- Vokietijoje paviešinti RKI protokolai: atskleistas melas dėl viruso ir vakcinų
- Pandemijos metu priimti sprendimai buvo politiniai, o ne grįsti mokslu
- A. Velazquez: ši politika pažeidė pagrindines žmogaus teises
- Mažo laikraščio pasiryžimas į dienos šviesą iškėlė didžiulę melagystę
Vokietijoje paviešinti RKI protokolai: atskleistas melas dėl viruso ir vakcinų
Vokietijoje šiandien viešai paskelbti įtakingojo Roberto Kocho instituto (RKI) koronaviruso pandemijos valdymo protokolai.
Juos paskelbė nepriklausoma žurnalistė Aya Velazquez. Ji ir jos komanda keletą savaičių intensyviai tyrė šiuos dokumentus ir aptiko aibę informacijos, signalizuojančios apie melagingą valdžios institucijų visuomenei pateiktą informaciją dar pačiame pandemijos pike.
Anksčiau RKI buvo paskelbę tik redaguotas šių protokolų versijas, o žurnalistas Paulas Schreyeris kreipėsi į teismą dėl duomenų paviešinimo.
P. Schreyeris ir žurnalas „Multipolar“ ilgą laiką siekė gauti šiuos duomenis. Galiausiai duomenys buvo paskelbti, tačiau iš maždaug 1000 puslapių, kuriuose buvo tik duomenys nuo pandemijos pradžios iki 2021 m. vidurio, daugybė puslapių buvo redeguota arba paslėpta.
2024 m. kovo mėnesį, Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Karlas Lauterbachas tikino visuomenę, kad duomenys buvo redaguoti ne jo nurodymu, kad tai buvo padaryta tik siekiant apsaugoti susijusius asmenis.
Federalinė sveikatos apsaugos ministerija žadėjo juos paskelbti, tačiau net ir kelis kartus paklausta nepateikė jokios informacijos, kada tai įvyks.
Tai, matyt, pabodo vienam buvusiam RKI darbuotojui, kuris žurnalistei A. Velazquez ir perdavė visas RKI bylas, skirtas visiems ketveriems pandemijos metams nuo 2020 iki 2023 m. imtinai, be redakcijos.
„Koronaviruso politika nebuvo pagrįsta racionaliais, moksliniais sumetimais. Daugybė politinių sprendimų, tokių kaip 2G, įstaigose vykdomas ir planuojamas visuotinis privalomas skiepijimas ar visuotinis vaikų skiepijimas, buvo grynai politiniai sprendimai, kuriems RKI, kaip instrukcijomis saistoma institucija, suteikė tariamą mokslinį įteisinimą“, – teigia žurnalistė A. Velazquez[1].
Šiandien A. Velazquez Berlyne surengė spaudos konferenciją, kurios metu pristatė protokoluose užslėptą informaciją ir jos reikšmę visuomenei, taip pat padėkojo kolegoms bei informaciją atskleisti sutikusiam buvusiam RKI darbuotojui.
Pandemijos metu priimti sprendimai buvo politiniai, o ne grįsti mokslu
Paviešintuose dokumentuose yra daugybė iškalbingų detalių iš koronaviruso pandemijos laikotarpio, o iš jų aiškiai matyti, kad RKI į koronavirusų politiką žvelgė labai skirtingai, mokslininkų nuomonės skyrėsi, o tai buvo priešinga situacija, nei politiniai ir kiti atsakingi asmenys bei didžioji dalis žiniasklaidos leido visuomenei manyti.
Pavyzdžiui, remiantis RKI protokolų informacija, vakcinos gamintoja „Pfizer“ taip pat esą su EMA (Europos vaistų agentūra) svarstė, ar nereikėtų „galbūt praleisti III fazės tyrimų ir iš karto pradėti plačiai taikyti“ vakciną“.
III fazės tyrimai yra klinikiniai tyrimai, kurių metu vaistas ar vakcina išbandomas su didesne pacientų grupe. III fazės tyrimai skirti patikrinti, ar galima patvirtinti veiksmingumą ir saugumą daugeliui skirtingų pacientų.
Kituose protokoluose teigiama:
- „Paprastai planuojame 12-18 mėnesių nuo I bandymų etapo pradžios. EMA ir „Pfizer“ svarsto, ar nereikėtų praleisti III fazės tyrimų ir iš karto pereiti prie plataus taikymo, jei taip nuspręstų reguliavimo institucijos, tuomet viskas gali vykti greičiau nei per 12-18 mėnesių“ (2020 m. balandžio 15 d. protokolas).
