Mergina nustojo mylėtis su manimi, kai tik gavo vibratorių: ką turėčiau daryti?

AfrodiziakasMiglė Tumaitė
Suprasti akimirksniu
Seksualinis gyvenimas
Mergina nustojo mylėtis su manimi, kai tik gavo vibratorių. Lovense Toys/Unsplash nuotrauka.

Šiame tekste informacija yra skirta asmenims, ne jaunesniems nei 18 metų amžiaus. Skaitydami šį tekstą Jūs patvirtinate, kad esate ne jaunesni ir prisiimate visą atsakomybę už šios informacijos poveikį.

Išsakykite savo jausmus

Ne paslaptis, jog nemaža dalis žmonių pirmą kartą išmėgino sekso žaislus karantino metu, ir iš pradžių tai buvo nuostabi patirtis.

Vibratorius, be abejo, vis dar neretai naudojamas kaip priedas: sekso metu moteris laiko jį ant klitorio, teigdama, kad su vibratoriumi orgazmą patiria stipriau nei bet kada anksčiau[1]. Tačiau daliai žmonių iškilo nemenka problema: vibratorius nebėra tiesiog priedas, mat laikui bėgant skvarbus seksas tampa vis retesnis „svečias“ – intymų gyvenimą uzurpavo abipusė masturbacija.

Ir iš tiesų, daugelis moterų džiaugiasi, kai gauna pirmąjį vibratorių. Kita vertus, akivaizdu, jog penis negali vibruoti ir greičiausiai neturi tokios pat ergonomiškos formos kaip vibratorius, sukurtas su specialiais išlinkimais, kad suteiktų kuo didesnį malonumą. Jau nekalbant apie tai, kad vyriškas lytinis organas negali stimuliuoti klitorio. Ir nors posakis „Man nereikia vyro, nes turiu vibratorių“ yra ganėtinai dažnas, jis nėra teisingas, kadangi tai iš esmės yra du skirtingi dalykai.

Ir štai, kartais kalbėdamiesi su savo antrosiomis pusėmis, darome klaidą joms sakydami, kokį konkrečiai elgesį norėtume, kad jos pakeistų. Tiesioginis pasakymas tam tikrais atvejais yra gerai, bet jei jūsų požiūris yra kategoriškas, jos ims gintis. Štai kodėl derėtų pradėti nuo pareiškimo apie tai, kaip jaučiatės, nes tai, kaip žinia, suteikia erdvės pokalbiui.

Pavyzdžiui, vyras, stingantis skvarbios sueities, galėtų sakyti, jog iš tikrųjų jam trūksta partnerės prisilietimo. Taigi, užuot teigęs: „Jaučiuosi nereikalingas, kuomet sekso metu naudojiesi tik žaislu“, jis taip pat turi galimybę pasakyti: „Aš pasiilgau to jausmo, kurį patiriu bučiuodamasis bei glamonėdamasis su tavimi“.

Nepaisant to, vertėtų žinoti, kad vengimas fizinio prisilietimo gali būti ir didesnės (pagrindinės) problemos simptomas. Gali būti, jog moteriai nepatogu pasakoti apie tai, kaip anksčiau seksas jos netenkino. O gal jos laipsniškas atitolimas lemia tai, kaipgi ji susidoroja su stresu arba daugybe kitų dalykų, kurie nėra susiję su vyru.

Galų gale, jei vis tik paaiškėja, kad moteris yra nepatenkinta, gera žinia ta, jog visada yra kur tobulėti – tiesiog nenustokite kalbėjęsi tarpusavyje.

Moteris gali norėti geriausio iš „abiejų pasaulių“ – tiek iš vyro, tiek iš sekso žaislų

Daugelis vyrų jaučia grėsmę, kai moteris naudoja vibratorių, nes mano, kad tai yra pakaitinis penis, nors tai dažnai nėra tiesa[2]. (Jūsų žmonos vibratorius daugiausia gali būti naudojamas jos klitoriui – moteriškam malonumo centrui – stimuliuoti.)

Kita vertus, jeigu įprastas veikimo lovoje būdas yra sutelkti dėmesį į lytinius santykius, nekreipiant pakankamai dėmesio į klitorį, būtų ganėtinai suprantama, jog moteris pasirinko suteikti sau papildomą malonumą su garantuotu orgazmu.

Ir iš tiesų, daugelis moterų negali pasiekti kulminacijos vien lytinių santykių metu, kadangi klitoris tuo metu nėra pakankamai aktyvus. Dėl šios priežasties pastarosios gali malonumą kompensuoti ranka, imdamosi „privačios“ masturbacijos.

Seksas – visada karšta tema

Tikėsite tuo ar ne, orgazmo dažnio skirtumas, atrodo, yra mažiau susijęs su lytimi, o labiau su seksualiniu elgesiu santykiuose ir už jų ribų[3]. Ir nors apskritai moterys praneša orgazmą patyrusios rečiau nei vyrai, skirtingų lyčių orgazmo dažnis yra maždaug toks pat.

Iš tikrųjų tai susiveda į psichologiją, o ne į biologiją, mat moterys, turinčios partnerius, atrodo, uždarė „orgazmo spragą“, kadangi vyrai, laimei, geriau žino apie jų troškimus. Kita vertus, plačiai tvirtinama, jog vis dar reikia atlikti daug tyrimų, kad būtų galima pilnai suprasti moterų seksualumą.

Tačiau dabar mokslininkai siūlo naują objektyvą, kuriuo būtų galima pažvelgti į moterų seksualumą: užuot domėjusis, ko nori moterys ar ką jos jaučia, galėtume ir turėtume diskutuoti apie tai, ko žmonės nori ir ką žmonės jaučia apskritai. (Seksualumas yra labai individualus dalykas, todėl reikėtų šio klausimu diskutuoti itin subtiliai.)

Bet kokiu atveju, derėtų žinoti, jog makšties stimuliacija sukelia kitokį smegenų atsaką nei, pavyzdžiui, klitorio stimuliacija. Seksualinis malonumas, be kita ko, moterims gali būti kur kas daugiau nei tik įsiskverbimas į makštį, naudojant varpą ar sekso žaislus; kaip ir bet kuri seksualinė patirtis, malonumas, kaip jau minėta anksčiau, bus visiškai unikalus kiekvienam žmogui.

Pavyzdžiui, G taškas yra labiau žinomas kaip makšties vieta, esanti viduje link bambos – ją galite stimuliuoti pirštais, sekso žaislu ar peniu, kol gimdos kaklelis, nors ir esantis daug giliau makšties viduje, gali būti puikus malonumo šaltinis.

Vis tik seksualinis malonumas neapsiriboja vien tik lytiniais organais, o seksualinė patirtis gali būti sustiprinta įtraukiant daug erogeninių kūno dalių, kurios „slepiasi“ labiau matomoje vietoje.