkinimą skusdamosi galvas
  • Praėjo savaitė nuo Trumpo pergalės – tačiau JAV akcijos pasiekė rekordines aukštumas
  • Nepasitenkinimas valdžia Lietuvoje turi savo grafiką: ketvirtadienis
Šaltiniai
moterys
Moterys, protestuodamos prieš D. Trumpą, skutasi galvas plikai. Nuotrauka sukurta su DI

Susipriešinimas dėl D. Trumpo pergalės sukėlė protestus

Dalis amerikiečių moterų socialiniuose tinkluose dalijasi vaizdo įrašais ir nuotraukomis, demonstruodamos plikai nuskustas savo galvas. Šis prieštaringai vertinamas veiksmas žymi protestą prieš 2024 m. JAV rinkimų rezultatus[1].

Donaldo Trumpo atėjimas į JAV prezidento postą, iš tiesų, vertinamas nevienpusiškai. Neapsikentusios tokios rinkimų baigties sujudo moterys, pareikšdamos savo nuomonę – tačiau pakankamai neįprastu būdu. Kita vertus, jei sklaidytume priešistorės lapus, toks žingsnis nėra naujas: plaukus 2007-ais nusiskuto dainininkė Britney Spears. Toks sprendimas buvo interpretuojamas įvairiai. Tačiau iki šiol nevengiama diskutuoti, esą galvos skutimas tapo pasipriešinimo simboliu.

Vertinant objektyvą, nukreiptą į Trumpo pusę, aišku, jog moterys, gyvenančios vienoje laisviausių visuomenių pasaulyje, baksnoja į JAV prezidento rinkimų baigtį – su rūškana mina veide ir šviesą atspindinčia plike. Dalis pasauliečių ironizuoja: kur gi buvo šis „aistringas solidarumo demonstravimas, kai Irano moterys buvo mušamos ir sodinamos į kalėjimą už tai, kad išdrįso parodyti kelias plaukų sruogas“. Pastariesiems apmaudu, kad tylima, kai vyksta baisūs dalykai, nuvilniję per visą pasaulį, pavyzdžiui, kuomet Talibanas atėmė iš Afganistano moterų išsilavinimą ir teises, šioms iki šiol negalint prabilti. Priešingai, garsiausiai ūžiama reiškiant nepritarimą didžiosios dalies tautos valiai.
Susipriešinimas dėl D. Trumpo pergalės sukėlė protestus. Natilyn Photography/Unsplash nuotrauka
Susipriešinimas dėl D. Trumpo pergalės sukėlė protestus. Natilyn Photography/Unsplash nuotrauka

D. Trumpui užėmus JAV prezidento postą, moterys reiškia nepasitenkinimą skusdamosi galvas

Dalis žmonių sako:

„Nepamirškime ir sunkios jazidžių moterų, kurias pagrobė, išprievartavo ir pavergė ISIS pajėgos, padėties“, – rėžia internautai, reikšdami nuostabą, kodėl žiaurumu trykštantys pavyzdžiai sulaukia mažiau dėmesio nei maištaujančios asmenybės, besiskelbiančios Trumpo priešininkėmis[2].

Mat svarstoma, jog norint parodyti savo stiprybę ir ryžtą, ko gero, reikėtų šią energiją nukreipti kitur, pavyzdžiui, palaikant labiausiai engiamas moteris. Dalis pasauliečių linguoja galva, esą tokie pykčio priepuoliai yra bergždi ir nereikalingi.
D. Trumpui užėmus JAV prezidento postą moterys reiškia nepasitenkinimą skusdamosi galvas. Socialinių tinklų įrašas/ekrano nuotrauka
D. Trumpui užėmus JAV prezidento postą moterys reiškia nepasitenkinimą skusdamosi galvas. Socialinių tinklų įrašas/ekrano nuotrauka

Praėjo savaitė nuo Trumpo pergalės – tačiau JAV akcijos pasiekė rekordines aukštumas

Praėjo savaitė nuo Trumpo pergalės. Tačiau JAV akcijų rinka jau spėjo pasiekti rekordines aukštumas, kurias sustiprino augantis investuotojų pasitikėjimas. Migrantų karavanas, kuris veržėsi prie pietinės sienos taipogi ištirpo. Taip pat skelbiama, esą Vladimiras Putinas signalizuoja apie pasirengimą užbaigti konfliktą su Ukraina.

Teigiama, esą kartu su Trumpo atėjimu, atsirado ir daugiau į priekį pasistūmėjusių reikalų.

Kataras nusprendė išvyti „Hamas“ lyderius, ES įsipareigojo pirkti amerikietiškas, o ne rusiškas dujas, o V. Putinas sutiko parduoti naftą JAV doleriais. Kinija, savo ruožtu, prabilo apie taikų bendradarbiavimą.

Tapo įprasta regėti žmones, pasidalijusius į skirtingas stovyklas. Taip nutiko ir šį kartą. Tačiau, aptariant galvų skutimo iniciatyvas, nevengiama kalbėti, kad toks nepasitenkinimo reiškimas nieko nelems (galbūt, daugių daugiausiai, nuves prie plaukus atsiauginsiančių moterų pažastų, post factum vetuojančių kažką kitą).

Nepasitenkinimas valdžia Lietuvoje turi savo grafiką: ketvirtadienis

Nepasitenkinimas valdžia Lietuvoje, regis, turi savo grafiką: „laisvas žodis“, kaip planuojama, bus pareikštas ketvirtadienį – protestuojant ir degant žvakutes šalia Vyriausybės. Tokiu būdu neva reiškiamas nepasitenkinimas valdžios politika. Tačiau diskutuojama, ar šis žingsnis ką nors pakeis; ar žvakutės, degamos šalia Seimo skliautų, nuties kelią į šviesesnį rytojų.
Nepasitenkinimas valdžia Lietuvoje turi savo grafiką: ketvirtadienis. Paolo Nicolello/Unsplash nuotrauka
Nepasitenkinimas valdžia Lietuvoje turi savo grafiką: ketvirtadienis. Paolo Nicolello/Unsplash nuotrauka

Gali būti, jog amerikietiški vėjai apnuogina protestavimo modelius – liberalesnius nei yra Lietuvoje, galimai neatsiejamus nuo taip vadinamos „Woke“ kultūros. Nepaisant to, jog šie vėjai į Lietuvą dar nespėjo atkeliauti, žmonės reiškia abejones, ar žvakių įžiebimas lems tiek pat, kiek ir nuskustos amerikiečių moterų galvos: pašaipą, vieną kitą strėlę ir, vyšnia ant torto – nieko daugiau.

avatar
Miglė Tumaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
2.arrow_upward