Šiame tekste informacija yra skirta asmenims, ne jaunesniems nei 18 metų amžiaus. Skaitydami šį tekstą Jūs patvirtinate, kad esate ne jaunesni ir prisiimate visą atsakomybę už šios informacijos poveikį.
Žaidynių organizatoriai įsitikinę prezervatyvų terapijos veiksmingumu, išspręsiančiu pasaulio konfliktus
Olimpinės žaidynės visuomet sukelia daug diskusijų, sujudindamos begalę kontroversiškų fonų ir prezervatyvais nusėtų užkulisių scenarijų. Kas vyksta ten, kur, ties tam tikrais „kampais“, priartėja tik išrinktieji?
Dar pavasarį buvo skelbta, jog, artėjant olimpinėms žaidynėms Paryžiuje, spėriai maskuojamos visos įmanomos skurdo šalyje apraiškos, pareiškiant prezidentui Emanueliui Makronui kaltinimus vykdant socialinį valymą prie Senos upės, kurioje glaudžiasi ištisos benamių stovyklos. Olimpinės žaidynės iš tiesų pakeitė šalį, šiemet esančią po padidinamuoju stiklu. Deja, galimai tik „tam kartui“, po lova sušluodamos tai, ko rodyti (ir matyti) nenorima.
Visgi kai kas klostosi daug ironiškiau. Nors klouno su kyšančia raudona nosimi neišvysime (bent jau ne šį kartą), šių metų pasiruošimas renginiui nenusileidžia filmui, skirtam suaugusiems.
Dalyvių sąrašas 2024-aisiais – išties įspūdingas. Vis dėlto, labiausiai stebina Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatorių arsenalas, kurį, kaip buvo įprasta, vainikuoja ne šampano taurė, glaudžiama prie susirinkusiųjų lūpų, tačiau į delnus dalyviams brukami prezervatyvų pakuočių kalnai ir kloniai; jais kemšami pakampiai bei patvoriai. Šiuo veiksmu, anot pastarųjų, siekiama suvienyti konfliktuojantį pasaulį[1]. Bet ar tikrai?
Meilės mieste Paryžiuje, kuriame vyksta masės sužadėtuvių, skyrybų ir vestuvių; kur vyrai bučiuoja moteris ir retsykiais kitus vyrus, pastarosioms baudžiant gauruotą šių užpakalį odiniu rimbu, diagnozė aiški: „Stabdyti neketinama“. Akivaizdu, kad Paryžius žaidynes pasitelkė kaip vieną iš prioritetinių priemonių keliant meilės bangą į neregėtą lygį ir įkuriant kaimelį, siekiant išmatuoti miegamuosiuose įgyjamas žinias bei apnuoginti veiksmautojų pastangas.
Esą atletai skatinami neatsipalaiduoti, jungiantis į šią „bendrystę“. Organizatoriai, savo ruožtu, dar ankstyvą pavasarį prasitarė, kad olimpiniame kaimelyje bus galima įsigyti 300 000 prezervatyvų – beveik po du kiekvienai žaidynių dienai, ir minėtos darbotvarkės nagingai laikėsi.
Buvę olimpiečiai atskleidžia, kodėl sportininkai per žaidynes turi tiek daug sekso
Pasibaigus pandemijos eros olimpiniams apribojimams – 2024-aisiais, Paryžius nedelsė, tą pačią akimirką paskatindamas atletų meilę be sienų, seksą be ribų. Šią tendenciją užfiksavo ne viena grupė internautų, atkapsčiusių, jog „kilniadvasiškam“ tikslui pasitelkiama ir daugiau priemonių – tiesa, kai kuriuose portaluose vis tik neminimų: pro rakto skylutę matoma, jog kiekvienam renginio Paryžiuje dalyviui ne tik išdalinta po 2 prezervatyvus kiekvienai dienai, bet ir galimai po kojomis paskleista daugybė moteriškų prezervatyvų, oralinio sekso servetėlių ir t.t[2].
