Mokslininkai dar kartą patvirtino, kad vakcinuoti jaunus žmones nuo COVID-19 buvo klaida

Suprasti akimirksniu
Vakcina
Vakcinos jauniems žmonėms padarė daugiau žalos nei naudos. Belindos Fewings/Unsplash nuotrauka

Paskelbtas naujausias tyrimas atskleidė skiepų nuo COVID-19 žalą jauno žmogaus organizmui

Sveikatos teisės institutas (STI) pasidalino naujausio Skandinavijos šalyse atlikto tyrimo rezultatais, kurie atskleidė, kad jaunų žmonių skiepijimas vakcinomis nuo COVID-19 išties buvo klaida, sukėlusi perteklinį mirčių skaičių. Pastebėta, kad pasiskiepiję asmenys turėjo net didesnę tikimybę susirgti miokarditu nei tiesiog persirgę COVID-19 infekcija. Anksčiau tai įrodė ir vokiečiai. Paaiškėjo ir tai, kad po persirgimo infekcija užklupęs miokarditas buvo mažiau pavojingas nei tas, kuris buvo po vakcinos.

Prieš pateikdamas liūdnąją statistiką, STI priminė, kaip dar pernai metais vaikams buvo prievarta brukami skiepai, nors dabar aiškėja tikrai nelinksmi šios „skiepomanijos“ rezultatai. Štai praėjusią žiemą įvestas galimybių pasas galiojo vaikams nuo 16 metų, o Vyriausybė šį amžiaus slenkstį norėjo pažeminti net iki 12-os metų. Greta to iš valdančiųjų lūpų skambėjo ir raginimai jaunuoliams skiepytis be tėvų sutikimo, jei šie turi kitokią nuomonę nei skiepytis apsisprendęs jaunuolis.

„Tuo metu STI bandė oponuoti Vyriausybės ekspertams dėl masinės vakcinacijos prieš Covid-19 tikslingumo jaunose amžiaus grupėse dėl neigiamo naudos ir žalos santykio, argumentuojant, kad vakcinacija turi būti nukreipta į tas grupes, kurioms Covid liga kelia didžiausią riziką. Tačiau mūsų argumentai buvo ignoruojami. Dabar jau ne vienas tyrimas patvirtina, kad STI prašymas netaikyti spaudimo jauniems sveikiems žmonėms vakcinuotis, buvo teisingas“, – savo feisbuko paskyroje nurodė STI.

Institutas pasidalino ir naujausio publikuoto mokslinio tyrimo rezultatais, kurie puikiai atspindi skiepų žalą jaunuolių sveikatai. Šiame tyrime buvo analizuojami Danijos, Suomijos, Norvegijos ir Švedijos registrų duomenys. Tyrime buvo aptariami visi 12 metų ir vyresni asmenys, kuriems po 2020 m. sausio 1 d. buvo nustatytas miokarditas kaip pirminė ar antrinė diagnozė. Į tyrimą taip pat buvo įtraukti ir miokardito visų rūšių duomenys nuo 2018 m. gruodžio mėnesio.

STI pasisakymas
Vakcinos gali sukelti didesnę riziką susirgti miokarditu. Sveikatos teisės instituto STI/feisbuko paskyros ekrano nuotrauka

Pasiskiepijus rizika susirgti miokarditu buvo didesnė, nei persirgus COVID-19 infekcija

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad pasiskiepijus nuo COVID-19 galima sulaukti priešingo efekto – vietoje organizmo apsaugos galima gauti didesnę tikimybę susirgti miokarditu nei tiesiog persirgus šiuo virusu. Kad būtų aiškiau – pasiskiepijusiems miokarditas buvo nustatytas net 4,8 karto dažniau nei nepasiskiepijusiems, bet infekcija persirgusiems asmenims[1].

Kad būtų aiškiau, tikimybė susirgti miokarditu pasiskiepijus nuo koronaviruso pagal amžiaus grupes pasiskirstė štai taip: net 10 kartų padidėjo asmenims 12-24 metų grupėje, o širdies nepakankamumas buvo nustatytas 3 kartus didesniam vyresnių nei 40 metų asmenų skaičiui nei po COVID-19 infekcijos.

Iš viso tyrime dalyvavo 7 792 pacientai su miokardito diagnoze. Paaiškėjo, kad 530 (7.2 %) atvejais miokarditas buvo susijęs su vakcinacija nuo COVID, 109 (1.5 %) atvejais – su koronaviruso liga ir 6 653 (91.2 %) atvejais miokarditas buvo susijęs su kitomis priežastimis.

Didžioji dalis miokarditu susirgusių pacientų buvo vyrai (5 304 pacientai arba 72.7 %) ir net 50.9 % (arba 3 715) pacientų buvo jaunesni nei 40 metų amžiaus.

Tuo pačiu tyrime buvo pastebėta ir kitų detalių – pavyzdžiui tai, kad sunkios eigos miokardito su širdies nepakankamumu išsivystymo rizika santykinai dažniau buvo nustatyta asmenims, persirgusiems COVID infekcija nei tiems, kurie nuo jos pasiskiepijo. Vis dėlto, absoliutūs skaičiai parodė ir tai, kad po vakcinų sukelto miokardito ir mirties buvo hospitalizuota daugiau asmenų tiek jaunose (12-39 m.), tiek vyresnėse (daugiau nei 40 m.) amžiaus grupėse.

Pacientai, kurie miokarditu susirgo pasiskiepiję nuo COVID-19, buvo gerokai jaunesni nei tie, kurie širdies nepakankamumu susirgo po infekcijos. Tarp pasiskiepijusių asmenų net 7 kartus buvo didesnis absoliutus pakartotinės hospitalizacijos atvejų skaičius nei po COVID-19 sukelto miokardito.

Miokarditas
Didžiausia miokardito rizika buvo fiksuota pasiskiepijusiems jaunuoliams. Louiso Bauerio/Pexels nuotrauka

Skiepų žala jauniems asmenims neatsveria suteikiamos naudos

2022-ųjų pabaigoje Vokietijos mokslininkai taip pat atliko tyrimą, kuriame paaiškėjo, kad mRNR vakcinos jauniems žmonėms padidina riziką susirgti miokarditu.

Atliktas tyrimas atskleidė, kad vidutinis nuo miokardito mirusių asmenų amžius buvo 58 metai ir dauguma šių žmonių mirė po antrosios mRNR dozės suleidimo, keturi asmenys – po pirmosios dozės. Tyrime atkreiptas dėmesys, kad visi šie tirti asmenys mirė per savaitę laiko nuo antrosios dozės suleidimo.

Abejoti skiepo nauda jauniems žmonėms privertė ir mokslininkų įvertintas faktas, jog ir taip didžioji dauguma jaunuolių jau yra natūraliai persirgę koronavirusu, tad skiepas jiems net nėra būtinas, o šalutiniai skiepų reiškiniai gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

Tačiau vakcinos nuo COVID-19 gali sukelti ne tik tokių nepageidaujamų reiškinių kaip miokarditą, bet ir tapti insulto priežastimi. Sausio mėnesį JAV sveikatos priežiūros institucijų išanalizuoti duomenys parodė ryšį tarp didesnės smegenų insulto rizikos ir gamintojų „Pfizer Inc.“ ir „BioNTech“ atnaujintos vakcinos.