
Aktyvių „Telegram“ vartotojų skaičius perkopė 1 milijardą
Pavelas Durovas paskelbė, kad „Telegram“ tapo antra pagal populiarumą pranešimų siuntimo programėle pasaulyje, aplenkdama visas konkurentes, išskyrus „WhatsApp“. Anot jo, „Telegram“ dabar turi gerokai daugiau nei 1 milijardą aktyvių vartotojų per mėnesį, o jų įsitraukimas nuolat auga.
P. Durovo teigimu, „Telegram“ vartotojai vidutiniškai atidaro programėlę 21 kartą per dieną ir praleidžia joje 41 minutę. Tai rodo augantį naudotojų įsitraukimą ir stiprėjančią poziciją rinkoje[1].
Tačiau didžiausias pokytis – bendrovės finansiniai rezultatai. 2024 metais „Telegram“ pasiekė 547 milijonų dolerių pelną. Pasak P. Durovo, pajamų augimas buvo „sprogstantis“, o pati platforma išliko nepriklausoma, priešingai nei jos pagrindinė konkurentė.
P. Durovas išvadino „WhatsApp“ tik pigia „Telegram“ kopija
P. Durovas neslėpė kritikos „WhatsApp“ programėlei. Jis pareiškė, kad ši platforma jau daugelį metų bando atkartoti „Telegram“ naujoves, investuodama milijardus į lobizmą ir reklamos kampanijas, kad stabdytų konkurentę.
„Priešais mus tik „WhatsApp“ – pigi, atskiesta „Telegram“ imitacija. Jie desperatiškai bando kopijuoti mūsų naujoves, degina milijardus reklamai ir lobizmui, bet jiems nepavyko. „Telegram“ augo, tapo pelninga ir – skirtingai nei mūsų konkurentas – išlaikė nepriklausomybę“, – teigė P. Durovas[2].
77.lt primena, jog P. Durovas visai neseniai grįžo į Dubajų po beveik šešių mėnesių, praleistų Prancūzijoje. Jis ten buvo sulaikytas vietos teisėsaugos ir kaltinamas 12 nusikaltimų, kurie esą susiję su „Telegram“ vartotojų veikla – nuo vaikų pornografijos platinimo iki terorizmo propagavimo. Nepaisant šių kontroversijų, „Telegram“ toliau auga ir stiprina savo pozicijas kaip viena svarbiausių žinučių siuntimo platformų pasaulyje.