Visgi kritikai, kad ir kaip besistengtų, vargiai suduria „galą su galu“, nerimaudami, kodėl svečiams apnakvindinti buvo skirtos ne „grupinės“ lovos, šiuo atveju atlaikančios tik 2 suaugusiuosius; kodėl ne tris ar keturis, kai prioritetas, kaip nevengiama pabrėžti, tautų „suvienijimas“? Chachacha…
Dėmesio, klausimas: koks tai renginys ir ko jie ten iš tikrųjų susirenka?
Vienuose nakvynės namuose buvo pakelta uždanga, parodant lovos rėmą iš kartono – pakankamai tvirtą, jog atlaikytų 250 kg olimpiečio. Kita vertus, intymesnių santykių sprendimams iki galo galimai „nepasijungsi“ – kartoninį galvūgalį nejučia, žiūrėk, apžios kampe mirguliuojančios žvakės (ne aistros) liepsna, ir štai tokia ta dūmais parėjusių idėjų trajektorija[3].
Žaidynės žymi sportinį interesą – ir ne tik
Olimpinis kaimas – vienintelis brangiausias olimpinis projektas, kurio kaina siekia 2 mlrd. eurų, daugiausia finansuojamas nekilnojamojo turto investuotojų.
„Tai projektas, kuriame 95 proc. renginių vietų būtų laikinos. Taigi Paryžius turėjo pastatyti labai ribotą skaičių vietų ir (arba) infrastruktūros, kurios visos buvo reikalingos regionui“, – dar pavasarį teigė Pierre’as Olivieras Beckersas-Vieujantas, 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių koordinavimo komisijos pirmininkas.
Nors daugiausia bilietų už Prancūzijos ribų buvo parduota Didžiosios Britanijos gerbėjams, matoma, jog su minimaliai geranorišku visų – pradedant organizatoriais ir baigiant olimpine bendruomene – indėliu lengviau net tik susidoroti su įvairiais iššūkiais, bet ir tenkinti abejotinus interesus, eilę metų atstovaujančius žaidynėms. Pamąstykite: juk Paryžius – tai meilės miestas, o reginys – akivaizdu – ne Šiluvos atlaidai.
Gimstamumas po olimpiados gali sumušti rekordą
Kas kelerius metus pasirodo naujienos, kiek prezervatyvų projekto organizatoriai išdalina sportininkams – taigi jau žinome, jog olimpinis kaimas pamažu virsta viena didele orgija (negi manėte, kad olimpiečius kopūstuose randa?). Širdį graužia dar didesnis kirminas, jeigu turite mylimąjį, dalyvaujantį renginyje; galimai jau batai – nes ne mums žinoti, kuo jie sutepti.
Nepaisant to, jog Paryžiaus olimpinėse žaidynėse buvo atšauktas 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms galiojęs intymumo draudimas dėl COVID-19 pandemijos, žinoma, kad prezervatyvų tiekimas yra tradicija nuo 1988 m. Seulo olimpinių žaidynių[4]. Ironiška, tačiau seksas olimpinėse žaidynėse tapo toks „gajus“, jog peržengė olimpinio kaimelio butų privatumą, veiksmą perkeliant į lauką. Todėl organizatoriai dar 1988 m. priėmė taisyklę, draudžiančią seksą lauke. Skirtumas tas, jog šįsyk „atributika“ semiama bidonais – nebe kibirais, skatinant ne per atstumą vienas kitam ploti, bet – konkrečiai – varžovo kirkšnis tapšnoti.
Prezervatyvų platinimas olimpinėse žaidynėse – anokia naujiena. Po 1988 m vasaros olimpinių žaidynių prezervatyvų platinimas tęsėsi ir toliau, 2016 m. Rio de Žaneiro vasaros olimpinėse žaidynėse dešimtims tūkstančių nemokamų prezervatyvų išaugus iki 450 000.
Taip taip, būtent taip atrodo vieningas praktinis požiūris į viruso keliamos rizikos mažinimą ir gimstamumo didinimą, siekiant neaiškaus rekordo, neturinčio nieko bendra su sportu.