„Discord“ įsigijo platformą „Gas“ – komplimentais paremtą socialinės žiniasklaidos programėlę, skirtą paaugliams
Žinučių, bendravimo ir transliavimo bendruomenėms platforma „Discord“ pranešė įsigijusi „Gas“ programėlę, kuri populiari tarp paauglių dėl savo pozityvaus požiūrio į socialinę žiniasklaidą. „Gas“ programėlės veikimo principas yra paprastas – vartotojai užsiregistruoja savo mokykloje, prideda draugų ir atsako į apklausas apie bendraklasius[1].
Šios programėlės apklausų klausimais siekiama padidinti ir pakurstyti naudotojų pasitikėjimą savimi. Paauglių gali būti paprašyta pasirinkti, kuris iš jų keturių draugų yra geriausias didžėjus arba turi geriausią šypseną. Tada išrinktasis gaus anoniminę žinutę su komplimentu, atsiųstą iš neaiškaus vartotojo. Žinutėje tiesiog bus nurodyta, kad tai yra komplimentas nuo berniuko 10-toje klasėje arba mergaitės iš 11 klasės.
„Gas“ įkūrė Nikita Bieras, kuris anksčiau 2017 m. pardavė panašią programėlę, pavadintą „tbh“ . Tuo metu programėlę nupirko „Facebook“, o dabar ji nebeveikia. „Gas“ jau pasiekė 7,4 mln. įdiegimų ir beveik 7 mln. dolerių vartotojų išlaidų nuo jos paleidimo 2022 m. vasarą.
Vartotojai gali užsiprenumeruoti mokamą funkciją, vadinamą „God Mode“, kuri suteikia jiems užuominų apie tai, kas yra jų slapti komplimentų sakytojai.
Šiuo metu platforma ir toliau veiks kaip atskira programėlė, o „Gas“ komanda prisijungs prie „Discord“, kad padėtų įmonių pastangoms toliau augti naujose ir pagrindinėse auditorijose[2]. Dar spalio mėnesį buvo teigiama, kad „Gas“ komandą sudaro vos keturi nariai.
Tai yra viena iš populiariausių beveik anoniminių platformų
Nepaisant spartaus populiarumo, programėlė turėjo nelengvą kelią iki išpopuliarėjimo plačiuose vandenyse. Apie programėlę iš pradžių buvo plačiai pasklidęs gandas, jog yra užsiimama prekyba seksu, tačiau šis gandas buvo visiškai melagingas. Nepaisant to, jis vis tiek turėjo įtakos programėlės atsisiuntimams.
N. Bieras pasakojo, kad dėl šios apgaulės jis ir jo komanda sulaukė šimtų vaizdingų ir gąsdinančių grasinimų mirtimi. Nepagrįstų kaltinimų prekyba žmonėmis sulaukė ir kitos virusinės socialinės programėlės. Tad tai tebuvo noras paskatinti populiarėjančias platformas trauktis.
„Gas“ yra viena iš kelių anoniminių programėlių, kurios yra pagrįstos komplimentais. Tačiau yra ir kitokių programėlių, kurios pastaruoju metu tapo populiariomis ir užvaldė paauglių gyvenimus. Tačiau tokios programėlės dažnai naudoja botus, kad imituotų įsitraukimą.
Kaip ir „Gas“, šios programėlės siūlo naudotojams galimybę susimokėti, kad vartotojas matytų, kas jam uždavė klausimus, paliko komentarus. Suprantama, kai kurie klientai pasijuto apgauti, kai paaiškėjo, kad šie klausimai iš tikrųjų buvo užduoti ne jų draugų.
Nors šiuo metu „Discord“ ketina išlaikyti aplikaciją kaip atskirą produktą, kompanija neseniai paskelbė, kad į savo serverius integruos pasirinktą programėlę. Taigi, gali būti, kad ateityje šias teigiamas bendruomenės apklausas pamatysime žinučių platformoje[3].
Kodėl „Discord“ nusprendė nusipirkti „Gas“ programėlę ir kokios yra įsigijimo sąlygos, neatskleidžiama
„Gas“ greitai išpopuliarėjo tarp vyresniųjų klasių moksleivių ir kasdien turi daugiau nei 1 mln. aktyvių naudotojų. „Discord“ neatskleidė įsigijimo sąlygų, tačiau akivaizdu, kad tai yra platesnių ir nuolatinių pastangų orientuotis ne tik į žaidimų bendruomenes ir naudotojus dalis.
2020 m. „Discord“ pritraukė 100 mln. dolerių, turėdama didelį planą plėstis už žaidimų bendruomenės ribų. Nuo to laiko bendrovė orientuojasi ne į žaidimų kūrėjus ir bendruomenes. Dėl to daugiau dėmesio skiriama programėlėms ir botams, „YouTube“ integracijai, 2,99 JAV dolerių „Nitro Basic“ prenumeratai ir net galimybei platformos naudotojams užsidirbti iš savo serverių.
Nedidelė „Gas“ komanda prisijungs prie „Discord“ ir palaikys programos veikimą kaip įprasta tik po kitos kompanijos stogu. Ši programėlė anksčiau jau buvo vadinama karščiausia programėle šiuo metu. Ypač po to, kai ji „Apple App Store “ parduotuvės topuose nuvertė tokias milžines kaip „TikTok“ ir kitas populiarias socialines programėles.
Nors „Discord“ yra pakankamai populiari tarp paauglių, ji tikriausiai tikėsis, kad „Gas“ komanda pateiks idėjų, kaip patobulinti savo programėlę ir pasiekti naujas bendruomenes, nes didžioji dalis vartotojų yra susiję su kriptovaliutų projektais, žaidimų bendruomenėmis, tad „Gas“ integracija atneš naujų vėjų.