- „Vaikų skiepijimas. Net jei STIKO nerekomenduoja skiepyti vaikų, BM Spahn vis tiek planuoja skiepijimo programą“ (2021 m. gegužės 19 d. protokolas).
- „Nėra jokių įrodymų, kad skiepai kaip nors keičia perdavimą (...) Techninių rekomendacijų bus laikomasi tol, kol iš BMG nebus gauta priešingų nurodymų“ (2022 m. spalio 12 d. protokolas).
- „Pediatrų profesinės asociacijos nenoriai skiepija vaikus. Politikai jau rengia skiepijimo kampanijas, kad atitinkamos amžiaus grupės būtų paskiepytos iki atostogų pabaigos. Teisingumo klausimas yra tas, kad daugelyje pasaulio regionų trūksta vakcinų, čia skiepijamos rizikos neturinčios / labai mažos rizikos grupės“ (2021 m. gegužės 21 d. protokolas).
- „Šiuo metu ministrai taip pat svarsto vaikų sustiprinamosios vakcinacijos klausimą, nors nėra rekomendacijų ir kai kuriais atvejais nėra leidimo“ (2021 m. gruodžio 15 d. protokolas).
- „Jei yra pakankamai įrodymų, pavyzdžiui, Amerikos pediatrų akademija rekomenduoja nuo 2 metų amžiaus apskritai dėvėti kaukes, čia reikėtų rasti griežtesnę formuluotę. (...) Kaukės turėtų būti dėvimos be apribojimų net ir esant mažam sergamumui ir turėtų būti suprantamos kaip pagrindinių priemonių palaikymas. Todėl prašome „paaštrinti“ formuluotę“ (2021 02 07 protokolas).
- „Testavimas turėtų būti nukreipti tam tikra linkme. Kaip būtų galima patenkinti politinį norą padidinti testų skaičių?“ (2020 06 29 protokolas).
- „Tikslinė grupė yra jaunesni žmonės ir skiepai: pavyzdžiui, influencerių iššūkis skiepytis „YouTube“ (...) Į daugelį temos aspektų būtų galima pažvelgti su daugiau humoro (pavyzdžiui, atkreipti dėmesį į skiepijimosi pasekmių baimę)“ (2021 m. liepos 14 d. protokolas).
- „BMG tikriausiai nori išimčių pasiskiepijusiems žmonėms 3 mėnesius. Paskiepytiems žmonėms turi būti suteikiamos tam tikros privilegijos, tai turi būti įtraukta į atvykimo taisykles“ (2022 01 07 protokolas).
- „STIKO rekomendacija nėra imunologiškai pagrįsta, bet tarnauja vakcinos taupymui“ (2021 m. gegužės 10 d. protokolas)[2].
A. Velazquez: ši politika pažeidė pagrindines žmogaus teises
Protokolus atskleidusi žurnalistė A. Velazquez prieš šiandien vykusią spaudos konferenciją teigė, kad net jei RKI per pastaruosius ketverius metus suvaidino gana nešlovingą vaidmenį, nusileisdama perteklinei kontrolės politikai, kuri pažeidinėjo pagrindines teises, buvo ir žmonių, kurie tikrai buvo piliečių pusėje ir nesutiko su savo institucijos veiksmais, prieštaringomis rekomendacijomis politikams ir savavališkų politinių sprendimų tvirtinimu.
Žurnalistės teigimu, visi turėtume prisiminti, kad tariamai beveidėse valdžios institucijose taip pat yra žmonių.
„Žmonės, kurie turi savo protą, kurie, kaip ir mes, turi savo minčių ir nori geresnės mūsų visų ateities: Laisvą nuo totalitarizmo, politinio paternalizmo ir sistemingo fizinio apsisprendimo teisių pažeidinėjimo. Ši dvasia yra mūsų, kaip piliečių, solidarumas vieni su kitais, jiyra nepalaužiama. Galingieji tai žino. Jos jie labiausiai bijo. Dabartinės politinės sistemos Achilo kulnas. Tai mes, žmonės, nes kiekvienas iš mūsų turi galios“, – teigė ji[3].
Mažo laikraščio pasiryžimas į dienos šviesą iškėlė didžiulę melagystę
Kiek anksčiau Roberto Kocho instituto (RKI) dokumentus atskleisti privertė ne kas kitas, bet teisinė kova su „Multipolar“, nedideliu Vokietijos internetiniu žurnalu. Tai padėjo pagrindą žurnalistės A. Velazquez darbams ir bendradarbiavimui su buvusiu instituto darbuotoju.
