
Vasario 28-oji buvo kritinė: gydytojai nežinojo, ar popiežius išgyvens
Popiežius Pranciškus, kovodamas su dvigubomis plaučių uždegimo komplikacijomis, buvo taip arti mirties, jog jo gydytojai svarstė nutraukti gydymą, kad 88-metis pontifikas galėtų ramiai atsisveikinti su pasauliu. Šią šokiruojančią detalę atskleidė popiežiaus medicinos komandos vadovas Sergio Alfieri.
„Turėjome apsispręsti: sustoti ir leisti jam iškeliauti, ar kovoti toliau – pasitelkus visus įmanomus vaistus ir terapijas, net jei tai galėtų pakenkti kitiems jo organams“, – atskleidė S. Alfieri[1].
Kovo 23 d. popiežius Pranciškus pirmą kartą pasirodė viešai po penkių savaičių, kai buvo išrašytas iš Romos Gemelli ligoninės. Tačiau prieš tai jo būklė buvo itin rimta.
Lemtinga buvo vasario 28-oji, kai popiežius Pranciškus vos neužspringo vėmalais.
„Tada kilo reali rizika, kad jis neišgyvens“, – pasakojo gydytojas.
Popiežius Pranciškus toliau sveiksta savo namuose
77.lt primena, jog popiežius buvo paguldytas į Romos „Gemelli“ ligoninę vasario 14 dieną dėl bronchito, kuris greitai peraugo į dvipusę pneumoniją – ypač pavojingą būklę, turint omenyje, kad jaunystėje popiežius Pranciškus jau buvo sirgęs pleuritu ir netekęs dalies plaučių.
Popiežius buvo išrašytas kovo 23 dieną. Tai taip pat buvo jo pirmas viešas pasirodymas per pastarąsias penkias savaites. Jis grįžo į savo kuklią gyvenamąją vietą – Casa Santa Marta, nedidelį pastatą šalia Vatikano traukinių stoties, kur gyvena nuo 2013 metų. Ši rezidencija paprastai nėra atvira visuomenei – čia gyvena ir dirba Vatikano dvasininkai bei darbuotojai.
Pasak Vatikano, patalpos nebuvo specialiai pritaikytos Pranciškaus sveikatos būklei, tačiau dabar jo kambaryje įrengta nauja elektrinė funkcinė lova. Kaip pranešė Vatikano sveikatos tarnybos pavaduotojas Luigi Carbone, popiežiui vis dar duodamas papildomas deguonis ir jo priežiūra visą parą rūpinasi slaugytojas[2].
Net ir sunkiai sirgdamas popiežius Pranciškus nepamiršta savo pareigų
Kol kas nėra aišku, kiek popiežius laikysis gydytojų rekomendacijų ilsėtis dar du mėnesius.
„Šiuo metu jam bus perduodami tik tie klausimai, kurie reikalauja skubių sprendimų“, – teigė kardinolas Pietro Parolin, antrasis Vatikano pareigūnas po paties popiežiaus.
Nepaisant sunkios būklės, net ligoninėje popiežius Pranciškus toliau vadovavo Bažnyčiai – skyrė vyskupus įvairiose pasaulio šalyse ir pradėjo naują trejų metų reformų procesą.
Paprastai popiežius kiekvieną savaitę surengia bent du viešus renginius: trečiadienio audienciją su maldininkais ir sekmadieninę maldą Šv. Petro aikštėje. Ankstesnių susirgimų metu jis dažnai dalyvaudavo šiuose susitikimuose nuotoliniu būdu.
Vatikanas kol kas neatskleidė, ar Pranciškus galės dalyvauti artėjančiuose renginiuose, įskaitant planuotą susitikimą su Jungtinės Karalystės karaliumi Charlesu balandžio 8-ąją ir Velykų šventes balandžio 20 dieną.
„Tikiuosi, kad jis bent jau galės pasisveikinti su juo“, – sakė kardinolas P. Parolin apie planuojamą susitikimą su britų monarchu.
Pranciškus, kilęs iš Argentinos, yra pirmasis popiežius iš Amerikos ir pirmasis per daugiau nei šimtmetį, kuris negyvena tradiciniuose Apaštališkuose rūmuose. Jis aiškiai pasirinko gyvenimą Santa Martoje, nes „nori būti tarp žmonių“.
„Man gera Santa Martoje, nes šalia yra žmonių“, – rašė jis šiemet išleistoje autobiografijoje. – „Ten būsiu tiek, kiek Dievas leis.“