Miegas mūvint kojines: tokio pasirinkimo priežastys, jo trūkumai ir privalumai
Jei jums sunku gerai išsimiegoti, tikriausiai jau išbandėte viską, kad tik užmigtumėte ir gerai išsimiegotumėte. Nuo miego kaukių iki baltojo triukšmo aparatų. Taip jau yra, kad žmonės visada ieško kokio nors geriausio dalyko, kuris padėtų jiems užmigti. Tačiau ar kada nors svarstėte galimybę miegoti su kojinėmis? Galbūt tai skamba šiek tiek keistai, bet, pasirodo, yra keletas įtikinamų priežasčių, kodėl turėtumėte tai išbandyti.
Daugeliui tai gali pasirodyti keista ir net šlykštu, ypač miegant su partneriu, kuris mūvi kojines lovoje. Bet yra privalumų, kuriuos pajustumėte tai pabandę. Vienas akivaizdžiausių miegojimo su kojinėmis privalumų yra tas, kad tai padeda išlaikyti kojas šiltas[1].
Kai pėdos šaltos, gali būti sunku atsipalaiduoti ir užmigti. Taip yra todėl, kad dėl šaltų pėdų galūnių kraujagyslės susitraukia, todėl gali sutrikti kraujotaka. Mūvėdami kojines galite išlaikyti kojas šiltas ir užkirsti kelią jų atšalimui. Šiltuose pataluose užmigsite greičiau.
Tačiau kojinių mūvėjimas naktį naudingas ne tik tam, kad kojos būtų šiltos. Pavyzdžiui, kai kurios moterys mano, kad kojinių mūvėjimas gali padėti joms susidoroti su karščio bangomis. Kai pėdos šiltos, tai gali padėti atvėsinti pagrindinę kūno temperatūrą, kuri menopauzės metu dažnai būna padidėjusi. Tai gali padėti patogiau miegoti ir sumažinti karščio bangų stiprumą.
Dar vienas kojinių dėvėjimo naktį privalumas yra tai, kad jos gali padėti sumažinti kulnų įtrūkimus. Jei kenčiate nuo sausų ar skilinėjančių kulnų, žinote, kaip nemalonu miegoti, kai šiurkšti, sausa oda trinasi į paklodes. Prieš miegą sudrėkinkite pėdas arba užsitepkite maitinantį kremą ir užsimovę medvilnines kojines, galėsite sulaikyti drėgmę ir neleisti kulnams išsausėti[2].
Labiausiai stebinantis miego su kojinėmis privalumas: tai gali padidinti jūsų orgazmo potencialą
Miegoti ar net užsiimti seksu mūvint kojines gali būti dalykas, kuris atstumia partnerius, tačiau yra įrodymų, kad toks metodas gali padėti ir šioje srityje.
Tyrimai nustatė, kad tie, kurie miegodami dėvėjo kojines, turėjo 30 proc. didesnę tikimybę patirti orgazmą. Nors nėra iki galo aišku, kodėl taip yra, kai kurie tyrėjai mano, kad tai susiję su tuo, kaip kojinės padeda reguliuoti kūno temperatūrą[3].
Nors kojinių mūvėjimas sekso metu neturi tiesioginės įtakos seksualiniam aktyvumui ar malonumui, jos gali padėti išlaikyti kojas šiltas ir patogias, kai esate be likusių drabužių. Taip palaikoma šiluma kūne kai kūnas yra nepridengtas. Kai kuriems žmonėms sekso metu gali būti šalta, ypač jei oras vėsus arba kambario temperatūra žema.
Kojinių mūvėjimas gali padėti reguliuoti kūno temperatūrą ir pagerinti bendrą komfortą patiriamų pojūčių metu. Be to, kai kurie žmonės gali pastebėti, kad kojinių mūvėjimas sekso metu padeda atsipalaiduoti ir jaustis laisviau, o tai gali padidinti intymumą ir malonumą. Galiausiai, ar mūvėti kojines sekso metu ar ne, priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų ir turėtų būti pagrįsta tuo, kas jums padeda jaustis patogiai ir užtikrintai.