„Multipolar“ aktyviai dirbo siekiant, kad slapta informacija apie COVID-19 pandemijos valdymą būtų atskleista, o šis siekis tikrai nebuvo lengvas. RKI yra prestižinis JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro atitikmuo Vokietijoje. Šio instituto paskirtis yra moksliškai pagrįsti Vokietijos vyriausybės sprendimus dėl visuomenės sveikatos krizių. Jis taip pat daro didelę įtaką mažesnėms kaimyninėms šalims, pavyzdžiui, Austrijai, kurioje RKI pasiūlymai laikomi auksiniu sveikatos politikos standartu.
„Multipolar“ siekė išsiaiškinti, kokiu moksliniu pagrindu buvo apribotos pagrindinės žmonių laisvės, uždarytos mokyklos, įvestas karantinas ir pradėta beveik priverstinė vakcinacijos kampanija. Tokiam žurnalo smalsumui nepritarė kiti žiniasklaidos atstovai, didžioji Vokietijos žiniasklaida, kuri „Multipolar“ laikė priklausantį „marginalinei žiniasklaidai“, vadino „sąmokslininkų leidiniu“ ir pan.
Nepaisant to, „Multipolar“ pavyko bent iš dalies įgyvendinti savo tikslus. Praėjusių metų pavasarį žurnalas iš RKI gavo 2 500 puslapių COVID-19 protokolų, datuojamų nuo 2020 m. pradžios iki 2021 m. balandžio mėnesio. Kaip jau minėjome, bylos buvo smarkiai suredaguotos.
Netrukus „Multipolar“ pateikė antrą teisinį ieškinį, siekdamas išsireikalauti, kad būtų atskleistos suredaguotos dalys, kurios sudaro maždaug trečdalį dokumentų. Leidinys taip pat prašė pateikti 2021 m. pavasario ir vėlesnių metų dokumentus, kuriuose gali būti dar svarbesnių faktų, pavyzdžiui, susijusių su skiepų pasais.
Šių metų pavasarį RKI pats atskleidė nemalonią tiesą ir patvirtino milijonų pasaulio gyventojų skepticizmą dėl COVID-19 pandemijos valdymo.
Pats institutas paskelbė kai kuriuos protokolus, kuriuose kalbama apie skiepų nuo koronaviruso veiksmingumą, galimas ilgalaikes pasekmes nuolat dėvint veidą dengiančias, apsaugines kaukes, problemas registruojant vakcinos padarytą žalą ir kitas situacijas.
Pavyzdžiui, 2020 m. gegužės 2 d. RKI protokole teigiama:
„Šalutinis poveikis: seni ir labai seni žmonės, gyvenantys globos namuose ar panašiose įstaigose, teigia, kad šalutinį poveikį, susijusį su socialine ir fizine atskirtimi, jie mato kaip didesnę baimę, nei nerimą dėl galimos mirties nuo COVID-19.“
2021 m. sausio 8 d., kai buvo prasidėjusi pirma didelė skiepijimo nuo koronaviruso kampanija, buvo rašoma, kad dar net nėra žinomas skiepo poveikis:
„Vakcinos poveikis dar nežinomas“, taip pat pridėta, kad „apsaugos trukmė taip pat nežinoma“.
Tačiau jau netrukus, visoje Vokietijoje šio „nežinomo poveikio“ ir „nežinomos apsaugos trukmės“ vakciną Vokietijoje jau buvo gavę 2 370 735 žmonės, o dar po keturių savaičių šis skaičius išaugo iki 5 420 388.
RKI privačiai reiškė abejones ne tik dėl vakcinos, tačiau ir dėl tokių apsaugos nuo koronaviruso priemonių kaip medicininės veido kaukės, o 2020 m. spalio mėnesį datuojamame dokumente nurodoma, kad „nėra įrodymų“, patvirtinančių, jog FFP2 medicininės kaukės gali užkirsti kelią COVID-19 plitimui. Tačiau apie sav abejones RKI prabilti viešai nesiryžo, nes bijojo, kad sulaukęs kritikos, bus pašalintas iš bendrojo visuomenės sveikatos diskurso.
„Jei RKI nevykdys politinio reikalavimo, kyla pavojus, kad politinių sprendimų priėmėjai patys parengs rodiklius ir (arba) nebeįtrauks RKI į panašias komisijas“, – buvo teigiama viename iš protokolų.