Suprasti akimirksniu
  • Už legendinio atlikėjo būstą prašoma daugiau negu 30 mln. eurų
  • F. Merkurio namas įsigytas beveik prieš pusę amžiaus
  • Apie legendinę grupę „Queen“
Šaltiniai
Fredis Merkuris
Netrukus atlikėjo Fredžio Merkurio namai sulauks naujų savininkų, feisbuko nuotrauka

Už legendinio atlikėjo būstą prašoma daugiau negu 30 mln. eurų

Prestižiniame Londono Kensigtono rajone esanti buvusio grupės „Queen“ lyderio ir vokalisto Frežio Merkurio (Freddie Mercury) vila „Garden Lodge“ gali būti parduota už 30 mln. svarų sterlingų (beveik 34 mln. eurų).

„The Daily Telegraph“ pranešė, kad, saugant buvusio ir būsimų savininkų privatumą, duomenys apie 1907 metais statyto namo išplanavimą ir išmatavimus viešai nebus skelbiami. Dėl tos pačios priežasties pranešimas apie jo pardavimą nepasirodė internete, tačiau nekilnojamo turto agentūra „Knight Frank“ pasirengusi su potencialiais pirkėjais visus klausimus aptarti privačiai. Tikimasi, kad prieš bet kokias derybas, bus kruopščiai patikrintos jų finansinės galimybės, taip siekiant atsiriboti nuo grupės fanų, tiesiog norinčių apžiūrėti namą iš vidaus. Kol kas paviešintos tik dvi vidaus nuotraukos, kuriose įmažintas vilos valgomasis ir prieangis.[1]

Fredis Merkuris – britų muzikantas, geriausiai žinomas kaip britų roko grupės „Queen“ dainų autorius, vokalistas ir pianistas. Kaip atlikėjas, jis pasižymėjo stipriu vokalu ir spalvingais bei ryškiais pasirodymais scenoje. Fredis gimė ir augo Zanzibare, gyveno Mumbajuje, Indijoje.[2]

F. Merkurio namas įsigytas beveik prieš pusę amžiaus

F. Merkurio namus, kuriuos jis įsigijo ir kuriuose apsigyveno 1980 metais bei praleido čia visą likusį gyvenimą, iki pat 1991 m., paveldėjo Merė Ostin (Mary Austin) – moteris, kurią dainininkas įvardino kaip viso savo gyvenimo meilę ir kuri buvo jo sugyventinė. 2023 m. pabaigoje 72-ejų M. Ostin nusprendė parduoti 1,5 tūkst. asmeninių atlikėjo daiktų, o dabar pasiryžo naujiems gyventojams perleisti namus, kuriuose ji su dviem vaikais nugyveno 30 metų. Jų tėvas – menininkas ir verslininkas Pirsas Kameronas (Piers Cameron) nuo 1990 iki 1993 metų buvo Merės vyras.

„Iš tikro šie namai tik formaliai priklauso man. Tvarkiau juos kartu su Fredžiu ir jam, nes tai visuomet bus jo namai. Tokie, kokiais jis juos matė ir apie kokius svajojo“, - agentūrai „Bloomberg“ atviravo moteris, patikslinusi, jog ir jai atėjo laikas atsisveikinti su atlikėjo palikimu.[3]

Interviu „The Daily Telegraph“ ji pabrėžė, kad negalima amžinai laikytis įsikibus praeities. M. Ostin tikisi, kad namai ras tokį pirkėją, kuriam jie bus tiek pat svarbūs, kiek buvo svarbūs F. Merkuriui.

Fanų ir gerbėjų išrašinėtos durys, buvusios mūrinėje sienoje, saugojusioje įėjimą į vilos sodą, praėjusiais metais „Sotheby's“ aukcione buvo parduotos už beveik 413 tūkst. svarų sterlingų (apie 490 tūkst. eurų).

Apie legendinę grupę „Queen“

Ši britų muzikos grupė per savo gyvavimo metus įrašė 15 studijinių albumų, kurių tiražas artėja prie 100 mln. kopijų. Paskutinis studijinis „Queen“ albumas pasirodė 1995 metais. Nepaisant vokalisto mirties ir gitaristo Džono Dikono (John Deacon) pasitraukimo, sudėtį atsinaujinusi grupė koncertuoja iki šiol. Gitaristui Brajanui Mėjui (Brian May) ir būgininkui Rodžeriui Teilorui (Roger Taylor) kompaniją palaikė britas Polas Rodžersas (Paul Rodgers) bei amerikietis Adamas Lanbertas (Adam Lambert).

Tarp garsiausių grupės dainų yra šios: „We Are the Champions“, „Bohemian Rhapsody“, „We Will Rock You“, „The Show Must Go On“, „I Want to Break Free“, „A Kind of Magic“.

2001 m. grupė pateko į Rokenrolo šlovės salę, o 2002 m. jų garbei buvo atidengta žvaigždė Holivudo Šlovės alėjoje. 2018 m. ekranuose pasirodė F. Merkuriui skirtas filmas „Bohemian Rhapsody“, gavęs net keturis „Oskarus“. 

avatar
Steponas Rokas
Autorius (-ė)
Šaltiniai
2.arrow_upward
Vikipedija. Freddie Mercury Vikipedija
3.arrow_upward