Efektyvaus tvarkymosi namuose patarimai padės jums greitai įvesti tvarką namie
Tvarkymasis namuose gali užimti gerą dienos dalį, tad ne vienas gyvenantis didesniame bute ar name skiria giliam namų sutvarkymui daugiau nei porą valandų. Tai įtraukia tiek grindų ir kilimų surbimą, dulkių valymą, tiek drėgną paviršių valymą ar net valiklių naudojimą. Tačiau viskas nėra taip paprasta ir norint gyventi švariuose namuose reikia šiek tike daugiau žinių[1].
Siurbimas yra įprastas darbas, kurio dažnai reikia kasdien, ypač jei augintiniai, tokie kaip šunys ar katės, dalijasi jūsų gyvenamąja erdve ir nešioja nešvarumus iš lauko, apverčia namus aukštyn kojomis. Užduoties efektyvumas priklauso ne tik nuo jos atlikimo, bet ir nuo to, kaip ją atliekate.
Siurbti dulkes, naudojantis sulkių siurblį atrodo itin paprasta ir primityvu, bet yra keletas paslapčių, kurias žinant tvarkymasis namuose gali būti daug sėkmingesnis. Greiti šlavimo judesiai, kad tvarkotės ne su šluota, o su dulkių siurbliu nerekomenduojami, nes jie neleidžia vakuumo technologijai efektyviai surinkti visų šiukšlių.
Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, vadovaukitės profesionalių valymo paslaugų metodu: siurbkite struktūrinėmis eilėmis. Prieš pradėdami, įsitikinkite, kad valoma vieta yra netvarkinga, kad jums nereikėtų judėti aplinkui kitus objektus. Tad surinkite papildomus žaislus, patraukite baldus į jų vietas, kad apsikrovimas daiktais nekliudytų tvarkymuisi.
Valyti tik aplink baldus yra sukčiavimas, nes taip namai vėl greitai apsiverčia
Nepamirškite ir apie kėdes, sofas ir fotelius. Jie gali trukdyti ir kaupti dulkes, nešvarumus, smulkius daiktus po jais. Namams tapti švaresniais galite padėti metodiškai perkeldami objektus iš vienos sekcijos į kitą.
Toms ankštoms vietoms po baldais ir kampuose, aplink didelius vazonus, naudokite siaurą antgalio priedą. Siurbliai šiais laikais turi tiek baldų valymo, tiek užuolaidoms ir siauroms vietoms valyti skirtus antgalius. Pasinaudokite visais priedais, už kuriuos mokėjote pinigus, maksimaliai išnaudodami dulkių siurblio funkcijas[2].
Valydami kilimus pasirūpinkite, kad padengtumėte visą jo paviršių tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, taip pat pakeldami kilimo pluoštus, kad išvalytumėte giliau. Taip nešvarumai nebus perstumdyti iš vienos kilimo vietos į kitą, o visos dulkės, trupiniai ir smulkūs nešvarumai bus efektyviai susiurbti vakuumo.
Atlikite užduotį kantriai ir dėmesingai detalėms. Jei nevengiate grindų ir ant jų esančių kilimų, nepamirškite ir kitos kilimėlių pusės. Po jais gali likti nešvarumai, kurie nešiojasi namuose ir juda kartu su kilimu vaikštant.
Grindų valymo atveju pradėkite nuo centro ir eikite į išorę. Galiausiai, kad pasiektumėte geriausių rezultatų, įsitikinkite, kad prie sienų esančius kraštus siauru priedu apdorojate papildomai. Šiais laikais ne vienas namuose turi ir nuolat ratus aplink namus besukantį robotą siurblį, bet nepamirškite pasirūpinti ir juo. Dažniau pravalykite jo šepečius ir filtrus.
Štai daugiau patarimų, padėsiančių išlaikyti tvarkingą aplinką
- Mikropluošto šluostės: jos geriau sulaiko ir sulaiko nešvarumus ir dulkes nei įprasti skudurėliai ar šluostės. Jie ypač naudingi valant dulkes nuo jautrios elektronikos, nes nesudaro pūkų ir nestumdo dulkių, o jas surenka[3].
- Natūralūs valikliai: tokie dalykai kaip soda, actas ir citrinų sultys gali būti galingos valymo priemonės. Pavyzdžiui, acto ir vandens mišiniu galima valyti langus ir stiklo paviršius. Dažnai rasite valiklių su soda parduotuvių lentynose, o pasigaminę tokį patys galėsite sutaupyti kartais ir kelioliką eurų.
- Dantų pasta nuo žymių: Vienas dantų pastos lašelis gali veikti kaip trintukas nuo žymių ant sienų ir kitų paviršių. Tai kartais pravartu ir valant vandens maišytuvus.
- Lubų ir sienų valymas: visada dirbkite iš viršaus į apačią. Tai užtikrina, kad nuo lubų nukritusios dulkės ar šiukšlės neužterš jau išvalytų grindų.
- Maišytuvo valymas: naudodami trintuvą, įpilkite šiek tiek vandens ir lašelį indų ploviklio, tada maišykite kelias sekundes įjungę nedidelį greitį. Jis efektyviai išvalo maišytuvo peilius ir vidų.
- Pašalinkite vandens žiedus iš baldų: užtepkite šiek tiek dantų pastos ant baldo. Patrinkite juo ant vandens žiedo, tada nuvalykite drėgna šluoste. Tokie žiedai lieka nuo gėrimų, vazonų ir kitų drėgnų indų. Dažnai tai net sugadina baldą.
- Naudokite valytuvą: po dušo naudokite valytuvą, kuris nubraukia vandenį žemyn ant plytelių ir stiklinių durų, kad išvengtumėte vandens dėmių ir pelėsio, kalkių nuosėdų.
- Naminių gyvūnėlių plaukų šalinimas: guminė pirštinė arba specialus plaukų ir pukų surinkėjas-valytuvas gali padėti pašalinti naminių gyvūnėlių plaukus nuo baldų.
- Verdantis vanduo kanalizacijai: Prieš užsikimšimą rimtai, periodiškai įpilkite verdančio vandens į kriauklę, kad prasivalytų kanalizacija. Toks profilaktinis metodas padės ištirpdyti riebalus ir kitus nešvarumus vamzdžiuose.
- Ketaus keptuvių valymas: nenaudokite muilo. Vietoj to, nušveiskite tokius indus stambia druska ir minkšta kempine. Šis metodas išsaugo keptuvės paruošimą ir ilgaamžiškumą.
- Atgaivinkite čiužinius: ant čiužinio pabarstykite kepimo sodos ir eterinio aliejaus mišinio (pvz., levandų), palikite valandą nusistovėti, tada atidžiai išsiurbkite.
- Išmaniai laikykite valymo priemones: laikykite nešiojamąjį dėklą, pripildytą reikmenų, kad galėtumėte lengvai perkelti iš kambario į kambarį. Tai užtikrina, kad visada po ranka turėsite reikiamų įrankių ir rasite visus reikalingus valiklius vienoje vietoje.
- Kasdieniai pataisymai: kasdien skirkite 5–10 minučių smulkioms valymo užduotims, pvz., nušluostykite stalviršius ar valydami indus surinkite ir trupinius, besimėtančius diaktus. Tai sumažina darbų kaupimąsi gilaus valymo dienai.
Atminkite, kad tinkami įrankiai, metodai ir šiek tiek žinių gali padaryti jūsų valymo darbus daug efektyvesnius. Tai ne tik padeda palaikyti švarią aplinką, bet ir prailgina valomų daiktų tarnavimo laiką.