Kojinių mūvėjimas naktį gali padėti išvengti Raynaud priepuolių
Raynaud liga tai būklė, kai susiaurėja kojų pirštų ir rankų pirštų kraujagyslės, todėl jos pulsuoja, patinsta ir keičia spalvą. Kojinių mūvėjimas gali padėti išlaikyti kojas šiltas ir paskatinti sveiką kraujotaką, o tai gali sumažinti priepuolio tikimybę[4].
Dėl Raynaud sindromo galūnių kraujagyslės susitraukia, todėl sumažėja kraujo tekėjimas į tas vietas. Dėl šios ligos pažeistos kūno dalys (pirštai, nosis ir kojų pirštai) gali būti šaltos ir nutirpusios. Jei miegosite su kojinėmis, kojos bus šiltos, todėl mažiau tikėtina, kad jus ištiks Raynaud priepuolis.
Taip pat jei jaučiate karščio bangas menopauzės metu arba naktinį prakaitavimą, galbūt nustebsite sužinoję, kad kojinių mūvėjimas lovoje gali padėti atvėsti. Prieš karščio pylimą jūsų kūno temperatūra pakyla, tačiau, kaip žinome, šiltos kojinės naktį padeda sumažinti temperatūrą, o tai gali neutralizuoti dalį menopauzės metu prarandamos šilumos.
Miegojimas su kojinėmis gali atrodyti kaip nedidelis pokytis, tačiau jis gali turėti didelės įtakos jūsų miego kokybei ir bendrai sveikatai. Nesvarbu, ar jums sunku išlikti šiltai naktį, ar sergate lėtine liga, kaip Raynaud liga, kojinių mūvėjimas gali padėti pagerinti jūsų komfortą ir paskatinti ramų miegą.
Mūvint kojines lovoje miegate kartu su bakterijomis
Atlikus neįprastą tyrimą nustatyta, kad jei guldamiesi į lovą mūvite kojines, miegate tarsi tualete. Britų mokslininkai nustatė, kad ant dieną mūvimų kojinių yra tiek pat bakterijų, kiek ant televizoriaus nuotolinio valdymo pulto, o tyrimai parodė, kad jūsų nuotolinio valdymo pultas yra 20 kartų nešvaresnis nei jūsų tualetas[5].
Jungtinės Karalystės ekspertai nuvalė skirtingų žmonių kojines, dėvėtas nuo 7 iki 23 val. Dalyviai visą dieną mūvėjo tas pačias kojines avėdami batus, sportuodami ir užsiimdami kasdiene veikla. Nusiuntę mėginius į laboratoriją, tyrėjai nustatė, kad pusė kojinių buvo užkrėstos ta pačia Pseudomonas aeruginosa bakterija.
Šios bakterijos gali sukelti įvairias infekcijas, įskaitant plaučių uždegimą Jos paprastai aptinkamos ant tarakonų ir jų išmatose. Šios bakterijos paprastai užkrečia kvėpavimo takus ir šlapimo takus bei sukelia plaučių infekciją.
Tai gali lengvai plisti ant užterštų ir netinkamai valomų įrankių. Taigi žmonės, kurie į lovą įšoka su tomis pačiomis kojinėmis, kurias mūvėjo visą dieną, platina bakterijas toje vietoje, kurioje praleidžia trečdalį savo gyvenimo. Galbūt pakanka pasikeisti kojines ar turėti specialias kojines miegui, kurios neturi kontakto su kitomis erdvėmis, kur bakterijos auga ir dauginasi.
Tačiau tik 30 % žmonių eidami miegoti naktį, keičia kojines. Tad tai neskamba labai nerealiai ir jei vis dėlto kojines keičiate į šviežias, kojinių mūvėjimas miegant yra naudingas.
- Mažesnė tikimybė, kad pabusite vidury nakties. Vieno tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, kurie miegodami mūvi kojines, 7,5 karto rečiau prabunda naktį nei tie, kurie jų nedėvi.
- Miegosite ilgiau. To paties tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, miegoję su kojinėmis, miegojo maždaug 32 minutėmis ilgiau. Taip yra todėl, kad mūvint kojines šaltas oras nepasišalina nuo kūno ir reguliuoja kūno temperatūrą.
Ką reikėtų apsvarstyti, jei norite išbandyti miegą su kojinėmis?
Jei nuspręsite miegodami mūvėti kojines, reikia nepamiršti keleto dalykų, įskaitant tinkamą kojinių rūšį, kurias galima mūvėti lovoje. Taip pat svarbu paminėti, kad kojinių mūvėjimas prieš miegą tinka ne visiems. Pavyzdžiui, jei turite kraujotakos sutrikimų arba patinusių pėdų problemų, miegojimas su kojinėmis gali sumažinti kraujotaką ir šias problemas dar labiau pabloginti.
Šiltos kojos tai ne tik komfortas, bet ir sveikata. Šaltos pėdos gali būti prastos kraujotakos požymis arba įvairių sveikatos sutrikimų simptomas. Laimei, yra daugybė būdų, kaip palaikyti pėdų šilumą ir jaukumą nenaudojant vaistų ar elektrinių šildymo prietaisų.
Vienas iš paprasčiausių ir labiausiai atpalaiduojančių būdų sušildyti pėdas – pamirkyti jas šiltame vandenyje. Tyrimai parodė, kad šiltos pėdų vonelės gali pagerinti miego kokybę ir sumažinti nuovargį žmonėms, kuriems taikoma chemoterapija.
Jei norite atsipalaiduoti ir užmigti apskritai, prieš miegą išsimaudę karštoje vonioje ar pėdų vonelėje galite padidinti kūno temperatūrą ir lengviau užmigti. Šiltos vonios yra natūralus sprendimas, kuris yra lengvai prieinamas ir kuriam nereikia jokių vaistų.
Vis dėlto, jei turite lėtinių sveikatos sutrikimų, prieš išbandydami bet kokias naujas procedūras pasitarkite su gydytoju. Šaltos kojos gali būti rimtų kraujotakos sutrikimų arba tokių ligų kaip diabetas simptomas, todėl prieš bandydami taikyti kokias nors savigydos priemones pirmiausia gaukite tikslią diagnozę.
Šiltos vonelės ar minkštos kojinės vaikams gali veikti raminančiai
Kalbant apie kūdikius ir vaikus, svarbu imtis papildomų atsargumo priemonių šildant jų pėdas. Elektrinės antklodės ir šildomosios kojinės gali būti pavojingos, todėl geriausia jų apskritai vengti. Vietoj to pabandykite į jų miego rutiną įtraukti šiltą vonelę su eteriniais aliejais ar oro drėkintuvą su levandų aromatu prieš miegą. Galite ir apgaupti pėdas iš anksto pašildytomis kojinėmis.
Jei vaiko pėdoms šildyti naudojate karšto vandens buteliuką, būtinai patikrinkite jo temperatūrą ir suvyniokite jį į minkštą medvilninę antklodę, kad išvengtumėte tiesioginio sąlyčio su oda.
Visada stebėkite, ar vaikas neturi perkaitimo požymių, pavyzdžiui, prakaitavimo, paraudusių skruostų, verksmo ir nerimo. Pastebėję bet kurį iš šių požymių, nedelsdami nuimkite papildomus drabužių ar antklodžių sluoksnius.
Kojų šiluma yra svarbus savęs priežiūros aspektas, ypač jei turite sveikatos sutrikimų arba auginate mažų vaikų. Mes sušylame greičiau, jei pėdoms yra šilta ir jos komfortiškai jaučiasi. Tai labai svarbu norint tinkamai pailsėti ir atgauti jėgas miego metu.
Šiltos pėdų vonelės ir iš anksto pašildytos kojinės yra tikrai saugūs, natūralūs būdai kaip palaikyti pėdų šilumą ir komfortą nenaudojant vaistų ar šildymo prietaisų. Nepamirškite visada pasitarti su gydytoju, jei turite kokių nors abejonių dėl savo sveikatos. Ypač kai keičiate rutinas ir įpročius vaikų gyvenime.